Skocz do zawartości
robinhuud

Obiecywana rzepakowa kasa na pszczelarstwo - 1 mln 200 tys zł .

156 postów w tym temacie

Rekomendowane odpowiedzi

Mao Tze Tong też próbował zagonić wszystkich wykształciuchów do pracy w polu. Z tego co pamiętam to ten eksperyment nie wypalił... U nas też były próby "urowniłowki ", jak choćby niedokończony aptekarz vice ministrem Obrony Narodowej. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego Robinhuud nie masz racji. Nie można nazywać szamba perfumeriom, moich słów nie trzeba rozbierać na części, przekręcać i tłumaczyć na swój pokrętny obraz bo to hejt. Każdy kto to przeczytał zrozumiał. To robisz Robinhuudzie co zrobił sąd, broniąc Najsztuba, który potrącił  przechodzącą przez pasy 77-letnią kobietę. ... ani ubezpieczenia OC, ani aktualnych badań technicznych, ani prawa jazdy. A odnośnie różnych nurtów aberracyjnych to ich sprawa, jednak nie może być  reklamą i krzywdząca. Po co Robinhudzie to robisz? Czy człowiek z wykształceniem, celebryta, polityk to nadczłowiek i ma przywileje nie można go nazwać wykształciuchem (obraza majestatu). 99% pszczelarzy jest za normalną rodziną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy napisałem jakieś kłamstwo? Czym obraziłem, chyba prawda boli.

Nie znam Najsztuba i nie jestem sędzią. Nie jestem za LGBT, ale też nie jestem za ich tępieniem, tak jak ogólnie nie jestem za tępieniem wszystkich facetów ubierających sukienki, nawet czarne. Jestem za 99% normalnych pszczelarzy którzy są za normalną rodzina, o ile nie mają oni na myśli narzucenie mi siłowo ideologii rodziny Radia Maryja. Czy chcesz mnie przekonać do walki klas i dyktatury czegoś tam nad czymś? Już to przerabiałem i nie przełknąłem, bo niestrawne. Nie trawię również kultu jednostki obojętnie jakiej: Stalina, Papierza, Tadeusza, czy Jaroslawa. Widzę u Ciebie pewną aberrację. Czy rozdawanie moich pieniędzy wbrew mojej woli jest OK? Czy nie uważasz, że nie można być jednocześnie przeciw biedakom z Syrii i za socjalem rozdawnictwa, bo przecież jedno generuje drugie? Przecież dlatego 500+ nie spowodowało wzrostu dzietności, tak jak i rozdawanie pieniędzy pszczelarzom nie spowoduje wzrostu poziomu pszczelarstwa i jakości rynkowej miodu, ani zapylania. Do pszczelarstwa zacznie się garnąć element przypadkowy dla socjalu i otrzymamy efekt "zgnilec +". A socjal naiwnych pszczelarzy przejmą i tak okołopszczelarze. Skupmy się tu na problemie dopłat, a nie na wycieczkach osobistych i smyczach jako zabawkach erotycznych. Jeżeli już doplaty mają być, to muszą być absolutnie transparentne. Poszukaj w necie sprawozdania, jak pszczelarz łyknął 6 mln unijnej i krajowej dopłaty dla głodujących Polaków zaopatrując ich w ponoć krajowy miód dla biedaków. Nie wyguglasz, bo trzeba mieć szczęście, by to znaleźć w formacie graficznym jpg niestrawnym dla wyszukiwarek. Czy jesteś za tym, by sprawozdania z rozdawnictwa były publiczne, łatwo dostępne i obowiązkowe? Urzędasy i cwaniaki u steru są za wzrostem rozdawnictwa, bo mają większą pulę pieniążkow do manipulowania jełopami. Zawsze będą umacniać swą władzę nad durnym proletariatem wycierając sobie nim gębę. Proletariatem wspieranym przez robotnicze państwo rozdające każdemu dzieciakowi 500 zł, emerytom 13 i 14 rentkę, pszczelarzom KPWP. Czy ta kasa pójdzie na cele zgodne z celami tego szału rozdawnictwa nie swojej kasy? Z jednej strony dopłacamy ciężkie pieniążki do systemowych zmian krajobrazu wiejskiego eliminujących zapylacze i do derogowanych neoniko, a z drugiej strony wycieramy usmarkanym pszczelarzom łezki kasą z KPWP. Dlatego chcę by zacząć remanent od czegoś konkretnego, powiedzmy raportu okresowego Funduszu Promocji Roślin Oleistych. Bez tego raportu tworzenie dalszych takich pseudoprogramów pseudopomocy jest bezsensem. Również jak widzę w tv faceta z babą na smyczy na spacerku - zmieniam kanał. Tv dostała ostatnio 2 mld refundacji, a jak wiesz - kto płaci ten żąda. Tak się kradnie rzecz publiczną. W tv (obojętnie której) widzisz nie to co jest, a to co ktoś chce byś widział. Lubisz tak tańczyć jak ci zagrają?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, tarczewski napisał:

Kolego Robinhuud nie masz racji. Nie można nazywać szamba perfumeriom, moich słów nie trzeba rozbierać na części, przekręcać i tłumaczyć na swój pokrętny obraz bo to hejt. Każdy kto to przeczytał zrozumiał.

To nie łatwe, ja też nie zrozumiałem. Nie do końca wiem, czy rząd jest perfumerią bo rozdaje pieniądze ludziom czy szambem, bo te dla pszczelarzy rozdaje firmom okołopszczelarskim. I piszę zupełnie szczerze - nie potrafię się do tamtego wpisu

odnieść.

Także z tymi śmieciami nie czuję tematu ale to już mój problem, bo jako żem scyzoryk z urodzenia, tenże mi się w kieszeni otwiera gdy człowiek mówi "śmieć" o człowieku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Nie sądź abyś nie był sądzony" to chyba cytat z Ewangelii św. Mateusza... 

Nie znam kulisów sprawy Najsztuba... bo co mnie to może obchodzić ale skoro zaczyna mieć aż tak polityczny wydźwięk  to powiem tak; osądził go niezawisły  sąd,  a skoro w odczuciu społecznym  wyrok jest NIESPRAWIEDLIWY TO  OBOWIĄZKIEM PROKURATURY   BYŁO wnieść apelację do sądu wyższej instancji. TAKA JEST ROLA PROKURATURY!!!  No i... czy prokuratura "olała" sprawę czy nie dopatrzyła się podstaw do wniesienia rewizji. 

  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na początek chcę podziękować za nie usunięcie  mojego postu, mimo, że jest prawdziwy i dotyka . Odpowiem Robinhuudowi, ponieważ intelektualnie mamy wiele cech wspólnych. Może, rzeczywiście zacznijmy od tego co nas różni a co łączy: ,,Nie znam Najsztuba i nie jestem sędzią. Nie jestem za LGBT, ale też nie jestem za ich tępieniem, tak jak ogólnie nie jestem za tępieniem wszystkich facetów ubierających sukienki, nawet czarne. Jestem za 99% normalnych pszczelarzy którzy są za normalną rodzina, o ile nie mają oni na myśli narzucenie mi siłowo ideologii rodziny Radia Maryja” OK, ja też, mimo że jestem katolikiem. ,,Czy chcesz mnie przekonać do walki klas i dyktatury czegoś tam nad czymś? Już to przerabiałem i nie przełknąłem, bo niestrawne. Nie trawię również kultu jednostki obojętnie jakiej: Stalina, Papierza, Tadeusza, czy Jaroslawa. Widzę u Ciebie pewną aberrację.” Źle , niedobrze, czy w moim poście są jakieś peany w tym temacie. Przeczytaj jeszcze raz. Napisałem o faktach.,, Czy rozdawanie moich pieniędzy wbrew mojej woli jest OK? A w jakim kraju rząd łaskawie pyta co zrobić z pieniędzmi z Twoich podatków, chociaż częściowo, częściowo powtarzam pyta w referendach Szwajcaria. Poprzedni rząd nie dał 500+ 14 dla emerytów, rencistów i co Widziałeś jakąś znaczącą poprawę w kraju: gospodarka, stopa życiowa obywateli?  Ja widziałem w Lubuskim głodne dzieci i starców co nie mieli na leki. ‘’ Do pszczelarstwa zacznie się garnąć element przypadkowy dla socjalu i otrzymamy efekt "zgnilec +" Nie zgadzam się z tą tezą. Zgnilec i tak kwitnie i to jest dużo szerszy problem , ale nie taki.,, Jeżeli już doplaty mają być, to muszą być absolutnie transparentne”Święta prawda.,, Poszukaj w necie sprawozdania, jak pszczelarz łyknął 6 mln unijnej i krajowej dopłaty dla głodujących Polaków zaopatrując ich w ponoć krajowy miód dla biedaków. Nie wyguglasz, bo trzeba mieć szczęście, by to znaleźć w formacie graficznym jpg niestrawnym dla wyszukiwarek.” Wiem o kogo chodzi. ,,Dlatego chcę by zacząć remanent od czegoś konkretnego, powiedzmy raportu okresowego Funduszu Promocji Roślin Oleistych. Bez tego raportu tworzenie dalszych takich pseudoprogramów pseudopomocy jest bezsensem.” Popieram. Z pozostałymi sprawami podobnie. Co nie oznacza, że nie napisałem jak jest i tego się trzymam. Jak ktoś się czuje urażony za: wykształconych obiboków żerujących na harówie ciemnogrodu jest panicznie obrzydliwa to dobrze jeszcze trochę sumienia  ma.

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość daro
10 godzin temu, Piotr_S napisał:

Także z tymi śmieciami nie czuję tematu ale to już mój problem, bo jako żem scyzoryk z urodzenia, tenże mi się w kieszeni otwiera gdy człowiek mówi "śmieć" o człowieku.

jakoś nigdzie tych smieci nie wyczytałem . Mimo otwierania scyzoryka , to jest margines  w każdym społeczeństwie . A czy śmieci ,czy dziady  druga para kaloszy.Mnie się podobało z ,,Sezon na misia ,, tekst wiewióra - Prawo i sprawiedliwość czyli - zjeżdżaj dziadu.

A co do pieniędzy ,to taki poziom produkcji i taki poziom dochodów  pszczół  to za 10 lat zostaną hobbyści i ,,producenci ,, .Kto nie idzie do przodu cofa się . Poziom cen miodu zatrzymał się od 15  lat ? Jak wzósł poziom dochodów pozostałej części społeczeństwa ?

Trzymanie pszczół dla   KRUS i ubezpieczenia i inne wałki . Normalnie z 81 uli można wyżyć na pozimie zasiłku dla bezrobotnych . To po to dopłaty a to że ktoś tam jakieś wałki będzie robił ? Niech sobie robią . Pszczoły będą musieli mieć . Tylko wezmą i przepiją ? Podobnie jak 500 + ? Tyle że w biednych miejscach w Polsce  przestano kupować na zeszyt .

Nie wiem po co trzepanie piany , nikt pszczealrzom nic nie da .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego pszczelarzu tarczewski

Nie rozumiem dlaczego moją ogólną, ponadustrojową niechęć do polityki korupcjogennych dopłat i dotacji łączy Pan z moją domniemaną nienawiścią do aktualnego rządu, przy okazji zaliczając mnie do wykształconych obiboków żerujących na harówie ciemnogrodu, co ma być obrzydliwe . Swoim wpisem raczej pokazuje Pan, że nie rozumie roli prezydenta, który nie ma za zadanie być przedłużeniem rządu, a być prezydentem wszystkich Polakow, a szczególnie tych co na niego nie głosowali. Tych ze smyczą i na smyczy też. Jak już ktoś zostanie wybrany na prezydenta, to powinien zacząć wypełniać ze zrozumieniem swe obowiązki konstytucyjne wobec wszystkich Polakow (co przysięga na Boga) i jego osobiste poglądy i sympatie mają drugorzędne znaczenie. Szastanie prezydencką kiełbachą wyborczą w postaci socjalu jest jakimś nieporozumieniem. Dla mnie śmieciami są ci, którzy innych nazywają śmieciami, bo przecież wszyscy jako śmiecie jesteśmy równi wobec prawa. Żaden wykształciuch nie będzie sortował ludzi, nawet Jarosław, bo polska to nie rampa kolejowa w Oświęcimiu. Taką gownoburzą będą się zawsze kończyć dopłaty, bo według jednych należą się tym i za to, a według drugich tamtym i za tamto. W tej sytuacji zazwyczaj korzystają inni za coś innego. A pszczelarze jako niszowy elektorat stoją bez szansy na końcu kolejki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro nie można, pod palmą w Hyde Parku, wyrażać swoich niezależnych poglądów część bywalców przemyca je np. w temacie o dopłatach. Jak widać życie nie znosi próżni a jeszcze w tak gorącym, przedwybiórczym okresie. Jak widzę historia /histeria(?)/ zatoczyła koło /po 50 latach/. przypomniał mi się dowcip /a może prawdziwa historia?/.    Jedzie facet zatłoczonym tramwajem,  trąca sąsiada i pyta; ma pan kogoś w milicji? a w SB?  Nie - odpowiada indagowany... To zejdź chomącie z mojego odciska...  

 Niestety, tak wyglądają dziś relacje międzyludzkie!!!  Straszne!!!   A O CO TEN SPÓR ???  O CIEŃ OSŁA - jakby powiedział jakiś Sokrates czy Diogenes.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego Robinhuudzie, proszę przestań wypisywać czego nie rozumiem a co rozumiem. Nie obrażaj własnej inteligencji Ja, Cię szanuję, jako uczestnika  dyskusji i w stosunku do Ciebie nie robię prywatnych wycieczek.Nie jestem tu petentem. Mój wpis  z środy był  ostry i miał poruszyć zainteresowanych w temacie:,,Tu chodzi o spauperyzowanie pszczelarzy tu i teraz , dać kasę  biznesowi około pszczelarskiemu, zamiast zrównać w prawach pszczelarzy z rolnikami.  Lobby biznesowe chce pszczelarzy wydudkać a nasze organizacje przyklaskują i wmawiają nam jak będzie nam dobrze, albo chociaż ośmieszyć."  Myślałem głównie, że to poruszy i zmotywuje osoby przychylne i zainteresowane w temacie.Wałkujesz to same ciasto, miodu z tego nie będzie. Nie masz pomysłu na problem? Nie wierzę, Ty jak nie wielu na tym forum umiesz rozumiesz, ale czy chcesz? Twoja  wola.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 3.07.2020 o 10:39, Piotr_S napisał:

 

To nie łatwe, ja też nie zrozumiałem. Nie do końca wiem, czy rząd jest perfumerią bo rozdaje pieniądze ludziom czy szambem

Robinhuud i Tarczewski wprowadzili treści seksualne do dyskusji  i wszystko się w wątku zmieszało,

każdemu pachnie jak się komu wydaje, nic dziwnego, że nawet wyrobionym "odorantologom" mylą się odczucia .

 

Ale nawet w tym gąszczu różnych woni dobrze, że Prezes poczuł temat i zainterweniował napominając Kol. Bociana,

by ten nikogo śmieciem na forum nie nazywał

"Napisano Czwartek o 19:47

Byłoby miło gdybym napisał iż jest Pan śmieć."

 

------------------------------------------------------------------------------

W sprawie przekupywania elektoratu - rządzący robią to od zawsze,  Unia i minrol przekupują nas co najmniej od 2004 roku ,

kiedy to ruszył pierwszy program KPWP - uczestniczyły w nim wszystkie kolejne rządy i co gorsze wszystkie kolejne Zarządy SPP "Polanka"

Panie Prezesie  nie ma się co oburzać na  ministrów i  rządy (ze szczególnym wskazaniem na aktualnie nam panujący)

skoro samemu w tym procederze od kilkunastu lat się siedzi i kaskę dla firm okołopszczelarskich się mieli.

Polanka dawno powinna te dęte programy zbojkotować.

Dobrze, że nie weszła do programu pomocowego pochodzącego z funduszu roślin oleistyczych (czy jak on tam się nazywa),

bo to kolejna ściema i nietrafiony projekt, który niczego nie załatwia i niczego nie naprawia a tylko daje decydentom alibii,

że się o pszczelarstwo troszczą i że w ogóle coś wtym temacie robią. 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ot tak, dla przypomnienia, co powiedział Jan Paweł II

  Wolność jest tylko wówczas gdy naród tworzy jedność a lud w nim żyjący czuje się włodarzem  a nie niewolnikiem garstki opętanych. 

   Tak krótko a jak treściwie....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość daro

Też tak przypomnę

1593855942_eri6nk_600.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eeeech … może i bym co tarczewskiemu odpowiedział bez wycieczek osobistych, ale w zaistniałej sytuacji jako przygnieciony argumentami, wykształcony, panicznie obrzydliwy śmieć i obibok, ale delikatny i z resztką sumienia, nie chcę urazić niewątpliwie harującego ciemnogrodu z wycieczkami osobistymi, gloryfikującego refundacje i dopłaty. Jednocześnie oświadczam, że będąc świadomym i przy zmysłach zrzekam się całego przynależnego mi KPWP na rzecz wspomnianego harującego ciemnogrodu pierwszego sortu bez żalu do tegoż, że haruje z własnej winy bez efektów. Ktoś musi ustąpić dla dobra forum i niech raz będzie nim ten głupszy. Nastawiam drugi półdupek…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W internecie nic nie ginie:

Rok się zbliża ku końcowi. Odszedł pomysłodawca Minister Ardanowski. Może by tak poprosić Pana Marka Barzyka z Krosna, by gdzieś publicznie, w mediach jednak sprawozdał jak wygladały sprawy funduszu w tym roku. Oficjalne sprawozdanie będzie dostępne prawdopodobnie w lutym. Oby nie kończyło się jak to w niżej linkowanym sprawozdaniu za 2019 rok ostatnimi słowami:

4 Wydatki z FPRO w roku 2019: W 2019 roku nie zostały wypłacone żadne środki z Funduszu Promocji Rośli Oleistych

...bo to podważa moje zaufanie do państwa i jego ciągłości, oraz godzi w autorytet Sejmu.

https://bip.kowr.gov.pl/uploads/pliki/fundusze/fpro/spraw_z_wyk_pf_fpro_2019.pdf

Pan Barzyk jest zdaje się przewodniczącym komisji rewizyjnej w Rzeszowie (macierzystej organizacji prezydenckiej).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://bip.kowr.gov.pl/fundusze-promocji/wyplaty-z-funduszy-promocji/fundusz-promocji-roslin-oleistych

Ot i ciekawostka, jest kasa to trzeba ją przerobić aby coś dla siebie zarobić. Ile może wynieść wynagrodzenie dla 5 - 6 wykładowców online a ile kasy biorą organizatorzy konferencji za organizacje. 

Powodzenia ? w skubaniu Pszczelarzy 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawostka i jakże znienacka. Jeżeli taka informacja pojawia się na witrynie WZP Rzeszów, to znaczy, że prezes WZP i prezydent PZP (z wymienionym jako wykładowca wiceprezydentem z Puław) oficjalnie firmują ten nieokreślony wprost wydatek publicznego grosza. Ponieważ metodą na „on line” – należy sądzić że niewielkiego, nie większego niż „na wnuczka”. W sprawę wciągany jest również KOWR. Poobserwuję, do 12.XII niewiele zostało?.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z planu finansowego tej konferencji wynika 110 000 złociszów rzepakowej kasy na promocję pszczelarstwa dla Barzyka i Dylona.

Tak się robi piniądz. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisano 23 Maja Organizacje pszczelarskie ( zarządy!!!) o tym nie chcą słyszeć bo  z obecnego statusu korzystają pełnymi garściami (Ordery i inne synekury jak Wspomniałeś i nie),. Moim zdaniem otwarte domaganie się elementarnej sprawiedliwości w tym temacie może tylko pomóc.

Napisano 1 Lipca Tu chodzi o spauperyzowanie pszczelarzy tu i teraz , dać kasę  biznesowi około pszczelarskiemu, zamiast zrównać w prawach pszczelarzy z rolnikami.  Lobby biznesowe chce pszczelarzy wydudkać a nasze organizacje przyklaskują i wmawiają nam jak będzie nam dobrze, albo chociaż ośmieszyć.

Nihil novi  sub sole. это так и будет так.

 

 

 

 

 

Dopóki nasi wybrańcy i media się za to nie wezmą nic się nie zmieni. To jest wręcz obrzydliwe jak jesteśmy wykorzystywani przez nasze ,prope electi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozycja 9 z tabelki wklejonej przez Robina prawie 40 000 zł na działania informacyjne na 38 Ogólnopolskich Dni Pszczelarza w Łowiczu, kasę miał dzielić PZP - Dni Pszczelarza przełożono na 2021 r. 

http://www.wzp-lodz.com.pl/news/75457184-ba99-11ea-81e1-525400e16d32

Pozycja 10 tabelki  trochę ponad 88 000 zł na zorganizowanie Konferencji Zielony Parasol, pieniądze dzieli  Stowarzyszenie "Polska Ekologia"

http://www.polskaekologia.org/ wśród członków zwyczajnych przypomnę Pan Barzyk i GP "Sądecki Bartnik".

Jedną z prelegentek Konferencji Z. Parasola jest P. Prof. Małgorzata Dżugan, będzie opowiadać o apifitoterapii, ciekawe ile czasu poświęci na promocję rodzimych ziołosłodów?

Czy Sądecki Bartnik pokaże konferencyjnej publice swoje "cuda z ula i spoza ula"

https://sklep.bartnik.pl/pl/39-ziolomiody

Czy Szanowni Prelegencji uczestnicy Konferencji Zielony Parasol w swoich wystąpieniach odniosą się do problemu  obecności w produktach pszczelich pozostałości neonikotynoidowych w uprawach rzepaku? 

Na promocję pszczelarstwa i produktów pszczelich przewidziano łącznie ok. 128 000 zł.

Ile pszczół padło w 2019 i 2020 r. na plantacjach rzepaku z powodu stosowania neonikotynoidów?

Ile tysięcy pszczół przypada na każdą złotówkę z  tych "darowanych nam" odpisów?

Czyż to nie fascynujący przedmiot badań interdyscyplinarnych - może jakiś dodatkowy grant z Funduszu Promocji Roślin Oleistych?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, jakieś osoby mówiące o sobie, że reprezentują środowisko Pszczelarzy zgodziły się na ryzyko chronicznego osłabienia rodzin pszczelich po zapylaniu na uprawch rzepaku w zamian za kasę z funduszu promocji dla pszczelarzy. Dzisjaj te same osoby czerpią pełnymi garściami z tych funduszy organizując konferencje czy dając wykłady na tych konferencjach. Czerpią korzyści kosztem większości Pszczelarzy i pszczół . Środowisko naturalne też dostaje rykoszetem od szkodliwych decyzji. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...