Skocz do zawartości
tarczewski

Projekt Programu KPWP na lata 2020 -2022

40 postów w tym temacie

Rekomendowane odpowiedzi

 

Dziękuję  za udział w dyskusji. Nie obrażam się. Ja w każdym razie napisałem do pana Jacka Parszewskiego moje uwagi.Ostatnio ktoś w FARMERZE napisał taki post:,,Wszystko jest ok ale tylko dla ministerstwa i dla związkow pszczelarskich . Ministerstwo ma spokój nie musi nic zmieniać , a związki mają pełnie włacdzy nad kasą którą dzielą jak chcą . najlepiej organizować debilne seminaria konferencje szkolenia na mistrza czeladnika technika pszczelarstwa wystarczy tylko kasę uiścić i mamy dyplomy zaocznie- dostaje każdy osioł . Wszelkie szkolenia mają max. dopłaty czemu nie ma doplat tej wielkości do sprzętu. Od ok 4 lat jestem posiadaczem 80 rodzin pszczelich od których opłacam składki ulowe obecnie ok 3,50 zł od ula a moje władze związkowe proponują mi zakup 15 korpusików bo taką kwotę dla mnie zabezpieczyli. Zaznaczam że zapotrzebowanie na sprzęt składamy rok wcześniej żeby związek zdążył zabezpieczyć środki. Więc albo kasę otrzymaną przeznaczają na szkolenia albo pracują tam debile bo do nas pszczelarzy docierają jakieś resztki z pańskiego stołu a na kwotę dofinansowania nie mamy żadnego wpływu bo decyzja związku jest ostateczna. Gdyby nie te psełdo-dopłaty mielibyśmy dopłatę bezpośrednią do rodziny , sprzęt o połowę tańszy i działające leki. A na razie utrzymujemy ZBUJECKIE ORGANIZACJE - związki pszczelarskie i firmy zaprzyjaźnione. Przy tych składkach związek powinien mieć swoją cukrownie która by nas zaopatrywała w POLSKI CUKIER a nie jakieś syropki z zawartością trójcukrów do 60 % .Płaćmy dalej składki ,deklarujmy dalej dziesięciokrotnie zawyżone ilości rodzin pszczelich żeby zakfalifikować się na zakup sprzętu niech związkom żyje się lepiej. Pozdrowienia dla związku w Sandomierzu."Tak naprawdę  załatwili sobie prawie wszystko a pszczelarzom nic.Wiecie co, chętnie bym się  z tym postem nie zgodził................................................................................................................Jan Dzierżoń - Ślązak - Ojciec współczesnego pszczelarstwa

 

Bo nie jesteś w grupie trzymającej władzę ,w Krakowie ułożeni dostają dotacje co rok a reszcie jak się uda to coś rzucą, najlepiej jeszcze jak zamówienie od potentata sprzętu sami sugerują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo nie jesteś w grupie trzymającej władzę ,w Krakowie ułożeni dostają dotacje co rok a reszcie jak się uda to coś rzucą, najlepiej jeszcze jak zamówienie od potentata sprzętu sami sugerują.

Wychodzi na to, że wszyscy w Polance są grupą trzymającą władzę. I nikt nikomu nic nie sugeruje.

Wyciągnij wniosek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marbert

Do Polanki w tym temacie odnośnik jest niewłaściwy. Chodzi o inne organizacje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi o polanke lecz o wzp tam się już w D. poprzewracało ,kółko wzajemnej adoracji i szkoleniowych specjalistów od marnowania środków , a jakość pasieka szkoda gadać . Czasem wystarczy posłuchać mądrych ludzi co mieli i dalej mają pszczoły ich tajemnicze zniknięcie pszczół omijają, a nie dorobkiwiczów ,psełdo hodowców i wykładowców od wszystkiego na co siano z unii się wydoji.Kto u władzy to d. Ma wyżej niż łeb.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

,,Lider ludowców dodał, że "PiS nie potrafi nawet wydać tego, co już jest". Przypomniał, że "dzisiaj wykorzystanie środków na rolnictwo wynegocjowanych przez rząd PO-PSL jest na poziomie 29 proc". - Dopłaty dzisiaj są nie tylko do krów i świń ale tez kóz i owiec i innych zwierząt i upraw - stwierdził."

Jak ,tak wygląda rzeczywistość to ja nie wiem w czym jest problem z dopłatami bezpośrednio dla pszczelarzy? Każda grupa zawodowa walczy o swoje, tylko pszczelarze zadowoleni.

 

...............................................................................................................
Jan Dzierżoń - Ślązak - Ojciec współczesnego pszczelarstwa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

,,Lider ludowców dodał, że "PiS nie potrafi nawet wydać tego, co już jest". Przypomniał, że "dzisiaj wykorzystanie środków na rolnictwo wynegocjowanych przez rząd PO-PSL jest na poziomie 29 proc". - Dopłaty dzisiaj są nie tylko do krów i świń ale tez kóz i owiec i innych zwierząt i upraw - stwierdził."

Jak ,tak wygląda rzeczywistość to ja nie wiem w czym jest problem z dopłatami bezpośrednio dla pszczelarzy? Każda grupa zawodowa walczy o swoje, tylko pszczelarze zadowoleni.

 

...............................................................................................................

Jan Dzierżoń - Ślązak - Ojciec współczesnego pszczelarstwa

  Jest jak napisałeś...

   Wyczytałem gdzieś że;

    Pomoc udzielana jest w ramach poddziałania; "Wsparcie inwestycji..."

    -w przypadku klęsk żywiołowych...

   - decyzji lek. wet za "zabicie świń w celu zwalczania ASF".

  Ani słowa o likwidacji ognisk zgnilca... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przykładem zadowolenia z działania PZP są pszczelarze z powiatu górowskiego woj. dolnośląskie. Tamtejsze koła są zrzeszone w RZP Leszno / woj. wielkopolskie/. Widać tam jak bardzo dzieli  granica województwa.

1. Pszczelarze z powiatu górowskiego dopiero niedawno po prośbach  otrzymali umowy na dofinansowanie z KOWR / zapomniano o nich?/.

2. W województwie dolnośląskim ruszył program wsparcia dla pszczół z WFOŚiGW we Wrocławiu.  Pszczelarze z powiatu górowskiego nie korzystają bo kto z wielkopolski o tym wie lub pamięta?

Co robią pszczelarze z całego powiatu - nic. Czekają. Tylko na co? A może jest dobrze jak jest ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przykładem zadowolenia z działania PZP są pszczelarze z powiatu górowskiego woj. dolnośląskie. Tamtejsze koła są zrzeszone w RZP Leszno / woj. wielkopolskie/. Widać tam jak bardzo dzieli  granica województwa.

1. Pszczelarze z powiatu górowskiego dopiero niedawno po prośbach  otrzymali umowy na dofinansowanie z KOWR / zapomniano o nich?/.

2. W województwie dolnośląskim ruszył program wsparcia dla pszczół z WFOŚiGW we Wrocławiu.  Pszczelarze z powiatu górowskiego nie korzystają bo kto z wielkopolski o tym wie lub pamięta?

Co robią pszczelarze z całego powiatu - nic. Czekają. Tylko na co? A może jest dobrze jak jest ?

  W dniach 23 lub 24.04 ma się odbyć posiedzenie komisji Rolnictwa Sejmiku Dolnośląskiego / min w sprawach pszczelarskich/  Skontaktować się z p. Kik tel. 713406687 aby nie zapomniano o rodakach z krańców województwa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  W dniach 23 lub 24.04 ma się odbyć posiedzenie komisji Rolnictwa Sejmiku Dolnośląskiego / min w sprawach pszczelarskich/  Skontaktować się z p. Kik tel. 713406687 aby nie zapomniano o rodakach z krańców województwa...

Literówka. Pan H. Kłak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy z woj.wielkopolskiego w ubiegłym roku otrzymali wsparcie z Urzędu Marszałkowskiego. Na rok 2019 Urząd Marszałkowski woj. Dolnośląskiego dla pszczelarzy przewidział kwotę 20000 zł. W porównaniu do Wielkopolski to brakuje dwóch zer.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

,,Lider ludowców dodał, że "PiS nie potrafi nawet wydać tego, co już jest". Przypomniał, że "dzisiaj wykorzystanie środków na rolnictwo wynegocjowanych przez rząd PO-PSL jest na poziomie 29 proc". - Dopłaty dzisiaj są nie tylko do krów i świń ale tez kóz i owiec i innych zwierząt i upraw - stwierdził."

Jak ,tak wygląda rzeczywistość to ja nie wiem w czym jest problem z dopłatami bezpośrednio dla pszczelarzy? Każda grupa zawodowa walczy o swoje, tylko pszczelarze zadowoleni.

 

...............................................................................................................

Jan Dzierżoń - Ślązak - Ojciec współczesnego pszczelarstwa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

,,Lider ludowców dodał, że "PiS nie potrafi nawet wydać tego, co już jest". Przypomniał, że "dzisiaj wykorzystanie środków na rolnictwo wynegocjowanych przez rząd PO-PSL jest na poziomie 29 proc". - Dopłaty dzisiaj są nie tylko do krów i świń ale tez kóz i owiec i innych zwierząt i upraw - stwierdził."

Jak ,tak wygląda rzeczywistość to ja nie wiem w czym jest problem z dopłatami bezpośrednio dla pszczelarzy? Każda grupa zawodowa walczy o swoje, tylko pszczelarze zadowoleni.

 

...............................................................................................................

Jan Dzierżoń - Ślązak - Ojciec współczesnego

 

Tylko pośrednie, tylko dla nielicznych ,tylko dla kolesiostwie , tylko do firmy kiedyś z Kęt a wszystko przez sprzedajnych prezesów i kierowniczka biur za podarunki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szanowny Panie Refundacja przekrętu nie wiem do czego Pan zmierza, ale nie jest moim zamiarem sianie fermentu. A, apel do tych prezesów PZP by wywiązywali się z  swoich obowiązków, wobec pszczelarzy.Choć wiem, że jest wielu bardzo przyzwoitych Prezesów ,którym należy się szacunek za ich ciężką i często niewdzięczną pracę. Jeśli ma Pan, jakieś dowody na działania kryminalne wobec pszczelarzy, proszę to zgłosić władzom, ja tak w każdym bądź razie, bym zrobił.

...........................................................................................................

Jan Dzierżoń - Ślązak - Ojciec współczesnego pszczelarstwa

..

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...