Skocz do zawartości
robinhuud

Nasi w Sejmie

Rekomendowane odpowiedzi

Nasi przyjaciele w Sejmie z ich danymi, wystąpieniami i orderami:

https://videosejm.pl/zespoly-parlamentarne/parlamentarny-zespol-ds-wspierania-pszczelarstwa/czlonkowie

Ostatnie posiedzenie z 14 czerwca. Bardzo małe zainteresowanie, wiadomo - sezon. Ale zobaczcie co o nas, bez nas i nieobecni nie mają racji:

Informacja Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi na temat założeń oraz funkcjonalności usługi powiadamiania pszczelarzy o planowanych i prowadzonych w okolicach pasiek opryskach środkami ochrony roślin tworzonej na portalu eRolnik.gov.pl. 2. Prace legislacyjne prowadzone przez instytucje UE w zakresie pszczelarstwa oraz produkcji i obrotu miodami. 3. Możliwość, koszty oraz opłacalność produkcji karmy dla pszczół przez Krajową Spółkę Cukrową S.A. 4. Możliwości i sposoby upowszechniania wiedzy w zakresie pszczelarstwa wśród dzieci i młodzieży przez organizacje pszczelarskie. 5. Konsekwencje wprowadzenia rozporządzenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi w sprawie wykazu artykułów rolno-spożywczych przywożonych z zagranicy oraz ich minimalnych ilości podlegających kontroli jakości handlowej.

https://videosejm.pl/video/43734-pz-ds-wspierania-pszczelarstwa-z-dnia-14-czerwca-2019-roku

116 wyświetleń - olbrzymie zainteresowanie.

Dzisiaj odbyło się ponoć kolejne posiedzenie, ale na razie nie mogę znaleźć relacji. Czy ktoś był z Polanki? Bo w czerwcu nikogo nie widać i słychać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zespół zdominowany przez jedno ugrupowanie...

  Może to za sprawą wodza który uczestniczył w pszczelarskich świętach na zamku Grodziec. Co prawda, przedmiotem wystąpień wodza nie były pszczoły ale raczej JOW-y  ale.... coś pozostało w świadomości z atmosfery tamtych uroczystości no i chyba nastąpiła transformacja na CAŁY KLUB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marbert

Czy któryś poseł z tej listy, kiedykolwiek kontaktował się z władzami Polanki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy któryś poseł z tej listy, kiedykolwiek kontaktował się z władzami Polanki?

Teraz ważniejsze jest czy w Izbach Rolniczych znaleźli się jacyś przedstawicieli pszczelarskiej  braci? Wie ktoś coś na ten temat?  Wybory były w niedzielę 28.07. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj zebrane w jednym miejscu dane pozwalające suwerenowi docenić ogrom syzyfowych prac, jaki dla niego i pszczół oraz całego środowiska odwalają przez niego demokratycznie wybrani politycy. Suweren chyba tego nie potrafi docenić, że już o pszczołach nie wspomnę.

http://www.sejm.gov.pl/Sejm8.nsf/agent.xsp?symbol=POSIEDZENIAZESP&Zesp=453

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marbert

Teraz ważniejsze jest czy w Izbach Rolniczych znaleźli się jacyś przedstawicieli pszczelarskiej  braci? Wie ktoś coś na ten temat?  Wybory były w niedzielę 28.07. 

Przez kilkanaście lat miałem z izbą rolniczą styczność raz w roku opłacając swe stoisko na miejscowych targach. Moja ocena działalności tej organizacji, żenada .

Mniemam iż część rolników u mnie nawet nie zdaje sobie sprawy z istnienia czegoś podobnego.

Mym zdaniem winno być w tej formie natychmiast zlikwidowane, z budżetu Państwa nie finansowane a jedynie ze składek zainteresowanych rolników.

Tak jak nasza organizacja, która z izbami rolnymi nie ma nic wspólnego.

To pomieszanie z poplątaniem, powoduje, pomieszanie pojęć, oczekiwań a znacząco fatalnie  wpływa na politykę tych czy owych  rządzących ugrupowań.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Urzędnik, niezależnie czy z nominacji czy z wyboru /najczęściej/ wychodzi z założenia że dopóki nie dostanie konkretnego zadania sam niczego, z własnej inicjatywy nie podejmie. I tak jest z Izbami Rolniczymi również.

   Ja podjąłem współprace z Dolnośląska w temacie jakości węzy. Izba, w osobie p. Grakowicza rozeznała temat oraz zadeklarowała podjęcie interwencji...

    Apelowałem, na TYM portalu o wsparcie, o kompleksowe opracowanie  tematu który miałby być przedmiotem interwencji w rzeczonej sprawie. I co? I nic!  Temat pozostał BEZ ECHA!  No co winna Izba Rolnicza????? 

 

Dodam po czasie...

To ja wyszedłem na durnia który nie wie czego chce...

  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...