Skocz do zawartości
Atena

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

216 postów w tym temacie

Rekomendowane odpowiedzi

...uniewinniając sprawcę bezprecedensowego wypadku potrącenia... - to co? Nie stawiasz się ponad sądem który miał wszystkie dokumenty, ekspertyzy, opinie, świadków oraz możliwość zaskarżenia wyroku przez strony.

A ...WOŚP  będąca "cukiereczkiem" przemijających  elit to co, przykład entuzjazmu z efektów p. Owsiaka czy sprowadzania tego co robi dla ludzi w Polsce i nie tylko do  tego że coś jest cukierkowe/przesłodzone/ ckliwe/ czyli jakieś nijakie, nie warte uwagi.  Jeszcze dokładniej? Nie mam ochoty...

Mogę się domyślać, dlaczego kolego Atena nie masz ochoty na jeszcze dokładniej. Ponieważ nie ma jeszcze dokładniej, nie da się ukręcić bicza z piasku (no, może Mefisofelesowi z "Pani Twardowskiej" tak). Jeżeli moje oburzenie przeciwko takiemu wyrokowi na ewidentne przestępstwa oraz przeciwko mocnym wyrokom na brak przestępstw lub ich marginalną szkodliwość uważa kolega za stawianie się mnie ponad prawem to proszę wybaczyć ale moje zdanie o koledze było znacznie lepsze. Jeżeli jednak kolega podtrzymuje swoją wypowiedź i ocenę mojej postawy to w takim razie cała narracja o łamaniu Konstytucji, całe to gadanie o "polskim nierządzie" bierze w łeb. Bo jak inaczej niż "stawanie ponad prawem" nazwie kolega wypowiedzi antypisu??? Czyli antypis może się wypowiadać i być oburzonym (według kolegi - stawiać się ponad prawem tak jak ja - a inni już nie mogą???). Bardzo przepraszam ale zawiodłem się na koledze.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Odniosę się jeszcze do tego "cukiereczka"... Nie chodziło mi o dyskredytowanie tego co robi ale raczej o pokazanie jaką to słodką czyli lubianą postacią dla odchodzących (chociaż nie tylko tych odchodzących) elit jest pan Owsiak. Skoro jest taki dobry to przecież nie można robić niczego co może go rozgniewać, nie można mówić niczego co może go wprawić w zakłopotanie a każdy kto się mu sprzeciwi ma być uznany za oszołoma i wroga chorych dzieci.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A ja jestem dumna z tego, że choć kiedyś z rezerwą patrzyłam na skrajności ze zgrozą mówiłam przynajmniej o dwóch swoich Kolegach, że na prawo od nich jest już tylko ściana (Jacek/Czarg/ i pewien dziennikarz publicysta), to w obliczu zaistniałych faktów i dokonań kolejnych rządów na przestrzeni ostatnich dziesiątków lat ośmielam się stwierdzić, że ich przebiłam.To tak dla jasności sprawy i niepotrzebnego wcinania się w dyskusję.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Najfajniejsze w Pani wypowiedzi jest to, że każdy może ją zrozumieć na swój sposób :)

Dlatego rewanżuję się tzw. lajkiem. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A ja jestem dumna z tego, że choć kiedyś z rezerwą patrzyłam na skrajności ze zgrozą mówiłam przynajmniej o dwóch swoich Kolegach, że na prawo od nich jest już tylko ściana (Jacek/Czarg/ i pewien dziennikarz publicysta), to w obliczu zaistniałych faktów i dokonań kolejnych rządów na przestrzeni ostatnich dziesiątków lat ośmielam się stwierdzić, że ich przebiłam.To tak dla jasności sprawy i niepotrzebnego wcinania się w dyskusję.

Przyznam, że  coś nie kumam? Ściana się przesunęła? W którą stronę? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak to fortuna kołem się toczy  można prześledzić na Fb. 

Rozpromienione oblicze p. Holeckiej, sprzed iluś lat kiedy, z serduszkiem na biuście, promowała szczytną ideę. Jak się do niej dziś odnosi wiedzą wszyscy oglądający TVP.  Mnie dreszcze przechodzą jak to widzę...ale sądzę do zawału jeszcze daleko. Odwrotnie p. Jachyra, dość popularny aktor, zaprzysięgły wróg ORKIESTRY diametralnie zmienił zdanie jak jego synek był "zmuszony" do oglądania czerwonych serduszek w szpitalu. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Był czas, że sam mocno angażowałem się w działanie dla WOŚP. Minęły lata, dowiedziałem się  co nieco o działaniach p. Owsiaka i spółki... Wtedy nawet przez myśl mi nie przeszło, że ludzie mogą być tak obłudni. Dzisiaj jestem mądrzejszy o wiele lat .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Był czas, że sam mocno angażowałem się w działanie dla WOŚP. Minęły lata, dowiedziałem się  co nieco o działaniach p. Owsiaka i spółki... Wtedy nawet przez myśl mi nie przeszło, że ludzie mogą być tak obłudni. Dzisiaj jestem mądrzejszy o wiele lat .

Według oficjalnych danych wydatki rządowe na sprzęt medyczny za rok 2019 wyniosły 845 mln zł. Wydatki Owsiakowej spółki na sprzęt medyczny wyniosły 185 mln  co stanowi ok. 22 % czyli 1/5 wydanych na sprzęt pochodzi ze zbiórki. 

W tym kontekście chętnie przeczytałbym co znaczy /dla mnie niejednoznaczny wpis/ ...przez myśl mi nie przeszło że ludzie mogą być tak obłudni... 

Zamiast 185 winno być 158. Edytowano godz; 16;29

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Skąd dane można wiedzieć ? Poproszę jakieś źródła .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Skąd dane można wiedzieć ? Poproszę jakieś źródła .

Fb. Bisiness Insider Polska. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Widzę, że kolega Atena nie bardzo może żyć bez "szkła". Czy u kolegi Ateny tzw. parcie na szkło i chęć istnienia w myśl "nie ważne co o mnie mówią byleby tylko mówili" jest silniejsze niż zdrowy rozsądek? Bardzo chciałbym poznać odpowiedź na to pytanie bo sam nie wiem czy moja teza jest prawdziwa... Żeby aż tak bardzo chcieć dyskusji - o czymkolwiek - byle dyskutować... Ech... Co za ludzie.

ps. pragnę tylko zwrócić uwagę koledze, że wydatki na zdrowie a wydatki na sprzęt medyczny to dwie różne i nieporównywalne rzeczy. Stosunek jednych do drugich jest taki jak szóstka w totolotka do szóstki w kości  :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Fb. Bisiness Insider Polska.

Gazeta to nie źródło to publicystyka . Sprawozdanie finansowe Orkiestry , GUS .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Widzę, że kolega Atena nie bardzo może żyć bez "szkła". Czy u kolegi Ateny tzw. parcie na szkło i chęć istnienia w myśl "nie ważne co o mnie mówią byleby tylko mówili" jest silniejsze niż zdrowy rozsądek? Bardzo chciałbym poznać odpowiedź na to pytanie bo sam nie wiem czy moja teza jest prawdziwa... Żeby aż tak bardzo chcieć dyskusji - o czymkolwiek - byle dyskutować... Ech... Co za ludzie.

ps. pragnę tylko zwrócić uwagę koledze, że wydatki na zdrowie a wydatki na sprzęt medyczny to dwie różne i nieporównywalne rzeczy. Stosunek jednych do drugich jest taki jak szóstka w totolotka do szóstki w kości  :P

Ja chciałem podzielić się istotną informacją... i tyle. Może u kogoś zrodzi się po niej jakaś refleksja. 

Po co mi parcie skoro niewielu chce mnie popierać? Samobójca czy cóś podobnego. Retoryczne pytanie: po jaką cholerę komentujesz? Przyjmij do wiadomości i olej i.... i odpuść sobie szkło. Czy uwierzysz? A co mnie to obchodzi!  Trwaj sobie w tym co chcesz. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Retoryczne pytanie: po jaką cholerę komentujesz? Przyjmij do wiadomości i olej i.... i odpuść sobie szkło. Czy uwierzysz? A co mnie to obchodzi!  Trwaj sobie w tym co chcesz. 

Wkurza mnie gdy ktoś kłamie lub manipuluje. Tak jest w przypadku podanego "newsa" przez Ciebie kolego Atena, dlatego zabrałem głos w tej sprawie. Ot tyle. Żadne trwanie, żadne uwierzenie, żadne olewanie... Nie manipuluj, nie kłam, nie będę musiał reagować - tylko i aż tyle?

Zapomniałem jeszcze dopowiedzieć apropos obłudy w kontekście itd... Otóż manipulacja jest obłudą. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Moja mam była pigułą, więc mam relację z pierwszej ręki. Pamiętam jak porównywała karetkę zakupioną przez orkiestrę i te kupione za państwowe. Owsiakowa w pełni wyposażona na wypasie "z górnej półki" a te rządowe aby sztuka i taniej. Były momenty, że jeździła tylko ta jedna bo tamte stały w warsztacie. Sprzęt też opisywała jako najlepszy. Mam córkę, która urodziła się jako wcześniak 1700g "dzięki" temu gościłem na oddziale dla wcześniaków. Panie mówiły wprost że gdyby nie Orkiestra sprzętu (inkubatory) by u nich nie było. To już prawie 20 lat ale pamiętam, że córka leżała w inkubatorze z serduszkiem. Pieniądze można wydawać jak Caritas- połowa wioski związana z paniami z tej organizacji ma makarony mąkę i inne pierdoły z pomocy. Caritas dostał na wioskę i trzeba gdzieś rozdać. Pieniądze można też wydawać mądrze i przemyślanie kupując sprzęt naprawdę potrzebny i taki który będzie służył potrzebującym. Życzę wszystkim, aby nie musieli korzystać ze sprzętu Orkiestry. Sobie żebym gdy do tego dojdzie trafił właśnie na ten sprzęt, a nie najtańsze g..., które jest zazwyczaj kupowane "bo taniej". 

Podsumowując: Można chwalić się wydanymi miliardami jak Caritas, gdzie nikt tak naprawdę nie wie gdzie one właściwie idą i nikt nie rozlicza ich zbiórki, a można wydawać pieniądze z głową na rzeczy naprawdę potrzebne.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Piotrze też mam z pierwszej ręki sprzęt jaki jest kupowany zależy od dyrekcji szpitala . Co ze sprzętu jak nie ma fachowców , nie ma kontraktów na obsługę . Co z zakupionych nowoczesnych inkubatorów jak stały 6 lat nie wykorzystane bo to co miał szpital w zupełności starczało i nie był to szmelc .

Takie tam pierdzielenie moherowe . Gadać wiele by można .

Powtarzam w wolnym kraju wolni ludzie . Ale ! Pieniądze zebrane to nie są pieniądze Owsiaka , Orkiestry . To pieniądze publiczne a te trzeba rozliczyć uczciwie i jawnie . Nie ciągać się po sądach z matką kurką o ujawnienie dokumentów finansowych .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Piotr, chyba nie bardzo zrozumiałeś o co chodzi w tej dyskusji. Tłumaczysz, że na sprzęcie od "Owsiaka" zostało uratowane Twoje dziecko i bardzo się z tego cieszysz. To zrozumiałe i to bardzo dobrze jednak już w tym momencie nie jesteś obiektywny ponieważ ten sprzęt ratował Twoje dziecko. Po drugie to sam sprzęt nie ratował ale robił to personel medyczny, w państwowym a nie "owsiakowym" szpitalu, na sprzęcie nie tylko od Owsiaka ale też innym (zapewne było tego więcej niż inkubator i znacznie droższy - choćby sprzęt do badań itd), który wszelkie koszty choćby prądu pokrywał z podatków nas wszystkich. Owsiak nie dołożył do tego nawet złamanego centa. Sam inkubator nie leczy choć Ty cieszysz się, że to dzięki Owsiakowi - w jakiejś części tak ale w niewielkiej. Gdyby było inaczej to wystarczyło by abyś postawił w swoim mieszkaniu inkubator od WOŚP - jednak sam wiesz, że tak to nie działa. Mam nadzieję, że rozumiesz to chociaż nie neguję, że sprzęt mógł być i pewnie był bardzo dobry. Jednak sprzęt to tylko ułamek kosztu działalności służby zdrowia i to ten najmniejszy. Możesz się nie zgadzać z tym ale to są fakty i ich nie zmienisz.

I jeszcze tak dla jasności, żeby nie było, że neguję iż sprzęt od WOŚP ratuje życie. Nie nie neguję tego i dobrze, że ten sprzęt jest jednak nie zgodzę się ze stwierdzeniem, że to WOŚP jest zbawcą polskiego lecznictwa. Tak nie jest. WOŚP jest tylko maleńkim, bardzo maleńkim elementem w całej służbie zdrowia.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak, napisałem to co przeczytałem, podając dane za prestiżową organizacją!!!  No i jestem kłamcą, manipulatorem, a w ogóle to co z takim dyskutować? Coś jak w starym dowcipie; mów mi święte słowa a ja powiem moja krowa...  Dane podane przez ów prestiżową agencję cyfrowo potwierdził nijaki Andruszkiewicz przedstawiciel rządu naszej Najjaśniejszej. Dla daro winienem to potwierdzić przez notariusza aby być wiarygodnym... 

Kiedyś, do niedawna mówiło się że trzeba potwierdzać że się nie jest wielbłądem, dziś że się nie ma willi...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na forum prawie sztil ale wystarczy wspomnieć w Hyde Parku o WOŚP to już widać ożywienie... Dobre i to...

Na forum zachęciłem, w "Dolnośląskim piekiełku", do jakichś uwag jak wyglądają raje pszczelarskie w innych regionach Rzeczypospolitej i... nikt w sprawach       pszczelarskich nie chce się wypowiedzieć. No cóż, trzeba to milczenie uszanować, ,jako, że "milczenie jest złotem" ... 

A może są jakieś tajemnice sukcesów którymi nikt się nie chce podzielić, - konkurencja nie śpi...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ateno, czy Ty nie rozumiesz czy celowo prowokujesz? Bo czasem już się gubię... Napisałeś (powtórzyłeś za prestiżową organizacją - hahaha, dobre sobie - prestiżową), że WOŚP wydaje aż 1/4 tego co całe państwo na sprzęt medyczny. Uznałem, że to manipulacja ponieważ niby jest to prawdą (nie sprawdzałem u źródeł ale brzmi wiarygodnie) jednak to nie są wydatki CAŁEGO PAŃSTWA NA SPRZĘT a jedynie tego, co bezpośrednio wydaje Ministerstwo Zdrowia. Twoja wypowiedź wybrzmiała jednak jak by to Owsiak faktycznie finansował 1/4 sprzętu dla służby zdrowia - a to już jest nieprawdą! Ministerstwo to ministerstwo a nie służba zdrowia, która na sprzęt wydaje wielokrotnie więcej niż wspomniane 800 mln zł. To po pierwsze. Po drugie zaś wydatki na sprzęt to tylko ułamek tego co wydaje się na służbę zdrowia. Jeśli chcesz to napiszę (zapytam) podobnie jak Ty Ateno - ile WOŚP wydaje na służbę zdrowia (nie licząc wydatków na sprzęt)??? Wiem, nie są od finansowania służby zdrowia jednak pokazywanie tylko tego co nośne i ma poklask jest zwykłą manipulacja. Owsiak tworzy wokół siebie atmosferę "cudotwórcy" w ratowaniu służby zdrowia a szczególnie dziecięcej. Jest to manipulacją bo jego wpływ na ratowanie zdrowia dzieci jest marginalny, można powiedzieć , że jako całość wydatków na zdrowie nie ma żadnego znaczącego wpływu.

Proszę mnie źle nie zrozumieć (szkoda, że trzeba to podkreślać by nie być posądzony o złą wolę) - nie jestem przeciwny wspieraniu służby zdrowia przez WOŚP. Głosuję rękoma i nogami za tym aby wspierali służbę zdrowia wolontariusze i darczyńcy. To bardzo pozytywne zjawisko. Jeśli jednak jakiś wolontariusz czy darczyńca robi sobie z dobroczynności doskonałe źródło utrzymania to wybacz kolego Ateno ale ja tego pochwalać nie zamierzam. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A kto to jest ten "cały sektor"?

I ile on wydaje na sprzęt ?

Pomyłka - miało być całego państwa na rzecz sektora służby zdrowia - już skorygowałem. Muszę dodać - całego państwa w rozumieniu finansowania służby zdrowia przez obywateli za pośrednictwem instytucji państwa do tego powołanych.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To co to jest to "całe państwo" ale tak konkretnie.

Ministerstwo Zdrowia i ?

Wytlumaczy Kolega:-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Plujecie na Owsiaka, że bierze na działalność fundacji. Nigdy tego nie ukrywał. Procent był jasno określony i wszyscy o nim wiedzieli.

• Czy pieniądze Caritas są liczone publicznie?
  • Czy ktoś sprawdza "puszki" przed zdjęciem plomby(której nie ma).
  • Czy wiecie jaki procent jest pobierany i na co?
  • Czy znacie dokładne przeznaczenie pieniędzy?

Szanuje Orkiestrę za to, że to co robi robi uczciwie. Z drugiej strony mamy słynną komisję, która od początku swojej działalności, pomimo wyroków sądów, do tej pory nie ujawniła żadnego sprawozdania finansowego. A to już ładne kilka lat. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jednak nie rozumiesz, nie chcesz zrozumieć albo rozumiesz jednak głęboko w tyle masz to, co inni mają do powiedzenia. Jeśli pluciem na Owsiaka nazywasz to, że nie daję na jego imprezę kasy to wybacz ale chyba pluję. Jeśli pluciem na Owsiaka nazywasz przyzwolenie na robienie się w konia to twoja sprawa. Jeśli pluciem na Owsiaka jest wytykanie mu nieprawidłowości to nic na to nie poradzę. Liczą się klapki na oczach i własne odczucia. Twoja sprawa. 

Tak na marginesie to mam gdzieś co się dzieje z pieniędzmi na Caritas, którego tak się uczepiłeś mimo, że wątek o wośpie jes. Caritas nie jest ani tęczowy, ani owsiany ale katolski i to bardzo katolski a wiadomym jest, że w niektórych kręgach kopnąć katola jest w dobrym tonie. Mam wrażenie, że wpisujesz się w te kręgi. Przykro.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi