Skocz do zawartości
baru

Praska do "robienia pierzgi "

49 postów w tym temacie

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

Już w 2015 roku o tym wiedzieli ;)  na YouTubie  .

 

bzdury, kupione puzzle zrobiły wszystko, co powiedziano, cała grubość nie kwaśnie i nie kruszy półproduktu.

 

Jako główny specjalista od tego zamieszania muszę zabrać głos .

Ja tam nie wnikam w kwestie rejestracji ,pozwoleń i lokalizacji ,to pikuś .

Dla mnie ważniejsza jest sprawa wprowadzenia tego "produktu"na rynek i namawiania do jego stosowania .

(zachwalania jego zalet :blink: ).

Proszę tutaj wkleić opinię w sprawie tego "produktu" .Trzech autorytetów od produktów pszczelich

Pan Kędzia ,Instytut w Puławach ,Lublin ....lub kogoś innego ale znanego .

Że to nie jest podrabianie pierzgi.

Jeżeli się pozytywnie wypowiedzą o końcowym produkcie z tej "technologi " to przeproszę .

Jeżeli nie, to proszę o wycofanie się z rozprowadzania tego "produktu" .

Bo będę negatywnie się wypowiadał o nim wszędzie .

Uczciwość to towar którego się nie da "wprasować w sztuczne komórki" .

 

 

robinhuud

Czyli Ty tylko administracyjnie działasz ,żołnierz  :D 

Ale i tak dzięki .

Sorry, ale brakuje mi takiego moralnego  wsparcia .

Przeraża mnie widok kolejki po ten sprzęt i i problemy ludzi, którzy w chorobie szukają prawdziwej pierzgi .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marbert

Baru, masz wsparcie tych co czytają i przeciwnego zdania nie zgłaszają. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Już w 2015 roku o tym wiedzieli ;)  na YouTubie  .

 

 

Jako główny specjalista od tego zamieszania muszę zabrać głos .

Ja tam nie wnikam w kwestie rejestracji ,pozwoleń i lokalizacji ,to pikuś .

Dla mnie ważniejsza jest sprawa wprowadzenia tego "produktu"na rynek i namawiania do jego stosowania .

(zachwalania jego zalet :blink: ).

Proszę tutaj wkleić opinię w sprawie tego "produktu" .Trzech autorytetów od produktów pszczelich

Pan Kędzia ,Instytut w Puławach ,Lublin ....lub kogoś innego ale znanego .

Że to nie jest podrabianie pierzgi.

Jeżeli się pozytywnie wypowiedzą o końcowym produkcie z tej "technologi " to przeproszę .

Jeżeli nie, to proszę o wycofanie się z rozprowadzania tego "produktu" .

Bo będę negatywnie się wypowiadał o nim wszędzie .

Uczciwość to towar którego się nie da "wprasować w sztuczne komórki" .

 

 

robinhuud

Czyli Ty tylko administracyjnie działasz ,żołnierz  :D 

Ale i tak dzięki .

Sorry, ale brakuje mi takiego moralnego  wsparcia .

Przeraża mnie widok kolejki po ten sprzęt i i problemy ludzi, którzy w chorobie szukają prawdziwej pierzgi .

Panie Baru - dla Pańskiej wiadomości; mamy prawie 2000 produktów dla pszczelarstwa i doprawdy nie zajmujemy sie jakoś specjalnie promowaniem akurat tego szczególnie produktu czyli puzzli. Szczerze powiedziawszy nie musimy - bo akurat w dużej mierze Pan osobiście wypromował ten produkt ;) wypisując rożne rzeczy mniej lub bardziej prawdziwe po rożnych forach (a właściwie przyklejając swoje wypowiedzi w rożnych miejscach) i jak to mówią podgrzewając temat ;) Kwestię legalności mam nadzieję udało się nam Panu wytłumaczyć chociaż bronił sie Pan jak mógł przed przyjęciem oczywistych prawd do wiadomości. Kwestia uczciwości o którą tak Pan się martwi - to po prostu uczciwe i rzetelne informowanie klienta o produkcie i technologii jego pozyskiwania - do czego zachęcam wszystkich - nie tylko pszczelarzy i nie tylko jeśli chodzi o pierzgę. W kwestii uczciwości i szczerości intencji mógłbym też zadać Panu pytanie czy fakt ze trudni sie Pan produkcją i sprzedażną pierzgi nie pozostaje bez wpływu na obiektywizm Pańskich wypowiedzi a zwłaszcza na upór w ich rozpowszechnianiu ;) Chodzi mi tu szczególnie nie o Pańskie subiektywne opinie do których ma Pan jak najbardziej prawo, tylko o szkalujące nas wypowiedzi o naszych rzekomo nielegalnych i nieuczciwych działaniach. Wyciąganie przez Pana chorych ludzi jako "argument" pozostawiam bez komentarza. Nikt nie zmusza Pana do zmiany Pańskich przekonań, opinii itd proszę jednak przyjąć do wiadomości ze inni mogą i maja prawo mieć odmienne zdanie od Pańskiego. To czy Pan chce czy nie chce używać puzzli to Pańska sprawa ale nie ma Pan prawa tego komuś zabronić czy się to Panu podoba czy nie - bo Pańskie "widzi mi się" nie jest na szczęście obowiązującym prawem tylko Pańska prywatną i chciałbym wierzyć że bezinteresowna opinią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość daro

 

To czy Pan chce czy nie chce używać puzzli to Pańska sprawa ale nie ma Pan prawa tego komuś zabronić czy się to Panu podoba czy nie - bo Pańskie "widzi mi się" nie jest na szczęście obowiązującym prawem tylko Pańska prywatną i chciałbym wierzyć że bezinteresowna opinią.

I tu się szanowny Panie mylisz . To nie jest czyjeś widzimisię a obowiązujące prawo UE i Polski. Produkt ten nie jest wykonany całkowicie  przez pszczoły . To taki ,,miód,,  z cukru .Opis produktu powinien być rzetelny . Garnek do produkcji miodu - opis garnka w którym gotuje się cukier na ,, miód,, . Taki sam jak ta praska . Praska do pyłku . W wolnym kraju wolność ale Pańska wolność ogranicza naszą . Sugeruje że to co wyprodukuję z Pańskiej praski jest tym samym co wyprodukują moje pszczoły. Nie jest to prawdą , klient  wybierze ale musi mieć rzetelną informację . Na Pańskim miejscu cieszyłbym się z promocji firmy , bo jest O.K. :D

(firma )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panie Baru - dla Pańskiej wiadomości; mamy prawie 2000 produktów dla pszczelarstwa i doprawdy nie zajmujemy sie jakoś specjalnie promowaniem akurat tego szczególnie produktu czyli puzzli. Szczerze powiedziawszy nie musimy - bo akurat w dużej mierze Pan osobiście wypromował ten produkt ;) wypisując rożne rzeczy mniej lub bardziej prawdziwe po rożnych forach (a właściwie przyklejając swoje wypowiedzi w rożnych miejscach) i jak to mówią podgrzewając temat ;) Kwestię legalności mam nadzieję udało się nam Panu wytłumaczyć chociaż bronił sie Pan jak mógł przed przyjęciem oczywistych prawd do wiadomości. Kwestia uczciwości o którą tak Pan się martwi - to po prostu uczciwe i rzetelne informowanie klienta o produkcie i technologii jego pozyskiwania - do czego zachęcam wszystkich - nie tylko pszczelarzy i nie tylko jeśli chodzi o pierzgę. W kwestii uczciwości i szczerości intencji mógłbym też zadać Panu pytanie czy fakt ze trudni sie Pan produkcją i sprzedażną pierzgi nie pozostaje bez wpływu na obiektywizm Pańskich wypowiedzi a zwłaszcza na upór w ich rozpowszechnianiu ;) Chodzi mi tu szczególnie nie o Pańskie subiektywne opinie do których ma Pan jak najbardziej prawo, tylko o szkalujące nas wypowiedzi o naszych rzekomo nielegalnych i nieuczciwych działaniach. Wyciąganie przez Pana chorych ludzi jako "argument" pozostawiam bez komentarza. Nikt nie zmusza Pana do zmiany Pańskich przekonań, opinii itd proszę jednak przyjąć do wiadomości ze inni mogą i maja prawo mieć odmienne zdanie od Pańskiego. To czy Pan chce czy nie chce używać puzzli to Pańska sprawa ale nie ma Pan prawa tego komuś zabronić czy się to Panu podoba czy nie - bo Pańskie "widzi mi się" nie jest na szczęście obowiązującym prawem tylko Pańska prywatną i chciałbym wierzyć że bezinteresowna opinią.

A pozew gdzie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tu się szanowny Panie mylisz . To nie jest czyjeś widzimisię a obowiązujące prawo UE i Polski. Produkt ten nie jest wykonany całkowicie  przez pszczoły . To taki ,,miód,,  z cukru .Opis produktu powinien być rzetelny . Garnek do produkcji miodu - opis garnka w którym gotuje się cukier na ,, miód,, . Taki sam jak ta praska . Praska do pyłku . W wolnym kraju wolność ale Pańska wolność ogranicza naszą . Sugeruje że to co wyprodukuję z Pańskiej praski jest tym samym co wyprodukują moje pszczoły. Nie jest to prawdą , klient  wybierze ale musi mieć rzetelną informację . Na Pańskim miejscu cieszyłbym się z promocji firmy , bo jest O.K. :D

(firma )

Już o tym pisałem - zgadzam się z Panem całkowicie ze klient powinien zostać rzetelnie poinformowany o produkcie i technologii jego pozyskiwania i to nie ulega wątpliwości, ale czym innym jest obowiązek informacyjny a czym innym w ogóle zakaz sprzedaży produktu, który jak mi sie zdaje co niektórzy chcieliby wprowadzić. Ponadto proszę nie mylić sprzedaży narzędzia ze sprzedażą produktu końcowego wytwarzanego przy pomocy tegoż narzędzia. A wydaje mi się ze myli Pan własnie narzędzie z produktem. Mam nadzieję że rozumie Pan różnicę między sprzedażą puzzli do pierzgi a sprzedażą pierzgi z tychże puzzli pozyskaną. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Mam nadzieję że rozumie Pan różnicę między

Ubitym piaskiem ,a betonem .

I proszę nie nazywać "ubitego pyłku z miodem -pierzgą . To mnie rusza  ,według mojej wyczytanej i wysłuchanej wiedzy ubity pyłek nie jest pierzgą .Co wytchnął komentujący pod filmikiem reklamowym  w 2105 roku ,a Pan jak .... powtarza że pierzga .

I jedna zasadnicza rzecz .

 

Wyciąganie przez Pana chorych ludzi jako "argument" pozostawiam bez komentarza

Właśnie najbardziej mi o to chodzi ,większość ludzi (chorych) nie ma zielonego pojęcia o procesie powstawania pierzgi ,oni chcą po prostu  pierzgi .

A cwaniaki wykorzystują to i podsuwają ubity pyłek jako pierzgę czyli fałszywy towar .

 

P.S. Tak w ogóle po kiego grzyba ubijać pyłek  ?

Zdaję sobie sprawę że nie zwojuje świata , ale mam  przynajmniej spokojne sumienie że zwróciłem uwagę na to ....sprzedawanie sprzętu do produkcji ubijanego pyłku  .

Jak i kilku nielicznych którzy dostrzegli w tym przekręt ,inni pewnie już zamówili i próbują  jakoś "opanować technologię" . :(

Powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość daro

 

Mam nadzieję że rozumie Pan różnicę między sprzedażą puzzli do pierzgi a sprzedażą pierzgi z tychże puzzli pozyskaną.

Rozumiem , przeczytałem cały opis gdzie wyraźnie stoi - sztucznej pierzgi. No cóż życie człowieka uczciwego jest ciężkie . Klient spytał się jak ja robię że pierzga co mu sprzedałem smaczna , słodka nie kruszy się .Bo on jak kupił to taka była trocina . No bo moja to była pierzga . Pyłek 35 po wysuszeniu  , po sprasowaniu 200 kg ot cała tajemnica . Podobnie cukier 2 po przerobieniu z pokrzywami czy innym zielskiem 80 .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marbert

Dajcie spokój człowiekowi co handluje produktami,które mają odbiorców.

 

Mała firma na wschodzie kraju się rozwija. (może sama nazwa jest mało precyzyjna- mam na myśli : 

Praska do "robienia pierzgi ")

 

Ja nie kupię. Nie sprzedaję pierzgi. A jest cudzysłów ? Jest!

 

Raczej należy uświadamiać pszczelarzy i odbiorców a nie pastwić się nad Firmą. Choć reklama jest przednia. 

Kupuję w tej formie różne produkty i jestem bardzo zadowolony z obsługi i szybkości dostawy.

 

Pozdrawiam firmę i sukcesów życzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A kto się firmy czepia jako takiej ? Niech rośnie w siłę nie o tym ta bajka .

ale

..kto nakłania itp: itd: ....podlega ...

Czekam na opinie ekspertów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu chyba nie trzeba ekspertów. Nawet za komuny można było kupić chłodnicę do destylatów normalnie w sklepie, choć za przedmiot destylacji szło się do więzienia.

Może to nie pełna analogia bo destylaty nie muszą służyć do picia. Da się znaleźć inne ich zastosowanie - inne pytanie: kto by szukał? Tutaj zastosowanie może być tylko jedno, produkcja czegoś, co nie jest pierzgą ale może ją skutecznie udawać. Na własne potrzeby też raczej nikt tego robił nie będzie - pszczelarz wie, czym różni się taki produkt od pierzgi i jeśli ma użyć pierzgi, będzie wiedział co zrobić. Prawdopodobnie produkt tej działalnośći w całości znajdzie się na rynku.

 

Niemniej o ile wytwarzanie wyrobu pierzgopodobnego jest dla mnie oszustwem a osdprzedawanie jej jakimkolwiej dystrybutorom kwalifikowałoby się do "kto nakłania itd.", trudno byłoby mi w tym samym rzędzie postawić sprzedawcę praski. Ja praski nie kupię i nikogo namawiał nie będę a każdemu, kto mnie zapyta uświadomię różnicę, ale jednak sprzedawanie tej maszynki jest zgodne z prawem...

 

baru, masz wsparcie wielu za przedstawienie tematu. Jak kto oceni sprzedawcę, to już chyba sprawa indywidualna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po zabójstwie prezydenta Adamowicza nie zabroniono handlu nożami. Ale żeście mi we łbie tą sztuczną pierzgą namieszali! Są w sprzedaży sztuczne baby i chłopy, ale żeby pierzga? A było tak fajnie i spokojnie!

https://www.olx.pl/oferta/hit-pozyskiwanie-pierzgi-sztuczne-komorki-pszczoly-pierzga-miodarka-ul-CID757-IDcZBBR.html

http://oczamiduszy.blox.pl/2013/02/Suplementy-diety-ktore-polecam-cz-I.html

http://www.apiforma.pl/69,sztuczny-plaster-do-polawiania-pierzgi.html

https://www.portalpszczelarski.pl/ogloszenie/1314/hit_pozyskiwanie_pierzgi_sztuczne_komorki.html

http://kaczadolina.pl/pierzga/

Czy metodą liofilizacji można pięciokrotnie wzmocnić pałer pierzgi? Jaką temperaturę i ciśnienie wytrzymuje pierzga bez biodegradacji? Dlaczego liofilizuje się pierzgę, a nie robi się tego z nakropem? Czy przy liofilizacji nakropu pięciokrotnie wzrośnie pałer miodu? Albo moc trutniowej spermy?

http://organeoblog.pl/beepearl-czyli-ekstrakt-z-pierzgi-pszczelej/

Ponieważ sam nie bawię się w pierzgę, chciałbym zapytać bardziej doświadczonych pszczelarzy o to, czy przedstawiona na poniższych zdjęciach pierzga jest pierzgą w rozumieniu pierwotnym (nie prymitywnym!). Jak rozpoznać "pierzgę" produkowaną metodą ubijania pyłku w plastikowym kopycie plastikowym tłuczkiem od pierzgi klekranej przez pszczoły w plastrze woskowym bez parafiny? Czy widoczne na zdjęciu rozwarstwienie deptanego ukiszonego pyłku jest dziełem pszczół? Która pierzga na Allegro jest podróbą?

https://f.allegroimg.com/s1024/037736/6671b1484b18aac5e1c5938661cf

 

Czy wtranżalanie takich specyfików nie wpływa na problem LGBT?

https://kopalniawiedzy.pl/larwy-pszczola-miodna-kasta-pierzga-mleczko-pszczele-roslinne-miRNA-rozwoj-Xi-Chen,26968

Co to jest miód ziołowy leśny i dlaczego właśnie w nim maczać pierzgę?

Do zadania takich pytań natchnęła mnie legalna oferta z Allegro:

https://allegro.pl/oferta/pierzga-2018r-w-miodzie-ziolowym-lesnym-1-kg-6890530791?bi_s=ads&bi_m=listing%3Adesktop%3Aquery&bi_c=NWRiOTgxZDctZGVmOS00NWE5LWFlY2UtNWZkMGE5NjE1YzVkAA&bi_t=ape&referrer=proxy&emission_unit_id=37d994cb-4aad-4d59-a18d-8556d6f45f65

To jak toto w końcu powinno się nazywać?

https://ziolowa.pl/environment/cache/images/0_0_productGfx_94ea249d2ac7e072001fffbf428106be.jpg

Poobgryzajmy na forum tą kość. Klienta trzeba wychować, a to długi i żmudny proces.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę ma zajęcia wiec dopiero dziś wkleję zdjęcie pierzgi z moich uli ,to jest na 100% pierzga z innych pasiek może wyglądać inaczej ,(kolor czy coś ) aparat kiepski ale może wystarczy do porównania . Pierzga po wstępnym czyszczeniem . Ta sama pierzga w świetle dziennym i do żarówki .

IMG_20190416_104341-300x169.jpg

 

IMG_20190416_104418-300x169.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cytat z mejla  od jednego z autorytetów .

 

Chyba tym problemem powinien zająć się Związek Pszczelarski, aby chronić dobrą opinię 
o produktach pszczelich dostarczanych przez pszczelarzy.

Instytuty naukowe maja swoją "kolejkę grantów " i  na badanie takie  ....  "na razie nie mają czasu "  .

Jednak okazuje się że dla nich to nowina :huh:  .

Takie przyszło mi porównanie na myśl .

Gdyby mi ktoś sprzedał cegłę wibrowaną zamiast wypalaną to bym go skopał po dupie . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Praska to przeżytek. Pierzgę z plastrów wydłubują tylko naiwni. Przyszłość jest inna. Apteka "Dbam o zdrowie" - chwila szczerości: dr n. farm. Przemysław Rokicki

https://www.doz.pl/czytelnia/a1324-Pierzga_8211_odzywczy_eliksir

Pozyskiwanie pierzgi w dużych ilościach jest trudne ze względów technicznych, dlatego też preparaty odżywcze i lecznicze sporządza się z pyłku lub sztucznie sporządzonej z niego pierzgi.

Jak otrzymać pierzgę w domu?

Do 0,7 litra miodu płynnego należy wsypać ok. 5 kapsułek preparatu zawierającego żywe kultury bakteryjne. Bakterie zawarte w tego typu preparatach wytwarzają kwas mlekowy niezbędny do powstania pierzgi. Następnie całość dokładnie wymieszać. Wsypać 1 kg pyłku kwiatowego-pszczelego. Wszystko powtórnie dokładnie wymieszać. Mieszankę umieścić w wyparzonych gorącą wodą słoikach, tak aby mieszanina wypełniała słoiki pod zamknięcie. Słoiki odstawić w ciemne miejsce - temp. około 16 °C. Po 2 - 3 dniach pierzga jest gotowa do użycia. Rozpuszczenie sztucznej pierzgi w wodzie ułatwia jej wchłanianie z żołądka. Nierozpuszczoną pierzgę należy powoli ssać.

Tej pani dietetyk chyba w pewnym momencie pokręciła się pierzga z propolisem:

Magdalena Hermanowska dietetyk

 

453c99bd22a2fdc460115fbafc36c45e.jpg

 

http://vumag.pl/uroda/polski-superfood-pierzga-pszczela/fx0sp2 Naturalnie

Tylko pierz­ga, która zo­sta­ła wy­two­rzo­na w na­tu­ral­ny spo­sób, czyli przez psz­czo­ły, za­wie­ra naj­wię­cej cen­nych sub­stan­cji. Pro­ces jej zbie­ra­nia jest na tyle pra­co­chłon­ny, że na rynku znaj­du­je się coraz wię­cej sztucz­nych psz­cze­lich wy­ro­bów. Choć to tań­sze wer­sje, pa­mię­taj, że nie są już tak war­to­ścio­we jak ich or­ga­nicz­ne od­po­wied­ni­ki.

Zwra­caj uwagę, skąd po­cho­dzi ku­po­wa­na przez cie­bie złota ku­lecz­ka. Ba­da­nia po­ka­zu­ją, że naj­wię­cej nie­oce­nio­nych, szcze­gól­nie tych an­ty­no­wo­two­ro­wych skład­ni­ków pierz­gi, psz­czo­ły po­zy­sku­ją z brzo­zy bro­daw­ko­wa­tej i to­po­li. Jeśli za­le­ży ci na wy­so­kiej za­war­to­ści tych wła­śnie sub­stan­cji, za­py­taj za­przy­jaźÂ­nio­ne­go ho­dow­cę psz­czół, jaka ro­ślin­ność wy­stę­pu­je w po­bli­żu jego pa­sie­ki. I ko­niecz­nie kupuj towar wy­so­kiej ja­ko­ści.

Jaka jest zawartość pierzgi w jej koncentracie? Czy można pierzgę koncentrować i jak to robi się metodą liofilizacji?

https://domiuroda.pl/pl_PL/p/2-opakowania-BEE-PEARL-Koncentrat-pierzgi-w-kapsulkach-60-szt-PRZESYLKA-GRATIS/923?gclid=CjwKCAjw8e7mBRBsEiwAPVxxiDzbkoT9b54y65eg5ayzY94Ka0qYsJsJrUs-TmwXGZk03_mi76F2dxoC2S4QAvD_BwE

 

Ogłoszenie - sprzedam koncentrat wody. Wystarczy jedną kapsułkę koncentratu rozpuścić we wiadrze wody i już mamy wiadro wody do wypicia :D .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za oświecenie przez z Baru. Właśnie kupiłam, (bezpośrednio z pasieki) pierzgę, coś wydała mi się dziwna, zaczęłam szukać info w necie i natrafiłam na tą dyskusję. Moja pierzga to właśnie ohydna podróbka. Efekt jest taki, że mam dosyć pszczelarzy i oszustw - miód pdrabiany, pierzga to pyłek. Będziemy jeść dżemy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozwieję złudzenia koleżanki. Są też podrabiane dżemy, gdzieś w końcu ten syrop glukozowo-fruktozowy trzeba zużyć. Idąc tym tropem, niestety trzeba poprzestać na własnoręcznie wygrzebanych korzonkach.

Hmm. Ale żeby aż się rejestrować na portalu pszczelarskim po to, by zadeklarować niechęć do pszczelarzy?...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobno najsmaczniejsze i najzdrowsze są ekologiczne dżemy wieloowocowe z banderolą „Teraz Polska” gwarantowaną przez jakiegoś ważniaka. wytwarzane z mieszaniny owoców pochodzących i niepochodzących z krajów UE?.

A tak na poważnie, to w cywilizowanym kraju środkowoeuropejskim nie obowiązują zapewne nieprzypadkowo normy ani polskie, ani europejskie na wosk, węzę, miód. Dlaczego jakieś unormowania miałyby obowiązywać pierzgę i pozostałe produkty pszczele?. Konsument ma przechlapane, bo mają to gdzieś administracja, samorządy, organizacje rolnicze i pszczelarskie, a również konsumenckie działające na tym polu od wielu lat w zmowie i współdziałaniu, w warunkach recydywy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W "Pasiece" z 2018 r. był (jest?) cykl artykułów pod tytułem "Pierzga. Zjawiska i przemiany zachodzące w przyniesionych obnóżach pyłku". W ostatniej części było napisane tak:

"Wytwarzanie pierzgi z połowionych obnóży pyłkowych zebranych z szuflad, pozwoli uzyskać pełnowartościową „pierzgę”, bez dodatkowych pracochłonnych zabiegów związanych z wydobywaniem jej z plastrów. Żeby wytworzyć własną pierzgę wystarczy odebrać świeże obnóża, które należy przełożyć do pojemnika dopuszczonego do kontaktu z żywnością, przemrozić, ugnieść, postawić w przewiewnym miejscu."

"Zatem myśląc o produkcji pierzgi z obnóży pyłkowych nie należy brać pod uwagę średnicy naczynia, w którym będziemy ją wytwarzali. Naśladowanie natury nie zawsze jest logiczne, warto cały proces wytwarzania pierzgi przeanalizować samodzielnie. Pszczelarz może sprzedawać pierzgę i pyłek, nie mając świadomości, że znajdują się na niej szkodniki niszczące ten produkt oraz składniki uczulające ludzi. Wytwarzanie pierzgi lub proste utrwalanie pyłku we właściwej temperaturze nie pomija żadnych przemian, chyba tylko te niekorzystne dla jej wartości."

Oczywiście to tylko fragmenty (wyrwane z kontekstu) większej całości, ale w moim rozumieniu autor uważa, że pierzga robiona we własnym zakresie, bez łaski pszczół może być w sumie lepsza od pszczelej.

A tak w ogóle to sam artykuł uważam za interesujący.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość robert

Wszystko super. Tylko efekt musi kosztować. A klient płacić skory nie jest.  Kolega mnie odwiedza wczoraj. Ma telefoniczne  pytanie o miód , mówi ze swój już sprzedał. I daje mój nr telefonu. Jestem w pracy , zasięg marny, Gość rozpytuje długo. Zasięg się rwie dzwoni 4 razy. Chce kupić słoik miodu. Nawet nie oddzwaniałem bo szkoda mojego czasu.

Chcą podróbki, niech kupują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...