Skocz do zawartości
Atena

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

216 postów w tym temacie

Rekomendowane odpowiedzi

Homofobia owszem, może być skojarzona z mową nienawiści ale wyłącznie prowadzoną do osób homoseksualnych. To trochę na opak w tym przypadku.

Ma kolega rację. Źle użyłem słowa homofobia. Pisząc  o manifestacji homofobów miałem na myśli osoby, które czują awersję do ... tych, którzy nie uczestniczą w akcji zbierania datków na WOŚP oraz tych, którzy chcą wiedzieć więcej niż tylko to co jest im podawane do wiadomości. Moja pomyłka za którą przepraszam  :wacko: . Mam nadzieję że teraz moje słowa zostaną właściwie odczytane. Dziękuję za zwrócenie uwagi.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na orkiestrę daję od początku ,idea jest słuszna .

może i moje dziecko z tego skorzystało.

Wiem co mówiły pielęgniarki na oddziale obdarowanym ,lata temu .

Mimo to daję .

Nikt i nikt nie jest idealny .

Jednak ;

- biorąc od ludzi pieniądze ,wykorzystuje do tego wolontariuszy(w dużej mierze dzieci - młodzież) 

mam wszystko jasne i jawne  jak na dłoni .

Żeby trzeba było sądu do tego aby ujawnić fundusze fundacji żyjącej ze składek i działalności dzieci ? ,żenada i skandal na miarę światową .

Tylko kombinatorzy tak robią .

Co do piętnastu baniek ,krąży taki tekst na FC nie pamiętam   linku .

Podobno tyle "poszło" kasy na działalność wewnętrzną  . Jeżeli by poszło 5 to i tak kosmos .

Po sieci krążą  zdjęcia "dworków" za miliony (też jeżeli to prawda ),nikomu nie bronię zarobić ,ale nie na działalności charytatywnej ,tutaj nie .

Wierzbę mam taką która kwitnie cały rok ,chyba migdałowa (skórę wymienia jak wąż ;) ) mogę podesłać .

za koszt kuriera ;).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W wolnym kraju wolni ludzie .  Choć ja znam takie powiedzenie - Panu Bogu świeczkę a diabłu ogarek . :D

Nie podoba mi się WSOP nie daję na tacę tfu do puszki. Podobnie jak proboszczowi . :D

Na szczęście należysz kolego do tej części Polaków która w temacie WOŚP kompletnie jest bez znaczenia,zupełnie jak zeszłoroczny śnieg,całkowite nic!....

W tej chwili zebrane jest już ponad 7 milionów. Prezydent też wspiera i wielka chwała dla niego że nie dał się otumanić.... https://www.se.pl/wiadomosci/polityka/duda-podarowal-koszulke-na-wosp-wylaly-sie-paskudne-komentarze-aa-kUHZ-u4BE-M1E1.html

Tak trzymać!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na szczęście należysz kolego do tej części Polaków która w temacie WOŚP kompletnie jest bez znaczenia,zupełnie jak zeszłoroczny śnieg,całkowite nic!....

W tej chwili zebrane jest już ponad 7 milionów. Prezydent też wspiera i wielka chwała dla niego że nie dał się otumanić.... https://www.se.pl/wiadomosci/polityka/duda-podarowal-koszulke-na-wosp-wylaly-sie-paskudne-komentarze-aa-kUHZ-u4BE-M1E1.html

Tak trzymać!

Ale narozrabiał... Portal opustoszeje, Hyde Park będzie świecił pustkami ...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ale narozrabiał... Portal opustoszeje, Hyde Park będzie świecił pustkami ...

I bardzo dobrze. Bo to jest forum pszczelarskie. A z Hyde Parku jego goście zrobili niezły chlewik.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Budżet NFZ 10 mld pln .

Kolego moderatorze Karpacki - zrób porządek . Tam jest okienko zaznacz wszystkie i później opcja usuń .

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kolego Daro. Aż mnie ręka świerzbi, aby zrobić to , co kolega radzi. Dostałem jednak wyraźne polecenie aby nie moderować Hyde Parku. Staram się tylko "utylizować" wyrażenia niestosowne dla przestrzeni publicznej. Mam nadzieje że Zarząd podejmie odpowiednią decyzję aby problem Hyde Parku rozwiązać. Można też podjąć decyzję o moderacji, ale to  w tym wypadku był by czynnik konfliktogenny.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Według mnie nie ma się co czepiać Hyde parku jest potrzebny  ,czepiać się należy wszędzie bo całe forum to jedna polityka

Poniżej "scren " kurna przypadło mi ósme miejsce :o.

• robinhuud

245

Rejestracja 14-wrzesień 15
    Użytkownik ¡ 2851 Postów

• Atena

79

Rejestracja 20-wrzesień 15
    Użytkownik ¡ 1927 Postów
  • daro

181

Rejestracja 15-wrzesień 15
    Użytkownik ¡ 1769 Postów page_topic_magnify.png
  • Karpacki

209

Moderator ¡ 1604 Postów
  • Piotr_S

188

Rejestracja 13-wrzesień 15
    Moderator ¡ 1106 Postów
  • czarg

102

Rejestracja 18-styczeń 16
    Użytkownik ¡ 969 Postów page_topic_magnify.png
  • Borowy

104

Rejestracja 13-marzec 17
    Użytkownik ¡ 577 Postów

baru

• 50

Rejestracja 15-grudzień 15
    Użytkownik ¡ 476 Postów page_topic_magnify.png
  • adamski

35

Rejestracja 14-sierpień 16
    Użytkownik ¡ 444 Postów
  • jokaz

72

Użytkownik ¡ 437 Postów
  • jjb

32

Rejestracja 13-październik 15
    Użytkownik ¡ 355 Postów page_topic_magnify.png
  • pytla

71

Rejestracja 13-wrzesień 15
    Użytkownik ¡ 327 Postów page_topic_magnify.png
  • tarczewski

27

Rejestracja 04-październik 15
    Użytkownik ¡ 255 Postów page_topic_magnify.png
  • vega

64

Rejestracja 26-grudzień 18
    Użytkownik ¡ 254 Postów
  • Beton

56

Rejestracja 15-wrzesień 15
    Użytkownik ¡ 249 Postów page_topic_magnify.png
  • Kamil

16

Rejestracja 09-marzec 17
    Użytkownik ¡ 220 Postów
  • Pszczółka Agata

42

Rejestracja 03-maj 17
    Użytkownik ¡ 212 Postów
  • filip

17

Rejestracja 15-październik 15
    Użytkownik ¡ 201 Postów page_topic_magnify.png
  • an500

8

Rejestracja 10-listopad 15
    Użytkownik ¡ 198 Postów
  • bartnik

11

Rejestracja 17-lipiec 16

Użytkownik ¡ 163 Postów

Tu się trzeba zastanowić żeby coś nowego utworzyć a nie kasować .

"Dział  śledzczy" bez głupich insynuacji ,to co robi robin .To naprawdę kawał porządnej roboty na miarę ,nie raz kraju .

Dział polityka osobny dział  ,nie hyde park ,bo polityka to k...zakręt . A hyde park to wolne-lużne myśli .

A dziecinne przepychanki to powinno się załatwiać na tel.

Prezes powinien mieć do każdego nr.tel .Gdy zobaczy śmiesze ,nie służące powadze forum dyskusje .Dać tel do adwersarzy niech się wyzywają na lini a nie zajmują cenne GB.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Użytkownicy według liczby postów ,malejąco . ;)

Statystyka to potęga .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Aby wykluczyć, że ktoś jest chory najlepiej zbić termometr. Tym termometrem nastrojów wśród Pszczelarzy /celowo z dużej litery/  był/jest Hyde Park. Można było się z czegoś / aktualnego/ pośmiać np. utworzenie republiki San Escobar przez urzędującego ministra, można było wspomnieć jakąś rocznicę... Mogą dziwić negatywne, wręcz histeryczne emocje na hasło o WOŚP  z elementami śledztwa w/s ludzi którzy ją wymyślili...  No i jeszcze to, że Prezydent RP wspiera... a może to takie mrugnięcie do elektoratu bo może się przydać a może z autentycznej potrzeby wsparcia szlachetnego celu. Na tę okoliczność przytoczę prawdziwą przypowieść z okresu wojny. U bogatego bauera robotnikiem przymusowym był mój znajomy. Właściciel kiedyś zapytał, patrząc na rabatę przed domem wskazał na kwiecie i zapytał "was ist das" . Znajomy odpowiedział "iris sibirika"... "Was"?..., Wrzasnął  Niemiec   " Raus!!!"  -dodał...  Jego syn akuratnie w owym czasie już "zwiedzał" tajgę... Wyrzuceniem kępy irysów nie odwrócił losów wojny ale... dał upust emocjom. 

Spod kwitnącej, na Akropolu, leszczyny pozdrawia Atena. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wszystko jest dla ludzi - dorosłych, potrafiących się zachować, na poziomie, wychowanych.

10 lat temu było ok, teraz jest jak jest.

Dlaczego ? Temat na kilka habilitacji dla socjologów.

Taki mamy obecnie klimat.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dlaczego Pan Atena tak namiętnie promuje Owsiaka?

Widać - ciągnie swój do swego.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dlaczego Pan Atena tak namiętnie promuje Owsiaka?

Widać - ciągnie swój do swego.

Oczywiście, obaj mamy to w genach, tylko Jurek dużo więcej...  I wcale się nie wstydzę... Jutro zobaczysz jak pięknie wygląda Świat kiedy szczęśliwi ludzie chodzą po ulicach. Nie wszyscy potrafią się cieszyć uciechą innych. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Da się zauważyć Ateno, że się nie wstydzisz zupełnie jak Jurek, tylko Jurek dużo więcej ...

Co do umiejętności cieszenia się uciechą innych - ostatnio z racji pełnienia pewnej społecznej funkcji

miałem okazję przyjrzeć się uśmiechniętym buziom pacjentów oddziału zamkniętego

- ale jakoś nie było mi do śmiechu. 

Borowy to nie komplement tylko stwierdzenie faktu.

"Ciągnie swój do swego" - pewnie w kupie im raźniej, widać takie geny.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wszystkim którzy  patrzą jak się bawi świat przy Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy niech słodycz miodu spłynie  do serc. Tych którzy nie dowierzają , że może być pięknie, wesoło i z pożytkiem dla społeczeństwa zapraszam do sprawdzenia na żywo lub we wiadomym programie telewizyjnym. 

Jeżeli bojkotujesz - nie przeszkadzaj

Spod Akropolu - Atena 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W tej chwili jest już prawie 12 i pół miliona zł,mam nadzieję że pogoda dopisze. ;) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Da się zauważyć Ateno, że się nie wstydzisz zupełnie jak Jurek, tylko Jurek dużo więcej ...

Co do umiejętności cieszenia się uciechą innych - ostatnio z racji pełnienia pewnej społecznej funkcji

miałem okazję przyjrzeć się uśmiechniętym buziom pacjentów oddziału zamkniętego

- ale jakoś nie było mi do śmiechu. 

Borowy to nie komplement tylko stwierdzenie faktu.

"Ciągnie swój do swego" - pewnie w kupie im raźniej, widać takie geny.

Ja jestem dumny z tego co robi Owsiak dla kraju i dla świata... I tu się różnimy... Ja się wstydzę za tych którzy, z takim zacietrzewieniem potrafią walczyć  z czymś co podziwia społeczeństwo. Kto walczy z pozytywnymi inicjatywami daje przykład że dla swoich wyimaginowanych ideałów wkłada wiele wysiłku aby dać wyraz destrukcyjnego działania. Jakie trzeba mieć niewyobrażalne pokłady złej woli aby się z tym afiszować. Czy nie wystarczyło by NIE PRZESZKADZAĆ??? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja jestem dumny z tego co robi POLSKI RZĄD dla kraju i dla świata... I tu się różnimy... Ja się wstydzę za tych którzy, z takim zacietrzewieniem potrafią walczyć  z czymś co podziwia społeczeństwo. Kto walczy z pozytywnymi inicjatywami daje przykład że dla swoich wyimaginowanych ideałów wkłada wiele wysiłku aby dać wyraz destrukcyjnego działania. Jakie trzeba mieć niewyobrażalne pokłady złej woli aby się z tym afiszować. Czy nie wystarczyło by NIE PRZESZKADZAĆ??? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja jestem dumny z tego co robi POLSKI RZĄD dla kraju i dla świata... I tu się różnimy... Ja się wstydzę za tych którzy, z takim zacietrzewieniem potrafią walczyć  z czymś co podziwia społeczeństwo. Kto walczy z pozytywnymi inicjatywami daje przykład że dla swoich wyimaginowanych ideałów wkłada wiele wysiłku aby dać wyraz destrukcyjnego działania. Jakie trzeba mieć niewyobrażalne pokłady złej woli aby się z tym afiszować. Czy nie wystarczyło by NIE PRZESZKADZAĆ??? 

Ja BYŁEM DUMNY z tego co ROBIŁ POLSKI RZĄD dla kraju i świata .... Teraz pozostało mi być dumnym z tego co robi Owsiak, co osiągnęła Tokarczuk, sportowcy...  Nie mogę być dumny z ostatnich słów premiera w Niemczech, powołania Banasia, nagonki CBA na marszałka Grodzkiego, potraktowania Komisji Weneckiej jako turystów... i wielu, wielu innych podobnych poczynań ludzi którzy rządzą się w Polsce... 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Spod Akropolu - Atena 

Ateno piszący spod Akropolu, zrób coś dla pszczelarzy ze swojego regionu, kraju i świata -

zdaj relację z tego co widzisz dookoła siebie.

Czy na Peloponezie widać oznaki zbliżającej się wiosny? Co tam kwitnie? Może jakieś rośliny miododajne,

jakie miody sprzedają i za ile? Jak żyje się greckim pszczelarzom?

Niech relacja Twoja będzie pełna i profesjonalna byśmy mogli być dumni z takiego korespondenta -

wtedy słodycz miodu spłynie na nasze serca i zgodnym głosem chwalić będziemy Twe frazy.  

Niech rymy starożytnej nieco Ateny, płynące spod Akropolu wyciszą nasze emocje, osuszą łzy, 

spowodują, że ktoś się zacznie częściej uśmiechać  :)  :wub:  :) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ateno piszący spod Akropolu, zrób coś dla pszczelarzy ze swojego regionu, kraju i świata -

zdaj relację z tego co widzisz dookoła siebie.

Czy na Peloponezie widać oznaki zbliżającej się wiosny? Co tam kwitnie? Może jakieś rośliny miododajne,

jakie miody sprzedają i za ile? Jak żyje się greckim pszczelarzom?

Niech relacja Twoja będzie pełna i profesjonalna byśmy mogli być dumni z takiego korespondenta -

wtedy słodycz miodu spłynie na nasze serca i zgodnym głosem chwalić będziemy Twe frazy.  

U nas jest niewielka piwiarnia o nazwie Akropol... 

Prześledź moje wpisy co chciałem zrobić, czego dokonałem i jak za to byłem traktowany. Prześledź swoje wpisy jak mnie traktowałeś,  Pozostaje mi liczyć na to że pod palmami, na San Escobar, można będzie, przy greckiej muzyce wypoczywać...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi