Skocz do zawartości
Atena

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

216 postów w tym temacie

Rekomendowane odpowiedzi

U nas jest niewielka piwiarnia o nazwie Akropol... 

Zrobiłeś mi popołudnie tym wpisem Ateno. Podają tam chociaż prawdziwe greckie piwo, czy tylko złudzenia?  :)

Co robisz od rana w tej "greckiej" piwiarni?

Mam nadzieję, że tylko swoją pałkę tam zalewasz i nie częstujesz grzańcem dzieci biegające

z puszkami dla Jurka i jego rodziny?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zrobiłeś mi popołudnie tym wpisem Ateno. Podają tam chociaż prawdziwe greckie piwo, czy tylko złudzenia?  :)

Co robisz od rana w tej "greckiej" piwiarni?

Mam nadzieję, że tylko swoją pałkę tam zalewasz i nie częstujesz grzańcem dzieci biegające

z puszkami dla Jurka i jego rodziny?

Pije piwo... I nikogo o opinię nie proszę.... 

Gdybyś czasem powąchał jakiegoś trunku to może w Twoich wpisach byłoby coś z uczuć przeciętnego parafianina a tak wciąż demonstrujesz postawę zgorzkniałego tetryka... 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tetryku, co nie wącha? Do kogo ta mowa? Z moim nosem?

Gdyby to któryś z moich kumpli usłyszał  :D  :D  :D

Ale przed południem tak jak Ty nie piję,  teraz już po - może kieliszek Pliski, żona właśnie kawę ma parzyć?

Dzięki za dobry pomysł!

Chyba coraz lepiej rozumiem Ateno, skąd Twa wena co rano  :)

Sie ma, sie ma  pozdrowienia dla kumpli spod Akropolu  :wub:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja się właśnie wybieram na WOŚP. I w ogóle nie dla:

dzieci biegające z puszkami dla Jurka i jego rodziny?

ale dla: https://kielce.onet.pl/wosp-2020-siostra-chmielewska-to-jest-niezwykle-budowanie-wspolnoty/m2h6h3r

No i prawda:

Kto walczy z pozytywnymi inicjatywami daje przykład że dla swoich wyimaginowanych ideałów wkłada wiele wysiłku aby dać wyraz destrukcyjnego działania. Jakie trzeba mieć niewyobrażalne pokłady złej woli aby się z tym afiszować. Czy nie wystarczyło by NIE PRZESZKADZAĆ???

W tym roku widać mniej przekadzania. Nikt nawet dzieci spod kościołów nie wygania poza mur. To dobrze. Tak było kiedyś. Obyśmy potrafili uszanować się nawzajem i nie przeszkadzać wzajemnie po jednej i po drugiej stronie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja BYŁEM DUMNY z tego co ROBIŁ POLSKI RZĄD dla kraju i świata .... Teraz pozostało mi być dumnym z tego co robi Owsiak, co osiągnęła Tokarczuk, sportowcy...  Nie mogę być dumny z ostatnich słów premiera w Niemczech, powołania Banasia, nagonki CBA na marszałka Grodzkiego, potraktowania Komisji Weneckiej jako turystów... i wielu, wielu innych podobnych poczynań ludzi którzy rządzą się w Polsce... 

-Tokarczuk oznajmiła wszem i wobec, że Polacy to właściciele niewolników i mordercy Żydów - nie jestem z tego dumny i nigdy  jej tego nie zapomnę.

-Jestem dumny z ostatnich słów Premiera w Niemczech, we Francji i wszystkich mów i oświadczeń jakie dotąd wypowiedział. Jest wielkim Polakiem i patriotą dlatego lewactwo zwalcza go.

-Jestem dumny, że rządzący po ujawnieniu, że są jakieś podejrzenia co do Banasia  potrafią wycofać dla niego poparcie gdy w tym samym czasie pan Grodzki jest broniony jak niepodległość - zgodnie z tym co mówił niejaki Neuman - jeden z liderów KO.

-Jestem wściekły, że CBA nie robi co do niej należy i w dalszym ciągu tacy ludzie jak Grodzki zajmują eksponowane stanowiska w kraju a nie tam, gdzie jego miejsce.

-Jestem wściekły, że niejaki pan Grodzki uzurpuje sobie prawo do zapraszania na mój koszt wrogów Polski w postaci czworga ludzi, którzy na mój koszt (podatnika) przebywają w moim kraju by ten kraj oczerniać. Cieszy zaś to, że Rząd mojego kraju postąpił tak jak powinien.

-Jestem dumny z wielu, wielu innych podobnych poczynań ludzi, którzy rządzą w Polsce.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Obyśmy potrafili uszanować się nawzajem i nie przeszkadzać wzajemnie po jednej i po drugiej stronie.

Też bym tego życzył sobie i innym.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja się właśnie wybieram na WOŚP. I w ogóle nie dla:

ale dla: https://kielce.onet.pl/wosp-2020-siostra-chmielewska-to-jest-niezwykle-budowanie-wspolnoty/m2h6h3r

Macie tam w Kielcach jakąś osobną skarbonkę z której nie wypływają fundusze do

różnych podspółeczek Owsiaka i jego rodziny?

To gratuluję!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Od pieciu lat PiS ma niebanalny (khe, khe) wpływ na policję, prokuraturę, CBS i wszelkie inne służby.

I dalej ten Owsiak wyprowadza pieniadze ?

David Copperfield...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Są jeszcze tzw. niezależne sądy, które osób publicznie podżegających do zabójstwa nie pozwalają tymczasowo aresztować (chyba dając przyzwolenie na zabójstwo) czy uniewinniają sprawcę bezprecedensowego wypadku potrącenia pieszej, która z nieznaną prędkością wkracza na przejściu dla pieszych pod pojazd bez ważnych badań i kierowanego przez kierowcę bez uprawnień. Cóż dopiero WOŚP będąca "cukiereczkiem" przemijających ale wciąż elit? Są w Polsce pewne KASTY, które są ponad prawem i na razie niczego nie można im zrobić.

Każdy kto oddaje Owsiakowi swoje pieniądze robi to z własnej woli i jest to jego sprawa. Jeśli Owsiak robi darczyńców w jajo to sprawa między Owsiakiem i darczyńcami. Może lubią być robieni w jajo??? Jeśli nie wiedzą  to niech się dowiedzą - na szczęście mimo różnych zabiegów jest to jeszcze możliwe do zrobienia choć dość utrudnione. Owsiak cały czas ma w pewnych kręgach wolną rękę. Nawet wystrzały fajerwerkó w postaci tzw. światełka do nieba nie przeszkadzają pseudo-ekologom tak bardzo lamentującym nad spadającymi dzięciołami w sylwestrową noc. To pokazuje skalę ich hipokryzji.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie wyręczaj sądów w sądzeniu, jeżeli ktoś się nie zgadza z wyrokiem jest możliwość odwoławcza do sądu wyższej instancji a w ostateczności do, z całym szacunkiem, Prezydenta RP, jeżeli i to skazanego nie usatysfakcjonuje jest jeszcze Strasburg. 

Nie rozśmieszaj z tą tendencją spadkową popularności WOŚP - CAŁY KRAJ SIĘ BAWIŁ, ZBIERAŁ, LICZYŁ i zakupi sprzęt dla szpitali. Orkiestra grała w ponad 100 krajach nie ROZDAJĄC pieniądze /jak Fundacja Narodowa - 110 mln/ a ZBIERAJĄC pieniądze jednocześnie POKAZUJĄC  Polskę.  TO JEST SZTUKA NA NAJWYŻSZYM POZIOMIE! 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

-Tokarczuk oznajmiła wszem i wobec, że Polacy to właściciele niewolników i mordercy Żydów - nie jestem z tego dumny i nigdy  jej tego nie zapomnę.

-Jestem dumny z ostatnich słów Premiera w Niemczech, we Francji i wszystkich mów i oświadczeń jakie dotąd wypowiedział. Jest wielkim Polakiem i patriotą dlatego lewactwo zwalcza go.

-Jestem dumny, że rządzący po ujawnieniu, że są jakieś podejrzenia co do Banasia  potrafią wycofać dla niego poparcie gdy w tym samym czasie pan Grodzki jest broniony jak niepodległość - zgodnie z tym co mówił niejaki Neuman - jeden z liderów KO.

-Jestem wściekły, że CBA nie robi co do niej należy i w dalszym ciągu tacy ludzie jak Grodzki zajmują eksponowane stanowiska w kraju a nie tam, gdzie jego miejsce.

-Jestem wściekły, że niejaki pan Grodzki uzurpuje sobie prawo do zapraszania na mój koszt wrogów Polski w postaci czworga ludzi, którzy na mój koszt (podatnika) przebywają w moim kraju by ten kraj oczerniać. Cieszy zaś to, że Rząd mojego kraju postąpił tak jak powinien.

-Jestem dumny z wielu, wielu innych podobnych poczynań ludzi, którzy rządzą w Polsce.

Nie jestem dumny z wielu poczynań wielu ludzi, którzy rządzą w Polsce.

- Nie jestem dumny ze zorganizowanego hejtu na Olgę Tokarczuk, która wspomniane słowa nie "wygłosiła wszem i wobec" a wypowiedziała w wywiadzie telewizyjnym na żywo, 5 lat temu. Jeden jedyny raz. Dopóki nie ma takiego stanowiska w jej książkach (a nie ma) i innych, kolejnych występieniach poprzez kolejne lata jej działalności, jestem dumny z tego, że kolejna nagroda Nobla rozsławia mój kraj.

- Nie jestem dumny ze zorganizowanego hejtu na Grodzkiego, który sam poprosił ABW o zajęcie się jego sprawą. Jasne, że CBA też powinna się tej sprawie przyjrzeć. Na razie widać tylko działania TVP i to mnie mierzi. Bo sądząc po Twoim wpisie wyrok społeczny już został wydany i o to chodziło. Nie jestem dumny.

"Jednostronność przekazu, brak materialnych dowodów przestępstwa przy równoczesnym powtarzaniu oskarżeń, stosowanie negatywnie nacechowanych określeń łamie wszystkie siedem zasad Karty Etycznej Mediów (prawdy, obiektywizmu, oddzielenia informacji od komentarza, uczciwości, szacunku i tolerancji, pierwszeństwa dobra odbiorcy oraz wolności odpowiedzialności)" - stwierdziła Rada Etyki Mediów w oświadczeniu dotyczącym materiałów "Wiadomości" TVP dotyczących marszałka Senatu Tomasza Grodzkiego.

- Nie jestem dumny z tego, że po ostatniej zmianie na stanowisku Ministra Rolnictwa zniknęły konsultacje. Decyzje podejmowane są odgórnie a góra wie najlepiej. Nie jestem z tego dumny.

- Nie jestem dumny z polityki zagranicznej, która sprawia że mój kraj, mający prawdziwe powody do dumy jest zmuszany do podkulenia ogona od czasu do czasu. Nie po to się "wstaje z kolan" by się potykać o własne sznurówki.

Mam mieszane uczucia wobec wielu poczynań ludzi, którzy rządzą w Polsce.

- Jestem dumny z ukrócenia przetępstw podatkowych, nie jestem dumny z przypisywania sobie przez obecną ekipę całej zasługi chociaż tak naprawdę pozostało jej jedynie spicie śmietanki po działaniach poprzednie ekipy. No i konsekwentne poprowadzenie tych działań dalej - za co brawo. Ponieważ jestem informatykiem związanym z ekonomią, znam dobrze harmonogram wdrażania poszczególnych narzędzi kontrolnych. To za poprzedniej wkipy nastąpiło apogeum wyłudzeń ale też to poprzednia ekipa przygotowała i uruchomiła te narzędzia.

- Jestem dumny, że pracownikom komunistycznych służb obniżono emerytury. Nie jestem dumny, że obniżono emeryturę Gromosławowi Czempińskiemu, pomysłodawcy i dowódcy operacji Samum, która rozsławiła nasz kraj nie mniej niż ten czy inny Nobel. Czuję się wręcz zażenowany, że rządzących nie stać na elementarną sprawiedliwość. Powołanie Piotrowicza na sędziego TK pokazuje tu

skalę ich hipokryzji

- nie odmawiam patriotyzmu nikomu. Znam przeszłość premiera - trzeba było dużo odwagi by tak wtedy żyć. Nie jestem dumny z jego słów wypowiedzianych po wypadku Kubicy, one były wypowiedziane tak, jak słowa O. Takarczuk, na żywo, w jakichś emocjach a to ma inną wagę i to rozumiem. Oczekiwałbym zrozumienia po obu stronach. Nie jestem jednak dumny z ogromnej ilości kłamstw, które premier wypowiada w swoich przemówieniach. Za niektóre musiał przepraszać, za inne nie. Jest dobrym, sprawnym mówcą. Gdyby zrezygnował z kłamstw, może byłbym z tych mów dumny.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Macie tam w Kielcach jakąś osobną skarbonkę z której nie wypływają fundusze do

różnych podspółeczek Owsiaka i jego rodziny?

To gratuluję!

Zdaję sobie sprawę z tego, że bycie na świeczniku ułatwia wiele spraw i marketingowo lepiej człowieka ustawia. Nie na darmo Lewandowski prawdopodobnie bajeczne pieniądze zarabia poza piłką. Nie będę mu ich szukał ani nikomu innemu.

Ad. rem. Dopóki KAŻDA JEDNA złotóweczka, która wpadnie do puszki zostanie przekazana na sprzęt, zgodnie z deklaracją i sprawozdaniami Orkiestry a osławione koszty działania fundacji nadal będą pokrywane z innych przychodów i Urząd Skarbowy oraz Służby nie wykażą, że pozostała działalność mogłaby być niezgodna z prawem i dobrymi obyczajami (żadne hotele na godziny czy coś w tym stylu), będę takiego samego zdania jak siostra Małgorzata.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wiecie a co to kogo obchodzi ? TVP dostało 2 razy tyle co Owsiak zebrał przez całą orkiestrę . Nie ?

Jak to mawia znajomy cała para w gwizdek . Czyli lokomotywa stoi i gwiżdże a za sznurek gwizdka ciąga maszynista .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

David Copperfield?

Zdaje się, że masz rację Borowy - jest w Jurasie coś z iluzjonisty i showmanna.

Występy Davida i Jurka maja dużo punktów wspólnych  - w podkładzie u obu pojawia się zawsze muzyka rockowa,

w ich show biorą udział celebryci, nieodłącznym elementem iluzji są dymy i fajerwerki, no i udział telewizji

- bez telewizji sztuczki nigdy by się nie udały, więcej bez TV w ogóle nie zaistnieliby w społecznej świadomości.

Ponadto obaj Panowie mają skłonność do procesowania się, robią niezłą kasę i lubią wikłać się w niejasne akcje biznesowe.

Jurek Owsiak Davidem Copperfieldem III RP - dobrze Borowy to uchwyciłeś. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie wyręczaj sądów w sądzeniu

To może kolega wskaże, w którym miejscu wyręczyłem?

Nie rozśmieszaj z tą tendencją spadkową popularności WOŚP 

To może kolega wskaże, w którym miejscu mówiłem o spadkowej tendencji?

Nie wyręczaj sądów w sądzeniu, jeżeli ktoś się nie zgadza z wyrokiem jest możliwość odwoławcza do sądu wyższej instancji a w ostateczności do, z całym szacunkiem, Prezydenta RP, jeżeli i to skazanego nie usatysfakcjonuje jest jeszcze Strasburg. 

Nie rozśmieszaj z tą tendencją spadkową popularności WOŚP - CAŁY KRAJ SIĘ BAWIŁ, ZBIERAŁ, LICZYŁ i zakupi sprzęt dla szpitali. Orkiestra grała w ponad 100 krajach nie ROZDAJĄC pieniądze /jak Fundacja Narodowa - 110 mln/ a ZBIERAJĄC pieniądze jednocześnie POKAZUJĄC  Polskę.  TO JEST SZTUKA NA NAJWYŻSZYM POZIOMIE! 

To może kolega przyzna wreszcie, że swoje wkłada w nieswoje usta? Wątpię. Nawet nie wskaże kolega swoich odniesień... Pytanie dlaczego?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To może kolega wskaże, w którym miejscu wyręczyłem?

To może kolega wskaże, w którym miejscu mówiłem o spadkowej tendencji?

To może kolega przyzna wreszcie, że swoje wkłada w nieswoje usta? Wątpię. Nawet nie wskaże kolega swoich odniesień... Pytanie dlaczego?

Wystarczy że zrozumieniem przeczytasz to co napisałeś. A to nie mój kłopot...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Olga Tokarczuk mówiąc, że Polacy są właścicielami niewolników i mordercami Żydów oznajmiła to wszem i wobec. TAK. Dlaczego? Bo oznajmiła to publicznie. Choć od tej chwili minął jakiś czas to nie odcięła się od swojej wypowiedzi co pozwala przypuszczać, że dalej tak uważa. Jeśli kolega Piotr czuje się takim, jakim określiła Go pani noblistka i w dodatku jest dumnym z jej osiągnięć na skalę współczesnej Nagrody Nobla to mi NIC DO TEGO.  

W sprawie zorganizowanego hejtu na pana marszałka pragnę przypomnieć, że postać Marszałka Senatu RP powinna być krystalicznie czysta i bez najmniejszych podejrzeń. Przypomnę również, że pan Grodzki jako Senator nie był nikim wybitnym a stał się znany dopiero wtedy, gdy opowiedział, że jego osoba była przedmiotem "zachęt" do zmiany barw partyjnych. Nigdy nie wskazał osoby, która próbowała go "przeflancować" zaś partia, która miała do tego namawiać odcięła się od takich prób w jego kierunku. Od tamtej pory pan Grodzki stał się ikoną antypisu. Dzisiaj dziwi się że ludzie - pomimo strasznych gróźb i zastraszania przez jedną z najdroższych kancelarii prawniczych - ludzie chcą mówić. Dziwi się dlaczego??? Dopóki był szeregowym i ludzie go nie znali - niekoniecznie chcieli się w tym wszystkim taplać. Jednak gdy rozpoczął wojnę i wyciągnął swoje działa musi liczyć się z tym, że strona przeciwna też ma jakieś karabiny - mówiąc językiem militarnym.

Tak na marginesie zapytam tylko pytanie, czy nagonka na pana Banasia to też coś nagannego? A łamanie Konstytucji przez sędziów? W sumie, to pytań takich mógłbym zadać wiele ale po co? Antypis swoje wie. Ja też swoje wiem i jestem świadomy niedoskonałości PiS-u. Jednak zdaję sobie sprawę, że wielką porażką Polski jako kraju byłby powrót do władzy antypisu. Tego nie chcę i chociaż nie zgadzam się z niektórymi działaniami partii rządzącej to wiem też jak rządzili poprzednicy i jakie tego były skutki.

Dlaczego jestem dumny z Rządu? Bo jeszcze nigdy w historii powojennej nie mieliśmy rządu, z którym wiązał bym tak wielkie nadzieje.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Trochę nie w temacie, ale skoro sam P. Prezes taki niezorientowany, trzeba uświadamiać

"Olgę Tokarczuk, która wspomniane słowa nie "wygłosiła wszem i wobec" a wypowiedziała w wywiadzie telewizyjnym na żywo, 5 lat temu. Jeden jedyny raz. Dopóki nie ma takiego stanowiska w jej książkach (a nie ma) i innych, kolejnych występieniach poprzez kolejne lata jej działalności, jestem dumny z tego, że kolejna nagroda Nobla rozsławia mój kraj.

-

Jeden, jedyny raz 5 lat temu??? Jest tego więcej, ale przytaczam 1 "wygooglany" przykład:

Olga Tokarczuk, laureatka literackiej Nagrody Nobla, powiedziała, że dziś "jak najbardziej" powtórzyłaby swe słowa sprzed kilku lat, w których oceniła, że Polacy robili rzeczy straszne - "jako kolonizatorzy, właściciele niewolników czy mordercy Żydów"

https://www.rp.pl/Polityka/191019249-Olga-Tokarczuk-podtrzymuje-opinie-ze-Polacy-robili-rzeczy-straszne.html

Nadal bezkrytyczna duma rozpiera Kolegę Prezesa?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ateno, jak zapewne już kolega zauważył czytam ze zrozumieniem i piszę ze zrozumieniem. Wytykanie mi, że tak nie jest (nie poparte dowodem) jest tylko zwykłym dokuczaniem. OK - jeśli kolega nie potrafi wskazać to po co wytyka mi, że nie czytam ze zrozumieniem? Aby dokuczyć? A może w innym celu? Czy może kolega wskazać to o co prosiłem w poprzednim poście?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ateno, jak zapewne już kolega zauważył czytam ze zrozumieniem i piszę ze zrozumieniem. Wytykanie mi, że tak nie jest (nie poparte dowodem) jest tylko zwykłym dokuczaniem. OK - jeśli kolega nie potrafi wskazać to po co wytyka mi, że nie czytam ze zrozumieniem? Aby dokuczyć? A może w innym celu? Czy może kolega wskazać to o co prosiłem w poprzednim poście?

...uniewinniając sprawcę bezprecedensowego wypadku potrącenia... - to co? Nie stawiasz się ponad sądem który miał wszystkie dokumenty, ekspertyzy, opinie, świadków oraz możliwość zaskarżenia wyroku przez strony.

A ...WOŚP  będąca "cukiereczkiem" przemijających  elit to co, przykład entuzjazmu z efektów p. Owsiaka czy sprowadzania tego co robi dla ludzi w Polsce i nie tylko do  tego że coś jest cukierkowe/przesłodzone/ ckliwe/ czyli jakieś nijakie, nie warte uwagi.  Jeszcze dokładniej? Nie mam ochoty...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jednak zdaję sobie sprawę, że wielką porażką Polski jako kraju byłby powrót do władzy antypisu. Tego nie chcę i chociaż nie zgadzam się z niektórymi działaniami partii rządzącej to wiem też jak rządzili poprzednicy i jakie tego były skutki.

Co dobitnie w ,,parlamencie ,, UE powiedział Korwin-Mike .

Nie stawiasz się ponad sądem który miał wszystkie dokumenty, ekspertyzy, opinie, świadków oraz możliwość zaskarżenia wyroku przez strony.

No weź przestań . Proces Cejrowskiego  za obrazę Kwaśniewskiego bo uchlał się i urągał piastowanemu stanowisku , bo urząd Prezydenta RP się piastuje  a nie ma .

A Owsiak powie wszystko  poz jednym że zyje z orkiestry .  

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A Owsiak powie wszystko  poz jednym że zyje z orkiestry .  

Powie czy nie, to jest jasne, bo z czego miałby żyć? Ale pewnie powie, że nie żyje z zawartości puszek, bo ta w całości idzie na zakupy statutowe.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Powie czy nie, to jest jasne, (...) Ale pewnie powie, że nie żyje z zawartości puszek, bo ta w całości idzie na zakupy statutowe.

Dobrze, że wracamy do tematu wątku czyli do WOŚP

Jak pisze P. Wielgucki:

"żaden z trzech ostatnich finałów nie został rozliczony do końca, a ostatniego na kwotę 175 000 000 zł, Owsiak zgodnie z przepisami nie rozliczył w ogóle. Wcześniej Owsiak miał specjalne pozwolenie na rozliczanie zbiórki w ciągu 1,5 roku, nowe przepisy pozwalają mu rozliczać zbiórki do końca świata i jeden dzień dłużej. Wystarczy złożyć tak zwane częściowe rozliczenie i dokładnie tak WOŚP się "rozlicza". Owsiak pokazuje ludziom kolorowanki bez wartości, bo w papierach nic się z jego "grafikami" nie zgadza, a na dodatek mamy prawdziwy cud rachunkowy. Rzekomo wydano prawie wszystkie pieniądze z trzech ostatnich finałów, ale na koncie WOŚP jest w tej chwili około 200 milionów, podaję szacunki, ponieważ prawdy od WOŚP się nigdy nie dowiesz, pomimo nakazów i wyroków sądowych. Pozostaje analiza dostępnych dokumentów i tutaj pewne jest, że na koniec 2018 roku WOŚP miała na koncie 126 milionów, przynajmniej taką kwotę podała w sprawozdaniu finansowym".

https://www.kontrowersje.net/oszust_owsiak_i_jego_kolorowe_rozliczenia_gdzie_jest_150_milion_w_gdzie_s_faktury

P. Wielgucki od lat procesuje się z J. Owsiakiem m.in. o dostep do sprawozdań finansowych spółek powiązanych z WOŚP, które są zarządzane przez samego J. Owsiaka bądź przez jego rodzinę: żonę, córkę i zięcia.

Mimo kilku wyroków w sprawie nadal kluczowe dokumenty finansowe nie są publicznie dostepne.

W związku z czym niedawno P. Wielgucki złożył publicznie nast. propozycję:

"Propozycja ma charakter umowy w rozumieniu kodeksu cywilnego, to jest: art. 66. § 1. Oświadczenie drugiej stronie woli zawarcia umowy stanowi ofertę, jeżeli określa istotne postanowienia tej umowy. złożona publicznie i potwierdzona podpisem ofiarodawcy. Przedmiotem niniejszej umowy jest 1 000 000 zł, które Piotr Wielgucki zobowiązuje się przelać na konto wskazane przez Jerzego Owsiaka, jeśli wspomniany prezes "Złotego Melona" ujawni pełną listę faktur/umów wraz z wyszczególnionymi cenami za konkretne usługi i nazwami kontrahentów z poniższej listy:

2008 rok 3 189 459,69 zł2009 rok 5019413,93 zł2010 rok 5 592 588,25 zł2011 rok 7 697 172,83 zł2012 rok 10 504 996,55 zł2013 rok 9 147 269,5 zł2014 rok 9 341 214,17 zł2015 rok 9 155 088,69 zł2016 rok 11 022 538,72 zł2017 rok 14 542 952,05zł2018 rok 15 836 397,13 zł.

Podpis:

Piotr Wielgucki"

https://www.kontrowersje.net/wola_zawarcia_umowy_art_66_kc_1_000_000_z_dla_owsiaka_za_ujawnienie_faktur_z_otego_melona

Ciekawe czy J. Owsiak w końcu stanie w prawdzie i przedstawi inkryminowane dokumenty.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pierwsza( i ostatnia na której byłem)  , to impreza na Zamku Książ . Jakie trzeba było mieć układy żeby coś takiego zrobić ? Z TVP na pokładzie ?

Rubta co chceta , dawajcie i żebrzącym cygankom  nie wpierajcie że to nasz zbawca . Kupuje się sprzet którego nikt nigdy nie obsługuje  bo po prostu nie ma fachowców i kontraktów .

A  lokomotywę każdy tłumaczy jak chce . Dużo dymu , ryku  , pary a gwizdek z tego . Gwizdek na c .

A p. Tokarczuk czytałem nawet nie wiedziałem że to ta , dopiero ostatnio córa książki wygrzebała . Szkoda było kasy . Kupiłem bodaj 2 . :D

P.S. a co z pszczołami ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi