Skocz do zawartości
robinhuud

Polanki przy tym nie było...

125 postów w tym temacie

Rekomendowane odpowiedzi

Widzisz drogi Robinie musisz przeprowadzić śledztwo , kto jest kto bo w twojej główce się nie mieści że jest więcej osób, które mają inne spojrzenie na niektóre sprawy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na dzień dzisiejszy  każdy kto chce wstąpić do Polanki , po wejściu na forum które, jakby nie było jest  wizytówką stowarzyszenia , jest przerażony. Pisząc  wczoraj miałem nadzieję na opamiętanie , refleksję mądre przemyślenia . Niestety zamiast tego po niektórych wpisach poczułem się jak( mówiąc kolokwialnie) jak bym dostał obuchem w łeb.Atena wychwala już nie wiem kogo generała czy pułkownika , Robin rzuca się na Czarga , wpisu Prezesa nie komentuję w myśl powiedzenia mojego śp. przyjaciela Władza ma zawsze rację. W tym całym cyrku brakuje jeszcze marbeta .

Smutną prawdą jest to co napisał Borowy .

 Robin jest w stanie spoczynku więc można " z przymrużeniem oka". Pochwalę każdego kto będzie zabierał głos w poczuciu obowiązku, merytorycznie i w interesie środowiska pszczelarskiego. Wcale nie znaczy że muszę się z nimi zgadzać. Co innego odmienne zdanie a co innego krytykanctwo... Różnica zdań może być budująca. Krytykanctwo prowadzi do destrukcji, zniechęcenia, szczególnie dla tych którzy COŚ ROBIĄ SPOŁECZNIE.  Często widać że dla wielu " im gorzej tym lepiej". 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Vega - masz rację.

 

 

Skoro zgadzasz się Robinhuudzie ze zdaniem vegi - "A wystarczy tylko moderować wpisy"  zacznij od poprawienia swojego wpisu # 26 w którym wypaczyłeś pierwotny sens wątku i dałeś powód do późniejszej konfrontacji nie na temat:

 

"ostatnimi wpisami upodobniłeś forum Polanki do organu PP z natrętną, wszechobecną  katolicką, dewocyjną dominantą i że gdzie się da - mieszasz w sprawę Bogu winnego Papieża, a nawet Papierza. Gdzie głównie dzięki twojej czujności dominuje tematyka monoreligijna, serwowana z bardzo niskiego pułapu wikipedii i prymitywnego, prowincjonalnego katolicyzmu.

 Wybaczam ci i proszę o wybaczenie. Co do mojego życiorysu - wiem, moja bardzo wielka wina. Kolaborowałem z okupantem (jak ojciec Papieża) i zmieniałem wyznanie jak marszałek Piłsudski (zresztą w Łomży - niedaleko ciebie), ale jak przyszło co do czego - nie zastrzeliłem cię i stanąłem po słusznej stronie. Nie zostałem podziemnym komuchem wykletym,  strzelającym do katolików zza winkla, a przecież mogłem i mogę, bo pozwolenie na broń mam do dziś. "

 

Prezes odwołał się do hasła "jeśli coś ci się nie podoba zrób to lepiej". Moja uwaga dotyczyła zniknięcia starego forum im Kdr. Pirxa, przypomnę, że to wokół starego forum "tworzyła się" Polanka. Nie potrafię lepiej posprzątać po starym forum jak to zostało dziś uczynione na stronie: http://spp-polanka.o.../forum-polanka/

Czy zamierzacie to tak zostawić ? Stare forum im. Komandora przepadło?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisałem o tym od jakiegos czasu w kawiarence Pytli.

 

Nikogo to nie obchodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro zgadzasz się Robinhuudzie ze zdaniem vegi - "A wystarczy tylko moderować wpisy"  zacznij od poprawienia swojego wpisu # 26 w którym wypaczyłeś pierwotny sens wątku i dałeś powód do późniejszej konfrontacji nie na temat:

 

 

Czyżby? Ja założyłem wątek, więc poniekąd jestem gospodarzem. Przeanalizuj co zrobiono z tym wątkiem wcześniej (przed #26), co mnie zirytowało. Chciałem poważnie podyskutować o udziale pszczelarzy w porozumieniu dla rolnictwa. Zwrotnicowi szybko przerzucili wajchę na chlewik. Nie będę poprawiał wpisu, bo nie jestem, nie byłem i nie chcę być moderatorem. Jestem za wolnym forum. Chyba, że masz na myśli poddanie tego wpisu edycji. Jak zmienię wpis, inni mi to natychmiast wypomną. Bardzo rzadko grzebię w starych wpisach. Zazwyczaj tuż po umieszczeniu ich na forum, poprawiam zauważone błędy. Nigdy nie kasuję starych wpisów i też mnie niepokoi stan starego forum. Ale to problem informatyczny, nie moje podwórko.

Z drugiej strony każde zarchiwizowane forum z czasem się dezaktualizuje w takim sensie, że wyłączane są zewnętrzne serwery, na których trzymane są linkowane informacje. Nie ma na to siły i sposobu. Linkowanie informacji źródłowej to podstawowe narzędzie i warunek wiarygodności każdego forum.

Powiem ci tak po przyjacielsku, na starość robisz się niegrzeczny. Ze wzruszeniem wspominam czasy, kiedy współpracowaliśmy i całkiem fajnie to wychodziło. Przykładowo podczas Marszu w Obronie Pszczół. Ale wtedy jeszcze nie byłeś fundamentalistą i fanatykiem. Wtedy ty byłeś członkiem władz Polanki, ja byłem poza organizacją. Dziś ty jesteś za burtą, a ja jestem zwykłym członkiem organizacji.

Jak to wszystko się zmienia.

Co to znaczy "konto wygaszane" nad twoją głową?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy zamierzacie to tak zostawić ? Stare forum im. Komandora przepadło?

Niestety, wszelkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że przepadło razem z zagajnikiem i wieloma jeszcze forami innych grup społecznych. Nikt nie umiał skopiować jego zawartości. daro rzeczywiście zawsze twierdził, że jest możliwość jego przeniesienia - skopiowania. Razem z Komandorem (to właściwie była jego decyzja) ustaliliśmy, że będzie tak, jak było. Nie dziwiłem się, wydawało mi się naturalne, że chciał, by jego robota pozostała w formie, którą dobrze rozumiał.

 

Chyba, żeby free4web wróciło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w każdym razie swoje stanowisko podtrzymuję. Porozmawialiśmy na spotkaniu i jestem gotowa sprobować wprowadzić zmiany na stronie.

Tak, jak rozmawialiśmy, daj znać, kiedy będziesz gotowa. A właściwie wcześniej, kiedy tylko poczujesz, że już wiesz, czego chcesz. Gotowość przyjdzie bo musi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak właśnie będzie. Muszę odpalić własną stronę i zbadać swoje możliwości. Moglibyśmy pozbierać konkretne sugestie. Począwszy od sposobu wchodzenia na forum. To jest w sumie drobiazg, ale jak się zbierze wiele drobiazgów, to efekt będzie o wiele lepszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość daro

 

To wolny kraj.

Dla wierzacych i nie.

Jesli ktos wlazi z butami z religia na pszczelarskie forum musi sie liczyc z odzewem.

To nie włażenie z religią a z antyklerykalizmem i tego typu kwiatkami. Jeśli ktoś jest niewierzący to krzyż dla niego to dwa patyki na ścianie . Nie pozwolę pluć co dla mnie jest święte . G., mnie to obchodzi że dla kogoś  to zabobon . Na tym polega wolność że kończy się nasza tam gdzie zaczyna się czyjaś . Moderacja jest , byłe i będzie potrzebna .Po to dobijałem się o nowy skrypt.

Platforma jest zamknięta  i jak Prezes powinien wiedzieć - sajonara . Nikt kopi zapasowych nie ma , nie robił .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piotrze nie bądź słabej wiary! Stare forum Polanki jest do odzyskania. Jeden z ostatnich wpisów Komandora na tamtym forum :

^Kdr.Pirx
Administrator

Napisanych postów: 1136
Ostatni post: 2015-09-22 11:30:12


email.gif priv.gif

5. RE: Kawiarenka pytli - rolnicza   2015-09-22 11:30:12 | URL: #

 

    ZAPRASZAMY do w EKOCENTRUM ICPPC niezwykłego miejsca 45 km od Krakowa na Dzień Otwarty BEZPOŚREDNIO OD POLSKIEGO ROLNIKA!

Zobacz nasze uprawy, świętuj z nami tegoroczne plony i napełnij spiżarnię produktami prosto od rolnika. Doświadcz, jak współpracują ekologiczne technologie w tradycyjnym małopolskim gospodarstwie. Wspaniały program dla całych rodzin! BĘDZIE TEŻ SZANSA NA SKOSZTOWANIE ZUPY SZEFA SERWOWANEJ PRZEZ SIR JULIANA ROSE!

W NIEDZ. 27-ego września zapraszamy na Dzień Otwarty BEZPOŚREDNIO OD POLSKIEGO ROLNIKA do zwiedzenia EKOCENTRUM ICPPC i uzupełnienia spiżarni produktami z lokalnych gospodarstw. W programie: oprowadzanie po EKOCENTRUM ICPPC; Informacja o akcji BEZPOŚREDNIO OD POLSKIEGO ROLNIKA ; Wykład "Konieczność współpracy miasto-wieś" - Jadwiga Łopata, laureatka ekologicznego Nobla i Sir Julian Rose, ICPPC.
Dla najmłodszych atrakcja - spotkanie z alpakami!
SZCZEGÓŁY: http://eko-cel.pl

MOŻNA PRZYJECHAĆ JUŻ W SOB. 26-ego września na WARSZTATY BUDOWANIA Z GLINY I SŁOMY. To unikalna okazja do poznania możliwości jakie daje naturalne, czyste dla środowiska budownictwo z gliny lekkiej. Wykłady o normach branżowych, stylach i procesie budownictwa oraz praktyczne warsztaty robienia bloczków gliniano-słomianych prowadzi mgr inż. architekt Anna Rakoczy. W ramach warsztatów zwiedzanie budynków z gliny-słomy w EKOCENTRUM ICPPC.
UWAGA! Dla uczestników obydwu wydarzeń DARMOWY nocleg z WŁASNYM ŚPIWOREM. SZCZEGÓŁY: http://eko-cel.pl

==========================
Międzynarodowa Koalicja dla Ochrony Polskiej Wsi - ICPPC
34-146 Stryszów 156, Poland tel./fax +48 33 8797114 biuro@icppc.pl
http://icppc.pl http://gmo.icppc.pl http://eko-cel.pl
WEŹ UDZIAŁ W WARSZTATACH W EKOCENTRUM ICPPChttp://eko-cel.pl


Pozdrawiam
Wiesiek !

 

Jak to zrobić to się odezwę do kogo trzeba:), a ten ktoś odezwie się  do ciebie :)

 

Pszczółka Agata - najważniejsze , że masz zapał i chęci, bo zielone światło do działania zawsze w Polance dostaniesz, a możliwości masz tylko w nie uwierz:) (dociekliwość rozwija możliwości)

Co do forum faktycznie trochę zeszło na nieodpowiednie tory, ale to wynik założonej przez nas niecenzurowanej otwartości na wszystko. Z drugiej strony to wina wszystkich zarówno członków i nie członków ( także moja :) ) małej aktywności na forum, przez co poruszane są tylko drugorzędne tematy jak np. w tym wątku, przez co z założenia dyskusja w sprawach merytorycznych schodzi na dyskusję określaną mianem pyskówki. Trochę mnie dziwi, że na forum nie porusza się tematu np. głębokiego dna komórki, lub wydłużonej komurki w kontekście wychowu witalniejszej pszczoły, a porusza się temat kto kogo zaprosił na spotkanie, i kto z kim się spotkał i dlaczego Polanki przy tym nie było ( jakby tam osiągnięto jakieś przełomowe ustalenia), jakby ten drugi temat miał kluczowe znaczenie dla naszych podopiecznych. Chyba w tym przykładowym pierwszym temacie wszyscy wszystko już wiedzą jak nie pytają na forum, z nadzieją, że ktoś z nimi podyskutuje merytorycznie w tym temacie.

Na koniec nie zapominajmy o początkowym założeniu tej organizacji- Jak ci się coś nie podoba to zrób to sam.

Z założenia Polanka skupia ludzi, którzy chcą zrobić coś dla siebie ( siebie w znaczeniu organizacji), a przy okazji dla innych. Co do władz i prób ich rozliczania, to nawet jeżeli coś można było zrobić inaczej to nie powinniśmy ich ganić, tylko dziękować im za to, że tyle lat prowadzą to za friko, czym ich obarczyliśmy ( nie pomagając in zbytnio). No i w tym miejscu moje ukłony, że to spinacie, bo jakby poszło innym torem to zapewne już przeszlibyśmy do historii istnienia.

Podsumowując treści z starego forum Polanki są do odzyskania ( w dużej części), a nawet Zagajnika poszperam

 

Pozdrawiam wszystkich Uczestników dziennych i nocnych dyskusji w Wiśle ( zapewne były burzliwe i owocne).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

^Kdr.Pirx

Administrator

 

Napisanych postów: 939

Ostatni post: 2013-04-12 12:40:51

 

 

 

email.gif priv.gif 1. Regulamin   2006-03-05 15:08:36 | URL: #    

Netykieta to zbiór zasad obowiązujących w dyskusjach internetowych a więc i na Forum Polanka.

 

Jak pisać:

- Pisz zwięźle i na temat.

- Zanim założysz wątek sprawdź, czy temat już nie był omawiany. Użyj wyszukiwarki.

- Postaraj się, by tytuł wątku, który zakładasz był czytelny i zrozumiały.

- Odpowiadając na post, cytuj tylko potrzebne fragmenty, a resztę wycinaj. Nigdy nie cytuj sygnaturek (podpisów)!

- Jeśli zadajesz komuś pytanie, sformułuj je precyzyjnie.

 

Czego unikać:

- Nie przeklinaj.

- Nie obrażaj i nie atakuj personalnie swoich rozmówców.

- Nie podszywaj się pod innych.

- Nie publikuj reklam! Koniecznie jednak napisz, jeśli jesteś szczególnie zadowolony z usług lub produktów jakiejś firmy. Napisz także o swoich negatywnych doświadczeniach, jeśli pomoże to innym uczestnikom forum.

- Nie spamuj - nie zamieszczaj tej samej informacji w wielu miejscach.

- Nie publikuj wątków niezgodnych z tematyką forum.

- Nie wklejaj całych cudzych wypowiedzi lub artykułów - wystarczy je omówić lub podać link z odpowiednim komentarzem.

- Nie pisz WIELKIMI literami - w Internecie oznacza to, że krzyczysz. Nie nadużywaj także wykrzykników. Jeśli chcesz wyróżnić jakieś słowo lub zdanie, możesz użyć *gwiazdek* lub _podkreślenia_

 

Poza tym:

- Ignoruj trolle - użytkowników, których jedynym celem jest dokuczanie i krytykowanie. Twoje odpowiedzi na ich posty tylko ich zachęcą do dalszej działalności. Wystarczy, że zgłosisz ich działalność moderatorowi.

- Uważaj z humorem i ironią! Mogą być niezrozumiałe albo obraźliwe. Możesz używać 'smileyów', czyli symboli oznaczających uczucia. Odczytuj je przechylając głowę w lewo - uśmiech możesz przekazać jako - a "z przymrużeniem oka" jako

- Jeśli dyskusja przerodzi się w prywatną pogawędkę, kontynuuj ją poza forum.

- Twoja sygnaturka (podpis), powinna mieć co najwyżej cztery linie. Może zawierać np. imię i nazwisko lub pseudonim, adres e-mail, ulubiony cytat.

- Jeśli chcesz zwrócić komuś uwagę, zrób to kulturalnie, najlepiej na adres prywatny. Staraj się doradzać innym, a nie wyśmiewać ich - każdy był kiedyś początkujący!

 

Powyższy zbiór zasad będący (prawie) wiernym cytatem zasad obowiązujących w jednym z większych (Forum Gazety Wyborczej), przyjmujemy jako obowiązujący regulamin forum Polanka .

 

Wypowiedzi w rażący sposób wykraczające poza powyższy regulamin będą usuwane z Forum - przenoszone do kategorii: Zakazane Miasto tak jak zostało to przyjęte przez głosowanie na ogólnym zebraniu członków SPP Polanka w dn.: 04.marca 2006 r.

 

 

Biorąc pod uwagę rady bardziej doświadczonych kolegów prowadzących fora dyskusyjne, oraz mając na względzie uwagi Pani Prezes zmieniam zasadę ingerencji administratora na naszym forum. Do kategorii Zakazane Miasto będą przenoszone wszystkie posty, które mogą być materiałem dowodowym w ewentualnych sprawach roszczeniowych. Pozostałe nic nie wnoszące do treści odnoszących się do naszych pszczółek będą usuwane bezpowrotnie.

 

 

(2010-01-13 22:39:04) Wiadomość została zmodyfikowana

Pozdrawiam

Wiesiek !

Regulamin starego forum powyżej.

Jak przeglądam dokładnie to nie wszystkie treści mogę odzyskać, ale regulamin się udało , a to kluczowa podwalina dla obecnego forum :) ,  które ma bardziej szczegółowy regulamin ( może czas co do niektórych użytkowników go wykorzystywać).

Co do Zagajnika to chyba nic, :(  ale jeszcze poszperam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Porter 345 napisał:
Trochę mnie dziwi, że na forum nie porusza się tematu np. głębokiego dna komórki, lub wydłużonej komurki w kontekście wychowu witalniejszej pszczoły, a porusza się temat kto kogo zaprosił na spotkanie, i kto z kim się spotkał i dlaczego Polanki przy tym nie było ( jakby tam osiągnięto jakieś przełomowe ustalenia), jakby ten drugi temat miał kluczowe znaczenie dla naszych podopiecznych. Chyba w tym przykładowym pierwszym temacie wszyscy wszystko już wiedzą jak nie pytają na forum, z nadzieją, że ktoś z nimi podyskutuje merytorycznie w tym temacie.
 
 

A mnie dziwi, że innych nie interesuje wykuwana na takich spotkaniach przyszłość pszczelarstwa jako takiego. Bo tam zapadają decyzje strategiczne. Czy przyszłością w rolnictwie jest gospodarstwo rodzinne z dopłatami do 300 ha, czy od horyzontu do horyzontu kukurydza i hybrydowy rzepak?. Czy w planowanym krajobrazie jest miejsce dla owadów, w tym pszczoły?. Na razie wychodzi na to, że owady nie tyle przeniosły się do miast, co w miastach są mniej trute. Czy pszczoły wymrą na wsi i wyjdą tak spod ministra rolnictwa, a urban beekeeping jest przyszłością pszczelarstwa? Jeżeli słuszną jest hipoteza, że nie szkoda róż gdy płonie las, to wybacz, ale problem wydłużonej komórki jest przy jakości środowiska problemem drugiego tła. Popsucie głębokości komórki odbiera zdrowie osobnika, popsucie środowiska oznacza zagładę gatunku.

Dlatego uważam, że Polanka powinna być obecna w ważnych momentach i miejscach. Inaczej zawsze będziemy biadolić obudzeni ze snu po fakcie, że ktoś odwiesił neonikotynoidy. A i politycy zawsze będą mieli powód do drwin z nas, że nie mamy pojęcia o lobbowaniu. Sugerujesz, że założyłem wątek bez sensu, w którym należy pyskować o problemach światopoglądowych?. Jeżeli wszyscy tak myślą, to masz zupełną rację. Oczywiście możemy pszczoły zmuszać do budowy głębszych i płytkich komórek, nawet na plastikowej węzie licząc, że z tego powodu staną się zdrowsze. Zawsze można wtedy przerzucić winę za zły stan zdrowia pszczół po zimowli na tego, kto utrudniał zimą dyskusję na temat pogłębionej komórki zakładając głupi wątek.

Wydaje mi się, że powinien kolegę usatysfakcjonować sąsiedni wątek który jakimś cudem nie przekształcił się jeszcze w pyskówkę. Wątek  apolityczny, - o ultradźwiękach. Zapraszam tam do dyskusji o akustyce plastra - rozchodzeniu się dźwięku w wydłużonej prozdrowotnie komórce.

-----------------------------------------------------

Duży plus dodatni dla prezydenta Dylona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robinhuud - Osiągnięto jakieś przełomowe ustalenie?

To co powiedział prezydent Dylon, to wiadome, że popieramy i chyba nasza obecność po to aby to potwierdzić była chyba zbędna.

Czy na spotkaniu " Porozumienie Rolnicze" uzyskał jakąś zwrotną deklarację od Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi?

Czy wierzysz w to, że w roku wyborczym chodzi o porozumienie rolnicze, czy o omamienie wyborców cudami, darami i wychwalaniem czego to obecna władza nie dokonała, a dokonała dla pszczelarstwa bardzo dużo - dopuściła czasowe stosowanie zapraw neonikotynoidowych :) , no i Polanka gdyby teoretycznie podpisywali  by jakieś  "Porozumienie Rolnicze" miałaby by to firmować?

"Polanki przy tym nie było..." może i lepiej bo ta kurtuazja spotkania mogłaby być zakłócona.

Co do przykładowego podrzucenia tematu " głębokiego dna komórki, lub wydłużonej komórki w kontekście wychowu witalniejszej pszczoły" to przykładowy temat na rozruszanie uśpionych użytkowników forum przyziemnymi tematami, które może nie rozwiążą problemu pszczelarstwa, ale dają podwaliny do merytorycznej wymiany zdań w tym temacie, co może przynieść jakąś małą korzyść pszczelarstwu dużo szybciej niż osiągnięcie " Porozumienia Rolniczego".

Nie sugeruję, że założyłeś wątek bez sensu, ale że dyskusja w nim zawarta jest niepotrzebną pyskówką, wątek ten powinien być potraktowany jako bieżąca informacja z kraju i nic po za tym, dlatego z mojej strony bez odbioru w tym temacie. A Wątek  apolityczny, - o ultradźwiękach mnie satysfakcjonuje, więc oby takich więcej.

Pozdrawiam Porter 345.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Porter 345, dzięki, nie rozmawialiśmy o tym, ale tak właśnie traktuję obydwa spotkania z pierwszego posta tego wątku, jak ś.p. Komisję Społeczną. Róbcie mi PR a nawzajem możecie spodziewać się czegoś ode mnie. Czego? - nie odwieszenia neonikotynoidów, raczej czegoś innego.

 

Z tym, że faktycznie, duży plus dla prezydenta Dylona za to, co zostało powiedziane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie można problemów traktować zero - jedynkowo, a już wciskać, na siłę,  problemy światopoglądowe. I te, przy dobrej woli stron, można kompromisowo rozwiązać. Przykładem może być, już historyczna sprawa, Święta Miodu i Wina w Przemkowie. Społeczeństwo tam takie zróżnicowane, Katolicy;Prawosławni;Grekokatolicy... Świętować wszyscy chcieli ale były trzy opcje, i jak pogodzić się w kwestii chrześcijańskiego rozpoczynania uroczystości. Znalazł się "złoty środek", i... no mniejsza o szczegóły jak to rozwiązaliśmy... 

  Według mnie są problemy strategiczne typu; środowisko, pożytki, dopłaty, opieka wet, neo...  a są  trzeciorzędne sygnalizowane na forum które, przy braku zainteresowania szybko umierają śmiercią naturalną. 

   Jest jeszcze jedna linia podziału; ministerstwo i  reszta, jakby nie było, po drodze kół, związków pszczelarskich, administracji, związków branżowych... 

   Często widzę stanowisko; kto nie z nami ten nasz wróg... Wróg? A może próbować się dogadać/przekonać, jak w Przemkowie/ bo na to aby na innych  wiele wymusić to chyba nie ma szans...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie o tym, aby zasugerować ministrowi, że czas na zmianę dzisiejszego fundamentu pszczelarstwa - ustawy z 1982 roku, dającej nieuzasadnione naduprawnienia i bezkarność działaczom "rolniczym" (W. Serafin) . Minister zrobił porządek z mysliwymi, niech zrobi podobny z rolnikami. Niech udowodni, że pszczelarze to rolnicy i ma legitymację, by nimi kierować nie jako ojczym. Do czerwca ma się odbyć zjazd statutowy wiodącej organizacji pszczelarskiej reprezentującej za naszą niemą zgodą i nas. Jakoś nie słychać o żadnym nowym statucie, a stary jak najbardziej doświadczonym działaczom odpowiada. Ciechocinek to była ściema?

Zmiana ustawy wymusiłaby zmianę statutów we wszystkich WZP/RZP, a więc ogólne wietrzenie. Pszczelarstwo stałoby się być może dla ministra kontrolowalne, bo dziś nawet nie wie czym i kim dysponuje.

Ale to może rzeczywiście sprawa marginalna, o znaczeniu lokalnym, do Hyde Parku. Zresztą mamy dwóch zuchów od dialogu społecznego z pozostałych dwu bratnich organizacji pszczelarskich o zasięgu krajowym , więc nie ma powodów do niepokoju. Szczególnie dla pszczelarzy handlujących miodem importowanym. Rozmawiajmy więc bardzo szczegółowo i dogłębnie o dłutkach i cedzidłach. O pomniejszonej i wydłużonej komórce i bardzo dorodnej mateczce refundowanej nieokreślonej rasy tak, by warroza się nie lęgła oraz by mamusia nie miała jak wścibić kuperka do tej komórki i sięgnąć nim jej dna. Wszystko to dla zdrowia pszczół. Zresztą lada dzień wybuchnie wiosna, pszczelarze pojdą do pasiek i skończy się moja głupia dyskusja w tym sezonie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marbert

Na dzień dzisiejszy  każdy kto chce wstąpić do Polanki , po wejściu na forum które, jakby nie było jest  wizytówką stowarzyszenia , jest przerażony. Pisząc  wczoraj miałem nadzieję na opamiętanie , refleksję mądre przemyślenia . Niestety zamiast tego po niektórych wpisach poczułem się jak( mówiąc kolokwialnie) jak bym dostał obuchem w łeb.Atena wychwala już nie wiem kogo generała czy pułkownika , Robin rzuca się na Czarga , wpisu Prezesa nie komentuję w myśl powiedzenia mojego śp. przyjaciela Władza ma zawsze rację. W tym całym cyrku brakuje jeszcze marbeta .

Smutną prawdą jest to co napisał Borowy .

Szanownego Kolegi matki pszczele są wybitnej jakości.

 

Co nie znaczy że winienem zgadzać się z Szanownego Kolegi podejściem do wyglądu forum  jak i Stowarzyszenia.

Mentorsko,belfroskie podejście Szanownego Kolegi też mnie przeraża.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marbert

Jak  nie jesteś , a chyba nie, bo dopiero musiałeś znaleźć co to , publicznie Ciebie Marbet przepraszam . Wcale nie ze strachu przed sądami bo nawet sobie nie wyobrażasz jaka to skomplikowana procedura uzyskać czyjeś prywatne dane .Legalnie . A tak po ludzku , może otrzeźwiejmy . lapka_na_zgode_2015-04-23_21-59-2.jpg

Może otrzeźwienie Cię ogarnie przed Sądem.

Ja rozumiem iż pojmujesz mnie jako brata mniejszego ( biblia mówi, bracia mniejsi zwierzęta).

 

Nie łapkę.

Przepraszam słowa wymagam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marbert

OK.

Przepraszam, w nerwach nie doczytałem. Jeszcze raz przepraszam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może nieco przewrotnie... Polankowicze spotkali się na pikniku, być może zapadły tam jakieś "wiekopomne" ustalenia, zaprezentowano konstruktywne wnioski, no może nie aż tyle ale no może było coś interesującego o czym chętnie dowiedzieliby się bywalcy portalu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...