Skocz do zawartości
robinhuud

Apimondia w Montrealu 8-12 września.

Rekomendowane odpowiedzi

https://www.apimondia2019.com/

Planuję wyjazd jak zdrowie pozwoli, bo akurat zaprasza mnie kolega mieszkający od lat w Ottawie. Rozejrzałem się co i jak w necie.

Organizatorzy wystawili na sprzedaż powierzchnię wystawową satelitarnej imprezy handlarzy ApiExpo. Cena 300 (niebieskie), 375 (pomarańcz) i 450(czerwone) kanadyjskich dolkow za metr kwadrat boksu.

99386190065608068547.jpg

Wykupiły na dziś cztery Polskie firmy  i to chyba wszystko, bo zostało jeszcze na dziś tylko 9 wolnych boksów

A2 Lyson Poland red

B55 Corpo Poland orange

C96 Sądecki Bartnik blue

C116 C117 Adamek comp - blue

Zrobiłem sobie planik, by niczego nie przegapić. Tyle mało mnie interesująca część handlowa i biznesowa. Na razie nie ma szczegółowego planu meritum - konferencji naukowej. Ciekawe, czy Polacy gdzieś zaistnieją. Może jakiś polski hit - wykład Biobalance n/t suplementacji pszczól ksantohumolem?. Jak widać w Apiexpo biorą udział prawdziwi pszczelarze pasjonaci. Dla PZP prawdopodobnie zabraknie biletów na tanie linie lotnicze przez Atlantyk. Apislavia tradycyjnie zgłosiła udział.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przejrzałem program części naukowej Apimondii i polski w nim udział. Jeden oral prezentejszyn abstrakt niejakiej M. Bieńkowskiej i dwa postery.

Bardzo bardzo cienko ilościowo, jakości naukowej jako laik nie ośmielę się oceniać. Na tle innych krajow wypadamy ilościowo jak bardzo ubodzy krewni - każdy może ocenić. Nie wiem od kogo to zależy - pal 6 część handlową. Wydaje mi się, że jakaś informacja o opatentowanym w Lublinie polskim woskomacie powinna w Montrealu w części naukowej zaistnieć. Dla mnie to ostatnio nieliczna jaśniejsza część ciemnego horyzontu polskiego pszczelarstwa. Ciekawe, że Węgrzy z Biobalance International nie lansowali oficjalnie w Kanadzie ApisPlusa i cichuteńko siedzieli w swoim boksie unikając medali. Zuchów z Trójmiasta też wymiotło. Prezes Klat zahukany innymi sprawami nie miał czasu...

 

 

c5e73baeb006a650efbe7f44e8cca5e6.jpg

6a9c26cbdcd1bdf0879fec4760f0c1f3.md.jpg

b21e67e094f82eab5993155230b511bc.jpg

 

Podobno jajcarze dzwonią na Świętokrzyską 22 826-04-97 i pytają: czy to biuro firmy Łysoń?. :D

 

de53b00db6cbb77fd26fb70a25aea2d3.jpg

 

W piątek i sobotę posiedzenie Rady PZP...

I fajno jest, byle do listopadowego zjazdu z którego tradycyjnie (?) NIC nie wyniknie!!!.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...