Skocz do zawartości
Marek

zimowanie ulików weselnych. w piwnicy?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam czy ktoś probował zimować  uliki weselne w piwnicy? domyslam sie ze na zewnatrz nie przezimują, ale w piwnicy gdzie panuje mniej wiecej stała temperatura juz prędzej.

zastanawiam sei nad zimowaniem małych odkładów 3 ramkowych. Czy na tak niewielkiej ilosci ramek rodzinki takie male przezimują?

dziekuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponoć w Mini Plusach na dwóch korpusach zimują w pasiece. Masz wtedy też przezimowane zapasowe matki. To chyba lepsze rozwiązanie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie zmorą pszczelarstwa są nadambitni pszczelarze rozpoczynający swą przygodę z pszczołami nie od opanowania podstaw chowu pszczół, a od pasieki badawczej, czy doświadczalnej. Również weterynarze amatorzy eksperymentujący na zwierzętach i ludziach (konsumentach ich miodow) z różnego rodzaju kuracjami i parafarmaceutykami własnej roboty. Niestety nie ma na to kary jak nie przymierzając za  nadmuchanie żaby w dupę przez słomkę. Żaba jest chroniona prawnie, bo ma szczęście mieć kręgosłup, co nie dotyczy pszczoły, dżdżownicy, jedwabnika i ślimaka winniczka. Aby łowić ryby na wędkę trzeba coś umieć i wiedzieć. Aby wziąć się za pszczoły, nie trzeba kompletnie nic. Można nawet być niepałnosprawnym umysłowo, lub być z tych, co więcej książek napisali, niż przeczytali. Wielu nieudaczników dochodzi do wniosku, że jeżeli nigdzie im się nie powiodło w życiu, to właśnie w pszczelarstwie nie wiedzieć dlaczego mają szansę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapytam jaka jest najmniejsza ilość (wagowo) pszczół które naukowiec przezimował ?

robinhuud ma racje ,ale, jest ale , gdyby nie moja "ciekawość "  nie miał bym połowy pasieki ufając bezapelacyjnie   w ulotki na lekach.Tutaj moje "badania -obserwacje " uchroniły mnie od wpadki . Ale ja z pszczołami od dziecka ;) i pamiętam czasy że trzeba było umieć tylko rójkę zebrać ,miód wirować i na jesień podkarmić .. Niestety teraz trzeba ewoluować .

Stwierdzenie że poziom wiedzy (niektórych )początkujących jest b.niski jest prawdziwe o czym się przekonuje ,sprzedając pszczoły . Wiem że nie które rodziny idą na " szkołę przeżycia " . :huh:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...