Skocz do zawartości
robinhuud

Parada blagierów?

Rekomendowane odpowiedzi

Czy z nektarów następujących kwiatów:

  • czeremcha,
  • jeżyna
  • kruszyna
  • malina
  • głóg

jak zapewnia producent w opisie, można uzyskać miód o takim kolorze i konsystencji jak widoczny w słoikach? Czy to może pomidorowa bez makaronu ugotowana z przecieru?.

https://allegro.pl/oferta/miod-malinowy-1-1kg-z-glogiem-jezyna-dla-serca-7863618686?reco_id=27b55bb9-5f06-11e9-bd95-000af7f610b0&sid=041047f9c36843e364ecb91b45c568a2755aa386fe7e14ee7421a14291fbf951

Jaki jest okres przydatności do spożycia takiego wyrobu (z pulpą truskawkową sądząc po liściach?) No bo chyba nie trzy lata!

Czy można takim czymś handlować w ramach SB/RHD?

 

33540923085785664243.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do wyglądu to nie ma czego bardzo się czepić, bo jest napisane miód z głogiem, jeżyną. Gdyby była sama informacja że to miód malinowy lub głogowy, który posiada taką barwę to już inna sprawa. Jeśli chodzi o możliwość legalnej sprzedaży to wiele osób próbuje na siłę udowodnić że można, inspekcja weterynaryjna widzi to jednak inaczej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdanie na wstępie opisujące sprzedawany miód zacytowałem z apisu aukcji. Producent nie wysilił się, by podać przynajmniej o jaki głóg chodzi i w jakiej proporcji jest dopaprany. (przy innych produktach w zawiesinie podawany jest obowiązkowo "odciek"). Jak dopapranie miodu wpływa na zawartość wody i trwałość? Inne zdjęcie w opisie aukcji pokazuje żółty miód, który mi tu pasuje jako baza paprania. Ja tu nie widzę usprawiedliwienia w zakresie uczciwego informowania klienta. Czy to się czymś różni od picowania o "mieszaninach miodow z krajów UE i niekoniecznie"? No i jak dopapram do miodu owoców to jak to wpłynie na trwałość produktu? Czy to ktoś chociaż zbadał?

A głogów mamy wiele i o różnych właściwościach leczniczych. Czy pszczelarze powinni się mądrzyć w zakresie medycyny, czy farmakologii? Czy dlatego nie ma normy na miód, by nie chronić klienta?

O jeżynie już nie wspominamâŚOkreślenie przykładowo "miód leśny ziołowy" wywołuje u mnie śmiech i płacz, bo to określenie nielegalne i nieprofesjonalne.

A mówią, że miód od pszczelarza jest lepszy niż marketowy.

Po tej ofercie wątpię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marbert
robinhuud

Już w okresie międzywojnia wyjątkowo ceniono tzw miód karpacki ,z maliny, jeżyny,kruszyny  i tam co jeszcze urosło.

Nawet LP, prowadziły we wschodnich karpatach taką gospodarkę leśną aby te "maliniska" były. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

robinhuud

Już w okresie międzywojnia wyjątkowo ceniono tzw miód karpacki ,z maliny, jeżyny,kruszyny  i tam co jeszcze urosło.

Nawet LP, prowadziły we wschodnich karpatach taką gospodarkę leśną aby te "maliniska" były. ;)

 

Parę lat temu kiedy w mojej okolicy było kilkadziesiąt hektarów nieużytków mocno porośniętych dziką maliną miałem miód o mocnym zapachu maliny ale ...był barwy zbliżonej do lipy/wielokwiatu. Ile w tym było nektaru z maliny a ile inszych inszości nie mam pojęcia. Ale to se ne wrati bo pole zagospodarowano.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pięknie chłopaki omijacie meritum i palicie głupa :D . Akurat miód malinowy nektarowy (nie z rozdeptanych przejrzałych owoców :D ) pozyskuję co roku

A więc chodzi mi o miód malinowy nektarowy z dodatkiem zdefragmentowanych mechanicznie owoców maliny - bo chyba tak powinno się toto nazywać. Jaki ma kolor? Po co go klekrać w słoiku z malinami, by się szybciej zepsuł? Nie lepiej kupić sam miód, mrożone maliny i uklekrać na bieżąco? A może to co w słoiku zapasteryzować, by nie straciło cennych właściwości leczniczych? Ale ile ma to stać w lodówce po otwarciu?

Ale z drugiej strony jak naiwni kupują to...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten gość ,a raczej osoby obsługujące te konta na allegro to nie zwykli lotnicy . Mam dziwne odczucie ,że na allegro pszczelarz raczej nie ma szans przebitki bo ten portal jest tak skonstruowany pod wielkich . Miód nigdy się nie kończy na aukcjach ,dziwne opisy wprowadzające w błąd ,na zdjęciach po 10 uli u niektórych i pokazana pracownia ,wszyscy wędrują z pszczółkami ,mają czas na pszczółki ,wszystko cacy po zimie ,fenomeni pszczelarscy prawie jak ten jedyny hodowca i selekcjoner matek pszczelich w pl co ostatnio taką ogłosił nowinę na forum . Spór na pewno masz założony ...miotek  pewnie przyszedł rozbity po prostu pozbyłeś się kasy tak będzie lepiej dla Ciebie i wiem co piszę ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miód malinowy z jeżyną też wg mnie ma inny kolor, bowiem barwniki w jeżynie są bardzo intensywne i w róż majtkowy nie wpadają. Oczywiście, jeżeli się chce, to można różne kolory wygenerować.

To jest Robinie właśnie efekt kombinowania bez wiedzy farmakologicznej. Hasło głóg, serce, ale skuteczne nalewki takowe robi się na kwiatach, nie na owocach.

Dlatego pisałem onegdaj, że ktoś zrobił złą robotę twierdząc, że ziołomiody trzeba  robić w okresie bezpożytkowym, analizując sens biznesowy, a nie leczniczy. Te skojarzenia ciągle się pałętają ludziom po głowie, bo myślą, że to jest wiodący motyw.

Innymi słowy widzę w tym fałszowanie ziołomiodów, co jest brzydkim novum, bo do fałszowania miodu już nie mam takiego emocjonalnego stosunku, bo jest tego "dobra" wszędzie bez liku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O fałszowaniu nie ma mowy. Bo nie ma mowy o normach. A to jest grzech zaniedbania, odpowiedzialnych za to służb. I tutaj bym widział pole dla władz. Domaganie się...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O fałszowaniu nie ma mowy. Bo nie ma mowy o normach. A to jest grzech zaniedbania, odpowiedzialnych za to służb. I tutaj bym widział pole dla władz. Domaganie się...

Ogłupianie klientów święci tryumfy... i ma trend rozwojowy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio zaciekawiły mnie podróby miodu. To bardzo ciekawa sprawa jak można zarobić na czymś porządnym robionym z czegoś jeszcze porządniejszego. Jest to również przykład jak skarmiać społeczeństwem różne mieszaniny miodów bez szemrania tegoz.

Na ogół pszczelarze wypisują i wygadują swym klientom różne głupoty o tym, że miód podgrzany traci na wartości.

To nieprawda!

Turkmen i wsp. [25] dowiedli, że działanie podwyższonej temperatury na miód spowodowało przebieg procesów syntezy substancji o właściwościach przeciwutleniających, głównie w reakcjach Maillarda, które zwiększyły jego aktywność przeciwutleniającą.

Tu można poczytać o sukcesie myśli naukowej w produkcji proszku miodowego lepszego niż wyjściowy krajowy ponoć miód gryczany z resztek pofermentacyjnych tegoż.

http://wydawnictwo.pttz.org/wp-content/uploads/pelne_zeszyty/full_2014192.pdf

str 169 wiersz 14

Albo tu:

http://wnoz.sggw.pl/wp-content/uploads/Samborska_Za%C5%822_Autoreferat.pdf

Tak możesz prawdopodobnie wyprodukować proszek miodowy, który delikatnie ściągnie ci pory tak, że nie zauważysz, że jesteś w gaciach.

https://iwos.pl/twarz-szyja/4799-proszek-do-mycia-twarzy-na-dzien-dobry-miodowa-mydlarnia.html

Albo możesz wciskać choremu ciemnotę, że leczy się miodem z cytryną. Prawdziwy miód jest nieskuteczny na gardło! Co innego aromat miodu 510167E w Cholinexie z dodatkiem aromatu cytryny!

https://www.aptekawsieci.pl/pl/p/Cholinex-Intense-o-smaku-miodowo-cytrynowym-tabletki-do-ssania-20-szt./26024

https://allegro.pl/oferta/id-2166-aromat-miodowy-miod-miodu-20g-tort-aromaty-6939309843

Tu można nabyć u źródełka aromacik miodku w proszku:

http://www.hoffarom.com/pdf/aromaty/aromaty_proszkowe.pdf

i w płynie:

wyrób 131-135:

http://www.hoffarom.com/pdf/aromaty/aromaty_plynne.pdf

Myślę, że to doskonałe dodatki do inwertów w celu wzbogacenia oferty miodów malinowych i innych odmianowych na Allegro i nie tylko :D . Stąd pewnie ostatni wysyp piw miodowych i innych jajcarskich  apiwyrobów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiele lat temu, od sprzedawcy aromatów usłyszałem, że nigdzie więcej aromatu śliwkowego nie sprzedaje tak dużo, jak w okolicach Łącka. Prawo Kopernika ma się dobrze. Pomimo łatwego dostępu do informacji, zły pieniądz nadal wypiera dobry pieniądz. A może właśnie dzięki łatwemu dostępowi do informacji...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na ogół pszczelarze wypisują i wygadują swym klientom różne głupoty o tym, że miód podgrzany traci na wartości.

To nieprawda!

A może jednak prawda?

Podgrzewanie może być różne, a w zależności od temperatury i czasu ekspozycji miodu na nią tracimy zawarte w miodzie enzymy.

Tutaj: http://www.fao.org/3/w0076e/w0076e06.htm

tabela 2.11 dotycząca diastazy (White i inni 1964).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widać Asper, że jesteś konserwatystą źle nastawionym do nowoczesnych wyrobów udoskonalających miód jako pszczele partactwo :D . Myślałem, że spytasz o to, czy to prawda, że wielokrotna dekrystalizacja, czy proszkowanie miodu poprawiają własciwości spożywcze tegoż pokarmu?. Wynika z tej lektury, że jak najbardziej.  Czy miód nie powinien być filtrowany z uczulających dzieciarnię pyłków i  pasteryzowany? Karol Okrasa używa tylko wiecznej patoki z marketu, a to ekspert. Kto może być zainteresowany wynikami badań nad sproszkowaniem miodu? Czy to jakiś grant Narodowego Centrum Nauki? A może takie badania finansuje UNICEF dla zaopatrzenia głodujących dzieci w surogat miodu? Może chodzi o wyżywienie kosmonautów? A może są trudności ze zwiększeniem popytu na importowane i mieszane w kraju w tajnej proporcji miodki z różnych kontynentów? Na przykład na upały miody lodowe z jajek, mleka i miodu - wszystko w proszku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...