Skocz do zawartości
Gość Wojciech_p

Centrum Zdrowia Pszczół

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Wojciech_p

Usunięte na prośbę Marberta

Edytowane przez Wojciech_p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szanowny kolego. Preparat B 401 nie zabezpiecza ramek przed warrozą. Nie ma takiej potrzeby.  Ja radził bym ten temat umieścić w dziale giełda ogłoszenia. 

Tak czy inaczej należy unikać błędnych informacji.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Wojciech_p

Likwidacja konta na forum w związku z trwającym hejtem i brakiem reakcji ze strony administracji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://roleko.com.pl/produkty/preparaty-biologiczne/

Tu za cenę 10 razy niższą . Bez cmokania i rżnięcia . Pszczelarzu nie bądź balon  , nie daj się dmuchać.Nazywa się Dipel

Nie wiem skąd Dipel dla pszczelarzy? Preparat znany w ogrodnictwie ok 40 lat.

  Drapieżne roztocza tyleż lat znane w zwalczaniu szkodników w uprawach szklarniowych, pozwoliły niemal całkowicie wyeliminować stosowanie środków owadobójczych / Phytoseilus  i  Encarsia/.  Te i podobne roztocza czasem stosowane w ogrodach działkowych. W sadach  nie znalazły szerszego zastosowania ze względu na ograniczoną skuteczność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Bez cmokania i rżnięcia . Pszczelarzu nie bądź balon  , nie daj się dmuchać.Nazywa się Dipel

 

Cmokanie, rżnięcie, szczekanie dupą, dmuchanie pszczelarza balonaâŚ

Co to jest? Czy na naszym forum musi być tak prostacko i knajacko?. Musimy robić z forum chlewik, by niektórzy poczuli się jak w domu? Wiele osób jest zażenowanych i mówi mi o tym wprostâŚ

Polanko, ty nad poziomy wylatuj!

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość daro

Określanie rzeczy po imieniu . Można nazwać centrum choć bardziej pasuje tartak . W tartaku się rżnie a głodnemu chleb na myśli .Zrobić kogoś w balona = dmuchać .  Powierniku ludzkich dusz.

P.S. Gorzej poprawić prosto w twarz , bo można dostać resztę z poprawiania . Nie ? Pamiętaj że wojen nie przegrywa się dlatego że jest się małym schorowanym kurduplem ( np. jak Napoleon ) a że nie docenia się przeciwnika . 

Swoją drogą doszło do mnie ( jak do żyrafy ) czegoś się tego wosku uczepił. Prof. reklamował tester , Łysoń i sk . skasowali 2 melony , zostały maszyny do wyrobu węzy . Wspomóc KPWP , pośrednio związki . Wszyscy zadowoleni , Tyś Bohater. Jak komu się nie podoba moje słownictwo - do Administracji i zablokować konto .Ja nie Mirek  nie będę Alą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość daro

 

Nie wiem skąd Dipel dla pszczelarzy?

Bo zawiera białko bakterii Bacillus thuringiensis serotype kurstaki (Btk)

Białko to zabija postacie larwalne motyli  ( barciaków oba typy)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szanowni koledzy. Do sposobu wypowiadania się przez kolegę Daro, wielokrotnie już zgłaszałem i ja zastrzeżenia , ostatnio w wątku dotyczącym jakości węzy, a raczej wosku, użytego do jej wyrobu.  Ale jak widać , groch o ścianę.  Sprawa ciągnie się od lat. I nie chodzi tu tylko o to, że na przykład ja czuł bym się zgorszony.  Też nie jestem wychowany na "szkółce niedzielnej" i co ludzkie nie jest nam obce. Ale to co kolega Daro nam tu serwuje, nie można nazwać nawet przyzwyczajeniem. Kiedyś myślałem, że on tak już ma , i wszelkie uwagi na nic się zdadzą. Jednak na ostatnim spotkaniu Polanki w Puławach, była okazja poznać go osobiście, i chwilę porozmawiać.  Muszę powiedzieć , że potrafił się normalnie wysławiać i gdybym tylko z tego spotkania go znał, nie miał bym większych do niego zastrzeżeń.  Nie trzeba było nawet, zastosować jego cytatu z powyższej wypowiedzi, z PS: " Gorzej poprawić prosto w twarz, bo można dostać resztę z poprawiania".  Gdyby doszło do takiej potrzeby, nie zawahał bym się tego zrobić, a w razie potrzeby , resztę z reszty też bym potrafił oddać. 

Jednak tam potrafił zachować się i wypowiadać normalnie.  Ja już kiedyś o tym pisałem, ale być może dawno, że jak widać, wielu nie ma pojęcia, kto i jakie osoby, czytają to forum i to regularnie. Sam kiedyś wielu namawiałem aby wchodzili na te forum i korzystali z umieszczanych tu informacji, gdyż są one z reguły bardzo aktualne, prawdziwe i takie, które w inny sposób , zwłaszcza niektóre, długo jeszcze nie będą publicznie znane. Ostatnio jednak coraz więcej mam wewnętrznego oporu przed polecaniem innym tego forum, głownie z powodu języka niektórych użytkowników, w tym jako wiodącego właśnie kolegi Daro.

Mam szereg kontaktów, także z pszczelarzami z kilku innych krajów. Często rozmawiamy dość długo telefonicznie, gdyż są ciekawi , co się u nas dzieje, i jak my załatwiamy nasze pszczelarskie sprawy. O ile łatwiej, było by przekazać im link do Forum, gdzie wiele rzeczy sami mogli by się dowiedzieć. Jeśli trafią na nie sami, trudno. Ja jednak nie chcę być tym , który później może zostać zapytany, "do jakiego chlewika nas pokierowałeś ?"

Zgodnie więc z sugestią samego kolegi Daro, zwracam się do Administracji tego forum, aby postarała się przywołać kolegę do porządku, a jeśli to nie poskutkuje, zablokować. 

Najważniejsze informacje jakie chciał nam przekazać, przekazał już wielokrotnie. Mianowicie "żem prosty chłop" i że "ja nie Mirek" , jeśli oprócz tego , ma nas "uszczęśliwiać " tylko knajackim językiem, jakoś to przeżyjemy.

 Pozdrawiam. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość daro

Kolego Karpacki ja już prosiłem Administrację o zablokowanie mojego konta. Dla administratora jedno kliknięcie - zablokowanie , 2 - usunięcie  konta użytkownika i całej jego ,, treści,, .

Ta reszta to osobiście do robinhuda i zaręczam że wie o co chodzi.

Do apelu Kolegi się przyłączam - usunąć konto Daro wraz z  bezecnymi treściami , w szczególności o testerze wosku .

Pozdrawiam

P.S. Za stary jestem na zmiany  a dzieci nawet czytają te forum , tfu  młodzież. Fakt prosty człowiek jestem ale nie idiota , może wyglądam na takiego . Nie przyjechałem na spotkanie dawać komuś resztę a sprawdzić swoją ocenę ludzi w realu . Jedynie co mile się zaskoczyłem to Kolegi osobą . I tyle. Nie zmieniłem  też swojego zdania co do reszty. Ci co myśleli że nie wiem z kim mam do czynienia  też mnie rozbawili .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki punkt regulaminu daro łamie ?

 

Wywalic bo sie robinowi i karpackiemu nie podoba ?

 

Przepraszam, to Wasz folwark ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego Karpacki ja już prosiłem Administrację o zablokowanie mojego konta. 

Ta reszta to osobiście do robinhuda i zaręczam że wie o co chodzi.

Do apelu Kolegi się przyłączam - usunąć konto

 Szanowny kolego. Z całym szacunkiem, ale ja mam czynne konta, na przynajmniej czterech innych forach pszczelarskich. Wcale to jednak nie zmusza mnie , abym na nich pisał. W tej sprawie jest coś takiego jak wolna wola.  Jeśli ma kolega coś do Robina , istnieje na tym forum coś takiego Jak PW. Tam możecie wyjaśnić to co jest do wyjaśnienia, lub zrobić sobie bilans wzajemnych spraw do załatwienia. Nie muszą w tym uczestniczyć wszyscy użytkownicy tego forum.  Wiem, że kolega potrafi pisać tak, aby przekazać treść, bez potrzeby używania słownika prostackiego i niechlujnego. Można znaleźć na tym forum takie kolegi wypowiedzi.  I proszę się tu nie tłumaczyć "starością". Jestem trochę starszy od kolegi, więc na co dopiero ja , mógł bym sobie pozwalać? Ja nie proszę Administracji , aby kolegę blokować. Ja proszę i bezpośrednio, i poprzez Administrację też, aby postarała się wpłynąć na kolegę, odnośnie stosowanego języka wpisów. Chyba że .... no to sam kolega napisał. 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cmokanie, rżnięcie, szczekanie dupą, dmuchanie pszczelarza balonaâŚ

Co to jest? Czy na naszym forum musi być tak prostacko i knajacko?. Musimy robić z forum chlewik, by niektórzy poczuli się jak w domu? Wiele osób jest zażenowanych i mówi mi o tym wprostâŚ

Polanko, ty nad poziomy wylatuj!

Ludzie są różni. Jest Robinhuud- gość na poziomie. I są takie różnej maści oszołomy np marabut, któremu zawsze źle,pyskuje każdemu i zniechęca do polanki kogo może.Tu w tym temacie pyskował do założyciela tematu,zupełnie bez sensu. Dziwię się administracji forum że pozwala na takie praktyki.

 

Kiedyś to była Organizacja Pszczelarska, teraz tylko organizacja. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marbert

Centrum Zdrowia Pszczół

Jest to prywatna działalność.

 

 

Reklama winna być w dziale reklam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marbert

Ludzie są różni. Jest Robinhuud- gość na poziomie. I są takie różnej maści oszołomy np marabut, któremu zawsze źle,pyskuje każdemu i zniechęca do polanki kogo może.Tu w tym temacie pyskował do założyciela tematu,zupełnie bez sensu. Dziwię się administracji forum że pozwala na takie praktyki.

 

Kiedyś to była Organizacja Pszczelarska, teraz tylko organizacja. 

Szanowny Kolego Jaro.

Nie zmieniam w odpowiedzi Kolegi nazwy. Na "jarciuś, zabawniś". Zmiana przez Kolegę nazwy jest zwykłym chamstwem. I tak Kolegę zamierzam traktować.

 

Na,które administrator winien stanowczo odpowiedzieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Wojciech_p

Centrum Zdrowia Pszczół

Jest to prywatna działalność.

 

 

Reklama winna być w dziale reklam.

 

Hejt trwa.

Do Administracji foruum: Ok proszę usunąć temat pszczelarze nie potrzebują informacji o dostępie do lekarzy wet.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marbert

Każdy lekarz wet. jest  na właściwej stronie umiejscowiony w tym lekarze wet. o specjalności pszczoły.

Państwowej dostępnej dla wszystkich.

 

Reklama prywatnej praktyki winna być w dziale reklam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość daro

 

Jeśli ma kolega coś do Robina , istnieje na tym forum coś takiego Jak PW.

Jakby Kolega był łaskaw zauważyć to nie ja szukam zaczepki. Zresztą wiadomości na priv ode mnie nie czyta .Tak by musiał. :D

Jak bym już tak bardzo chciał to wpadłbym osobiście bo oba adresy znam  , gębę też , kolekcja sztucerów by nie pomogła. Żeby nie było sam  to wszystko znalazłem i przeciwieństwie do rzeczonego ,swoje namiary dałem na priv . a nie chowam się po kątach.

Jak przeczytam nie raz to rzuca mi się na klawiaturę , no że muszę inaczej się uduszę. ;)

Takie prostackie,, na wnuczka ,, naciąganie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hejt trwa.

 

Powiedział bym że bezkrólewie .

Zastanawiające jest komu zależy na utrzymaniu takiego "wizerunku" Polanki .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby Kolega był łaskaw zauważyć to nie ja szukam zaczepki. 

Szanowny kolego. W powyższym poscie, zacytował kolega fragment mojej wypowiedzi, dlatego tez czuję się przywołany do tablicy i do odpowiedzi.  Nieporozumienia pomiędzy kolegami , mogą się pojawiać, i z perspektywy czasu , "na chybcika" nie zawsze da się określić , kiedy jakiś problem się zaczął, i kto pierwszy był jego inicjatorem. Jak myślę, tak jest i w tym przypadku. Najgorszym rozwiązaniem było by ciągnąć tą dyskusję w nieskończoność, w oczekiwaniu, komu pierwszemu znudzi się pisanie. 

W organizacjach takich jak Polanka, też przewidziano , że może dojść do jakiejś różnicy zdań pomiędzy jej członkami, i jeśli nieporozumienie samo nie wygasa, a żadna ze stron nie jest w stanie uznać racji swego potencjalnego partnera w dyskusji, istnieje coś takiego jak Sąd Koleżeński. Jest to Statutem przewidziane ciało , składające się z kolegów , obdarzonych przez Walny Zjazd zaufaniem, i powołane do tego, aby pojawiające się nieporozumienia pomiędzy kolegami , rozstrzygać. 

Mam więc propozycję, aby , jeśli nie ma innego sposobu, wyjaśnić sobie zaistniałe nieporozumienie, dać własnie tym kolegom, możliwość wykazania swojej przydatności dla funkcji którą pełnią. 

Tak sobie myślę, że być może , szczegółowa i obiektywna analiza Regulaminu forum oraz zasad netykiety, pozwoliła by jeszcze, na bardziej samokrytyczne spojrzenie na siebie, obydwu kolegów, co jeśli nie przyniosło by efektu, dać do rozsądzenia powołanemu do tego organowi.

Jak już wspomniałem powyżej, nie pozostawiał bym tego pod ocenę użytkowników forum, gdyż większość z nich , występuje tu anonimowo i woli tą anonimowość zachować. 

Dlatego aby sprawa znalazła przewidywalny czasowo finał, radzę takie rozwiązanie. 

Pozdrawiam. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...