Skocz do zawartości
Administrator

Nowe forum

Rekomendowane odpowiedzi

Wszystko  cacy  !  -  ale  tło  dalej  wali  po  oczach !

 

 

Wszystko cacy, ale kto to napisał? Użytkowników Administrator mamy póki co chyba z 10. I co zmienić, żeby było dobrze? - bo tak krytyka powyżej jest mało konstruktywna? - Piotr_S

Edytowane przez Piotr_S
Testowa ingerencja... ale zasadna ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja chciałem podziękować za stworzenie nowego forum. Tym wszystkim,którzy którzy włożyli swój wkład składam wielkie ukłony. Choć staram się być na bieżąco z nowinkami to, to forum daje duże możliwości. To dobrze. Jeszcze się gubię i może piszę tam gdzie nie trzeba to proszę o wyrozumiałość.

Pozdrawiam serdecznie czytających.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szanowni Koledzy i Koleżanki. Wiązałem z Nowym forum pewne nadzieje. Największą z nich byo to,że na Nowym Forum nie będą mogły mieć miejsca takie sytuacje z jakimi mieliśmy do czynienia wielokrotnie na starym. Mianowicie, wielkrotnie ton dyskusji nadawali anonimowi użytkownicy, którzy dla pozorów mogli dyskutować sami ze sobą, stwarzając pozory, że jest ich wielu i to podobnie myślących. Nie muszę w tym miejscu przypominać całej rodziny klonów, którzy praktycznie bezkarnie narzucali nam swoje wypowiedzi, które często zbyt długo z różnych przyczyn znajdowały się nieusunięte i często szybciej pojawiały się kolejne wypowiedzi klonów tej samej osoby, niż administrator zdążył usunąć wątek wraz z całą zawartością. Z treści tych wypowiedzi, jasno wynikało, że nie są to osoby mający inne spojrzenie na gospodarkę pasieczną, ale najczęściej byli to zdeklarowani przeciwnicy Polanki, czego zresztą nie ukrywali i byli skłonni dopuścić się każdego pomówienia, aby zaszkodzić naszej Organizacji.

No i nareszcie wiadomość przynosząca nadzieję. Nowe Forum.  No i niestety. Dopiero kilka postów, i już możliwość szarogęsienia sie na nim anonimów.  Ja nigdy nie musiałem , ani nie miałem takiej potrzeby aby chować się za anonimowością. Jeśli mam coś do powiedzenia , to mówie to świadomie i nie kryję sie kim jestem. Jeśli ktoś wstydzi się z jakiegoś powodu swojej tożsamości, to nic nie zmusza go do wypowiedzi. Jest to takim rzucaniem kamieniem zza płotu, a następnie ubolewać co to za niewychowani ludzie, tak robią?

Jaką mogę mieć pewność , że ten ktoś kto podobno zgłosił naruszenie nieopublikowanego jeszcze regulaminu, nie jest tą samą osobą, która poczuła się dotknięta moją wypowiedzią? I jaką mam pewność , czy wkrótce w jego obronie nie ukaże sie kilka anonimowych wpisów , które będą tego samego autora?  Tolerowanie takiego stanu rzeczy może w efekcie doprowadzić że Nowe Forum od starego będzie różniło się tylko szatą graficzną. 

Ja  w przeciwieństwie do anonimowo tu występującemu "daro" nie proszę o likwidowanie postów.  Jeśli moje podejrzenie, że jest to ta sama osoba , która dotąd występowała jako Gal Anonim było by bezpodstawne, to skąd ta nerwowa reakcja? Skąd ta obietnica lania po mordzie? I przy okazji solidna porcja bzdurnych zarządzeń Unijnych na jakie pozwala sobie spolegliwość polskich przedstawiceli w Komisji Europejskiej?  Jakie wrażenie miało to na mnie zrobić?  Skoro on taki praworządny, to skoro poczuł się tak obrażony, że nie mógł sie powstrzymać od obietnicy lania po mordzie, to może i to postarał by się załatwić w sposób prawem przewidziany.  Ale nie, przestrzegać to mamy zalewania naszego rynku importem miodu , bo tak chce Unia, a jak się komuś to nie podoba , to po mordzie mu. Mógł po prostu mi na PW napoisać że to nie ten co myślę i jeszcze przy spotkaniu w grudniu, mogli byśmy wychylić kielicha.

Dlaczego ten kto podobno zgłosił naruszenie regulaminu którego jeszcze nie ma, w tym nie dopatrzył się niczego nagannego? 

Szanowni Koledzy. Ja wszystko co piszę , piszę bez uciekania się w anonimowość. I jedno co mogę tu napisać to tyle że w tej kwestii nie mam zamiaru nic zmieniać.  Nie wiem czy większość z użykowników naszego forum i naszej organizacji ma inne zdanie. Jeśli tak to proszę to napisać , tylko nie anonimowo. Wtedy dostosuję się do tej woli. Ja na brak zajęcia nie narzekam. Będę pisał na tym forum czy nie, nikim więcej już nie będę i nie robię tego dla taniej popularności. Nie będę jednak prowadził polemiki z anonimami, nawet gdyby im sie zdawało że tak być powinno . Pozdrawiam Wszystkich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panie Czesławie, daro to rzeczywiście dawny GalAnonim ale nie Gilian do którego porównał go Pan w tamtym poście: http://forum.spp-polanka.org/topic/10-na-naszym-garbie/?do=findComment&comment=42. Obie te osoby niespecjalnie przepadają za sobą. Powtórzę z tamtego wątku, że nie podoba mi się reakcja w postaci obietnic rękoczynów ale rozumiem, że daro może się poczuć urażony porównaniem do Giliana. Takie samo było wrażenie użytkownika, który dokonał zgłoszenia. Proszę mi wierzyć, że ten mechanizm właśnie chroni nas wszystkich przed personalnymi atakami i w razie rzeczywistej potrzeby pozwoli administratorom dość szybko zareagować.

 

Poza wszystkim  ja wiem, kto napisał zgłoszenie i nie była to żadna z tych osób. Jest to kolega, którego tożsamość mogę Panu przekazać, jeśli on wyrazi zgodę. Jeśli nie, tajemnica korespondencji każe mi zachować tę informację dla siebie. Jednak zarówno daro jak i autor zgłoszenia nie są osobami anonimowymi i administratorzy mają dostęp do wielu informacji o użytkownikach.

 

Nie było celem nowego forum by pisały tu osoby wyłącznie o potwierdzonej i znanej wszystkim tożsamości. Nie widzę tu dotychczas Ateny ale mam nadzieję, że jesteśmy zgodni. że jeśli autor postów jest znany grupie administratorów i zachowuje poziom dyskusji, może zachować pewną dozę anonimowości. To i tak jest złudzenie bo tożsamość autorów postów wcześniej czy później będzie znana całej grupie uczestników, tak jak Gilianowi nigdy nie udało się na długo zachować anonimowości. 

 

Bardzo wszystkich proszę o przyglądanie się, jak będzie wyglądała moderacja forum. Także o zwracanie uwagi (jak powyżej) jeśli nie jesteście zadowoleni i o nie chowanie urazy przynajmniej przez jakiś czas, jeśli nie znajdziemy od razu rozwiązania satysfakcjonującego wszystkich (wiecie, że takich nie ma). Z czasem albo my się damy przekonać, że nasze przeświadczenie się nie sprawdza, albo Wy stwierdzicie, że to jednak ma sens. Na pewno będę się starał tłumaczyć z takich czy innych decyzji, bo chcę, byśmy tu wszyscy czuli się jak u siebie.

Edytowane przez Piotr_S
Uzupe??ni??em ostatni akapit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No sorry Gregory a raczej Prezes. Ja nie jestem żaden gal ani rzymianin.Ci co trzeba znają dane. Porównanie do człowieka chorego psychicznie ( którym trzeba współczuć a nie pozwalać na wszystko) w Europejskiej kulturze jest obelgą, choć już nie wiem jak długo będzie europejską. Nie pozwolę na publicze kojarzenie mnie z kimkolwiek i czymkolwiek . Po moich doświadczeniach z psychopatami wolę by  tak pozostało. Panie Karpacki podałem pewien fakt a Pan zamiast polemizować z nim obraża mnie i dochodzi personaliów. Co ma jedno do drugiego.

Nie jestem święty  a dla świętego spokoju proszę o usunięcie , usuwając jednostronnie przeze mnie , wyjdzie nie ładnie. Mamy moderatorów.

Te bzdurne zarządzenia wpływają na nasze życie czy tego chcemy czy nie . Unia to wspólny obszar celny.

Szanowny Panie Prezesie.  Odnoszę wrażenie, że zaczynamy mieć na tym forum do czynienia z jakimiś przynajmniej dwoma kategoriami ludzi. Jednym wolno więcej , innym mniej. Na początku zmuszony jestem przytoczyć dwa fragmenty Pana wypowiedzi. Oto pierwszy,"Panie Czesławie, Daro to rzeczywiście dawny Gal Anonim" oraz druga, "Daro może sie poczuć urażony porównaniem do Giliana". Koniec cytatu.

Teraz chciałbym napisać na podstawie czego takie porównanie się pojawiło. Kilka dni temu, jeszcze na starym forum pojawił sie wątek niejakiego Gala Anonima pod tytułem "śmiertelna choroba". Jest on jeszcze do prześledzenia w Hyde Parku gdzie został przeniesiony. W wątku tym użytkownik podpisujący się Gal Anonim, niezwykle szczerze i sugestywnie zapowiada, że wybiera sie wkrótce na "niebiańskie łąki" a wiec zapowiada swoją śmierć i tym samym zaprzestanie pisania na forum Polanki. Wcześniej co prawda własnego odejścia z ziemskiego padołu nie zapowiadał , ale jak sam przyznał, co najmniej dwukrotnie zapowiadał zaprzestanie pisania na tym forum. I to jest to podobieństwo zachowania które pozwoliło mi zauważyć także u innego użytkownika który podpisywał się między innymi Gilian.  On też , co wszyscy pamiętamy, opisywał swoje odejście z tego świata podając nawet link do wiadomości w lokalnej prasie sandomierskiej, gdzie była relacja z wypadku drogowego w którym to , jak sugerował , miał zginąć. oczywiście za kilka dni, pojawiały się jego wpisy na forum pod kolejnym wcieleniem i kolejnym nickiem.  Zapowiadajacy swoje odejście z tego świata, Gal Anonim, nagle po kilku dniach pojawia sie na nowym forum jako "daro" . Czy naprawdę nie widać tu podobieństwa?   Mam w takim razie pytanie. Po co i w jakim celu te manipulacje ???

Czemu mają służyć i kogo wprowadzać w błąd ??? Czy wszyscy ci użytkownicy forum , którzy nie muszą i nie chcą chować się za anonimowością, nie mają podstaw aby czuć się obrażeni takim postępowaniem wobec nich? Czy prawo do "poczucia sie urażonym, ma tu tylko "daro" wel "Gal Anonim" ???   A teraz cytat z powyższego postu. "Porównanie do człowieka chorego psychicznie, w Europejskiej kulturze jest obelgą"   Przyznaję , że nie jestem biegły w dziedzinie zasad Europejskiej kultury, nie wiem czy coś takiego wogóle istnieje, więc może tu właśnie , można by przytoczyć jakiś cytat z tych zasad, bo naprawdę nie wiem gdzie mógłbym się z nimi zapoznać, i upewnić się jakie popełniłem "fo pa".

A czy w tych cytowanych zasadach Europejskiej Kultury nie piszą, jak zgodnie z ich brzmieniem ocenić zapowaidanie swojej śmierci i powracanie pod innym nazwiskiem??? Jak to się ma do szacunku, którym należy sie okazywać kolegom z Organizacji???

I jeszcze jeden cytat z wypowiedzi "daro".  "Nie pozwolę na publiczne kojarzenie mnie z kimkolwiek i czymkolwiek"   No nie powiem. W każdym razie dość dziwnie brzmią te słowa u człowieka który tak zaciekle broni swojej anonimowości.  W tym miejscu też mógłbym napisać że "nie pozwolę być manipulowany przez kogoś kto używa kilku pseudonimów i w ten sposób pokazuje gdzie ma tych wszystkich którzy czytają jego wpisy na tym forum. 

I ostatni już cytat z jego wypowiedzi. " Te bzdurne zarządzenia wpływaja na nasze życie czy chcemy czy nie"  Cieszy mnie że kolega to określenie napisał, tylko nie mogę zrozumieć , dlaczego naskoczył na mnie zarzucając mi ich nieznajomość ?  Dawno wiem, że są one bzdurne i dlatego nie myślę sie z nimi zgadzać i jeszcze rozpowszechniać ich bzdurnej treści. To między innymi po to organizujemy sie w Związki i Stowarzyszenia, aby takie bzdurne zarządzenia, nie miały negatywnego wpływu na nasze życie, bo tego nie chcemy. I zamiast skakać sobie do oczu , powinniśmy robić wszystko aby coś takiego sie nie rodziło a jeśli już , to działać aby coś w tej sprawie zmienić.  I to powinno być jednym z celów naszego działania.

Skoro kolega w swoim optymiźmie twierdzi , że " Unia to współny obszar celny" , to może odpowie także na pytania z wątku o handlu "kumafosem" w Polsce. Czy to też dzieje się na współnym obszasze celnym? Czy Ukraina ze swoim miodem też jest we wspólnym obszarze celnym? Czy tak trudno jest zrozumieć że wspólne rozwiązania zarówno prawne, pomocowe, socjalne i jakie tam jeszcze są wspólne dla obszaru Unii, to o czym my tu wogóle mówimy? Takimi bzdurami karmi się nas juz od wielu lat.

Reasumując wszystko co napisałem ja , i skąd się to wzięło, zwłaszcza po cytowanych tu słowach kolegi Prezesa, proszę nie oczekiwać odemnie wypowiedzi czy usuwać  jakieś posty czy nie. Pozostawiam to decyzji moderatorów.  Mój adwersarz podpisujący się "daro" powołuje sie na jakieś doświadczenia z psychopatami.  Być moze z tego powodu wolno mu coś więcej jak innym. Ja powoływał bym sie raczej na zdrowy rozsądek i dobro nasze, jako pszczelarzy, członków jednej organizacji. A tego celu nie osiągniemy biernie i spolegliwie przestrzegając "bzdurnych zarządzeń" jakimi uszczęśliwiają nas, reprezentujący nas w Unii urzędnicy partyjni, ani też tolerowanie "kompetentnych " wypowiedzi anonimowych uzytkowników, co chwilę pod innym nickiem. Dla siebie nie pozostawiam wiele. Zrobię to co z decyzji moderatorów będzie dla mnie wynikało. Nic więcej. Pozdrawiam serdecznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...