Skocz do zawartości
Gość marbert

Poidło w pasiece, konieczność czy wylęgarnia chorób

29 postów w tym temacie

Rekomendowane odpowiedzi

Mech można podlewać i to chyba jest najlepszy sposób ale kosztowny. Wyfrezowana deska wystawiona na słońce sama się oczyszcza (w pewnym stopniu) a poidło typu miska można zabezpieczyć daszkiem. Najgorsze wyjście to zostawić je samym sobie w warunkach suszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega zastosował wypoziomowaną podmurówkę betonową płotu gładką - tego pierwszego wzoru. Ma łagodne dla pszczół zejścia do wody, szybko się nagrzewa. Sprawdza się bardzo dobrze, łatwo czyści wężem.

https://allegro.pl/oferta/podmurowka-betonowa-deska-betonowa-wys-25-cm-8935183764?reco_id=49691254-8bb7-11ea-a07a-0c42a1097086&sid=1147bbb04b955b96a226cab2e664258d9124ef0862320b2d7366fdd6604cf017

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U nas najlepszym poidłem jest sąsiad, podelwający codziennie trawę spryskiwaczem. Pszczoły bardzo go lubią. Co może wydawać się dziwne, on też nie ma nic przeciwko i je lubi. Ot, taka symbioza. Na pewno też zdrowo dla pszczół, bo poidłem de facto jest cała powierzchnia trawnika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwa lata temu przeciąłem wzdłuż plastikową rurkę 12 mm. Na gorąco wygiąłem końce i wypoziomowana do dziś dzień służy, ciągle w tym samym miejscu, pełena wody nawet zimą. A zamontowana pod blatem stołu nie musiałem meczyć sie z dachem nad rurą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...