Skocz do zawartości
Mlody

Zaczynam byc pszczelarzem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie!:)

Od jakiegos czasu duzo czytam o pszczolach i postanowilem zaczac hodowle.

Jestem młodą osobą i nie mialem wczesniej praktyki pszczelarskiej.

Mam pytanie czy ma ktos do odstapienia jakis stary nieuzywany sprzety-ule, kraty odgrodowe, stare ramki, wszystko co mi sie przyda do hodowli. Widzialem na filmikach na youtube ze pszczelarze pala takie ramki, a ja moglbym je wykorzystac.

Nie chce wydawac narazie pieniedzy ale pocwiczyc na starym sprzecie i zobaczyc czy zlape na to bakcyla. 

Jestem z Krakowa

Dzieki za pomoc i serdecznie pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego  Zapoznaj się wcześniej z jakims pszczelarzem popros aby pozwolił ci popracować razem z nim w pasiece przynajmniej sezon,a póżniej założysz sobie swoją pasiekę Powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze dobrze byłoby, gdyby ten pszczelarz pozwolił Tobie postawić w swojej pasiece 1 ul. Zdobywał byś doświadczenie, ale też miałbyś satysfakcję, że masz już coś swojego. Może nawet mógłby Ci udostępnić taki ul. Nie licz jednak że pozwoli wnieść do swej pasieki stary ul ze starymi ramkami, taki jakie widziałeś że palą.

Jeżeli znajdziesz doświadczonego i uprzejmego pszczelarza, to napewno tego bakcyla złapiesz. Bądź bardziej zdecydowany.

Szkoda że mieszkam w drugim końcu Polski (lubuskie).

Powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak . wizyta u pszczelarza to swoja droga.

Ale chcialbym obserwowac pszczoly codziennie a nie tylko raz na 2 tygodnie:) stad moja prosba:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak sie zastanawiam czy jeśli w tym roku zacznę pszczelarzenie na jednej rodzinie to mogę ja podzielić na 3-4 rodziny aby w przyszłym roku mieć już 4 solidne rodziny? czy trzeba będzie je podkarmiać?

czy dojdą do siły same do września?

pozdrawiam wszystkich serdecznie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...