Skocz do zawartości
102 postów w tym temacie

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 30.06.2020 o 20:05, Krzychu napisał:

Witam, stacjonuje ktoś na gryce? jak tam sytuacja??

Mój sezon w miodobraniu rozpocząłem  od klonów, wierzb, mirabelek, ałycz itd. Mimo manipulacji półramkami zaledwie 2 wiaderka miodu. Następny był rzepak i wirowałem dwukrotnie, wyszło średnio nieźle. Akacje zaczęły kwitnąć wyjątkowo obficie zaglądałem do nadstawek i zacierałem ręce. Zapach kwiatów wspaniały wprost odurzający. Przyszła ulewa a później kolejna i kolejna. W rowach i na podwórzach woda. Na akacjach grona zgniłych kwiatów. Mój wykręcony miód akacjowy to: miód, widło i powidło, na pewno nie akacjowy. Z czego? Wyszło średnio źle. Wstawiłem  pasiekę na facelii. Super,  hiper  pierwsze kręcenie po11dniach –rekord. Na drugi dzień ulewa i tak przez 4 dni. Facelia wyłożona i gnijąca odór zgniłego mięsa. Zabrałem pszczoły na lipę. Pogoda w kratkę, lipa daje sobie radę, ale w czwartek znów ulewa. Znów w rowach i na podwórzach woda. Nie daleko od jednej pasieki zrobiłem 0,5hektarową. łąkę kwietną: niewiele gorczycy, żmijowiec grecki, facelia, gryka. O dziwo, gryka przebiła wszystko(nawet gorczycę), pięknie kwitnie. W  poniedziałek będzie kręcenie miodu lipowego. 🙂Po lipie jedziemy w góry na grykę, więc nie wiem jak będzie. Ale w ostatnich latach było mizernie. To by było na razie tyle.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi