Skocz do zawartości
Atena

Pszczelarze wszystkich krain i krajów łączcie się...

44 postów w tym temacie

Rekomendowane odpowiedzi

Od 4.06. będzie trwał Spis Rolny.  Mają być policzone wszystkie zwierzęta; capy, barany, kapłony i nioski... ale, jak zwykle, pszczół nie przewidziano do przeliczenia.  A może byłoby warto???  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co by to dało?  Nic.

Wiedza bezużyteczna. 

Już wielokrotnie pisałem jak można policzyć ilość rodzin w Polsce. Sprawa bardzo łatwa. Wychodzi na to że ta wiedza dalej jest nie potrzebna, bo gdyby była potrzebna to dawno było by wszystko policzone.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Atena napisał:

Od 4.06. będzie trwał Spis Rolny. 

Po co ta kolejna dezinformacja Panie Ateno?

"Najbliższy Powszechny Spis Rolny będzie prowadzony w całej Polsce od 1 września do 30 listopada 2020 r., według stanu w dniu 1 czerwca 2020 r."

https://rolny.spis.gov.pl/files/D2019000172801.pdf

https://rolny.spis.gov.pl/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Atena napisał:

pszczół nie przewidziano do przeliczenia. 

Według informacji podanych przez GUS objęte będą spisem- zwierzęta gospodarskie, tj. stan liczebności i strukturę pogłowia zwierząt gospodarskich poszczególnych gatunków, tj. bydła według grup wiekowo-użytkowych, trzody chlewnej według grup wagowo-użytkowych, owiec, kóz, koni, królików, pozostałych zwierząt futerkowych, zwierząt łownych utrzymywanych w gospodarstwie rolnym dla pozyskania mięsa, pni pszczelich oraz drobiu z podziałem na gatunki. https://rolny.spis.gov.pl/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś bardziej biegły  w piśmie wyjaśni, mnie, po wielokroć dołowanemu dyletantowi; co da spisywanie pszczół /rodzin/ u tych którzy mają powyżej 20 pni, co wynika z załącznika Nr 1.  O ile pamiętam w Rzeczypospolitej  średnia ilości rodzin pszczelich wynosi ok 20.  Czyli u większości nikt tych pszczół spisywał nie będzie...  Oczywiście, jest postęp bo do teraz w ogóle pszczół nie spisywano.  A teraz zagadka;  ile będzie pszczelarzy i ile pni po spisie?  Obecnie podaje się ok 50 000 i 1,5mln . Czekam na typowania...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość daro

Spis jest spisem rolnym nie pszczelarskim . Progiem jest 20 rodzin dla osób z poniżej 1 ha ziemi . Działy specjalne produkcji rolnej w/w dotychczasowych zasad .

Co da? Nic i niczego się nie spisze bo pszczelarz nie rolnik . Jak słusznie zuważyłeś średnia pasieki poniżej progu .

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Atena napisał:

 A teraz zagadka;  ile będzie pszczelarzy i ile pni po spisie?  Obecnie podaje się ok 50 000 i 1,5mln . Czekam na typowania...

Ja też mam zagadkę:

Czy Pan Atena przeprosi forumowiczów za swoje kłamstwa i je sprostuje?

(" Od 4.06. będzie trwał Spis Rolny.  Mają być policzone wszystkie zwierzęta; capy, barany, kapłony i nioski... ale, jak zwykle, pszczół nie przewidziano do przeliczenia. ")

Czy też jak zwykle będzie udawał Greka?

Czekam na typowania ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeden z filozofów powiedział, że "pół prawdy to całe kłamstwo". Spisanie połowy (?) pni to właśnie TO.

W błąd MNIE w wprowadziło Polskie Radio podając co będzie spisywane - o pszczołach nie wspomniano... Ja do dokumentów źródłowych nie zaglądałem. Amen.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
51 minut temu, Atena napisał:

Jeden z filozofów powiedział, że "pół prawdy to całe kłamstwo".

Niestety Pan Atena zamiast uczciwej odpowiedzi woli nadal udawać Greka -

do tego żeby przeprosić, przyznać się do błędu i go naprawić

nie starczyło mu cywilnej odwagi i honoru.

Nie pierwszy to raz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro tak mocno uchybiłem prawu i dobrym obyczajom panującym na TYM portalu tedy

SERDECZNIE PRZEPRASZAM WSZYSTKICH ZAWIEDZIONYCH MOJĄ, NIEOPATRZNIE ZAMIESZCZONĄ A NIESPRAWDZONĄ U ŹRÓDŁA INFORMACJĄ.  Skruszony i zażenowany zaistniałą sytuacją proszę o wybaczenie... Jeszcze raz chylę czoła przed majestatem tych których wprowadziłem w błąd... Zapewniam, że wyspowiadam się z tej niegodziwości i pokutę odprawię... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybaczam i proszę o wybaczenie nastawiając drugi policzek, cierpiąc jednocześnie za wszystkich w milczeniu szczerze i mocno wraz z czynnym żalem i chęcią poprawy.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro już stało się zadość żądaniom, pokuszę się o podsumowanie.

Kolejny spis rolny także nie policzy liczby pni pszczelich w naszym kraju, tak jak wszystkie poprzednie oraz wszystkie inne metody liczenia dostępne Państwu. Nadal pszczelarze są i pozostaną biednym kuzynem rolnika w kwestii traktowania przez Państwo, któremu nie zależy na tym, by stali się równym podmiotem i mieli swoje spisane prawa inne niż tylko prawo ścigania roju pszczelego do 3 dni i te, które z kodeksu cywilnego wynikają dla każdego obywatela.

11 godzin temu, daro napisał:

Spis jest spisem rolnym nie pszczelarskim

I wszystko w temacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To dlaczego ministrem właściwym do spraw pszczelarskich jest minister rolnictwa i rozwoju wsi? Przecież nie mając danych do podjęcia decyzji nie można rządzić pszczołami tak jak świniami.?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodam, że spis rolny nie obejmie także tzw. miejskich pszczół.

Sprawą ewidencji pasiek powinna zajmować się przede wszystkim Inspekcja Weterynaryjna.

To, że do dzisiaj nie mamy aktualizowanej, rzetelnej bazy danych polskich pasiek to wina zaniedbań minrolu, ale również organizacji pszczelarskich, które nie potrafiły o stworzenia takiej bazy skutecznie zawalczyć.

Od lat powtarzam, że tylko protest w postaci bojkotu uczestnictwa w dętych unijno-rządowych programach pomocowych kierowanych rzekomo do pszczelarzy, zwróci uwagę tzw. czynników na to co się w polskim pszczelarstwie dzieje i obnaży fasadowość i iluzoryczność prowadzonej wobec nas polityki.

Niestety organizacje pszczelarskie wolą ochoczo uczestniczyć w farsie KPWP - KOWR uwiarygadniając tym samym narrację kolejnych ministrów rolnictwa o szerokiej i skutecznej pomocy dla pszczelarstwa.

Róbcie tak dalej - to dalej nic w naszych sprawach się nie zmieni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość daro
1 godzinę temu, czarg napisał:

Od lat powtarzam, że tylko protest w postaci bojkotu uczestnictwa w dętych unijno-rządowych programach pomocowych kierowanych rzekomo do pszczelarzy, zwróci uwagę tzw. czynników na to co się w polskim pszczelarstwie dzieje i obnaży fasadowość i iluzoryczność prowadzonej wobec nas polityki.

A może wyegzekwowanie obowiązującej zasady że pomoc ze srodków publicznych nie może być uwarunkowana przynależnoscią do JAKIEJKOLWIEK organizacji ?  Ale ,co tam wymagagać cudów , jak stawia się warunki otrzymania pomocy ( legalność ) niezgodne ze stanem prawnym . Cytując za Sienkiewiczem Ch D i KK . Bo jak zdziwiony, Nam Panujący Prezes zauważył , minister nic nie wie a rzeczywistą władzę dzierży Jacek . ( nie mylić z Jackiem i Plackiem )Czy Zosia e/w Marysia .

Cytat

Niestety organizacje pszczelarskie wolą ochoczo uczestniczyć w farsie KPWP - KOWR 

A co się dziwisz ? Dziel i rządź - ile lat ma ta dewiza ? Dzeili się kasę i ma się władzę . Ta deprawuje proporcjonalnie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pan Atena pisał >Od 4.06. będzie trwał Spis Rolny.< Otóż  nie jest to żadna wielka dezinformacja co najwyżej lapsus słowny.Natrafiłem na taką informację ale pod nazwą- Badanie statystyczne w rolnictwie https://www.farmer.pl/fakty/od-1-czerwca-gus-bedzie-liczyl-poglowie-zwierzat-w-polsce,95824.html .Panu Atenie zwracam honor, idąc dobrym przykładem sam bije się w piersi, też mi czasem brak precyzji w wypowiedzi, a jeśli co nie tak to wybaczcie i poprawcie. Co zaś się tyczy Powszechnego spisu rolnego, planowanego na wrzesień bieżącego roku, jak dobrze zrozumiałem zapisy, to informacje z rejestru pasiek przekazywane są do GUS  także przez Powiatowych lekarzy weterynarii, więc wszyscy widniejący na liście PLW  będą spisani. A swoją drogą ciekawy jestem czy takie dane są aktualizowane i w jaki sposób?Czy to prawdziwy obraz pszczelarstwa w Polsce. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisałem o tym wielokrotnie ale p.zummog" jest tu "nowy" więc powtórzę. Za rok 2015 /stare dzieje?/ GUS wykazał że jest 920 tys. rodzin natomiast Minrol że jest 1 350 tys. Taka była skala rozbieżności w ocenach. Skoro tego NIKT  nie weryfikuje... to JAK TO WYGLĄDA NA DZIEŃ DZISIEJSZY???  Może Anieli w Niebie wiedzą!!!  Jak to wygląda po ocenie iż  w południowo-wschodniej Polsce osypało się 30-35% rodzin. CZY PRAWDA NIKOGO NIE INTERESUJE???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...