Skocz do zawartości
baru

Praska do "robienia pierzgi "

49 postów w tym temacie

Rekomendowane odpowiedzi

Czy myślicie że to  jest legalne ?

Dlaczego oszustwo ?

Bo ładujesz pyłek do 2/3 pojemności zalewasz miodem i co ?

Pszczoły mają wyjąć ten pyłek i po swojemu poukładać ?

Oszustwo jest bardziej karalne jak kradzież .

Czy Polski sklep może maczać w tym palce ? bezkarnie ?

Może ktoś z działaczy by to zgłosił jako jawne oszustwo ? .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy to oszustwo? Jest wiele rzeczy które można w tym kraju podciągnąć pod oszustwo. Szczególnie u tych co reklamują że sprzedają nasze produkty (made in UA) lub też wszelkiej maści certyfikaty do urządzeń wydawane na zasadzie Pan mi wyśle specyfikację zapłaci a ja wyślę certyfikat. To co wychodzi z tego nie powinno się nazywać pierzgą ale sama technologia jest ok. Można to zrobić taniej bez prasy wibracyjnej mając tylko puzel i wyciskacz tak na marginesie, tam gdzie jest zysk nie liczy sie nic. Jestem ciekaw jakie są kolegów opinie w tych sprawach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierzga jest z pyłku, a toto z suszonych obnóży.

Czy można gorzałkę przekąszać kiszonym suszonym ogórkiem?

https://www.youtube.com/watch?v=ZUALSsszL9E

Jak ktoś nie ma stołu wibracyjnego, może pożyczyć od żony wibrator.

https://www.youtube.com/watch?v=pmMpnvsbLgA

Coś o kulturach bakterii wspominał swego czasu jjb.

Pewnie też po cichu robi pierzgę w domu: :D :D

Jak otrzymać pierzgę w domu?

Do 0,7 litra miodu płynnego należy wsypać ok. 5 kapsułek preparatu zawierającego żywe kultury bakteryjne. Bakterie zawarte w tego typu preparatach wytwarzają kwas mlekowy niezbędny do powstania pierzgi. Następnie całość dokładnie wymieszać. Wsypać 1 kg pyłku kwiatowego-pszczelego. Wszystko powtórnie dokładnie wymieszać. Mieszankę umieścić w wyparzonych gorącą wodą słoikach, tak aby mieszanina wypełniała słoiki pod zamknięcie. Słoiki odstawić w ciemne miejsce - temp. około 16 °C. Po 2 - 3 dniach pierzga jest gotowa do użycia. Rozpuszczenie sztucznej pierzgi w wodzie ułatwia jej wchłanianie z żołądka. Nierozpuszczoną pierzgę należy powoli ssać.

 

źródło:

https://www.doz.pl/czytelnia/a1324-Pierzga_8211_odzywczy_eliksir

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość daro

Różnica w smaku - dykta contra herbatnik.

Klient jak spróbuje jednego i drugiego będzie wiedział co kupować. Ale pierzga to to nie powinno się nazywać .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marbert

Czy myślicie że to  jest legalne ?

Dlaczego oszustwo ?

Bo ładujesz pyłek do 2/3 pojemności zalewasz miodem i co ?

Pszczoły mają wyjąć ten pyłek i po swojemu poukładać ?

Oszustwo jest bardziej karalne jak kradzież .

Czy Polski sklep może maczać w tym palce ? bezkarnie ?

Może ktoś z działaczy by to zgłosił jako jawne oszustwo ? .

Może by próby uczynić, czy tak jest w istocie? pyłek bez kwasu mlekowego to nie pierzga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy myślicie że to  jest legalne ?

Dlaczego oszustwo ?

Bo ładujesz pyłek do 2/3 pojemności zalewasz miodem i co ?

Pszczoły mają wyjąć ten pyłek i po swojemu poukładać ?

Oszustwo jest bardziej karalne jak kradzież .

Czy Polski sklep może maczać w tym palce ? bezkarnie ?

Może ktoś z działaczy by to zgłosił jako jawne oszustwo ? .

W którym miejscu został Pan oszukany ? Opis technologii jest jasno podany (zresztą nie doczytał Pan do końca). To czy Panu ten produkt sie podoba czy nie czy zamierza Pan go użytkować czy tez nie, zależy tylko od Pana i Pańskiej wolnej woli. Sklep pszczelarski jest od oferowania sprzętu i urządzeń a nie od zgadywania co według Pańskiego widzimisię może być oferowane na rynku. Pszczelarze po to mają swój rozum żeby się nim kierować i samemu oceniać jakich urządzeń chcą używać. Żeby była jasność; może Pan do woli wyrażać swoje prywatne opinie na temat systemu, ale oskarżanie kogoś o oszustwo bez żadnych podstaw to zupełnie inna para kaloszy - nazywa sie to oszczerstwem i jest karalne. Jeszcze raz powtórzę - Pańskie prywatne opinie nie są obowiązującym prawem - proszę tych dwóch spraw nie mylić. Produkt nie narusza żadnych przepisów i jest sprzedawany legalnie, decyzję o jego używaniu bądź nie pozostawiam pszczelarzom. Dodam tylko ze tez jestem pszczelarzem a sztuczna pierzgę spożywam ja sam i moje dzieci - i nic Panu do tego. Chcesz mnie Pan za to aresztować bo ubrdało sie Panu że może  Pan komuś coś zakazać lub nakazać - a z jakiej niby racji? Nieco pokory doradzam i rozsądku i przede wszystkim oszczędniejsze szafowanie oskarżeniami bo w internecie nie jest się anonimowym a bezpodstawne oczernianie może mieć smutny finał w sądzie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fiu fiu.

 

Ale sie porobiło.

 

Kolego Olo.

 

Urzadzenie jest sprzedawane jako urzadzenie do produkcji pierzgi.

Czy produkt uzyskany za pomoca tegoż to pierzga?

Producent badał produkt uzyskany ta technologią tym urządzeniem i wyszlo mu ze pierzga ?

Serio?

 

Serio Koledze tak spieszno zeby to rozsadzał sad ?

 

Da sie.

 

Pozdrawiam.

 

Ps. Nie ma sztucznej pierzgi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Kolego Borowy brnie Pan dalej? - serio? Jeszcze raz powtórzę - Pańskie prywatne opinie nt. produktu jakiekolwiek by nie byłyby są Pańskimi opiniami i nic mi do tego Mógłbym z nimi polemizować ale z doświadczenia z podobnymi  osobami wiem ze nie warto bo z definicji i tak wiedzą zawsze i wszystko najlepiej ;) Jednak jeśli jeszcze raz oskarży mnie Pan bezpodstawnie o oszustwo to skontaktuje sie z Panem  adwokat z prośbą o przedstawienie dowodów na Pańskie twierdzenia. Cenię i popieram wolność w internecie ale są granice których przekroczyć nie pozwolę.

Edytowane przez ppepe
Skasowano cytowanie ca??o??ci tre??ci bezpo??rednio pod postem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Alez niech sie kontaktuje !

 

To co Pan sprzedajesz nie wytwarza pierzgi, a ta wzmiankowana przez Pana "sztuczna pierzga" mie istnieje.

 

Smialo, pisz pan pozew.

 

Nie pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dodam tylko ze tez jestem pszczelarzem a sztuczna pierzgę spożywam ja sam i moje dzieci - i nic Panu do tego.

 

Drogi Panie  przedstaw się, że jesteś sprzedawcą tego produktu i daj link w podpisie a nie ukrywaj się za nickiem ,to pierwsze .

Oszustwem jest "robienie pierzgi" i nazwanie "tego "pierzgą   i tutaj adwokat Ci to wyjaśni Twój  .

Sprzedaż sprzętu do bimbru nie jest karalna ale robienie go już tak.

 

Opis technologii jest jasno podany

 

I trzeba to nazwać "pyłkiem zalewanym miodem" proszę Pana. .

 

 

Nieco pokory doradzam i rozsądku i przede wszystkim oszczędniejsze szafowanie oskarżeniami bo w internecie nie jest się anonimowym a bezpodstawne oczernianie może mieć smutny finał w sądzie.

 

Jak na początku, Ja nie jestem anonimowy w sieci  od x lat i to co piszę to jest moje zdanie,a Ty drogi Panie straszysz mnie adwokatem zza  oli73 .

Twoja "odkrywcza technologia " jest mi i nie tylko mi,  znana od dawna z Chińskich portali skąd ją sprowadzasz i została już wtedy nazwana oszustwem .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość daro

 

Jednak jeśli jeszcze raz oskarży mnie Pan bezpodstawnie o oszustwo to skontaktuje sie z Panem  adwokat z prośbą o przedstawienie dowodów na Pańskie twierdzenia. Cenię i popieram wolność w internecie ale są granice których przekroczyć nie pozwolę.

Mi legalne zdobycie danych ( nie jest to spisanie danych Bronka ze stopki ) zajęło 2 lata , 3 -6 mc czekanie na wokandę . Powodzenia .

P.S. Przegrana murowana bo pierzga to produkt w całości od A do Zet wykonana przez pszczoły. Podobnie jak cukier z sokiem pokrzywy to nie miód pokrzywowy .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiająca dla mnie jest akceptacja " tego wynalazku " przez resztę forum .

Albo mają udziały ,albo straszak tak podziałał :mellow: .

Rozmawiałem z kolegą o tym i opisał sytuację kiedy trafił do niego klient który szukał prawdziwej  pierzgi .

Okazało się że został On wcześniej  "uraczony "  produktem jak stwierdził "sprasowanym pyłkiem " .

Że używa pierzgi dłuższy czas, można rzec jest ekspertem .

Zwrócił ponadto kolega uwagę na fakt " zachowania terminów pozyskiwania ramki z pierzgą " -czyli na przedwczesne zabieranie ramki z ula .

U mnie to raczej nie grozi ze względu na "mój system " przekładania ramki z pierzgą do miodni ,co czasem kończy się "pusta ramką " :huh:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marbert

Zastanawiająca dla mnie jest akceptacja " tego wynalazku " przez resztę forum .

 

Jak ma wiedza ni jak się ma by komentować to milczę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę że było kilka osób obeznanych  na 500 odwiedzających  które znają "problem" .

Czy np; nektar zebrany przez człowieka z kwiatu i wlany do komórki plastra  a później włożony do ula będzie miodem za dwa tygodnie ? czy nektarem "sezonowanym" w ulu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uważam, że z definicji produkty pszczele wytwarza pszczoła. Jeżeli nawet uznamy, że miód może nie być pszczeli, trzeba napisać "sztuczny". Sztuczny miód wszak istnieje na rynku. Analogicznie z mlekiem. Z założenia jest to substancja, którą matki karmią swoje młode. ( Wiem akurat z autopsji ;) ) Ale na rynku jest też mleko sojowe, ryżowe czy migdałowe. Proponowałabym "sztuczną pierzgę" ?     

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość daro

Proponowałbym kiszony pyłek . Na to można się zgodzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem w zeszłym roku taką praskę. Nie na sprzedaż lecz na użytek własny. Średnio to się sprawdza. Pierzga nie jest jednolita, rozwarstwia się, widać oddzielające się kulki pyłku. Pszczoły zamiast to uzupełniać do pełna, wyjadają zawartość, w efekcie wkładam ramkę pyłku i otrzymuję po 2-3 tyg, 1/3 ramki "pierzgi". Mało ekonomiczne, ale w obecnym sezonie nadal będę testował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Panie Tomku chcemy więcej filmików :) Ciekawe rzeczy dzieją się u Pana a filmów brak. Rzesza fanów czeka i czeka

 

Jezu nawet sobie nie zdaje sprawy że oszukuje , i 9,5 tyś  fanów tak samo .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma to jak systematyczna robota wyjaśniająca.

Na stronie www sprzedawcy jest informacja, że producentem narzędzia do produkcji pierzgi jest Apitec, lub Apiteh - firma godna zaufania 2018 r.

https://apitec.pl/q/?producers[9]=9

Film reklamowy na jutube:

https://www.youtube.com/watch?time_continue=11&v=Q5ZhGD7iGrU

Niecałe 4 tys wejść, kilka dosadnych komentarzy, ambicje międzynarodowe produktu. Kilka łapek w górę i w dół. Te w górę zapewne od swojaków.

Podejdźmy formalnie, co to za firmy?

Niestety z przykrością muszę stwierdzić, że takich firm w oficjalnym rejestrze KRS nie stwierdziłem. Wyszukiwarka znalazła dwie podobne: Apitech i Apitect.

 

Apitech - sp.zoo - Brodnica - Bydgoszcz - nr krs 0000066542 - Piotr i Lidia Chwiałkowscy - kapitał 100 tys zł, ogólnie branża medyczna.

Apitect - sp. zoo Wrocław - w likwidacji od 15 X 2017r.

 

Firmy Apitec Jerzy Rugała niestety nie znalazłem. Chciałem zadzwonić i wyjaśnić, ale jest po 22.00, spróbuję jutro. Tel 537696980.

Do wyjaśnienia sprawy zalecam ostrożność.

Dopisuję  o 23.46

Mapa gogle wykazuje pod podanym adresem Tarło Kolonia 55A

 

84858780999385686760.jpg

 

Następujący obiekt opisany jako sklep internetowy Apitec. Niestety szyldu firmy brak i tak jakby cosik zarosła. Nie wygląda to na miejsce produkcji praski do pierzgi.

https://www.google.com/maps/@51.4977163,22.7075989,3a,68.7y,17.5h,85.83t/data=!3m6!1e1!3m4!1smAdsF1gNOr7CHrspK0dJuQ!2e0!7i13312!8i6656

Sprawdziłem REGON. W miejscowości Tarło Kolonia gmina Niedźwiada pow Lubartów woj. Lublin jest zarejestrowanych z nadanym numerem regon 181 firm. Pod podanym numerem 55A figuruje firma Jerzy Kubera - wpis wykreślony. Pod nr 55 dwie wykreślone girmy niezwiązane z Apitec, czy Apiteh.

Niestety, w tej miejscowości nie ma i nie było zarejestrowanej firmy (z numerem regon) o podawanych na witrynie Apitec namiarach.

Wyglada to na ściemę.

----------------------------------------------------------------------------

p.s. - Czy w najbliższym czasie mamy się spodziewać recepty na miód: weź glukozę, fruktozę i sacharozę (inwert), barwnik spożywczy, dodaj 18% wody, wymieszaj, rozlej do słoików...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pan Jerzy ma swoją firmę zarejestrowaną na swój adres domowy (rok temu był to adres Kazanów Kolonia 26) . Sklep mieści się w Ostrowie Lubelskim, rzadko w nim bywa, prowadzi sprzedaż głównie wysyłkową, w zeszłym roku brałem odstojnik do miodubi kilka drobiazgów, odebrałem go osobiście bo mieszkam niedaleko. Nie sądzę, żeby produkował sprzęt samodzielnie - praska, podejrzewam, że jest od innego producenta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.youtube.com/watch?v=Q5ZhGD7iGrU

Nawet własny filmik umieścili ;)  z instrukcja stosowania.

 

Tutaj chyba oryginał  :) .

 

https://archiwum.allegro.pl/oferta/sztuczny-plaster-weza-pszczoly-ule-ramki-dluto-i6799350563.html

Nie było niestety ofert kupna  :(

 

Trzy lata temu już ten patent na stronie  zaistniał ,Rosja .

Może stąd pochodzi "pomysł"

 

I koment pod filmem . Tłumacz Gogle

ŃŃŃŃĐ°,ĐşŃпиН ĐżĐ°ĐˇĐťŃ ĐˇĐ´ĐľĐťĐ°Đť вŃĐľ как ŃĐ°ŃŃкаСŃваНи, вŃŃ ŃОНŃона но ĐżŃОкиŃĐ°ĐľŃ Đ¸ ŃĐ°ŃŃŃпаоŃŃŃ Đ˛ŃŃĐžĐ´Đ¸Ń ĐżĐžĐťŃŃĐ°ĐąŃикаŃ.ďťż

 

bzdury, kupione puzzle zrobiły wszystko, co powiedziano, cała grubość nie kwaśnie i nie kruszy półproduktu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marbert

Tydzień temu kupiłem kwas i pierdoły , przesyłka bardzo szybka i sprawna. Paragon wszystko było z rachunkiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodzwoniłem się, pogadałem, sprawa wyjaśniona. W najbliższym czasie na witrynie obok numeru konta banku w Lubartowie pokaże się numer NIP firmy, która gdzie indziej jest zarejestrowana, gdzie indziej prowadzi działalność i dodatkowo zakupiła w ostatnim czasie nowe stare pomieszczenie na magazyn. Ogólnie handlowo wszystko OK, dla mnie sprawa kończy bieg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W celu rozwiania wątpliwości Podaję pełne dane firmy: 

Nazwa:

Apitec 

Adres zarejestrowania działalności (co nie jest równoznaczne z miejscem prowadzenia działalności)

Kaznów Kolonia 26

21-110 Ostrów Lubelski

Przedsiębiorca: Jerzy Rugała

NIP: 9222211050 REGON: 361691929

Data założenia działalności gospodarczej 2015-06-03

 

Wszystkie dane można sprawdzić w rejestrze CEIDG

Firma jest czynnym płatnikiem Vat - do wszystkich zakupów wystawiamy paragon lub na życzenie Fakturę Vat

 

Można u nas nabyć sprzęt w ramach refundacji UE. Mamy swoją ofertę dotacyjną ale realizujemy tez zamówienia na sprzęt dotacyjny innych firm, min. firmy Łysoń - z którą współpracujemy. Nasza oferta jest rozsyłana do wszystkich związków i stowarzyszeń pszczelarskich w tym do SPP Polanka i rokrocznie członkowie Polanki realizują u nas zakupy dotacyjne.

 

Adres naszego magazynu i sklepu - Tarło Kolonia 55A 21-104 Niedźwiada (proszę nie mylić z adresem zarejestrowania działalności bo są to dwie rożne sprawy)

Na mapie google budynek faktycznie nie wygląda rewelacyjnie ;) ale zdjecia google nie są w tej chwili do końca aktualne - zakupiliśmy ten budynek na przetargu od gminy Niedźwiada całkiem niedawno bo w zeszłym roku jesienią i jesteśmy w trakcie przeprowadzania remontu.

Wcześniej wynajmowaliśmy magazyn w miejscowości Ostrów Lubelski ul. Żabia 10 

 

Ponieważ w internecie nic nie ginie - to te trzy rożne adresy powiązane z nazwa APITEC gdzieś w rożnych zakamarkach internetu sie pojawiają i być może mogą sprawiać na kimś wrażenie jakiegoś "szwindlu" czy Bóg wie czego - tymczasem nie ma w tym nic tajemniczego i mam nadzieję ze udało mi sie to jasno przedstawić.

 

Na koniec tego przydługiego wpisu pozwolę sobie odnieść się do tematu dyskusji czyli puzzli - po pierwsze nie jesteśmy producentem systemu - nie wiem dlaczego komuś przyszło to do głowy. Jesteśmy firma handlową i niczego nie produkujemy. Po drugie towar jest importowany i sprzedawany legalnie zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa.

Rozumiem ze są rożne opinie na temat systemu do pierzgi i nie zamierzam z nimi polemizować - niech każdy wyrobi sobie własne zdanie. Pszczelarze to nie dzieci i mogą sami podejmować decyzje czy chcą coś kupić i używać czy nie. 

Jednak oskarżanie nas - sprzedawców o jakieś nie wiadomo co bo sprzedajemy legalnie towar  to proszę wybaczyć lekka paranoja .

Prosty przykład: jest wielu przeciwników używania kwasów w pszczelarstwie - to co mamy zlikwidować z oferty wszystkie kwasy bo ktoś ma takie widzi mi się ? Wielu pszczelarzy uważa ze tylko drewniane ule sa dobre dla pszczół - to co ? powinniśmy chyba usunąć z oferty wszystkie ule styropianowe bo sie komuś nie podobają. Osobiście znam ortodoksów którzy tylko miód wyciskany z plastrów uważają za prawdziwy a taki wywirowany w miodarce za podróbkę - no to chyba trzeba będzie zakazać sprzedaży miodarek i tak dalej i tak dalej Mam nadzieję ze uswiadomi to niektórym absurdalność ich zarzutów pod naszym adresem. Po to mamy wolna wole i rozum żeby samemu decydować, my jako firma handlowa staramy się tylko przedstawić jak najszerszą i najbardziej atrakcyjną  ofertę ale nikogo do niczego nie zmuszamy ani nie oszukujemy - informacje podajemy jasno i wyraźnie, nie łamiemy też żadnych przepisów. Nikomu nie zabraniam wyrażania swojego zdania  proszę jedynie o zachowanie zdrowego rozsądku a entuzjastom wprowadzania kolejnych zakazów i nakazów doradzam przeprowadzkę do Korei Północnej zapewne będą tam szczęśliwsi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...