Skocz do zawartości
Piotr_S

Nowa perspektywa finansowa

169 postów w tym temacie

Rekomendowane odpowiedzi

 

I skupcie się na tym chwilowo, bo dla Was to ważne chyba.

Próbujcie, ale z tego nic nie będzie, tak jak zwykle.

 

 Szanowny użytkowniku  "Beton". Kiedy to zdecyduje się on, jaką rolę chce spełniać, zabierając tu głos? Te wzajemnie zaprzeczające sobie zdania , zaczynają  być śmieszne. Wygląda na to, że pisze on tu po prostu z nudów, nie zastanawiając się nawet , czy ma to jakiś sens.  Zamiast więc marnować czas na sprawy które są dla niego obojętne, skorzysta z zaproszenia kolegi Bociana, i poczyta sobie o programie, który uważa za "bardzo dobry".  "Miłej lektury"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Wojciech_p

 

To ja zaproponuję:

1. Zrezygnować z refundowania matek i odkładów.

 

2. "Refundacja kosztów zakupu produktów leczniczych weterynaryjnych będzie wypłacana, jeżeli obrót lekami odbędzie się zgodnie z obowiązującymi w tym zakresie przepisami prawa, oraz jeżeli producent produktów pszczelich zadeklaruje współpracę z konsultantem ds. higieny pasiek, o którym mowa w działaniu 5.12.2."oraz

 

"przewidziano refundację kosztów zakupionych przez organizację pszczelarską usług, świadczonych przez lekarza weterynarii lub technika weterynarii, wykonanych z zachowaniem zasad bioasekuracji.

Przewiduje się, że powyższe działanie spowoduje poprawę higieny w pasiekach oraz pozytywnie wpłynie na wykonywanie zabiegów przy zwalczaniu warrozy."

 

Jest brak lekarzy-pszczelarzy , pozostali nie nadają się do przeglądu pasiek, technicy weterynarii nie będący pszczelarzami? Porażka na samym wstępie.

Nie ma szans na przeglądnięcie wszystkich pasiek przez te osoby, a od tego zależeć ma refundacja leków...

Nie wyobrażam sobie też że lekarz lub technik weterynarii wykona zabiegi przy zwalczaniu warrozy zgodnie z warunkami KPWP i w terminie...

 

Jeżeli już ma to w czymkolwiek pomóc to proponuję 1/2 etatu dla lekarza-pszczelarza w każdym powiecie, będzie motywacja do robienia specjalizacji z chorób owadów użytkowych.

W przeciwnym razie będzie to tylko wyprowadzenie środków z KPWP na wsparcie weterynarii

 Szanowny użytkowniku  "Beton". Kiedy to zdecyduje się on, jaką rolę chce spełniać, zabierając tu głos? 

 

To otwarte forum i każdy może lepiej lub gorzej pisać jeżeli nie obraża uczestników.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 W nawiązaniu do wpisu bociana /#126/ - e mail.  mam uwagę co do wiarygodności podanych danych. Nie chodzi mi dane których nie można sprawdzić /uważam że większość/ ale nawet w prostym wyliczeniu jest duży błąd; Ilość zebranego miodu; 22, 3 tys ton , ilość pni 1,633 mln... Z podzielenia wynika iż z pnia zebrano średnio 14 kg. W tekście jest również iż średnia dla amatorów  to 17,4 kg, dla profesjonalistów 30, kg. czyli średnia winna być jeszcze wyższa. Reszta jest milczeniem  - Szekspir 

  

  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Atena

Pszczelarstwo nie jest zero jedynkową działalnością.

Liczba rodzin jest liczona na 30 września, czy to są rodziny które są liczone do wydajności miodowej - zdecydowanie nie.

Wydajność miodowa liczona jest z rodzin które przezimowały.

Do tego jeszcze pasieki nastawione na matki i odkłady też inna ilość pozyskanego miodu.

Tego nikt nie pisze ale między wrześniem a kwietniem różnica w ilości rodzin pszczelich może dochodzić do 250 000 szt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten system wsparcia, który jest, jest bardzo dobry. I tylko należy wyeliminować związki z pośrednictwa.

Na nic więcej nie liczcie, jako organizacja nie macie siły przebicia i reprezentujecie ledwo 1000 pszczelarzy, chociaż ze zjazdów wiosenno -jesiennych wynika że ledwie 70.

Ciekawe co kolegi organizacja robi by poprawić byt pszczelarzy. Wielkie nic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość daro

Bartek , po pierwsze nie krzyczę a przepisy czytam . Nie można być tylko pszczelarzem aby coś dostać . Napisz mi wniosek ja Ci zapłacę jak dostanę . Jak nie zwrócisz mi podwójną taksę .

 

Dużą barierą dla osób chcących skorzystać z tego dofinansowania jest ubezpieczenie w KRUS. Według obecnie obowiązujących przepisów, wsparcie dostępne jest jedynie dla rolników albo małżonków rolnika prowadzących działalność rolniczą, ale ubezpieczonych w pełnym zakresie w KRUS. Wymaga się, aby składający wniosek o wsparcie podlegali ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie nieprzerwanie przez co najmniej 2 miesiące poprzedzające miesiąc złożenia wniosku. Dodatkowo w ciągu 12 miesięcy poprzedzających miesiąc aplikowania o dofinansowanie nie powinni prowadzić działalności potwierdzonej wpisem do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej. Reasumując, z "Restrukturyzacji małych gospodarstw" nie mogą obecnie korzystać dwuzawodowcy ani osoby prowadzące działalność gospodarczą na tzw. podwójnym KRUS. Osoby, które oprócz prowadzenia działalności rolniczej pracują zawodowo lub mają firmę (łącznie z tymi będącymi na podwójnym KRUS), powinny poczekać na złożenie wniosków o wsparcie w drugim naborze. Tam warunkiem koniecznym będzie jedynie prowadzenie działalności rolniczej, a nie ubezpieczenie w rolniczej Kasie.

To na czerwono to ja , gorszy sort . Nie biorę zasiłków i dla tego nikt mi nie pomaga . Nie płaczę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość daro

 

W ramach prowadzonych badań, Instytut występuje do Inspekcji Weterynaryjnej, zwanej dalej "Inspekcją", w sprawie udostępnienia danych dotyczących działalności pszczelarskiej (informacje dotyczą między innymi: liczby pszczelarzy3) liczby pni pszczelich, lokalizacji pasiek itd.) zawartych w rejestrach powiatowych inspektoratów weterynarii rejestry są prowadzone według przepisów weterynaryjnych. Inspekcja przekazuje dane z rejestrów według stanu na paździemik danego roku.

Aż kawą się polałem ze śmiechu !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bartek , po pierwsze nie krzyczę a przepisy czytam . Nie można być tylko pszczelarzem aby coś dostać . Napisz mi wniosek ja Ci zapłacę jak dostanę . Jak nie zwrócisz mi podwójną taksę .

To na czerwono to ja , gorszy sort . Nie biorę zasiłków i dla tego nikt mi nie pomaga . Nie płaczę.

Sam się traktujesz jako gorszy sort. Ja nigdy nie miałem takiego zdania o sobie. Ja nie podejmuję się współpracy z osobami z takim nastawieniem. Czy Ty myślisz że nic nie mając ktoś Ci da za darmo pasiekę? Zarejestruj działy specjalne produkcji rolnej i już wniosek możesz złożyć. Sądzisz że dostaniesz przelew coroczny z z KOWR tylko dlatego że posiadasz pszczoły? Wybacz ale za fakt posiadania nikt nie płaci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Nowość, bardzo ciekawa definicja pszczelarza:

 

3)   Pszczelarz â podmiot prowadzący działalność nadzorowaną w zakresie utrzymywania pszczół (Apis mellifera), wpisany do rejestru, o którym mowa w art. I l ust. I ustawy z dnia I l marca 2004 r. o ochronie zdrowia zwierząt oraz zwalczaniu chorób zakaźnych zwierząt (Dz. U. z 2018 r. poz. 1967).

 

Art. 1.Ustawa określa:

1) wymagania weterynaryjne dla podejmowania i prowadzenia działalności w zakresie:

l) utrzymywania lub hodowli zwierząt na potrzeby pokazów zwierząt, ochrony i zachowania gatunków zwierząt,

 

Mamy takich pszczelarzy - podmiotów do wsparcia w kraju 74 302. Stan pewnie jak rodzin pszczelich - na 30 września 2018 r.

 

Troszkę arytmetyki na kalkulatorku ekranowym na podstawie zaczerpniętych z linkowanej krynicy wiedzy danych:

 

Rozmach pomocy:

 

47 tysięcy podmiotów zrzeszonych   -  1.3 mln rodzin   -  63,2%

74 tysiące podmiotów ogółem           -      x rodzin         - 100%

x = 2,05 miliona rodzin ogółem

32,5 mln ⏠na 3 lata 2020 - 2022

daje to dla 3 lat: 10,83 mln ⏠/ 2,05 mln rodzin = 5,28 âŹ/rodzinę/rok   - bez odliczenia kosztów obsługi programu.

Pomoc na rodzinę  podmiotu zrzeszonego można zwiększyć dojąc podmioty niezrzeszone do wartości: 8,3 âŹ/rodzinę/rok.

Kurs ⏠zmienny, ale pewnie wg decyzji KOWR.

Jeżeli dopłatami podtrzymamy aktualne tempo wzrostu pogłowia pszczół, to za 3 lata będzie ich około 2,5 miliona rodzin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość daro

 

Czy Ty myślisz że nic nie mając ktoś Ci da za darmo pasiekę?

Chłopie ogarnij się . Ja pasiekę mam , a jak bym nie miał to co ? Pomoc mi się nie należy ? Żaden fundusz pomocowy nie daje 100 % wkładu. Koniec końców to pomoc nie darowizna . Ty pszczelarzom nie pomagasz a rolnikom zmienić się w pszczelarzy . Jak ktoś zechce powiększyć pasiekę z 10 do 300 uli to co ? Nie dostanie bo nie płacił KRUS i nie posiada działu specjalnego ? Ma kasę a pomocy nie otrzyma ot co . Ja dałem propozycję jak widać wiesz że się nie da. Klient to Pan Klient . Nie kaprysi się i nie grymasi . To nasz chlebodawca i ma prawo mieć kaprysy bo ma PORTFEL.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopie ogarnij się . Ja pasiekę mam , a jak bym nie miał to co ? Pomoc mi się nie należy ? Żaden fundusz pomocowy nie daje 100 % wkładu. Koniec końców to pomoc nie darowizna . Ty pszczelarzom nie pomagasz a rolnikom zmienić się w pszczelarzy . Jak ktoś zechce powiększyć pasiekę z 10 do 300 uli to co ? Nie dostanie bo nie płacił KRUS i nie posiada działu specjalnego ? Ma kasę a pomocy nie otrzyma ot co . Ja dałem propozycję jak widać wiesz że się nie da. Klient to Pan Klient . Nie kaprysi się i nie grymasi . To nasz chlebodawca i ma prawo mieć kaprysy bo ma PORTFEL.

Tkwij sobie w swojej beznadziejności. Ja już nie będę z Tobą dyskutował. Skoro jesteś takim dobrze zorientowanym we wszystkim, to nie wyciągaj ręki po dofinansowanie i sfinansuj sobie rozwój pasieki z tych swoich wielokierunkowych działalności, które wykluczają Cię z finansowania z PROW. A ja dalej w spokoju będę korzystał z tego wszystkiego co mi przysługuje i chętnie pomogę wszystkim tym którzy też by chcieli z czegoś skorzystać. Ale to już nie na forum bo widzę że nie wszyscy dorośli jeszcze do dzisiejszego stanu rzeczy i nadal przyjmują wyłącznie postawę roszczeniową bez jakiegokolwiek wkładu własnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość daro

 

Ale to już nie na forum bo widzę że nie wszyscy dorośli jeszcze do dzisiejszego stanu rzeczy i nadal przyjmują wyłącznie postawę roszczeniową bez jakiegokolwiek wkładu własnego.

Ty Kolego mi nie ubliżaj . Mój wkład własny 60 % , biznes plan . Załatwisz  jaką sumę ? To nie roszczenia bo poradzę sobie bez przemądrzałych doradców .To Ty chłopie nie dorosłeś . Nie dostanę złocisza bo nie płacę KRUS i posiadam REGON .

 

A ja dalej w spokoju będę korzystał z tego wszystkiego co mi przysługuje i chętnie pomogę wszystkim tym którzy też by chcieli z czegoś skorzystać.

No i słucham propozycji .Konkretnych .

Stan zastany można i trzeba zmieniać , bo to chory stan . Po to tu jesteśmy .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja dalej w spokoju będę korzystał z tego wszystkiego co mi przysługuje i chętnie pomogę wszystkim tym którzy też by chcieli z czegoś skorzystać. Ale to już nie na forum bo widzę że nie wszyscy dorośli jeszcze do dzisiejszego stanu rzeczy i nadal przyjmują wyłącznie postawę roszczeniową bez jakiegokolwiek wkładu własnego.

A ja kolego proponuję Ci takie rozwiązanie. Proszę Cię o założenie nowego wątku i poprowadzenie go tak, ażeby inni mogli skorzystać z Twojej wiedzy i doświadczenia. Wierz mi, jest tu dużo wartościowych ludzi, którzy potrzebują również i Twojego wsparcia.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Wojciech_p

Czasami jak czytam wypowiedzi to czuję się jak uczestnik zakładu psychiatrycznego.

 

Gdzie Kolega Beton te życzenia wobec swej osoby wyczytał?

Wszyscy Koledze współczujemy, ale nie mamy na to wielkiego wpływu.Jedynie możemy wspierać Kolegę modlitewnie w powrocie do lepszego samopoczucia.

 

W związku z dyskusją na temat prawości otrzymałem ,

, jak hodowca matek pszczelich ma linie a i be i ce oraz innych hodowców a, be i ce. A jednocześnie na innych forach pisze że ma włoszki, na innym że ma środkowoeuropejską z Francji. Mój tata dostaje matki z koła od tego hodowcy. Kurcze ktoś się chyba w kole pomylił bo to krainka na dwie stówy nie jest. Tata mówi nie czyta internetu. To jakiś mix włoszki z czymś. Może i dobry. Ale jak to się ma do linii tego hodowcy w rejestrach?

 

To Polska rzeczywistość.

Wyjaśnijcie to sobie pomiędzy sobą. Po rozmowie z osobą decyzyjną  dodam tylko tyle że do rejestrów wpisuje się linie pochodzące z krzyżowania.

Matki są więc  mieszańcami międzyrasowymi lub międzyliniowymi.

Pozdrawiam serdecznie:

Beton

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szanowny Panie Czesławie, wydaje mi się, że powinniśmy pochylić się nad pozytywnymi akcentami w postach forumowiczów, a nie tylko bezwzględnie tępić błędy, niedopatrzenia a czasem nawet tylko odmienne poglądy. Człowiek z zasady jest istotą omylną, jednak najlepiej uczy sie na własnych błędach, nie dzięki ostrej krytyce. Apeluję o zwiekszoną tolerancję, ponieważ pojawia się wiele nowych tu osób, które na wstępie będąc zruganymi, nigdy nie podzielą sie z nami swą wiedzą i doświadczeniem. Może się okazać, że będą zaskakująco cenne. Siła Polanki tkwi w gromadzeniu bardzo różnych osób, które mogą wspierać nasze stowarzyszenie dzięki różnorodnym zainteresowaniom oraz doświadczeniu zawodowemu z rozmaitych dziedzin.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szanowna koleżanko Agato. Szkoda, że nie napisała koleżanka , o kogo to, z taką troską się pochyla?  Mogę się domyślać, że chodzi o użytkownika podpisującego się "Beton".  W tym przypadku, proszę zauważyć, nie jest to jakaś nowa osoba, która weszła na to forum , aby czegoś się dowiedzieć, lub coś nam w swojej dobrej chęci przekazać.  Ten użytkownik , ma tu ponad dwieście postów , nie można go więc uważać za nowego , a dodatkowo ton jego wypowiedzi , jest wyraźnie lekceważący dla pozostałych użytkowników tego forum.  Cytowałem niektóre z nich już wcześniej , ale przypomnę . "mi jest obojętne" a wy "próbujcie i tak nic nie osiągniecie" i temu podobne. Czy tak pisze ktoś , kto ma sympatię do pozostałych ?  Gdyby koleżanka tak myślała , to dziwiło by mnie to bardzo.   Jakoś nie wiadomo dlaczego, chce on narzucić nam swój punkt widzenia , właśnie w temacie tak drażliwym jak KPWP. Od lat wiadomo, jak jest on niesprawiedliwy i korupcjogenny. Pisze o tym wielu, a ja pisałem też, w temacie o "równości wobec prawa". Mam w tej sprawie doświadczenie , nie tylko pochodzące z domysłów. Tam podałem przykłady , co spotykało mnie, kiedy chciałem dostać się do wykazu tych , którzy produkują  na tzw. "refundację". Proszę wrócić sobie do tego tematu.  Jeżeli więc , w przeważającej większości, uznajemy, że ten kształt programów jest zły, a wiemy że , najbardziej sprawiedliwym i oczekiwanym przez pszczelarzy mniejszych , których jest 80% w całej liczbie pszczelarzy w Polsce, była by forma dopłat bezpośrednich do rodziny pszczelej, to dyskutowanie, które fragmenty tego chorego rozwiązania jakim jest KPWP, poprawiać, uważam za bez sensowne, i takie które jakby, wyrażało zgodę na jego trwanie. Udaje się , że prowadzi się jakąś formę konsultacji, które jak zwykle są zawsze spóźnione, i już nie mają wpływu na jego kształt. Następnie żadnych uwag do niego się nie uwzględnia, aby następnie oświadczyć , że powstał on przy udziale konsultacji społecznych, których nie było.

Samo przesłanie jakichś uwag przez organizacje, staje się potwierdzeniem, że zgadzają się one na stosowanie takiego rozwiązania, tylko żeby coś tam poprawić.  Oczywiście nic się nie poprawia, a program , "po konsultacjach" , wchodzi jako obowiązujący.  I tak już to trwa tyle lat , ile mają te programy.  Tylko niektórzy z działaczy, którzy znaleźli sposoby, aby przy ich pomocy , skubnąć swoją część tortu, cieszą się , gdyż nadal mogą to czynić.  A ci wszyscy, których ten program wyklucza ?? O tych nikt nie myśli ? Jeśli ktoś się cieszy, że ileś tam mu do czegoś dopłacono, to niech ma świadomość, że wielu nie dostało nic, aby on mógł dostać , to co dostał. 

"Siła Polanki" , nie jest wartością daną raz na zawsze. O tą siłę i autorytet stale należy zabiegać.  Zabiegać o nią powinni szczególnie jej członkowie. A proszę zauważyć , czy "Beton", zachowuje się jak członek Polanki?  On wyraźnie kpi sobie pisząc "jest was około 70, bo tyle bierze udział w wiosennych czy jesiennych spotkaniach" . Jak koleżanka myśli ? Co znaczą takie słowa ?? Już kiedyś jeden z działaczy, byłej Komisji Rewizyjnej PZP pisał na nasz temat: "jest was tylu co w jednym gminnym Kole" . To też był objaw sympatii ??  Pisze koleżanka, "Apeluję o zwiększoną tolerancję". Jeśli ktoś , czuje się potraktowany przeze mnie nietolerancyjnie, to niech po pierwsze , sam swoimi wpisami się tego nie dopomina, a po drugie niech przynajmniej poinformuje , kim jest , z jakiej organizacji, i czego oczekuje wchodząc na to forum. Jeśli zależy nam , jak to koleżanka ujęła , na "sile Polanki" , nie możemy być jak to pochyłe drzewo, na które każde stworzenie wejdzie , zrobi co będzie chciało, i pójdzie gdzie będzie chciało.  Już od pewnego czasu , zaczyna być widoczne, że ten prestiż jaki Polanka wyrobiła sobie przez początkowe lata działalności, powoli gaśnie , jak ogień w piecu, do którego za mało się dokłada. Starajmy się więc mieć na uwadze także to, aby pod tą płytą , nie wygasło.

Serdecznie Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Wojciech_p

Panie Karpacki, może dość tej mowy nienawiści i hejtu. Sam nie zmobilizujesz ludzi do działania i drugiemu nie dasz?

Kto tu rozwala jedność pszczelarzy? Wszystko źle, PZP zły, KZP zły, członkowi polanki do..bać  bo prawdę pisze.

Niech się pan zastanowi.

Tymczasem pomodlę się na pana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panie "Beton" ja piszę o sprawach organizacji która nazywa się Polanka.  A pan jako kto mnie strofuje ?? Z tego co wiadomo nie jest pan członkiem tej organizacji. 

 I o jakim działaniu pan Pisze ?  O ulepszaniu "bardzo dobrego " programu KPWP ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Wojciech_p

Z tego co wiadomo, nie ma pan dostępu do informacji kto jest członkiem, a kto nie.Ze względu na RODO.

Więc nie pisz pan bzdur.

A może trzeba sprawdzić jak dane wrażliwe są chronione?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi raczej o całokształt wypowiedzi. Nie o konkretnego forumowicza. O wypowiedzi niezwykle deprecjonujące, które będąc merytorycznie poprawnymi, niosą ze sobą tak wielką moc przekazu, że nie dają innym szansy na poczucie wzmiankowanej wolności słowa. A każdemu z czytelników forum warto pozostawić jego własny osąd.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panie " Beton". Ile razy jeszcze będzie pan uzupełniał post nr 143,?  Co pan tam jeszcze chce umieścić oprócz PZP, KZP, i  do.......nia komuś?

Zanim mnie pan zechce oskarżyć o nieprzestrzeganie RODO, proszę przyjąć do wiadomości, że na tym forum , istnieje taki dział, który nazywa się UŻYTKOWNICY. Tam rejestrujący się użytkownicy piszą , czy są członkami Polanki , czy nie.  Jeśli są one nieprawdziwe , to proszę je uaktualnić.

  A koleżanko Agato. Proszę konkretnie pisać , o co chodzi, skoro pisze koleżanka do konkretnej osoby, w tym wypadku mnie.  Proszę nie kazać mi się domyślać , o co koleżance chodzi.  Nie spodziewałem się , że będę proszony o nie pisanie na tym forum wypowiedzi,"które będąc merytorycznie poprawnymi, niosą ze sobą tak wielką moc przekazu" ....

 Jak można się spodziewać , wielu członków Polanki , przyłączy się do wniosku koleżanki?

 Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Wojciech_p

 proszę przyjąć do wiadomości, że na tym forum , istnieje taki dział, który nazywa się UŻYTKOWNICY. Tam rejestrujący się użytkownicy piszą , czy są członkami Polanki , czy nie.

Uczestnicy forum nie mają obowiązku wskazywać w powyższym czy są członkiem czy też nie.

Więc stwierdzam że bzdury pan pisze w kwestii ewentualnego członkostwa, tylko po to by siać ferment.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Szanowni Państwo ten wątek dotyczy: Nowa perspektywa finansowa.

Wycieczki zostawcie do innych, a tu popiszmy o meritum.

 

Ja mam jedną uwagę-prośbę. Może ktoś wie lub trafił na takie dokumenty:

Jakie uwagi zgłosiła KE do realizacji dotychczasowych KPWP. To pozwoli wiedzieć co legło u podstaw zmian  w nowym KPWP.

Czy są to propozycje nasze rodzime (ministerstwa i ich doradców) czy też propozycje-wymogi KE.

Taka wiedza bardzo ułatwi konsultację proponowanego KPWP na następne lata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uczestnicy forum nie mają obowiązku wskazywać w powyższym czy są członkiem czy też nie.

Więc stwierdzam że bzdury pan pisze w kwestii ewentualnego członkostwa, tylko po to by siać ferment.

 

Tym samym ja nie mam obowiązku wiedzieć czy "Beton " jest członkiem Polanki czy nie. Ocenę w tej sprawie, biorę z tego, co umieścił on na swoim profilu użytkownika i z tego co pisze w swoich postach. A wymowa tych wpisów jest jednoznaczna. Skoro więc wstydzi się pan podać że jest członkiem Polanki, to tym samym pan tu robi ferment.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...