Skocz do zawartości
Karpacki

Profesor Jan Szyszko nie żyje.

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś przed południem zmarł profesor Jan Szyszko, były Minister Środowiska , naukowiec który ponad wszystko kochał przyrodę i całe swoje życie ukierunkował w jej ochronie. Poza tym wspaniały człowiek, ciepły w kontaktach z każdym, i potrafiący łączyć te cechy z funkcją polityka, całkowicie oddanego temu co nazywamy dobrem człowieka i przyrody. Miałem zaszczyt znać profesora nie tylko z oficjalnych spotkań , wynikających z funkcji pełnionych w organizacjach społecznych. Kontakty z profesorem Szyszko , zawsze były z jego strony pełne troski o to dobro człowieka i przyrody.

O tym wspaniałym człowieku, nie czuję się uprawniony do wygłaszania opinii, zrobią to na pewno bardziej do tego uprawnieni, którzy mieli z nim więcej bezpośredniego kontaktu i współpracowali z nim . Ja mogę w tej chwili tylko z pochyloną głową , powiedzieć : Cześć jego pamięci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marbert

Cześć jego pamięci. Niech spoczywa w pokoju.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałam przyjemność uczeszczac do profesora na lesnictwo. Za tamtych czasów był całkiem w porządku, nie przyszło by nam do głowy, że będzie wycinał Puszczę. Pędził po lesie z flagą na kasku, a jego konikiem były zawsze żuki biegaczowate, za którymi myszkował z radością w runie leśnym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość daro

 

Miałam przyjemność uczeszczac do profesora na lesnictwo. Za tamtych czasów był całkiem w porządku, nie przyszło by nam do głowy, że będzie wycinał Puszczę.

A może miał po prostu odwagę mieć rację ?

Swoją drogą , większość na Białorusi a polskie dziedzictwo . Schizofrenia jakaś .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tą puszczą to w ogóle jest ciekawie na tyle, że już od dawna nie jeden chciał ją wyciąć. Jakieś wielkie kontrakty do Wielkiej Brytanii miały iść,ale ostatecznie jak zwykle Polacy się dali zrobić w bambuko. Aż dziw, że tam drzewa ciągle rosną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość daro

Mój kolega mieszkający i żyjący w Puszczy 25 lat temu twierdził że już dawno wycięto . Schizofrenia polega też na tym że protestowano przeciw wycince obcego gatunku który zasadził człowiek w imię naturalności .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałam przyjemność uczeszczac do profesora na lesnictwo. Za tamtych czasów był całkiem w porządku, nie przyszło by nam do głowy, że będzie wycinał Puszczę. 

Z profesora Szyszki był taki miłośnik przyrody jak z ministra Ardanowskiego miłośnik pszczół.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość daro

 

Z profesora Szyszki był taki miłośnik przyrody jak z ministra Ardanowskiego miłośnik pszczół.

Nie sądźcie a nie będzie sądzeni czy jakoś tak . Znałeś Ś.P. profesora Szyszko ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W pierwszym poscie , jaki umieściłem w tym temacie, napisałem że nie czuję się uprawniony do wygłaszania opinii na temat jego osoby , ale podyktowane to było ogromnym szacunkiem jaki mam do  osoby profesora Jana Szyszko. A znałem go osobiście , i to nie tylko z imprez z udziałem tłumów , takich jak np. Marsz w obronie pszczół. Miałem możliwość wielokrotnie spotykać się z panem Profesorem w wąskim gronie, można by powiedzieć prywatnie. Wiele razy dyskutowaliśmy , między innymi na temat, bezpodstawnego oskarżania go o próby dewastacji puszczy białowieskiej, przez tzw eko-terrorystów.  Byli to ci sami ekolodzy, którzy potrafili przywiązywać się do drzew, czy wstrzymywać poważne inwestycje w rzekomej obronie jakiegoś ślimaka czy żaby. I protestowali tam tak długo , aż nie otrzymali odpowiedniej kwoty pieniędzy na rzekomą "działalność" , a w rzeczywistości pozwalającej im spokojnie żyć i szukać kolejnej akcji, za którą znów uzyskiwali rozgłos i pieniądze. Widocznie taki sobie wymyślili sposób na życie. 

 Ale trudniejsze do zrozumienia jest, że i w naszym środowisku pszczelarskim, nawet wśród użytkowników tego forum, są ludzie którzy dają się nabrać na tego rodzaju mistyfikacje.  Zanim więc zdecydują się powielać te sfabrykowane pod publikę opinie , należało by je sobie bardziej uprawdopodobnić. Nie wolno , z biegu poddawać w wątpliwość uczciwości i dorobku naukowego uczciwego i dobrego człowieka. I zastanawiające jak szybko i bez refleksji im to przychodzi?  Raz jeszcze chcę powiedzieć że odszedł człowiek wielkiego serca, uczciwy, i godzien ogromnego szacunku. I nie zmienią tego wypowiedzi ludzi podatnych na słuchanie sfabrykowanych plotek będących przykładem  "bezinteresownej  zawiści",  której tyle można spotkać wokół. 

Raz jeszcze "Cześć jego pamięci" .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marbert

Choć politycznie daleko mi do Profesora to że był w swej dziedzinie wysokiej klasy specjalistą nie podlega dyskusji.

 

Dodam na koniec że bardzo boję się aby po suchej zimie nie wybuchł pożar w nadleśnictwach wokół Parku Narodowego Białowieskiego. Jak rok temu w Szwecji.

Będzie po Parku. Tak skrótowo napisałem. Co znaczą tysiące m3 suchego świerka, wie tylko ten co zdaje sobie z tego sprawę. I z tym gatunkiem miał styczność..

 

Dajmy już Profesorowi spoczywać w pokoju.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I protestowali tam tak długo , aż nie otrzymali odpowiedniej kwoty pieniędzy na rzekomą "działalność" , a w rzeczywistości pozwalającej im spokojnie żyć i szukać kolejnej akcji, za którą znów uzyskiwali rozgłos i pieniądze. Widocznie taki sobie wymyślili sposób na życie. ...

 Ale trudniejsze do zrozumienia jest, że i w naszym środowisku pszczelarskim, nawet wśród użytkowników tego forum, są ludzie którzy dają się nabrać na tego rodzaju mistyfikacje.

Są 2 powody nabierania się ludzi na tego typu mistyfikacje. 1) Lewacki światopogląd, negujący wszystko i wszystkich kto nie z ich obozu. 2) Pożyteczni idioci.

O wielkości profesora świadczy ilość jego oponentów. Cześć jego pamięci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo proszę słuchaczy i wykładowców prawa międzynarodowego, przenieście swoje  dysputy do któregoś wątku w hyde parku , chociażby ze względu na szacunek dla zmarłego profesora Jana Szyszko, któremu poświęcony jest ten wątek. Zróbcie to sami, zanim będę zmuszony skorzystać z danych mi uprawnień moderatora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość daro

To proszę to zrobić .To po to Kolega ma uprawnienia Moderatora .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...