Skocz do zawartości
Marcin_K

Jesienne spotkanie SPP Polanka

28 postów w tym temacie

Rekomendowane odpowiedzi

Jesienne spotkanie SPP Polanka odbędzie się w dniach 14-18 listopada (czwartek - poniedziałek włącznie) w Bukowinie Tatrzańskiej w Hotelu Grand Stasinda.

Każdy uczestnik sam decyduje o tym jak długo zostanie na spotkaniu.

Zapraszamy z rodziną i przyjaciółmi.

Proszę samodzielnie nie rezerwować miejsc w hotelu!.

Proszę o jak najszybsze zgłaszanie mailowo (kaligula9@gmail.com) liczby osób uczestniczących w spotkaniu oraz terminów przyjazdu i wyjazdu. Dostępne są pokoje 2, 3 i 4-osobowe.

Nie będzie możliwości rezygnacji po potwierdzeniu rezerwacji. Wpłacona kwota będzie musiała zostać potrącona ze względu na koszty.

Koszt uczestnictwa w spotkaniu w Bukowinie: 200 zł/osobę/dobę  tym: nocleg, śniadanie, obiad, kolacja, całodzienny serwis kawowy (kawa, herbata, ciasto).

Dzieci do lat 3 pobyt bezpłatny. Dzieci powyżej 3 lat do 12 lat koszt 140 zł za /osobę/dobę w tym: nocleg, śniadanie, obiad, kolacja .

Proszę w zgłoszeniach podawać datę przyjazdu oraz datę wyjazdu a w przypadku przyjazdu z dziećmi również ich wiek.

Dodatkowo uczestnicy wykładów wpłacają 50 zł za każdy dzień wykładów. (piątek, sobota, niedziela - 150 zł) w tej cenie zawarta jest opłata wynajmu sali wykładowej oraz wykładowców.

Proszę o pilne zgłoszenia.

W ramach opłaty korzystamy również ze wszystkich atrakcji oferowanych przez hotel: basen, sauny, grota solna, jacuzzi.

Program wykładów:

Piątek:

15:00-17:00 Czesław Jung "Trudne warunki klimatyczne a wyzwania dla gospodarki pasiecznej"

17:00-19:00 Wojciech Morawski "Rośliny Miododajne"

Sobota:

9:00 - 14:00 prof. Krzysztof Olszewski

15:00-19:00 dr Benedykt Polaczek:

1. Choroby pszczół ze szczególnym uwzględnieniem zgnilca złośliwego.

2. Rok w pasiece.

Niedziela:

dr Benedykt Polaczek

3. Obserwacje pszczół.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesienne spotkanie SPP Polanka odbędzie się w dniach 14-18 listopada 

 

 

 

 

 

 

A morze pszed tym trening w Grodno- krulewskim miaste? :) 9-10 listopada? W Grodno wiza ne potszebna polakam ale tszeba znac procedure na granice/

 

http://moe.of.by/нОвОŃŃи/3-Ń-ПоМдŃнаŃОднаŃ-ноŃĐžŃПаНŃнаŃ-вŃŃŃĐľŃ/ 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, że może zadaję trywialne pytanie, ale czy jest przewidziany jakiś plan na czwartek (skoro można przyjechać już w czwartek), godziny poranne piątek i poniedziałek (skoro możemy zostać) ?
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, że może zadaję trywialne pytanie, ale czy jest przewidziany jakiś plan na czwartek (skoro można przyjechać już w czwartek), godziny poranne piątek i poniedziałek (skoro możemy zostać) ?

 

Być może będzie program rozwinięty ale może organizatorzy się wypowiedzą. Na pewno integracja z Polankowiczami i korzystanie z atrakcji samego Hotelu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W czwartek jest tzw czas wolny. Każdy organizuje wedle własnego uznania. Można do bólu korzystać a trakcji na miejscu, odmaczać się w basenie, jacquzzi, wygrzewać w saunie czy relaksować w grocie solnej. Można też podjechać do pobliskich term i popływać Można wybrać się również na wycieczkę krajoznawczą nawet do Zakopanego:) Wykłady zaczynamy od piątku.

Wydłużony pobyt powstał z myślą o tych, którzy chcą odpocząć,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś, kiedy powróciliśmy już do swoich domów, wypada podziękować organizatorom naszego Polankowego spotkania za organizację i trud włożony w to dzieło.

Dziękuję w imieniu swoim i mojej rodziny. Wybór miejsca trafiony i każdy mógł znaleźć coś dla siebie, gdyż atrakcji hotelowych było wiele.

 

Moje dzieci szczęśliwe z pobytu :)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.

Również przyłączam się do podziękowań podobnie jak jokaz. Miejsce fantastyczne a możliwość poznawania coraz to nowych ludzi, bezcenne. Oby więcej takich miejsc. Oczywiście każdy może znaleźć jakieś niedociągnięcia ale pomimo to warto było. Pozdrawiam wszystkich Polankowiczów. 

Dziś, kiedy powróciliśmy już do swoich domów, wypada podziękować organizatorom naszego Polankowego spotkania za organizację i trud włożony w to dzieło.

Dziękuję w imieniu swoim i mojej rodziny. Wybór miejsca trafiony i każdy mógł znaleźć coś dla siebie, gdyż atrakcji hotelowych było wiele.

 

Moje dzieci szczęśliwe z pobytu :)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z ważnego powodu, nie mogłem uczestniczyć w całym spotkaniu, ale i ten czas jaki mogłem tam być pokazał , że atmosfera spotkań polankowych nie zanika , a wręcz przeciwnie, staje się coraz ciekawsza, wypełniana nawiązywanymi wciąż nowymi przyjaźniami i kontaktami rodzinnymi. Bukowina Tatrzańska jest jednym z nielicznych miejsc naszych spotkań, gdzie obecność członków rodzin i nawet małych dzieci, nie zakłóca wiodących  wykładów i prelekcji i dyskusji. To spotkanie kolejny raz pokazało, że ważniejsza jest jakość nad ilością. Pozdrawiam wszystkich bardzo serdecznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za możliwość spotkania i poznania tak wielu fantastycznych osób, miłą atmosferę i serię ciekawych wykładów.
Mam nadzieję, że następne spotkania będą równie atrakcyjne.

Pozdrawiam Polankowiczów, podziękowania dla organizatorów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość daro

1200 podobno. Bo to elita  , a tak naprawdę nie każdy ma ochotę  lub możliwości . Ja byłem na szychta . Na forum 180,  chyba przez transmisję prywatną co Piotr linki dawał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widząc że uczestnicy spotkania zapłacili za  wykłady które przez to stały się ich własnością, chcąc być w porządku do nich  nie próbowałem skorzystać z dostępu do transmisji. Jak to dalej się będzie rozwijać,  nie wiem odpowiem za siebie nie mam ochoty wydać ponad 1 000 zł rocznie, aby zaliczyć się do elity

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość daro

 

nie wiem odpowiem za siebie nie mam ochoty wydać ponad 1 000 zł rocznie, aby zaliczyć się do elity

Ja też . Mam gdzieś jelity .

1574175132_ilrihk_600.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szanowny kolego byłem na tym wspomnianym spotkaniu i jakoś nie czuje się, że należę do jakiejś elity. Owszem jestem członkiem SPP Polanka i jak każdy miałem możliwość z korzystania lub nie z tej formy spotkania. To właśnie ta forma transmisji ma ewentualnie dać możliwość dla tych co nie mogą z różnych przyczyn zapoznać się z tym co częściowo jest na spotkaniu. Nie zawsze jest zgoda na transmisje przez wykładowców lub z innych przyczyn technicznych nieraz nie udawało się tego zrobić. Zresztą też były rozmowy jak to ewentualnie usprawnić, polepszyć, unormować te sprawy. Myślę, że Prezes Piotr niedługo się też do tego tematu odniesie jak znajdzie trochę czasu. Myślę, że dobrą formą retransmisji byłby odpłatny dostęp do tej możliwej nagrywanej części wykładów by się z nią zapoznać. Kwestia do do dyskusji.

Widząc że uczestnicy spotkania zapłacili za  wykłady które przez to stały się ich własnością, chcąc być w porządku do nich  nie próbowałem skorzystać z dostępu do transmisji. Jak to dalej się będzie rozwijać,  nie wiem odpowiem za siebie nie mam ochoty wydać ponad 1 000 zł rocznie, aby zaliczyć się do elity

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo wiadomo, czego Koledze brakuje. Żeby nie wydawać pieniędzy na podróże i luksusy można było skorzystać z wiedzy darmowo, lub też inaczej ujmując, skorzystać w ramach członkowstwa w naszym klubie poprzez transmisję. Można też było wydać nieco pieniędzy na parodniowy pobyt w porządnym hotelu z widokiem na Tatry i uczestniczyć (a tu niespodzianka - lub też poprzestać wyłącznie na spotkaniach towarzyskich) w ciekawych wykładach. Wydaje mi się, że opcje były różne. Co do tego, że wyjazd nie jest gratis - rozmaite koła organizują wykłady jednodniowe i można wnich najczęściej wziąć udział bezpłatnie, ponieważ są organizowane dla członków organizacji pszczelarskich (a taką jest Polanka) z danego rejonu. Sama uczestniczę w różnych spotkaniach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widząc że uczestnicy spotkania zapłacili za  wykłady które przez to stały się ich własnością, chcąc być w porządku do nich  nie próbowałem skorzystać z dostępu do transmisji. Jak to dalej się będzie rozwijać,  nie wiem odpowiem za siebie nie mam ochoty wydać ponad 1 000 zł rocznie, aby zaliczyć się do elity

Szanowny kolego. To że uczestnicy spotkania składają się na koszty wykładowców , wcale nie oznacza, że wykłady te stają się ich własnością. Gdyby tak było, już dawno  nikt z wykładowców nie miał by prawa wykładać. Myślę że myli kolega własność wykładów z prawami autorskimi.  Mamy do czynienia z nimi wtedy, kiedy jakieś wydawnictwo zapłaci autorowi za prawa autorskie , honorarium. Dotyczy to jednak tylko możliwości dalszego publikowania tych samych prac, i brania powtórnego honorarium.

Nie przeszkadza to jednak , aby w prowadzonych wykładach, korzystać także z wcześniej opublikowanej pracy.

Pisze kolega," chcąc być w porządku wobec nich..."  Mogę zapewnić kolegę, że niepotrzebnie martwi się kolega o to "bycie w porządku", udział w poszczególnych spotkaniach, wcale nie jest oznaką bycia jakąś "elitą", a tylko efektem dobrej woli no i indywidualnych możliwości.  Skład uczestników spotkania w Mrągowie, na pewno jest inny jak w Bukowinie Tatrzańskiej, i nikt nie robi z tego problemu. W planach jest rozpatrywane jedno z przyszłych spotkań także w Krynicy Morskiej, i wtedy większa ilość kolegów z Pomorza , będzie miała szansę dołączyć do "elity".  Piszę to z przymrużeniem oka, gdyż nie tak jest to postrzegane przez kolegów ze Stowarzyszenia. Niemniej, jest to jakoby głos za tworzeniem struktur terenowych naszej organizacji.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Jak to dalej się będzie rozwijać,  nie wiem odpowiem za siebie nie mam ochoty wydać ponad 1 000 zł rocznie, aby zaliczyć się do elity

Miałem jechać do Bukowiny, ale jak dowiedziałem się, że będzie tam pan Polaczek to jakoś się zniechęciłem. Znam tego pana z wykładu w Popielowie pod Opolem i byłem zniesmaczony jego postawą do tutejszych a właściwie niemiecką butą. Byłem, też niedawno na jego wykładzie w Bielsku Białej. Do końca nie wytrzymałem. Ten poziom wykładów za moje pieniądze mi nie odpowiada.

  Za te pieniądze będę  dodatkowo w Bułgarii i znów przywiozę nieznany przez naszych ,,naukowców" NOZESTAT. Piątego marca lecę na Tenaryfę. Chętnie wybrał bym się  z pszczelarzami do Rosji, Ukrainy czy Białorusi.

Zadam pytanie: czy Polanka jest biednym stowarzyszeniem ? Czy nie warto organizować  spotkania 4 razy do roku i czy stowarzyszenie nie może partycypować w kosztach  naszych spotkań?

...............................................................................................................

Jan Dzierżoń - Ślązak - Ojciec współczesnego pszczelarstwa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W kwestii "elitarności", zarzut (jesli można go tak nazwać) jest nieco postawiony na głowie. Po to właśnie organizujemy jedno możliwie tanie spotkanie i jedno dość ekskluzywne (czasem zdarzy się w roku 2 tanie a czasem 2 ekskluzywne ale to wyjątki) by zadowolić jak największą grupę a sami wiecie, że wszystkich zadowolić się nie da. Także w kwestii wykładowców dokładnie ta sama osoba wzbudza w jednych entuzjazm a w innych niechęć. Wyraźnie widać to po ostanim poście a każdy ma prawo do własnej oceny. W każdym z tych aspektów staramy się o złoty środek. Już w Bukowinie ustaliliśmy, że kolejne spotkanie (wiosna) odbędzie się w miejscu niedrogim a następne (jesień) w miejscu wypasionym.

 

W kwestii wykładów nagrane zostało wszystko, co zostało wypowiedziane przed salą za wyjątkiem dyskusji, która miała wymiar wewnętrzny. Oczywiście pojawią się tutaj właściwie wszystkie głosy i wnioski z tej zamkniętej dyskusji i tu niniejszym proszę grupę "aktywistów" :-) by przytoczyli swoje wnioski i propozycje - o ile pamiętam wszystkie zyskały akceptację ogółu.

 

Co do nagrań, część wykładów pojawi się w formie Polanka TV a część będzie udostępniona w formie telekonferencji. Trzeba będzie za to zapłacić jakieś pieniądze i w niektórych przypadkach trzeba będzie być członkiem Polanki bo tylko pod takim warunkiem będzie nam wolno pokazać te treści (obecni w Bukowinie będą mogli zapisać się na telekonferencję bezpłatnie i przypomnieć sobie co nieco) ale dla nieobecnych będzie to możliwość niedrogiego zapoznania się z przedstawionymi treściami.

 

Chętni na wirtualną Bukowinę proszeni są o trochę cierpliwości, najpierw pojawią się treści ogólnodostępne w ramach Polanka TV.

 

 

czy Polanka jest biednym stowarzyszeniem ? Czy nie warto organizować  spotkania 4 razy do roku i czy stowarzyszenie nie może partycypować w kosztach  naszych spotkań?

 

Odpowiedź brzmi tak, że w pewnym sensie Polanka jest biednym stowarzyszeniem. W takim sensie mianowicie, że nie chcemy zrezygnować na razie z pewnego zwyczaju, że wszyscy (także zarząd i inni społecznicy) płacą równo ze wszystkimi pozostałymi za pobyt. Głównie dlatego, by spotkanie nie obciązało budżetu Polanki i by ci, których nie stać na wyjazd nie mieli gorzkiego przekonania, że zrzucają się na czyjąś imprezę. Zwykle więc zamykamy to na zero +/- 1000 zł. Tak też wyszło tym razem. Pytanie czy tak ma być zawsze jest otwarte ale proponuję dyskusję nad nim przenieść do forum tylko dla Polankowiczów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...