Skocz do zawartości
jjb

Selekcja pszczelarzy

Rekomendowane odpowiedzi

Wątek ten co prawda zawiera lokowanie sarkazmu, ale temat mi się nasunął teraz, kiedy w te gorące dni chodzę do pasieki ubrany w kombinezon, rękawiczki, słowem w pełnym uniformie. No i nie czuję się z tym i w tym dobrze.

Ale powodem nie są agresywne pszczoły tylko komary. W sezonie łapię kilka użądleń, rzadko kilkanaście, kiedy przycisnę jakąś pszczołę na ramce, ale po paru minutach zapominam, w który palec oberwałem. A o ugryzieniu komara mój palec pamięta kilka dni.

W ubiegłych sezonach w pasiece częściej żądliły mnie osy, niż pszczoły...

Nie piszę, aby się żalić, ale czy z tego nie wynika, że kandydat na pszczelarza winien sprawdzić, czy nie ma uczulenia na jad os i ugryzienia komarów... A dla kandydatów dla miejskiego pszczelarstwa pytanie o tolerowanie zapachu rozgrzanej papy, też będzie na miejscu. Może poparte jakimś naturalnym testem - siadem płaskim na takiej papie?

A tak przy okazji czy nasilenie zgnilca nie jest łatwiejsze przy przegrzaniu czerwiu? Dorosłe pszczoły można leczyć podnosząc temperaturę, ale to się robi w okresie bezczerwiowym.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie nieco nawiązujące; czy, tak zachwalany "miód miejski" nie staje się jeszcze bardziej miejski absorbując "aromaty" wydzielane przez papę?  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...