Skocz do zawartości
Gość marbert

BCM

Rekomendowane odpowiedzi

Gość marbert

 Bad Colony Management.  Czyli dziadostwo w gospodarce pasiecznej.

 

Wszelkie szkolenia prowadzone przez lata między innymi z funduszy ,,Wsparcie rynku produktów pszczelich" to fikcja. Wyrzucanie publicznych funduszy w błoto.

 

Należy przeznaczyć owe środki dla PLW aby wymusili min w powiatach. Gadanie nic nie zmienia.Trzeba żandarma z naładowanym pistoletem.

Oczywista oczywistość inna w każdym województwie i różna w powiatach.

 

Należy Akademie Rolnicze zajmującymi się pszczołami przypisać do województw i określić określone działania.Wytyczne winny być przez PLW bezwzględnie egzekwowane.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marbert

To chyba nazywa się Bad Bees Management i zwrotu tego używają właśnie za naszą zachodnią granicą.

Ale tam owy PLW ma obowiązek powiadomienia pszczelarza o w danym roku na jego terenie zagrożeniu z tytuły warroza i innych. I zaleca środki. Za coś pensje pobiera. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz z funduszy norweskich prowadzony jest projekt celem opracowania algorytmu prawdopodobieństwa wystąpienia warrozy i zgnilca. O ile umarłam ze smiechu w sprawie warrozy, to może jeśli chodzi o zgnilca jest to odpowiedź na Twój apel. Będzie statystyczne prawdopodobieństwo i możliwość reakcji.

 

https://www.comtegra.pl/badania/pszczoly/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Brzytwiarz

 Bad Colony Management.  Czyli dziadostwo w gospodarce pasiecznej.

 

Wszelkie szkolenia prowadzone przez lata między innymi z funduszy ,,Wsparcie rynku produktów pszczelich" to fikcja. Wyrzucanie publicznych funduszy w błoto.

 

Należy przeznaczyć owe środki dla PLW aby wymusili min w powiatach. Gadanie nic nie zmienia.Trzeba żandarma z naładowanym pistoletem.

Oczywista oczywistość inna w każdym województwie i różna w powiatach.

 

Należy Akademie Rolnicze zajmującymi się pszczołami przypisać do województw i określić określone działania.Wytyczne winny być przez PLW bezwzględnie egzekwowane.

Bez obrazy ale Robert to się nic nie da na siłę. Problem to pszczelarze i chęć zysku za wszelką cenę zresztą była już ta dyskusja na "naszym forum". Ja właśnie dzięki koledze z forum dowiedziałem się że w Jaworznie są trzy koła które rywalizują ze sobą (a byłem taki bliski zapisania się do któregoś z nich ale prezes mnie spławił i tak trafiłem do polanki i za to prezesowi dziękuję). I poziom wymienianej wiedzy jest cienki jak bibuła lakmusowa. I to jest problem moim zdaniem. Bo jak wytłumaczysz fakt że czterech pszczelarzy na pięciu robi to dla kasy. Więc jak rok słaby to są jaja i i wraca zamiennie CCD i BCM. Ja jak wiesz nie boję się warozy ale drugie pszczelarza. Niejednokrotnie byłem na rzepaku koło cienkich uli i zawsze pytałem właścicieli kiedy zbierają i informowałem, że jak moje zrabują to ja na to nic nie poradzę. Dla mnie BCM to pokłosie chytrości i niechlujstwo pszczelarzy. Ja sam w okolicy mam parchatych i tak co dwa lata ten sam problem. W tym roku  kolejnego moje dziewczyny wyrabowały i był nawet na tyle inteligentny by przyjść do mnie i poskarżyć się, że go wyrabowały moje pszczoły i nawet miał pretensje że ich nie karmię. Jak zobaczył pod powałką jak to wygląda (siła rodziny) to się zastanawiał jak ja to zrobiłem i co to za matka. Więcej już nie zamierzam komentować BCM. Kolejny ode mnie całe szczęście daleko bo 7 km nie umie rozpędzić od maja do zimy pakietów 2kg. Bo jedną pasiekę parę lat temu już zlikwidowałem (6 uli w pasiece księdza) Ale wydaje mi się że udało mi się trafić do kolegi i następny sezon może być już całkiem inny. Dlatego mówię, że trzeba edukować a nie zakazywać i zabraniać. Ja jak wiesz mam pszczoły dla fanu. Takie hobby, a to że koledzy ze szwecji wytłumaczyli mi że hobby ma być relatywnie drogie to inna sprawa. Słowo drogie jest tu kluczem bo czas też ma swoją cenę :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marbert

Należy swój sposób wypracować. Pszczelarstwa ale i wzajemnego szacunku. Dziś z żalem to stwierdzam. Szacunku jest mało, jest ciągła rywalizacja. Ja nie pojmuję tej realizacji. Myśl statutowa Polanki mi odpowiada. Ale też z żalem stwierdzamy że część Ojców założycieli się serdecznie nienawidzi.

Jak to w każdej rodzinie. Dlatego próbuje wyciągnąć dla mych pszczół najlepsze rozwiązania.

Serdecznie Kolegę pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marbert

Na forum publicznie ciężko , przecież Koledzy wiedzą. Może słowo nienawidzą jest nadużyciem. Może źle się wyraziłem. Pewnie bardziej właściwym było by, kontestują sposoby Kolegów.

Pisząc można popełnić błąd w interpretacji. Nic nie pisząc takich błędów brak.

Jeśli kogoś uraziłem, serdecznie przepraszamy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o mnie, niczym nie uraziłeś. Poza naturalnym ścieraniem się różnych zdań na różne tematy, nie widzę żadnych różnic fundamentalnych. Gdyby były, chciałbym wiedzieć jakie. Bo np. zdarzają się między organizacjami. Albo ktoś z Polanki rzeczywiście nie zgadza się z jakimś działaniem. Ale o tym wszystkim wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Należy swój sposób wypracować. Pszczelarstwa ale i wzajemnego szacunku. Dziś z żalem to stwierdzam. Szacunku jest mało, jest ciągła rywalizacja. Ja nie pojmuję tej realizacji. Myśl statutowa Polanki mi odpowiada. Ale też z żalem stwierdzamy że część Ojców założycieli się serdecznie nienawidzi.

Jak to w każdej rodzinie. Dlatego próbuje wyciągnąć dla mych pszczół najlepsze rozwiązania.

Serdecznie Kolegę pozdrawiam.

Polankę zakładali zarówno ojcowie jak również matki, było ich kilka, ale o rywalizacji czy nienawiści nic mi nie wiadomo. Natomiast wiadomo mi o dobrym koleżeństwie pomiędzy poszczególnymi założycielami. Możemy dyskutować i nie zawsze się zgadzamy ze sobą ale to jest konstruktywne i zawsze prowadzi do wypracowania wspólnego stanowiska. Może coś więcej w temacie bo może czegoś nie wiem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...