Skocz do zawartości
Piotr_S

Funkcjonalność nowego forum

Rekomendowane odpowiedzi

Garść inforamcji o funkcjach nowego forum, które możecie wykorzystać Wy oraz o tych, które dadzą korzyści zarządowi.
 
  1. Niektórzy już zauważyli, że ta platforma to trochę mały facebook i zaczęli już korzystać z jej możliwości. Można tworzyć grupy znajomych, wartościować wpisy "polubiając je". Hodowcy mogą w swoich profilach prezentować ofertę dla pszczelarzy. 
     
  2. Możemy zapisywać w kalendarzu wydarzenia pszczelarskie, które później będą widoczne dla wszystkich. Jeśli będziemy wszyscy z tego korzystali, stworzymy harmonogram ważnych wydarzeń.
     
  3. Zastanawiam się nad uruchomieniem czatu oraz funkcjonalności bloga. Każdy użytkownik mógłby takiego bloga prowadzić a wielu ma dużo do napisania. 
     
  4. Jak widzieliście przy rejestracji konta, pojawiły się pytania o przynależność do Polanki i o zgodę na umieszczenie pasieki na mapie Polankowych pszczelarzy. Zarząd wykorzysta te informacje wspierając was w promowaniu Waszych produktów. Wierzymy, że mapa pasiek z dobrym miodem może mieć dobre przełożenie na sprzedaż bezpośrednią.
     
  5. Chcemy, by każdy członek Polanki używający Internetu zarejestrował się na tej platformie. Będziemy z poziomu forum wysyłali zarówno informacje do wszystkich użytkowników, jak i informacje tylko dla członków Polanki. Zarejestrowanie się to najlepszy sposób by być szybko powiadomionym o ważnych sprawach.
 
Jestem przekonany, że jeszcze niejedno zastosowanie tej platformy przyjdzie nam do głowy (a może subforum dla każdego klubu pszczelarzy należącego do Polanki ze sprawami organizacyjnymi tylko dla niego?) i system pomoże z jednej strony zintegrować ludzi a z drugiej strony zdecentralizować niektóre działania.
 
Podrzucajcie pomysły, które Wam przyjdą do głowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A my mamy małe pytanie. Kilka super postów pojawiło się na forum, kilka też zaskakujących. Wszystkie warte uwagi, ale czy nie można by utworzyć nowej zakładki - tematu gdzie każdy przedstawiłby się i dał krótki opis: kim jest, skąd itp. Pomogłoby to nam i innym w poznaniu rozmówców. Ogólnie podpis na stronę może być dowolny, ale wchodząc na zakładkę np. " kto ja jestem" pozwalałoby poznać bliżej autora postów. Już trafiło się stwierdzenie w jednym z postów " szanowny Panie Gall Anonim". Myślę że warto i nikomu nie zaszkodzi. :)  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zróbmy to od razu. Być może rozwiązanie tymczasowe się przyjmie a być może będziemy je jeszcze modyfikować i cały wątek przeniesiemy w inne miejsce... Póki co zakładam go w sprawach organizacyjnych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie moje tak brzmi:

Czy mój post umieszczony na tym forum jest dalej moją własnością: co dla mnie oznacza możliwość jego modyfikacji lub zabrania z forum (skasowania) tylko według mojej woli (bez proszenia o zgodę Moderatorów)?

Będę wdzięczny za odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W każdej chwili można post modyfikować aż do usunięcia zawartości - zostaje wtedy pusty wpis. Usunięcie całkowite to już robota moderatorów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W związku z powyższym mam pytanie do moderatorów . Ma ono związek z wybanowaniem użytkownika podpisującego się na tym forum RafalK.  Rzecz sama w sobie jak najbardziej właściwa i od dawna oczekiwana. Jednak jego dotychczasowa "praca" na tym forum , nadal owocuje. Nie zostały usunięte wątki , które nikomu żadnej korzyści nie przynoszą, a nam przy okazji, nie wystawiają pozytywnego świadectwa. Dla przykładu, wątek pt. Sygnał odebrany z kosmosu. Jego obecność na forum, komu i po co jest potrzebna??  Wielokrotnie widać że niektórzy użytkownicy przeglądają ten temat.

Nie bardzo też, wygląda obecność postów umieszczonych przez tego użytkownika po jego urlopie. Jest tam czytelna stopka, która zawiera treść bardzo niepochlebną wobec Polanki.

Użytkownicy wchodzący na forum, karmieni są tym zdaniem w dalszym ciągu i uważam to, za niepotrzebne. Myślę, że daje on wywalonemu użytkownikowi pewną satysfakcję, że powód dla którego został z tego forum wyeliminowany, nadal na nim funkcjonuje i działa negatywnie w stosunku do naszej organizacji. 

Mam nadzieję , że nie ma żadnych przesłanek, aby negatywne ślady jakie pozostały po tym użytkowniku na tym forum zostały z niego usunięte.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  W dalszym ciągu czekam na jakieś ustosunkowanie się moderatorów do moich sugestii zawartych w powyższym poscie.  Często sprawdzam, co aktualnie czytają obecni na forum użytkownicy, zwłaszcza wtedy kiedy statystyki pokazują że jest ich na forum większa grupa. I widać wtedy , że niektórzy przeglądają np. temat "sygnał odebrany z Kosmosu", i trudno mi wyobrazić sobie, co myślą ci , przeglądający właśnie ten temat. O autorze tematu , niech sobie myślą co chcą, to mnie nie interesuje. Ale co mogą sobie pomyśleć o organizacji która utrzymuje tyle czasu na swoim forum takie "kwiatki" to już nie jest mi obojętne. Dodatkowo, kiedy przegląda się forum i co chwilę napotyka się tą wynoszącą ponad inne , naszą organizację Polanka, stopkę autorską byłego użytkownika RafalaK, też trudno zachować spokój.

Jeszcze jednej rzeczy na tym forum mi brakuje, mianowicie dawniej po każdym naszym spotkaniu wiosennym czy jesiennym, wkrótce na forum można było pooglądać choćby trochę zdjęć z przebiegu takiego spotkania. Na ostatnim też kilka osób robiło zdjęcia , i miło było by zobaczyć je w odpowiednie galerii, którą należało by utworzyć także na tym forum. Mam nadzieję że moderatorzy pochylą się nad tymi wnioskami i uzyskam chociażby informację, że nie bo.........Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie taka miała być odpowiedź: Nie, ponieważ...

  1. Ponieważ dbanie o jakość forum nie może być równoznaczna z cenzurowaniem i MUSI się ograniczać do przestrzegania regulaminu a jeśli ktoś znalazł w regulaminie lukę i wykorzystał ją niecnie, powinniśmy (jako społeczność forum) doprowadzić do zmiany regulaminu zamiast ciachać brzytwą. Regulamin nie należy do mnie ani do zarządu a do nas wszystkich - społeczności forum.
  2. Ponieważ każdy pisząc wystawia sobie świadectwo i nie zawsze dobrze jest, by to świadectwo znikało.
  3. Ponieważ wreszcie wolność słowa i poglądów (jakkolwiek nie równoznaczna z wolnością obrażania) jest mi bliska.
  4. Ponieważ pozostała społeczność forum nie poparła tego wniosku w żaden sposób. Być może inni zgadzają się z pozostałymi trzema punktami.

Zmieniłem zdanie z prostego powodu. Sam właściciel nicka RafałK mnie o to poprosił. Co prawda jako zbanowany zgodnie z regulaminem nie ma już prawa dysponowania swoimi postami, ale ponieważ już dwóm osobom zależy... Usunięty został profil i wszystkie wątki obracające się dookoła użytkownika RafałK, nie mające związku z dyskusjami na tematy pszczelarskie. Jednocześnie zniknęła także i stopka, która nie ukrywam, również i mnie kłuła w oczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Panie prezesie. Dziękuję za tę reakcję. Dziękuję, chociaż wnioskowałem o usunięcie rzeczy ,które mnie jako takiego nie dotykały, dotykały jednak organizacji Polanka i to ją

chciałem bronić przed złą oceną.  Wymienił kolega cztery punkty dlaczego nie, więc pozwolę sobie wyrazić w tej sprawie moje zdanie. Co do punktu 1.  Cenzura ma też swoje granice. Gdyby wniosek mój był z powodów światopoglądowych, czy politycznych, wtedy zgoda. Jednak tu było wyraźne akcentowanie niechęci,wobec organizacji Polanka, i to nie powinno moim zdaniem podlegać określeniu z jakim nam się kojarzy "cenzura". Dbanie o dobre imię własnej organizacji, to moim zdaniem , nie żadna cenzura, a obowiązek.

Dlatego nie należy czekać aż kilka osób , użytkowników zwróci na to uwagę, w tej kwestii należy reagować szybko i zdecydowanie, zwłaszcza kiedy na tego typu ekscesy, pozwala sobie ktoś, nie będący członkiem naszej organizacji.

Odnośnie punktu 2. " Każdy pisząc wystawia sobie świadectwo" .  Sprawa trochę podobna ale moim zdaniem bardziej prosta.  To że Polanka jest gościnna i pozwala korzystać  ze swojego forum ludziom nie będącymi jej członkami to chwalebne i godne pochwały.

Ta gościnność jednak musi mieć określone granice. Oczywistym jest że chcieli byśmy gościć na naszym forum ludzi o dobrym, mądrym spojrzeniu, którzy nie maja za punkt honoru włażenie tu aby naubliżać i naśmiecić. I tacy są tu mile widziani w dowolnej ilości. Nie może natomiast być przyzwolenia na to aby ta gościnność była nadużywana.

Przychodzą kolejni chętnie witani goście i nie powinni zastawać w "naszych progach" odpychającego bałaganu.  W takim przypadku ci "nowi" goście nie będą się interesować, kto w naszym "pokoju gościnnym" zrobił kupę na dywanie. Pierwsze co pomyślą , to dlaczego gospodarz jej nie sprzątnął. A wątpię aby któryś spytał, czy na przykład ten wątek o kosmitach, to umieścił członek Polanki, czy ktoś , kto Polankę kocha jak psy dziada w ciemnej ulicy.

W tym momencie przypomina mi się pewne powiedzenie które ma głębokie uzasadnienie.  "Demokracja jest dobra, ale przerost demokracji jest gorsza od faszyzmu"

Tak czy inaczej , ja będę na takie sprawy reagował, bo tak jak pan prezes uważa, że jego poglądy są słuszne , ja też tak uważam.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, przeglądając forum warto czasem spojrzeć na listę użytkowników, co oni czytają, jakie tematy są najchętniej czytane, aby mieć rozeznanie czego oczekują, lub czym głównie się interesują czytający to forum. I często zastanawiam się , co to za rodzina Bingów, którzy nieraz w dużej ilości, jednocześnie przebywa na forum? W momencie kiedy piszę tą wiadomość, statystyka pokazuje obecność pięciu Bingów, z których trzech przegląda kalendarz, ale dwóch inne wątki.

Wskazywało by to więc że nie jest to jeden użytkownik.  Pytanie dotyczy też podpisanych na forum Yahów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To są boty przeglądarkowe. Takie programistyczne roboty, które sprawdzają co nowego pojawia się na stronach internetowych, by przeglądarki mogły je lepiej indeksować pod potrzeby szukających. Ten pomysł z poznawaniem preferencji użytkowników niezły, ale może być skomplikowany programistycznie i przez to drogi. Zapytam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten mój aktualny wpis, nie ma nic wspólnego z tym, abym się czepiał o jakieś nieistotne sprawy. Już nie raz dawałem wyraz temu, że forum jest dość dobrze zorganizowane, i jedynym, co może zastanawiać to mała ilość piszących , w stosunku do ilości zarejestrowanych użytkowników. Oczywiście trzeba brać pod uwagę że rozpoczął się sezon pasieczny i coraz więcej czasu pszczelarze spędzają w pasiekach, zwłaszcza ci kilku ulowi, teraz już mają tyle pracy, że łatwiej już spotkać tu kogoś z większych, widocznie lepiej umieją  sobie pracę organizować.

Jest jednak pewien problem, na który już wielokrotnie dałem się złapać, kiedy korzystając z chwili czasu włączę komputer, aby sprawdzić czy ktoś coś nie napisał?

Patrzę, a tu kilkunastu użytkowników, a więc jest szansa że będzie jakiś nowy wpis, ale gdzie tam,  dziś na przykład z radością widzę że statystyka pokazuje 14 użytkowników przeglądających forum, klikam na użytkowników, a tu klapa.  5 Bingów, 3 google, i jeszcze 2 yahów.  I co mnie najbardziej zaciekawia, to wszyscy ci "użytkownicy", nie wiem dlaczego przeglądają z reguły "kalendarz społeczności". Trwa to już dość długo, i mam wrażenie, że tych "użytkowników" rzeczywiście przybywa, bo skąd nagle w jednym czasie aż tylu Bingów, i czy oni czytać nie umieją, że tyle czasu muszą siedzieć w jednym temacie?

Ciekawi mnie też , że na innych forach nie spotyka się tego typu "użytkowników", przynajmniej ja takich nigdzie nie spotkałem. 

Może temat nie należy do najważniejszych, ale od czasu jak zacząłem na to zwracać uwagę, staje się on dla mnie co raz bardziej denerwujący, i wprowadzający w błąd rzeczywiste dane o odwiedzaniu tego forum przez kolegów zainteresowanych poruszanymi tu tematami. A już absolutnie według tych danych, nie można poznać preferencji tematów, które są najchętniej odwiedzane. Poprzez działalność tej rodziny "użytkowników" zdecydowanie wygrywa "kalendarz społeczności"

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jest też i pożytek z tych "użytkowników". Nazywa się pozycjonowanie. Zawsze jest lepiej, kiedy miejsce w sieci gdzie coś się jednak dzieje i nowe wpisy od czasu do czasu się pojawiają, jest monitorowane przez wyszukiwarki. Ktoś szukający w sieci jakichś informacji z naszej działki, ma szansę trafić do nas zamiast na inne, słabiej pozycjonowane strony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to dobry pomysł zeby ktos tu trafiał na chwile obecna, ale...

 

Odkładając złośliwości na bok :

 

A moze by zrobuc tak zeby logowanie na forum bylo obowiazkowe ?

Jako miejsce przekazywania informacji zwlaszcza, ze organizacja nie posiada struktur, itd, itp...

 

Bylo by 4 razy tyle uzytkownikow, ruch, lepsze pozycjonowanie, jakis punkt wyjscia do zmian, gdy juz ktos w koncu bedzie chciał cos zmienic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jest też i pożytek z tych "użytkowników". Nazywa się pozycjonowanie. Zawsze jest lepiej, kiedy miejsce w sieci gdzie coś się jednak dzieje i nowe wpisy od czasu do czasu się pojawiają, jest monitorowane przez wyszukiwarki. Ktoś szukający w sieci jakichś informacji z naszej działki, ma szansę trafić do nas zamiast na inne, słabiej pozycjonowane strony.

Na pozycjonowanie w wyszukiwarkach wpływa też to, czy strona ma uruchomiony certyfikat SSL czy nie. Na obecną chwilę nie ma ... a można uruchomic choćby darmowy Let's encrypt (dostępny w hostingu też za darmo)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie się wydaje że największy wpływ ma, logowanie z różnych adresów i "podlinkowanie" czyli logowanie z innych stron za pomocą odnośników .

Tak mi to ktoś mi to kiedyś tłumaczył .

Może od tego czasu się wiele zmieniło .

Edit ; czy macie może gotowy  taki baner do umieszczenia na stronie www ?

Np; grafika tego znaczka ? .

Pewnie dużo członków Polanki ma strony ,więc zalinkowanie było by na miejscu .

Wieczorem to muszę zrobić u siebie  ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę się odnaleźć tak całkowicie w w nowej formule ;) .

Czy nie ma opcji "podgląd posta" przed wysłaniem ?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma, bo nowy edytor jest taki, że post będzie wyglądał po wysłaniu dokładnie tak, jak wygląda przed wysłąniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 15.01.2020 o 18:22, Asper napisał:

Na pozycjonowanie w wyszukiwarkach wpływa też to, czy strona ma uruchomiony certyfikat SSL czy nie. Na obecną chwilę nie ma ... a można uruchomic choćby darmowy Let's encrypt (dostępny w hostingu też za darmo)

Teraz już ma. Praca zdalna ma swoje wady (czasami nie ma jak ogarnąć zadań do wykonania przez słaby internet) ale miewa też zalety - w oczekiwaniu na jedną rzecz, można się zająć inną więc... firma hostująca nas zainstalowała SSL zarówno na forum jak i na stronie głównej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...