Skocz do zawartości
178 postów w tym temacie

Rekomendowane odpowiedzi

Gość daro
22 godziny temu, lech napisał:

Tyż warroza , a ściślej mówiąc wirusy roznoszone przez warrozę. Jak wirusy się rozpowszechnią to wybicie warrozy nie likwiduje od razu wirusów. W tym przypadku wirusy szybko skasowały pszczoły i dlatego pozostał czerw. Dziwi mnie tylko czerw otwarty na opuszczonych ramkach / zwykle tak się nie dzieje/. Aby wirusy się nie rozwinęły na przyszłość pozostaje tylko higiena . W dadantach jest problem z wymianą ramek w gnieździe , a jak u kolegi  było  w tym roku z wymianą ramek?

Nie było wymiany . Srednio odbudowały  1,8 ramki . To nie ma nic wspólnego z budową rokiem czy pyłkiem . Na 100 % bo pyłek zbieram i tylko 3 rodziny przynosiły z kukurydzy . Problem warozy opisął kol. Karpacki .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, daro napisał:

Nie było wymiany . Srednio odbudowały  1,8 ramki . To nie ma nic wspólnego z budową rokiem czy pyłkiem . Na 100 % bo pyłek zbieram i tylko 3 rodziny przynosiły z kukurydzy . Problem warozy opisął kol. Karpacki .

Pisze kolega , że zbiera pyłek kwiatowy. Pyłek kwiatowy z kukurydzy jest koloru żółtego czyli taki sam jak pyłek z nawłoci kwitnącej w tym samym okresie. Moje następne pytanie jak to kolega rozróżnia w poławiaczu  czy to jest pyłek z nawłoci czy z kukurydzy? Poza tym zbieranie pyłku w okresie kwitnienia kukurydzy t.j. pod koniec lipca lub później jest złym pomysłem bo ogranicza przygotowanie pszczół do zimy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość daro

Kolego kiedy kwitnie kukurydza ? Kiedy kwitnie mimoza ? Jak kwitnie mimoza ja nie poławiam pyłku  nie wiem jak u kogo ale u mnie termin kwitnienia się zupełnie  nie pokrywa . Już raz pisałem .To nie kwestia koloru a stałości obnóża i połysku . Mogę się mylić bo nie jestem fachowcem i nie oddałem pyłku do analizy bo po prostu mi szkoda .  Kolego nie ma złych pomysłów są tylko ludzie pazerni ja nie jestem pazerny dlatego na nawłoci , mimozie nie poławiam bo u mnie to  sierpień . Kukurydza kwitnie ( fachowo wiechuje ) początek lipca do połowy . Tak sobie czytam o ŚOR w kukurydzy i tak sobie doczytałem że w okresie wiechowania najlepszy jest czas na oprysk na omacnicę prosowiankę . To jest może mylnie łączenie z pyłkami .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...