Skocz do zawartości
roburus

Następne spotkanie - wiosna 2016

59 postów w tym temacie

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli chodzi o ODR znam ośrodek  pod Zieloną Górą. Byłem tam wielokrotnie na szkoleniach, jest pod każdym względem o niebo lepszy od Pikula.

Lubuski Ośrodek Doradztwa Rolniczego
Kalsk 91
66-100 Sulechów
tel. 68 385-20-91 do 96
fax/tel 68 385-28-68

e-mail: sekretariat@lodr.pl

Ja się piszę. Ale, i tak uważam, że będą nadmiernie pokrzywdzeni i niewspółmierni beneficjenci.

 .................................................................................................................
Jan Dzierżoń - Ślązak - Ojciec współczesnego pszczelarstwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby było jasne. Nie po to potrzebuję oferty, bym nie dał rady zadzwonić i o nią poprosić. W tej prośbie chodzi mi o to, by ktoś porozmawiał osobiście z władzami/właścicielami ośrodka i kiedy już dojdzie do jakichś uzgodnień, był gotów tam znowu pójść i pogadać o sprawach, które w międzyczasie mogą wyniknąć. Jeśli ktoś nie do końca wierzy w sens swojej propozycji z jakichkolwiek powodów, skąd możemy mieć pewność, że całą setką przyjeżdżających na spotkanie, możemy liczyć na jego reprezentowanie naszych interesów? 

 

Prawdopodobnie dzisiaj będę już miał drugą konkretną ofertę, koło Poznania. Też bardzo fajnie wygląda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Skoro rozważamy wybór nowej lokalizacji, proponuję, wśród innych walorów,

wziąć po uwagę możliwość dojazdu również koleją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro rozważamy wybór nowej lokalizacji, proponuję, wśród innych walorów,

wziąć po uwagę możliwość dojazdu również koleją.

Dlatego cały czas poszukuje odpowiedniego miejsca w okolicach Gdańska. Niestety na te chwilę jedna oferta w tym terminie nie wypaliła ale szukamy dalej. Sieć połączeń komunikacyjnych do i z Gdańska jest na dość wysokim poziomie rozwinięta więc myślę że większych problemów  z dojazdem nie będzie.

 

Piotrze oczywiście każdy z nas poszukiwaczy bierze pod uwagę to że na określony czas  zjazdowy bierze za aprobatą zarządu Polanki na swoje barki obowiązki gospodarza zjazdu. A z drugiej strony każdy chciałby podzielić się z wami kawałkiem świata gdzie zamieszkuje.

Pozdrawiam 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby było jasne. Nie po to potrzebuję oferty, bym nie dał rady zadzwonić i o nią poprosić. W tej prośbie chodzi mi o to, by ktoś porozmawiał osobiście z władzami/właścicielami ośrodka i kiedy już dojdzie do jakichś uzgodnień, był gotów tam znowu pójść i pogadać o sprawach, które w międzyczasie mogą wyniknąć. Jeśli ktoś nie do końca wierzy w sens swojej propozycji z jakichkolwiek powodów, skąd możemy mieć pewność, że całą setką przyjeżdżających na spotkanie, możemy liczyć na jego reprezentowanie naszych interesów? 

 

Prawdopodobnie dzisiaj będę już miał drugą konkretną ofertę, koło Poznania. Też bardzo fajnie wygląda.

 

Dlatego cały czas poszukuje odpowiedniego miejsca w okolicach Gdańska. Niestety na te chwilę jedna oferta w tym terminie nie wypaliła ale szukamy dalej. Sieć połączeń komunikacyjnych do i z Gdańska jest na dość wysokim poziomie rozwinięta więc myślę że większych problemów  z dojazdem nie będzie.

 

Piotrze oczywiście każdy z nas poszukiwaczy bierze pod uwagę to że na określony czas  zjazdowy bierze za aprobatą zarządu Polanki na swoje barki obowiązki gospodarza zjazdu. A z drugiej strony każdy chciałby podzielić się z wami kawałkiem świata gdzie zamieszkuje.

Pozdrawiam 

 Lubuski ODR należy do najlepszych w kraju. Znam go osobiście ponieważ byłem na szkoleniach wielokrotnie, raz nawet przez tydzień. To piękny ośrodek i urokliwa okolica.  Oferują  dla nas 4 sale konferencyjne z pełnym uzbrojeniem (do wyboru) . Pokoje w cenach bardzo konkurencyjnych. Jeśli nasze spotkanie miało by być na ziemiach zachodnich to by był na pewno jeden z najlepszych wyborów.   W styczniu i lutym odbędą się tam również szkolenia, dla pszczelarzy. Termin 11-13 marzec też jest zarezerwowany. Ale, 4-6 marzec jak najbardziej aktualny. Pani kierownik Małgorzata HâŚ, Prosiła o maila, z konkretnymi oczekiwaniami. Naturalnie, jeśli będzie taka wola.

Znam osobiście, też ODR w Łosiowie o raz centrum szkoleniowe w Głuchołazach. Ale, to nie to- w moim subiektywnym  odczuciu. 

To wszystko pięknie. Jak by była koncepcja, naszych szkoleń wschód -zachód, północ-południe i środek, to jak najbardziej polecam.

Pod Poznaniem, też fajna koncepcja.

.................................................................................................................

Jan Dzierżoń - Ślązak - Ojciec współczesnego pszczelarstwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przedstawiam 6 lokalizacji, co do których dostałem oferty lub (w pierwszym przypadku) przynajmniej intencję. Nasi koledzy rozmawiali z kierownictwem każdego z ośrodków i wiemy, że ci koledzy przejmą część roli gospodarza i pomogą. Lokalizacje te przedstawiam w kolejności ich zgłaszania. Proszę o zapoznanie się z tymi lokalizacjami i szybkie głosowanie, ponieważ niektóre z tych ośrodków potrzebują szybkiej akceptacji oferty - mają zajęte okoliczne terminy i ten weekend, 4-6 lub 11-13 marca, też nie może być dla nas długo zablokowany. Inne mogą co prawda poczekać ale sami rozumiecie, szkoda wyłączyć sobie ośrodek, który być może wygra w głosowaniu. Głosowanie zamykamy w najbliższą niedzielę. Wystarczy w odpowiedzi podać numer oferty, ale lobbowanie za którąś z lokalizacji jest oczywiście dozwolone.

 

1.       Pensjonat Stasinda w Bukowinie Tatrzańskiej: http://www.stasinda.com.pl/
 

2.       Lubuski ODR w Kalsku: http://www.lodr.pl/oferta/hotel-odr

 

3.       Ośrodek Zacisze w Spale: http://www.naturatour.pl/strona/osrodek/9/Spa%C5%82a+Zacisze

 

Dwie lokalizacje koło Poznania:

 

4.       Leśny ośrodek szkoleniowy w Puszczykowie: http://www.puszczykowo.lasy.gov.pl/
 

5.       Hotel 500 w Tarnowie Podgórnym: http://www.hotel500.com.pl/tarnowo-podgorne

 

6.      Hotel Imperium w Pszczynie: http://www.hotelimperium.pl/

Edytowane przez Piotr_S
Dopisa??em wcze??nie zg??oszony a zapomniany o??rodek w Spale. Przepraszam Kasiu za zapomnienie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety w tych terminach to w moich okolicach ciężko dostać coś fajnego a ze względu na mało czasu i okres przed świąteczny ciężko coś na szybko znaleźć ale w przyszłości też się postaramy na pomorzu o lokalizacje.

 

Proponuje z w/w lokalizacji dla odmiany nie południe kraju a okolice Poznania czyli  Hotel 500 w Tarnowie Podgórnym: http://www.hotel500....arnowo-podgorne

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość daro

Puszczykowo też koło Poznania . Dojazd z Poznania jakimś MPK jest  (chyba) Może Prezes rozpisze jakiś konkurs ? Ja stawiam na leśników bo pszczelarz i leśnik ....... Zawsze brać czy barć. Może jakieś konsultacjie zorganizują - pszczołą w lesie ? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przedstawiam 5 lokalizacji, co do których dostałem oferty lub (w pierwszym przypadku) przynajmniej intencję. Nasi koledzy rozmawiali z kierownictwem każdego z ośrodków i wiemy, że ci koledzy przejmą część roli gospodarza i pomogą. Lokalizacje te przedstawiam w kolejności ich zgłaszania. Proszę o zapoznanie się z tymi lokalizacjami i szybkie głosowanie, ponieważ niektóre z tych ośrodków potrzebują szybkiej akceptacji oferty - mają zajęte okoliczne terminy i ten weekend, 4-6 lub 11-13 marca, też nie może być dla nas długo zablokowany. Inne mogą co prawda poczekać ale sami rozumiecie, szkoda wyłączyć sobie ośrodek, który być może wygra w głosowaniu. Głosowanie zamykamy w najbliższą niedzielę. Wystarczy w odpowiedzi podać numer oferty, ale lobbowanie za którąś z lokalizacji jest oczywiście dozwolone.

 

1.       Pensjonat Stasinda w Bukowinie Tatrzańskiej: http://www.stasinda.com.pl/

 

2.       Lubuski ODR w Kalsku: http://www.lodr.pl/oferta/hotel-odr

 

Dwie lokalizacje koło Poznania:

 

3.       Leśny ośrodek szkoleniowy w Puszczykowie: http://www.puszczykowo.lasy.gov.pl/

 

4.       Hotel 500 w Tarnowie Podgórnym: http://www.hotel500.com.pl/tarnowo-podgorne

 

5.      Hotel Imperium w Pszczynie: http://www.hotelimperium.pl/

 W  latach 1976- 1985 mieszkałem  w Pile. To  było piękne województwo i fajni ludzie. Raz lub dwa razy w miesiącu miałem wyjazdy na Opolszczyznę. Pamiętam jak mi czasie drogi, zaczęła cieknąć chłodnica w moim polonezie. W okolicy Tarnowa Podgórnego, poprosiłem o wodę w 3 gospodarstwach i mi odmówiono. W końcu znalazłem jakiś śmierdzący ściek gdzie naczerpałem wody do mojej chłodnicy. Moje obuwie do końca podróży cuchnęło. Miałem okazję również korzystać  z podpoznańskich  hoteli. Tam cały czas czułem się, jak bym coś zrobił źle.

Odradzam Tarnowo Podgórne. Bukowina Tatrzańska jest dla mnie za zimna i wietrzna.

Zaryzykuję  z trudem ewentualny przyjazd do Puszczykowa.

Nie mam nic przeciwko Pszczynie.

ODR Kalsk to bardzo przyjazne miejsce, przygotowane do takich imprez jak nasza. Piękna  bezwietrzna okolica, która należy do cieplejszych zim w Polsce.

Niestety mieszkam na Opolszczyźnie za daleko (260km), żebym mógł pojechać i negocjować  w własnym zakresie( chyba że będzie polecenie służbowe).

Głosuję za  2   ODR Kalsk.

................................................................................................................

Jan Dzierżoń - Ślązak - Ojciec współczesnego pszczelarstwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po rozmowach z kolegami przyjeżdżających na spotkania, trzech z Nowogardu, jeden z Kamienia Pomorskiego, jeden ze Stargardu jesteśmy za propozycją spotkania w Kalsku. Zachodniopomorskie sześć głosów za zorganizowaniem spotkania w Kalsku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 W  latach 1976- 1985 mieszkałem  w Pile. To  było piękne województwo i fajni ludzie. Raz lub dwa razy w miesiącu miałem wyjazdy na Opolszczyznę. Pamiętam jak mi czasie drogi, zaczęła cieknąć chłodnica w moim polonezie. W okolicy Tarnowa Podgórnego, poprosiłem o wodę w 3 gospodarstwach i mi odmówiono. W końcu znalazłem jakiś śmierdzący ściek gdzie naczerpałem wody do mojej chłodnicy. Moje obuwie do końca podróży cuchnęło. Miałem okazję również korzystać  z podpoznańskich  hoteli. Tam cały czas czułem się, jak bym coś zrobił źle.

Odradzam Tarnowo Podgórne. Bukowina Tatrzańska jest dla mnie za zimna i wietrzna.

 

 

  1. Z Piły na Opolszczyznę przez Tarnowo Podgórne to jakoś nie po drodze;
  2. We wspominanych latach często jeździłem z Bydgoszczy do Piły i curik. Przed Piłą (Smiłowo) wszystko śmierdziało, nie tylko obuwie (oprócz pieniędzy) . Teraz stoi tam posenatorska pasieka zwiedzana przez uczestników ODP Wałcz 2015 (a może zjazd w Smiłowie u senatora w zajeździe "Pasibrzuch"? Pewnie chętnie ugości kolegów pszczelarzy);
  3. Do Tarnowa bardzo dobry dojazd samochodem nową obwodnicą - prawie autostradą,  jak i z dworca kolejowego;
  4. W razie decyzji na Tarnowo jako tubylec przygotuję szczegółowe mapki dojazdów i rozkłady jazdy komunikacji miejskiej uwzględniające aktualne wykopki i remonty;
  5. Sam przyjadę rowerem;
  6. Patrząc od Tarnowa na wjeździe do Poznania jest Ogród Botaniczny UAM gdzie uczyłem się i nadal uczę roślinach miododajnych. W samym Tarnowie tuż przy hotelu największa w Poznaniu hurtownia ogrodnicza Yukka z dużym wyborem roślin, doniczek itd;
  7. W Poznaniu duża hurtownia Łysonia - łatwy dojazd, też przygotuję mapkę.

p.s - w Tarnowie Podgórnym już nie ma gospodarstw. To podobno najbogatsza gmina w Polsce. W odległym na rzut beretem Przeźmierowie jest duża giełda samochodowa. Możesz tam pozbyć się tego cieknącego poloneza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piłę wspominam bardzo pozytywnie. Zwłaszcza okolice i te zajazdy! Rębajło i Gniewko trochę w nich się bywało. Teraz to chyba zmieniły nazwy. Jastrowie no i Złotów fajne jeziora. Przez Śmiłowo też przejeżdżałem, ale w tym czasie jeszcze  gość nie był senatorem.

Wszystko się zmienia również drogi.O polonezie dawno zapomniałem. Najbogatsza gmina Kleszczów, gdzie jest największa na świecie elektrownia węglowa. Tarnowo Podgórne nie jest nawet w pierwszej dziesiątce, ale morze chodziło Ci o  Suchy Las 7 pozycja- przez który również przejeżdżałem. Kiepski wybór, słono i nie fajnie.

 

................................................................................................................
Jan Dzierżoń - Ślązak - Ojciec współczesnego pszczelarstwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szanowni koledzy. Przedstawiać się nie muszę, ci co mnie znają , wiedzą że cokolwiek zdecydowane zostanie w temacie wiosennego spotkania, ja dojadę wszędzie. Dla mnie nie stanowi problemu czy spotkanie będzie w Suwałkach , czy w Świnoujściu. Co roku jadę 300 km i nie mam do nikogo żalu. W poczuciu odpowiedzialności zaproponowałem  Bukowinę Tatrzańską, nie dlatego, że tam miałbym trochę bliżej jak do Puław, tylko dlatego, że ten Ośrodek pod względem przydatności dla tego typu spotkań był już wielokrotnie przetestowany przez nas jako Karpacki Związek Pszczelarzy, i już od lat, tam właśnie organizujemy nasze potrzeby w tym zakresie. W Karpackim Związku nikt nie dyskutuje, że jedni mają blisko, a inni stale daleko. Wiedzą że w "Stasindzie" w Bukowinie Tatrzańskiej  impreza musi być udana, i jeszcze nigdy nie było inaczej. 

 Ponieważ kolega Prezes dał możliwość lobbowania za promowanym Ośrodkiem, chcę skorzystać z tej możliwości, bez względu na to, czy koledzy zdecydują inaczej.

Nie mam zamiaru upierać się przy mojej propozycji, rozumiejąc wszystkich , oprócz tych, którzy jeszcze nigdy nie byli na naszym spotkaniu, a nagle decydują się pisać , że jak będzie tam czy tam , to przyjadą.

Powtarzam raz jeszcze, ja przyjadę wszędzie, a korzystając z możliwości danej przez kolegę Prezesa czuję się moralnie zobowiązany polecać miejsce, które zaproponowałem jeszcze w Puławach i co do którego mam pewność że nikt nie byłby nim zawiedziony. Zamiast wymyślania argumentów, będę chciał do niedzieli przesyłać po zdjęciu z imprez jakie do tej pory były tam realizowane. Nawet gdyby miejsce zostało przegłosowane i należało jechać w inne tereny, potraktujcie to jako propozycję na przyszłość. Pozdrawiam. Zdjęcia przedstawiają alternatywę. Kto nie chce patrzeć na południe i pasmo Tatr, może patrzeć na północ, na panoramę Bukowiny Tatrzańskiej.

59185401594643448020.jpg

85516765359018988144.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z obietnicą kolejne zdjęcia. Widok z Ośrodka "Stasinda" na wysokie Tatry, oraz widok sali wykładowej w trakcie spotkania. Pozdrawiam.

72108482640566043466.jpg

35871620749656666988.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przedstawiam 6 lokalizacji, co do których dostałem oferty lub (w pierwszym przypadku) przynajmniej intencję. Nasi koledzy rozmawiali z kierownictwem każdego z ośrodków i wiemy, że ci koledzy przejmą część roli gospodarza i pomogą. Lokalizacje te przedstawiam w kolejności ich zgłaszania. Proszę o zapoznanie się z tymi lokalizacjami i szybkie głosowanie, ponieważ niektóre z tych ośrodków potrzebują szybkiej akceptacji oferty - mają zajęte okoliczne terminy i ten weekend, 4-6 lub 11-13 marca, też nie może być dla nas długo zablokowany. Inne mogą co prawda poczekać ale sami rozumiecie, szkoda wyłączyć sobie ośrodek, który być może wygra w głosowaniu. Głosowanie zamykamy w najbliższą niedzielę. Wystarczy w odpowiedzi podać numer oferty, ale lobbowanie za którąś z lokalizacji jest oczywiście dozwolone.

 

1.       Pensjonat Stasinda w Bukowinie Tatrzańskiej: http://www.stasinda.com.pl/

 

2.       Lubuski ODR w Kalsku: http://www.lodr.pl/oferta/hotel-odr

 

3.       Ośrodek Zacisze w Spale: http://www.naturatour.pl/strona/osrodek/9/Spa%C5%82a+Zacisze

 

Dwie lokalizacje koło Poznania:

 

4.       Leśny ośrodek szkoleniowy w Puszczykowie: http://www.puszczykowo.lasy.gov.pl/

 

5.       Hotel 500 w Tarnowie Podgórnym: http://www.hotel500.com.pl/tarnowo-podgorne

 

6.      Hotel Imperium w Pszczynie: http://www.hotelimperium.pl/

Tarnowo Podgórne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tarnowo Podgórne.

Czysto,przestronnie,wygodnie.

Komunikacyjnie zlokalizowane bardzo dobrze.

Wyżywienie,jak na stawkę oczekiwaną,to dobre.

Jestem za!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 W Ośrodku "Stasinda" w Bukowinie Tatrzańskiej, wolne chwile też upływają w miłej atmosferze, a wykładów nic nie zakłóca, oczywiście oprócz takich którzy nadużyli, ale tacy trafiają się wszędzie.45559573137333559013.jpg57757692766301556386.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Jak donosi dzisiaj Polsat w Tarnowie  Podgórnym,  przebijają opony i oblewają ludzi kwasem. Zawsze wiedziałem, że to miejsce jest dziwne.

................................................................................................................
Jan Dzierżoń - Ślązak - Ojciec współczesnego pszczelarstwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś sobota, więc ostatnia porcja zdjęć z Bukowiny. Gdyby decyzja podjęta przez Zarząd była inna jak Ośrodek w Bukowinie, to niech chociaż użytkownicy zobaczą tam kogoś znajomego. Na pierwszym zdjęciu koleżanka Ela Kowalczyk i Jacek Parszewski z Minrolu, na drugim "uroczysta " kolacja w szałasie grillowym przy Ośrodku. Pozdrawiam.

46037125968994328336.jpg

                                                                                                                                                                                                                                                                                  35972830363441681740.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość RafałK

Jest takie miasto Warszawa. Położone prawie centralnie. Można tam dotrzeć samolotem, koleją, szosą. Ośrodków konferencyjno szkoleniowych chyba ze sto o różnym standardzie i cenach, ale przy tej ilości ze znalezieniem wolnego w podanych terminach nie ma problemu. Pół zarządu Polanki to miejscowi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przedstawiam wyniki głosowania. Uwzględniłem też telefoniczne - wiem, że niektórych nie zagonię na żadne forum świata. A więc:

 

Kalsk - 8 głosów,

Tarnowo Podgórne - 3 głosy,

Pszczyna - 3 głosy,

Bukowina Tatrzańska 2 głosy,

Puszczykowo - 2 głosy,

Spała - 1 głos.

 

Ja się wstrzymuję. Za propozycją telefoniczną Roberta proponuję, byśmy każdą z tych lokalizacji odwiedzili (o ile następny zarząd podtrzyma ten pomysł) a teraz pytanie. Kto pojedzie do Kalska, uzgodni ostateczny termin 4-6 czy 11-13 oraz wynegocjuje dobrą cenę za komplet pobytu dla 70-120 osób? Liczę oczywiście na głosujących za Kalskiem. 

 

W razie braku chętnych będziemy jednak wybierać którąś z kolejnych dwóch lokalizacji. Potrzebujemy kogoś w rodzaju gospodarza na miejscu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przedstawiam wyniki głosowania. Uwzględniłem też telefoniczne - wiem, że niektórych nie zagonię na żadne forum świata. A więc:

 

Kalsk - 8 głosów,

Tarnowo Podgórne - 3 głosy,

Pszczyna - 3 głosy,

Bukowina Tatrzańska 2 głosy,

Puszczykowo - 2 głosy,

Spała - 1 głos.

 

Ja się wstrzymuję. Za propozycją telefoniczną Roberta proponuję, byśmy każdą z tych lokalizacji odwiedzili (o ile następny zarząd podtrzyma ten pomysł) a teraz pytanie. Kto pojedzie do Kalska, uzgodni ostateczny termin 4-6 czy 11-13 oraz wynegocjuje dobrą cenę za komplet pobytu dla 70-120 osób? Liczę oczywiście na głosujących za Kalskiem. 

 

W razie braku chętnych będziemy jednak wybierać którąś z kolejnych dwóch lokalizacji. Potrzebujemy kogoś w rodzaju gospodarza na miejscu.

Nie ma problemu. Jestem do dyspozycji Pana Prezesa. Chociaż, jeśli bym jechał, to będę prosił o wsparcie i będę zawracał głowę, tak, żeby nic mi nie umknęło. Warunki mają być, jak najkorzystniejsze dla uczestników. Jak będzie, któraś lepsza oferta, to pasuję.

...............................................................................................................

Jan Dzierżoń - Ślązak - Ojciec współczesnego pszczelarstwa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...