Skocz do zawartości
Piotr_S

Forum dla członków Polanki - oddzialna kategoria

Rekomendowane odpowiedzi

Już kilka miesięcy temu postanowiliśmy utworzyć taką kategorię. Czas nie pozwalał na jej uruchomienie. Jest to miejsce widoczne jedynie dla członków Polanki. - tych, którzy swoje członkostwo zadeklarowali w ustawieniach własnego profilu. Na starcie mogą pojawić się błędy np. takie, że ktoś błędnie zadeklarował przynależność do Polanki, lub błędnie jej nie zadeklarował albo też zaznaczył wszystko prawidłowo a mimo to nie widzi nowej kategorii forum lub też widzi ją a nie powinien. Proszę o informacje tutaj lub na PW - będziemy korygować.

 

Na forum wewnętrznym będziemy wymagali wyższych standardów niż na ogólnym. Powiedzmy sobie wprost - obrażanie nie będzie tolerowane w żadnej postaci (krytyka jak najbardziej tak). Dążymy i doprowadzimy do sytuacji, kiedy tożsamość każdej z piszących osób będzie znana dla pozostałych użytkowników, choć na starcie trudno jest to osiągnąć.

 

Forum już jest ale wielu z Was jeszcze go nie zobaczy. Potrzebna jest spora robota by prześledzić profile wszystkich dotychczasowych użytkowników i nadać im uprawnienia do nowego forum. Osoby, które będą się rejestrowały także proszę o informację, że ewentualnie do Stowarzyszenia należą i chcą w związku z tym mieć dostęp do kategorii wewnętrznej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Absolutnie nie.

Ta tamtym forum zarząd pełni władzę i tę ceduje na moderatora a za sposób jej sprawowania przez moderatora, zarząd odpowiada przed Walnym Zebraniem bo dotyczy to wyłącznie członków Stowarzyszenia. To forum jest otwarte i jakkolwiek za sposób jego prowadzenia zarząd też odpowiada przed Walnym, to wszyscy zdajemy sobie sprawę z tego, że nie tylko członkowie Polanki biorą udział w dyskusji. Za nich trudno odpowiadać a potrzeba równego traktowania także członków Polanki. wymusza większy luz. Tam jesteśmy wyłącznie między swymi.

 

Niemniej nie chciałbym, by dyskusja w tym wątku poszła w kierunku, który już tak wiele razy był oklepywany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość daro

To nie chodzi o obrażanie .Wolałbym aby  to  moderator weryfikował przynależność do organizacji a nie posiadacz nicka . Moderacja powinna być i tu .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Dążymy i doprowadzimy do sytuacji, kiedy tożsamość każdej z piszących osób będzie znana dla pozostałych użytkowników,

Brawo jest to zgodne z moim pojmowaniem świata ;) .

 

Wolałbym aby  to  moderator weryfikował przynależność do organizacji

I tutaj też zgoda bo z użytkownikami jest tak jak z dziećmi .Trzeba im ufać ale też dobrze jest wiedzieć co tak naprawdę robią :) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie chodzi o obrażanie .Wolałbym aby to moderator weryfikował przynależność do organizacji a nie posiadacz nicka.

Docelowo właśnie tak będzie. Tyle, że od czegoś trzeba zacząć a nie sposób wymagać od wszystkich z dnia na dzień zmian w profilu. Ale tak będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super. To jeszcze Prezese proszę zadziałać tak ażeby mój kolega Karpacki zaczął pisać na forum. Bardzo mi brakuje jego tekstów. Piszę to bardzo poważnie. Wywody, propozycke, oceny, polemika karpackiego bezcenne.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już kilka miesięcy temu postanowiliśmy utworzyć taką kategorię. Czas nie pozwalał na jej uruchomienie. Jest to miejsce widoczne jedynie dla członków Polanki. - tych, którzy swoje członkostwo zadeklarowali w ustawieniach własnego profilu. Na starcie mogą pojawić się błędy np. takie, że ktoś błędnie zadeklarował przynależność do Polanki, lub błędnie jej nie zadeklarował albo też zaznaczył wszystko prawidłowo a mimo to nie widzi nowej kategorii forum lub też widzi ją a nie powinien. Proszę o informacje tutaj lub na PW - będziemy korygować.

 

Na forum wewnętrznym będziemy wymagali wyższych standardów niż na ogólnym. Powiedzmy sobie wprost - obrażanie nie będzie tolerowane w żadnej postaci (krytyka jak najbardziej tak). Dążymy i doprowadzimy do sytuacji, kiedy tożsamość każdej z piszących osób będzie znana dla pozostałych użytkowników, choć na starcie trudno jest to osiągnąć.

 

Forum już jest ale wielu z Was jeszcze go nie zobaczy. Potrzebna jest spora robota by prześledzić profile wszystkich dotychczasowych użytkowników i nadać im uprawnienia do nowego forum. Osoby, które będą się rejestrowały także proszę o informację, że ewentualnie do Stowarzyszenia należą i chcą w związku z tym mieć dostęp do kategorii wewnętrznej.

Super sprawa. Oczywiście osoba która była by dopisana do tej dedykowanej grupy powinna być formalnie członkiem Polanki a nie że w kwestionariuszu podepnie przy rejestracji konta przynależność do Polanki. No oczywiście moderatorzy powinni mięć dostęp do bazy członków Polanki by to ewentualnie sprawdzić. Na początku będzie z tym dużo pracy. Już wstępnie deklaruje pomoc w tej sprawie w ramach wolnego czasu. Pozdrawiam Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już prawie miesiąc funkcjonuje na tym forum dział, który powstał , aby uniemożliwić anonimowe wpisy ludzi, którzy nie zawsze mają na celu dobro naszego Stowarzyszenia, a często mogą być posądzani, o celowe działania przeciw nam, i szkodzącym dobremu imieniu Polanki. Wydawało się , że zaczną w tej części forum pisać Ci wszyscy, którzy takie sprawy zgłaszali, i którzy domagali się utworzenia takiej możliwości. Jak dotąd nie widać jednak większej aktywności, na zaproponowanej części forum i bardzo zastanawiający jest tego powód. Jako wyznaczony przez Zarząd moderator tej części forum, staram się możliwie często tam zaglądać, aby możliwie rzetelnie wywiązywać się z powierzonej mi funkcji.  Za każdym razem porównuję ilość aktualnych użytkowników, jaka jest pokazywana dla całego forum, oraz tę , która przegląda nowo otwartą jego część.  Zastanawiające jest, że z reguły, jestem jedynym użytkownikiem przeglądającym ten temat. Można więc , wyciągnąć wniosek, że bardzo mała ilość użytkowników, członków Polanki, zadbała o dostęp do tej części forum. 

Należało mieć nadzieję, że większość zarejestrowanych członków, których profil w wykazie użytkowników na to wskazuje , powinna mieć do tej części forum dostęp jakoby "z urzędu". Tak jednak nie jest, o czym sygnalizują niektórzy użytkownicy, w tym nawet "pytla", będąca przecież jednym z moderatorów tego forum.  Proszę więc pana Prezesa o konkretny komunikat w tej sprawie, co i jak mają zrobić ci, którzy chcą mieć dostęp do tej części forum, a go nie mają. Wydaje mi się , że z poza członków Polanki, też mamy pewne grono sympatyków i przyjaciół, którzy z powodzeniem mogli by mieć możliwość śledzenia wpisów w tej części forum, i powinna istnieć możliwość im taką rzecz udostępnić. Kiedyś bardzo często, przy okazji różnych spotkań w jakich biorę udział, zapraszałem różne osoby do odwiedzania naszego forum, i zapoznawania się z prezentowanymi tu opiniami i wpisami. Akcję tą musiałem w pewnym okresie wyhamować , wstydząc się czasami poziomu niektórych aktywnych i piszących użytkowników. Teraz , kiedy jest nadzieja , że poziom forum wróci do dawniejszej jakości, powinniśmy mieć możliwość, zapraszania tu także naszych przyjaciół i sympatyków , z innych organizacji.  Proszę o wypowiedzi na ten temat i aktywny udział, w tej nowej części naszego forum. Pozdrawiam.  Karpacki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z całym szacunkiem kol. Czesławie nie bardzo rozumie "że bardzo mała ilość użytkowników, członków Polanki zadbała o dostęp do tej części forum" , jak się robi projekt do do końca, a nie na  jakieś "zadbanie",  czy może  czapkowanie bo na to wygląda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szanowny Kolego. Ja osobiście nie miałem żadnej roli w tym projekcie, oczywiście oprócz inicjatywy. Wszystkie prace techniczne wykonywał kolega Piotr i proszę z uwagą przeczytać jego pierwszy post w tym wątku.  Nie widzę tam żadnego śladu ewentualnego "czapkowania" a tylko potrzebę zgłoszenia, jeśli ktoś do tej części forum nie ma dostępu.

Ja nie jestem informatykiem i na początku pomimo że wyświetlał się u mnie "panel moderatora" nic w tej części forum nie mogłem zrobić. Dopiero po interwencji i wprowadzeniu koniecznych zmian, obecnie mogę to forum moderować. Ja nie widzę w tej sprawie żadnego "drugiego dna" . Zapraszam do pisania i rzeczowej kulturalnej dyskusji.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...