Skocz do zawartości
hank

Czy ktoś wie jaka jest cena miodu w skupie ?

40 postów w tym temacie

Rekomendowane odpowiedzi

Gość marbert

dziadek robin wyszuka  i smarkaczom da na tacy, wstyd hank

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla ochłody gorących głów :) .

Zadzwoniłem by dowiedzieć się u źródła. Okazuje się, że skupuje nie Spółdzielnia Ogrodniczo Pszczelarzska, a WZP Rzeszów (tel. 17- 8534059 w 21). Dowiedziałem się, że odbywa się to tak:

- badasz swój miód

- przywozisz próbkę z wynikiem badania do negocjacji ceny

- po dogadaniu się przywozisz miód.

Ostatnio oferowane ceny za miód dobrej jakości:

rzepak - 11 zł brutto

spadź iglasta - 22 zł brutto.

O termin platności nie spytałem.

Dodam tylko, że w sezonie oferują kilka złotych więcej za spadź. O ile pamietam proponowali 27 zł/kg (w 2016r.).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nieprawda Marbert. Twój wpis jest nietaktowny. O ile wyszukałem cene propolisu za około 150zł w skupie to ceny pierzgi nie moge wyszukać.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość daro

hank taktowny - nima - czyli nima . Pracę magisterką  piszesz hank ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybacz, nie chciałem wprowadzać nerwowej atmosfery. Potrzebuje cen do pracy naukowej. Gdy dzwoniłem skupy nie były zbyt chetne do podawania cen(nie wiem dla czego) wiec wpadłem na pomysł aby zasiegnac jezyka na tym forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marbert

hank

widzę iż będzie z ciebie naukowiec jak cholera. Dopisz w swej pracy że ci się nie chciało i robin odwali za ciebie kawał roboty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość daro

 

Gdy dzwoniłem skupy nie były zbyt chetne do podawania cen(nie wiem dla czego) wiec wpadłem na pomysł aby zasiegnac jezyka na tym forum.

Ja wiem ale nie na forum . Pyłek , pierzga nie jest skupowana w hurcie . To nisza pszczelarska , są co tylko z tego żyją ale sprzedają do stałych klientów /hurtowników a przede wszystkim w detalu . Np. rzepakowy w skupie 12 , handlarze po 19 płacą .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hank

widzę iż będzie z ciebie naukowiec jak cholera. Dopisz w swej pracy że ci się nie chciało i robin odwali za ciebie kawał roboty.

Ciekawe co z kolegi za naukowiec że ocenia innych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marbert

Szanowny Kolego.

30 lat temu aby zdać egzamin zawodowy w renomowanym technikum trzeba było ciężko popracować nad tematem. Sądzę że na poziomie dziś mgr.

Jeśli ktoś prowadzi badania naukowe to te badania winny być dogłębne, sprawdzalne w terenie, itd. Badania na podstawie jednego forum to ........

Ale może takie czasy i ja już za stary jestem/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szanowny Kolego.

30 lat temu aby zdać egzamin zawodowy w renomowanym technikum trzeba było ciężko popracować nad tematem. Sądzę że na poziomie dziś mgr.

Jeśli ktoś prowadzi badania naukowe to te badania winny być dogłębne, sprawdzalne w terenie, itd. Badania na podstawie jednego forum to ........

Ale może takie czasy i ja już za stary jestem/

Gdzie znaleźć teren do badań w pszczelarstwie, jeśli pszczelarze odmówią pomocy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marbert

Nie sądzę za stosowne  aby robin dzwonił pod znany numer telefonu i gówniarzowi na forum przedstawiał podstawowe dane. Do tego aby robinowi dorównać, daro się dopisuje.

Smarkaczom nawet numer telefonu jest problem odnaleźć. To takie za dwadzieścia lat ma nami rządzić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość daro

 

Nie sądzę za stosowne  aby robin dzwonił pod znany numer telefonu i gówniarzowi na forum przedstawiał podstawowe dane. Do tego aby robinowi dorównać, daro się dopisuje.

Smarkaczom nawet numer telefonu jest problem odnaleźć. To takie za dwadzieścia lat ma nami rządzić?

Mam nadzieję że się odwdzięczy za tego gówniarza . Nie pasuje Ci ? Nie odpowiadaj  , NIE POMAGAJ KOMUŚ . Ktoś napisał wyraźnie że dzwonił .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Gdzie znaleźć teren do badań w pszczelarstwie, jeśli pszczelarze odmówią pomocy?

Załamać się ? nie zdać egzaminu? a może wysilić  mózg i podać się za grubego pszczelarza które chce upchnąć ileś  tam  kg pierzgi  czy pyłku ?

Jak chciałem sprzedać(jedno i drugie ) nie miałem problemów ze sprzedażą hurtową i dowiedzeniem się o cenę .Przyjęli z pocałowaniem ręki i zapłacili, ale to było kilka lat temu ..

 

To takie za dwadzieścia lat ma nami rządzić?

I tutaj mam obawy(na podstawie powyższego ) o prawidłowe podejście do tematu naszej przyszłości -starości .

 

Myślę że dzięki tym wrednym uwagom kolega trochę okrzepnie i podniesie standardy .

Czego Mu życzę .

Dziś "zdobycie cen to jest pikuś "

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...