Skocz do zawartości
Atena

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

216 postów w tym temacie

Rekomendowane odpowiedzi

To co to jest to "całe państwo" ale tak konkretnie.

Ministerstwo Zdrowia i ?

Wytlumaczy Kolega:-)

Vega, nie bądz taki, powiedz :-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Vega, nie bądz taki, powiedz :-)

Wystarczy czytać ze zrozumieniem aby nie trzeba było powtarzać. Jednak nie każdy to potrafi...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Proste pytanie :

Vega, kto wg Ciebie wydaje w Polsce pieniądze na sprzet medyczny dla publicznej służby zdrowia.

Oprócz MZ.

Potrafisz obronić swoją teze czy jedynie chlapiesz bezmyślnie co usłyszysz bez krzty pomyślunku ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jednak nie rozumiesz, nie chcesz zrozumieć albo rozumiesz jednak głęboko w tyle masz to, co inni mają do powiedzenia. Jeśli pluciem na Owsiaka nazywasz to, że nie daję na jego imprezę kasy to wybacz ale chyba pluję.

No właśnie nie widzę konkretnych argumentów przeciw. "Minęły lata, dowiedziałem się  co nieco o działaniach p. Owsiaka i spółki... Wtedy nawet przez myśl mi nie przeszło, że ludzie mogą być tak obłudni. Dzisiaj jestem mądrzejszy o wiele lat ."

Przepraszam ale to nie są fakty, a raczej opinie. 

Caritas nie jest ani tęczowy, ani owsiany ale katolski i to bardzo katolski a wiadomym jest, że w niektórych kręgach kopnąć katola jest w dobrym tonie. Mam wrażenie, że wpisujesz się w te kręgi. 

To że coś jest katolickie nie oznacza od razu, że święte. Przykład proboszcz z mojej parafii - oskarżony o pedofilie i nikt nie wie gdzie go przenieśli co robi i czy jest tym pedofilem czy nie.

Jestem katolikiem i dziwi mnie dlaczego "jedziemy" ( TVP ma nawet taki program)  po Wośpie.

Jeżeli to nie jest pluciem https://www.youtube.com/watch?v=qkwWoLvA82w to nie wiem czym. Produkcja z tego co wiem TVP (czytaj Kurski marionetka PiS).

"Tak na marginesie to mam gdzieś co się dzieje z pieniędzmi na Caritas". Ciekawa wybiórczość jednych kontrolujemy a innych nie. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To jak Ci się podobał zamieszczony powyżej filmik Panie Vega? Proszę o jasną odpowiedź z pełnym uzasadnieniem SWOICH argumentów. Jasno, z otwartą przyłbicą....  

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Filmik oglądnąłem pierwszy raz. Moje odczucia po obejrzeniu filmu są prawdopodobnie takie jak autora filmu. Jeśli chciał pokazać, że pan Owsiak lubi kasę i nie lubi się napracować przy tym, to pokazał to dobrze. Sam nie potrafiłbym lepiej. Jestem pewny, że osoby tolerancyjne do jakich z pewnością zaliczają się zwolennicy pana Owsiaka również nie mają za złe ukazywania wad tego pana. Są w końcu tolerancyjne! Chyba, że chodzi tylko o tolerancję wobec swoich? Bo jeśli tak to jest to jakaś specjalna tolerancja :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kolego Piotrze - jeśli kolega chce konkretów to proszę wysilić się nieco i poszukać - nic prostszego. Ja konkrety znam i szukać ich nie muszę. Jeśli jednak kolega jest leniwy i nie chce mu się lub nie potrafi to podpowiem, że wujek google radzi sobie z tym. Jeśłi jednak kolega dalej nie wie jak dotrzeć do konkretów to podaję link : https://www.google.com/search?q=przekr%C4%99ty+owsiaka&oq=przekr%C4%99ty+owsiaka&aqs=chrome..69i57.4741j0j8&sourceid=chrome&ie=UTF-8 .

Teraz odnośnie katolickości i świętości... Jedno nie jest synonimem drugiego. Rozumiem, że kolega tego nie wiedział i stąd jego oburzenie a nawet podanie przykładu proboszcza. Cóż... Trzeba więcej czytać, oglądać, rozmawiać... Jednym słowem mieć nieco szersze horyzonty.

To, że nie interesuję się pieniędzmi Caritas i innych nie oznacza, że muszę wychwalać pana Owsiaka i mieć do niego stosunek bezkrytyczny. I proszę nie sugerować mi wybiórczości bo raczej nie wie kolega co mówi.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeszcze o tym kto wydaje pieniądze na służbę zdrowia... Bo jeden z kolegów nie bardzo wie. Może krasnoludki? Nie? Może ufoludki? Hmm, chyba też nie??? A może szpitale same kupują sprzęt? Nie??? To ja już nie wiem - chyba to jednak sam pan główny dyrygent  Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy - maestro Owsiak.

Kolego Borowy, proszę nie zadawać takich podstawowych pytań bo nie wiem jak mam to interpretować? Czy kolega faktycznie nie wie czy specjalnie udaje, że nie wie???

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeszcze o tym kto wydaje pieniądze na służbę zdrowia... Bo jeden z kolegów nie bardzo wie. Może krasnoludki? Nie? Może ufoludki? Hmm, chyba też nie??? A może szpitale same kupują sprzęt? Nie??? To ja już nie wiem - chyba to jednak sam pan główny dyrygent  Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy - maestro Owsiak.

Kolego Borowy, proszę nie zadawać takich podstawowych pytań bo nie wiem jak mam to interpretować? Czy kolega faktycznie nie wie czy specjalnie udaje, że nie wie???

Tak myślałem, vega, dokładnie tak myślałem ;-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No cóż karty na stole... same blotki PANIE Vega. 

Niech KILKANAŚCIE MILIONÓW Polaków którzy uczestniczy w imprezach organizowanych przez WOŚP, KILKASET TYSIĘCY uczestniczących w Woodstoku, i kilkudziesięciu księży którzy wsparli Orkiestrę, przy wszystkich umorzonych przez prokuratorów sprawach przeciw Owsiakowi /za przekręty finansowe/ niech świadczy na korzyść pomawianego. 

Zachwyt nad TYM filmikiem ... tego nie umiem skomentować. To przeszło moje wyobrażenie że tak można... wygląda na to że można!  

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Vega dziękuję za link. Chyba nie czytałeś wyników wyszukiwania. Pozwoliłem sobie "na szybko" przeczytać i okazało się, że autorzy rozprawiają się z kłamstwami na temat Owsiaka wyjaśniając że nie są prawdziwe. Jednego nie zrozumiałem, ale wyglądało że jego głównym zadaniem było przekierowanie wpłat z Mbanku (współpracującego z fundacją)  na jakieś inne konto. Podejrzewam oszustwo. Samo niedopracowanie tego "portalu" to sugeruje. 

Jeżeli jak twierdzisz są jakieś dowody to co robi prokuratura. Naczelny prokurator/minister na bank z chęcią by usadził Owsiaka gdyby tylko było za co. Owsiaka nie chroni immunitet jak tego pana mieszkającego do niedawna w państwowej willi za grosze i wyłudzającego nienależne pobory z naszych podatków. https://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/rynek/1934894,1,marszalek-karczewski-pracowal-dla-idei-dorabial-dla-pieniedzy.read Jeszcze raz napiszę: Finanse Jurka są przejrzyste i nie ma w nich wyskakujących 400 tysięcy czy podarowanej kamienicy. 

Pozwoliłem sobie napisać w tym poście bo uważam, że łatwo jest krytykować innych idąc z wolą przewodniej partii -  to już przerabialiśmy. Nienawiść zaczyna od niszczenia autorytetów od obmawiania i oczerniania niewygodnych władzy ludzi. 

https://www.youtube.com/watch?v=WeU4efasAKo

Ciekawe dlaczego pan Terlecki nie klaskał. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak myślałem, vega, dokładnie tak myślałem ;-)

W takim razie nie ma kolega problemu?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kolego Piotrze - proponuję aby kolega nie wciągał mnie w dyskusje o panu Owsiaku i jego orkiestrze. To jest nie moja sprawa. Nie moja orkiestra, nie moje instrumenty, nie mój Owsiak... Nie krytykuję Owsiaka ale jego wyznawców. Chcecie, to płaćcie, chcecie to organizujcie ale nie godzę się na to abyście stygmatyzowali tych, którzy was nie popierają (tak samo jak wy nie chcecie aby was stygmatyzowano bo nie zgadzacie się z katolami). Tyle kolego Piotrze w tym temacie. Resztę niech kolega dopowie sobie sam - ja nie czuję takiej potrzeby.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No cóż karty na stole... same blotki PANIE Vega. 

Niech KILKANAŚCIE MILIONÓW Polaków którzy uczestniczy w imprezach organizowanych przez WOŚP, KILKASET TYSIĘCY uczestniczących w Woodstoku, i kilkudziesięciu księży którzy wsparli Orkiestrę, przy wszystkich umorzonych przez prokuratorów sprawach przeciw Owsiakowi /za przekręty finansowe/ niech świadczy na korzyść pomawianego. 

Zachwyt nad TYM filmikiem ... tego nie umiem skomentować. To przeszło moje wyobrażenie że tak można... wygląda na to że można!  

Kolego Ateno - nie mam żadnego interesu by wychwalać pana Owsiaka i jak wspomniałem w innej wypowiedzi nie za bardzo mnie to obchodzi. Każdy ocenia jak chce. Jeden tak inny inaczej w zależności od swojej wiedzy, światopoglądu, interesu itd. Ja oceniam ten film tak jak oceniam i nie sądzę aby taka ocena była czymś zdrożnym. Wielu ludzi ocenia ten film podobnie i ja się temu nie dziwię, ponieważ takie a nie inne zdanie mam na temat WOŚP.  Kolega Atena, Piotr czy Borowy zapewne oceniają ten film inaczej bo mają ku takiej ocenie swoje powody. Inne zdarzenia też oceniają inaczej bo też mają swoje powody. Nic w tym dziwnego i złego dopóty, dopóki wszystko jest zgodne z prawem, dobrymi obyczajami i sumieniem ale tego to chyba nie muszę podkreślać?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W takim razie nie ma kolega problemu?

Ja nie mam problemu.

Twoje ploty, klamstwa i insynuacje to Twoj problem :-)

Chciałem jedynie pokazać czytajacym ze na poparcie swoich fantasmagorii nie masz zadnych dowodów.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kolego Ateno - nie mam żadnego interesu by wychwalać pana Owsiaka i jak wspomniałem w innej wypowiedzi nie za bardzo mnie to obchodzi. Każdy ocenia jak chce. Jeden tak inny inaczej w zależności od swojej wiedzy, światopoglądu, interesu itd. Ja oceniam ten film tak jak oceniam i nie sądzę aby taka ocena była czymś zdrożnym. Wielu ludzi ocenia ten film podobnie i ja się temu nie dziwię, ponieważ takie a nie inne zdanie mam na temat WOŚP.  Kolega Atena, Piotr czy Borowy zapewne oceniają ten film inaczej bo mają ku takiej ocenie swoje powody. Inne zdarzenia też oceniają inaczej bo też mają swoje powody. Nic w tym dziwnego i złego dopóty, dopóki wszystko jest zgodne z prawem, dobrymi obyczajami i sumieniem ale tego to chyba nie muszę podkreślać?

No cóż, wyśmiewać się z kogoś prawo chyba(?) nie zabrania, nie wiem ale pamiętam jak Kaczyńskiego przedstawiono jako kartofla w Niemczech to była jakaś nota dyplomatyczna.  Jak ten filmik można uznać, że jest zgodny(?) z dobrymi obyczajami nie potrafię zrozumieć,  być może u ludożerców byłoby do zaakceptowania. Co do sumienia - to jeżeli takie przedstawianie człowieka który zrobił to że podziwiają go w 100 krajach to chyba warte refleksji - a to chyba ma coś wspólnego z sumieniem. Pozostaje jeszcze lustro - radzę czasem spojrzeć do niego.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wy jak zwykle jak mnie nie ma robicie zadymę a ja tak lubię .

Nie doczekałem się żadnych konkretów .

Caritas jest organizacją kościelną i jako taka nie posiada funduszy publicznych .

Owsiak jest fundacją i ma prawny i moralny obowiązek rozliczyć się z każdego grosza w puszkę czy w pleja .

Same komunały   żadnych konkretów .

Prawo powinno być jednakie dla wszystkich a w tym wypadku nie  jest .

I niech nie wyskakują znów z Caritasem , niech Owsiak założy kościół i też będzie podlegał takim samym prawom jak Caritas . :D :D :D :D :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Potrafisz kolego Borowy wskazać choć jedno kłamstwo jakie ja przedstawiłem? Od razu odpowiadam - nie potrafisz kolego i nie zaprezentujesz nawet jednego. Może się mylę? Nie było żadnych kłamstw ani insynuacji dlatego nie podasz kolego żadnego cytatu. Tym samym obnażyłem twoją obłudę kolego. Jeśli tak nie jest to zacytuj kolego jakieś moje kłamstwo? Czekam i do tego czasu chyba nie warto z tobą kolego rozmawiać jako osobą niewiarygodną i zakłamaną. W przeciwieństwie do ciebie kolego Borowy odszczekam i przeproszę jeśli zacytujesz. Czekam niecierpliwie, hahaha. 

Aha, jeszcze o moim problemie... Sam mi go wymyśliłeś kolego czy ktoś pomagał??  hehehe

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No cóż, wyśmiewać się z kogoś prawo chyba(?) nie zabrania, nie wiem ale pamiętam jak Kaczyńskiego przedstawiono jako kartofla w Niemczech to była jakaś nota dyplomatyczna.  Jak ten filmik można uznać, że jest zgodny(?) z dobrymi obyczajami nie potrafię zrozumieć,  być może u ludożerców byłoby do zaakceptowania. Co do sumienia - to jeżeli takie przedstawianie człowieka który zrobił to że podziwiają go w 100 krajach to chyba warte refleksji - a to chyba ma coś wspólnego z sumieniem. Pozostaje jeszcze lustro - radzę czasem spojrzeć do niego.

Ciekaw też jestem czy w sławionym przez Ciebie kolego San Escobar też go wychwalają? Co do Lecha Kaczyńskiego to jednak różnica między zgrywusem w czerwonych portkach wykrzykującym bzdety a Prezydentem Polski różnica jest kosmiczna. By to pojąć trzeba mieć jasny umysł a nie być zacietrzewionym jak totalna opozycja.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

jednak różnica między zgrywusem w czerwonych portkach wykrzykującym bzdety a Prezydentem Polski różnica jest kosmiczna. By to pojąć trzeba mieć jasny umysł a nie być zacietrzewionym jak totalna opozycja.

Chyba się nie zgadzam. Wszystko jedno czy traktujemy sprawę jak satyrę (i wtedy obaj będąc osobami publicznymi mogą być narażani na podobne traktowanie) czy też traktujemy ją jak chamski rechot i wtedy godność każdego z nich powinna być chroniona.

Zgadzam się na znacznie większą ochronę życia i zdrowia każdego prezydenta ze względu na jego rolę w kraju (w sensie znacznie większą niż przykładana do mojej skromnej osoby) ale nie sądzą, by jego godność była ważniejsza niż moja godność a także godność każdego innego człowieka na tej ziemi.

Ani jedno ani drugie nie było satyrą.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Urząd Prezydenta RP był reprezentowany przez osobę ś.p. Lecha Kaczyńskiego. Przedstawienie osoby Prezydenta Lecha Kaczyńskiego jako kartofla to nie to samo co pokazywanie na filmie "świrusa" latającego za kasą. Czym innym jest obraza majestatu lub urzędu Prezydenta RP (ja takie porównanie w dodatku przez Niemców, którzy historycznie wiele zła nam przynieśli, uznałem jako obrazę Urzędu a nie osoby) a czym innym naśmiewanie się z osoby publicznej (pan Owsiak) nie będącej majestatem i urzędem. Ja tak to rozumiem. Oczywiście kolega Piotr_S ma prawo inaczej to interpretować ale wydaje mi się dziwną interpretacja inna. 

Dodam jeszcze, że nikt nie robi afery (a już na pewno sam zainteresowany) z kabaretu o Kaczyńskim i rządzących w wykonaniu Kabaretu Moralnego Niepokoju. Jedynie wyznawcy religii owsianej uznają ten filmik (wskazany przez kol. Atenę) jako przynajmniej coś zdrożnego. Niestety, są ludzie, którzy tego pana (Owsiaka) postrzegają jako kanciarza, celebrytę i karierowicza i nikt im tego prawa nie może odebrać (są ponoć tolerancyjni). Można natomiast reagować i pokazywać dowody na to, że jest inaczej. Jak na razie ja dowodów nie miałem okazji zobaczyć w przeciwieństwie od obelg, obrażania i przykrości.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ale to nieprawda jest. Aż przeczytałem ten artykuł. Nigdy wcześniej mnie nie zainteresował. Otóż artykuł nie atakował Polski jako kraju i jej Prezydenta a konkretnie Lecha i Jarosława Kaczyńskich oraz ich antyniemieckość. I to, że dorwali się do władzy i będą szkodzić Niemcom i Rosji gdzie tylko mogą. Prawda, że artykuł jest wredny, nota dyplomatyczna się należała bo żaden naród nie ma obowiązku wybierać swoich władz po to, by robiły dobrze Niemcom i Rosji, ale wcale nie był bardziej wredny niż film pani Pieli. Nie bardziej też niż np. jazda mediów po "alhoholiźmie" Kwaśniewskiego - też prezydent, czyż nie. A czy Komorowskiego (Komoruskiego(?!?!)) powaga urzędu, który sprawował, chroniła?

Dla mnie to raczej smutne niż zrozumiałe, że potrzeba dowodów na to, że ktoś nie jest "kanciarzem, celebrytą i karierowiczem" w miejsce dowodów na to, że nim jest. Postrzeganie kogoś jako "kanciarza, celebryty i karierowicza" publiczne (!) bez dowodów na to, to są właśnie te "obelgi, obrażania i przykrości". Nie próbuję nikogo przekonywać, że Owsiak to świętość chodząca, postrzegam go tak jak cytowanym już wywiadzie: https://kielce.onet.pl/wosp-2020-siostra-chmielewska-to-jest-niezwykle-budowanie-wspolnoty/m2h6h3r i przykro mi znosić takie takie filmy jak pani Pieli a muszę. A przecież dowody na to, że każda złotóweczka wrzucona do puszki pójdzie na zakup sprzętu są dostępne. A z drugiej strony jest Pani Piela co to wie lepiej i podobno jest to jej prawo, którego nikt nie ma prawa jej odebrać... no i chyba tak jest.

Wiecie skąd się to wzięło? Z podziału na "naszych" i "ich". "Im" można dowalać w dowolny sposób bo "oni" na to zasłużyli. Albo stoją tam, gdzie stało ZOMO albo mają sentyment do moheru albo wszystko im można wcisnąć, bo są ciemnym ludem albo.... Ci "nasi" są święci bo: stoi za nimi powaga urzędu, zbierają pieniądze na ratowanie dzieci (tak, naprawdę uważam, że jeśli są jakieś dowody na przekręty Owsiaka, powienien się nim sąd zająć), może i są hejterami czy komunistycznymi prokuratorami ale to nasi więc wara. W komplecie musi być zawsze jeden i drugi obraz. A popatrzcie jak tu na forum zmienne są koalicje. Widzę to po kolegach, którzy np. akceptują prezesa Polanki w kwestiach pszczelarskich a nie mogą znieść jego społecznych poglądów, albo odwrotnie, społeczne poglądy prezesa są OK, ale w kwestiach pszczelarskich to on już "nic nie robi" albo nawet gorzej.

Nie ma świętych na tym świecie a każdy człowiek powinien być równy wobec prawa i nie obrażany. Przykre jest to, że stanięcie w obronie obrażanego nie jest już teraz niczyim obowiązkiem, obowiązkiem zaś jest przyłączyć się do jazdy po "nich". A spróbujcie oceniać ludzi po tych ich czynach, o których wiecie osobiście albo z bezsprzecznie obiektywnych przekazów (np. wyroki sądowe są obiektywnym przekazem o przestępczej działaności np. poprzedniej władzy) odrzucając to, że "gdzieś coś na pewno jest na rzeczy bo przecież...".

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie bardziej też niż np. jazda mediów po "alhoholiźmie" Kwaśniewskiego - też prezydent, czyż nie.

Pan Kwaśniewski jak i każdy inny który   pełnił urząd Prezydenta, staropolskie - piastował . Nazywanie ich Prezydentami jest kurtuazją . Król jest zawsze królem nawet jak abdykuje

Pan Kwaśniewski pełnił urząd w sposób uwłaczający urzędowi i RP.

Nie ma świętych na tym świecie a każdy człowiek powinien być równy wobec prawa i nie obrażany. Przykre jest to, że stanięcie w obronie obrażanego nie jest już teraz niczyim obowiązkiem, obowiązkiem zaś jest przyłączyć się do jazdy po "nich".

Jak robinhuud jeździł po Prezydencie PZP to wtedy było nie tyle wzdychać a podjąć działanie .Kto nie jest skazany prawomocnym wyrokiem  jest nie winny . Należy osoby podejrzane po prostu ignorować .

Pobicie bandyty nie robi z nas świętych, a takich samych bandytów .

I to tyle w sprawie umoralniania. Ja zapisałem się do stowarzyszenia w którym będą się ludzie zajmowali poprawą losu pszczelarzy a nie poprawianiem moralności . Od polityki się nie ucieknie ale ..

(np. wyroki sądowe są obiektywnym przekazem o przestępczej działaności np. poprzedniej władzy)

Prędzej świnie zaczną latać jak rządzący będą skazywani .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie jest moim celem poprawianie moralności. Niedawno sam zdałem sobie sprawę z tego, jak bardzo wszyscy jesteśmy podatni na propagandę - ja też. We wspólczesnym świecie, trzeba bardzo dużo chęci rozglądania się dookoła, żeby się nie dać propagandzie. Nie po to zabieram głos, by pouczać ale żeby przedstawić własne zdanie a jeśli piszę jak powinno być, to raczej wyrażenie własnych marzeń. Chcę je mieć dopóki mogę.

Pan Kwaśniewski pełnił urząd w sposób uwłaczający urzędowi i RP.

O tym właśnie piszę. Nigdy na niego nie głosowałem ale nie sądzę, by wprowadzenie Polski do UE było uwłaczające dla urzędu, który pełnił... i jeszcze parę innych rzeczy. To, co jest uwłaczające, zależy od światopoglądu oceniającego a nie od faktów. Nawet na wirus filipiński inne spojrzenie mają zapewne hierarchowie lecący wtedy razem z Kwaśniewskim.

Jak robinhuud jeździł po Prezydencie PZP to wtedy było nie tyle wzdychać a podjąć działanie

Działanie to powinnno podjąć Państwo. To ono umyło ręce.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi