Skocz do zawartości
Piotr_S

Polanka TV - dlaczego warto z Polanką

54 postów w tym temacie

Rekomendowane odpowiedzi

Gość daro
Zauważyłem, że najwięcej do powiedzenia o Polance mają Ci, co w Polance nie są.

 

Tu tylko Jacek ma wątpliwy status - opłaca składki rzekomo nie należy. Reszta członkowie.

Polanka jest stowarzyszeniem otwartym tzn . osoby i organizacje. No z racji KPWP chyba wszyscy członkowie to osoby fizyczne . Rodzi to problemy natury organizacyjnej. Brak struktur odbija się na Prezesowaniu , bo w Polance nie ma statutowych struktur . W założeniach statutowych to forma PZP. I tu rodzi się problem co dalej ? Kluby to nie są kluby bo zarejestrowanie jako podmiotu stanowi o jego samodzielności .Kółka różańcowe Eli niczego nie załatwią. Moim zdaniem bo potrzeba umocowanych w statucie lokalnych struktur .to dzięki nim PSL  odnosi sukcesy lokalnie. Dopiero silne lokalnie struktury umocowane w statucie dadzą silną i prężną organizację .Jak będzie organizacja .

Jokaz na pytanie co ja będę miał odpowiedź jedna - satysfakcję  .

Tak już ludzie stworzeni i muszą mieć jakąś korzyść bo wolontariat też przynosi korzyści no nie materialne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

daro, ty jak chcesz to i mądrze napiszesz i ze zrozumieniem. Nareszcie. Tak trzymać.

O tym co piszesz to Prezes wie doskonale. Być może to się zmieni na korzyść nas wszystkich. Polanka będzie ewoluować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie chodziło o to że część członków Polanki nie obchodzi los PZP tak samo jak i innych Związków Pszczelarzy , to są niezależne organizacje i co by ktoś z Polanki powiedziałâŚ gdyby oni na swoim forum " martwili się o naszą przyszłość" ?

Szanowny kolego.  Ten powtarzany jak "mantra " slogan, "i co by ktoś z Polanki powiedział...gdyby oni na swoim forum..."  

No właśnie. Co by powiedział ??? Ma ktoś taką wiedzę ?  I tak jak teraz, niewielu z Polanki cokolwiek mówi , a jak już mówi, to wie co. A kolega się martwi, co ktoś powie, jeśli..... No właśnie jeśli co ???  Poczekajmy, zobaczmy czy w ogóle powie ? A jeśli powie, to zobaczmy co, i do tego można się odnieść. Czego niby mamy się bać ? Co może ktoś powiedzieć, z czym sobie nie poradzimy ? Jak na razie , to z powodu naszego pisania na temat PZP, mamy więcej sympatii, jak wrogości.  Ci którzy chętnie by nam za to "dołożyli" i w PZP są na liście do "przebadania". Nie gdybajmy więc , co by  było gdyby.... bo tego nikt nie przewidzi, ale pozwólmy niech się dzieje co ma się dziać, a do tego zawsze damy radę właściwie się odnieść.

I nie myślmy , że jesteśmy tacy niezależni. Powszechnie krytykowany , nie tylko w Polance , obecny kształt tzw. Programów Pomocowych, to między innymi wynik konkretnej postawy ludzi z kilku Organizacji, i tu również , "korzyści " z niego płynące , dotykają nas pomimo, że nam się wydaje że jesteśmy niezależni.  

A ostatnia decyzja Ministra Rolnictwa odnośnie neonikotynoidów dla buraka cukrowego ??? Znacie szczegóły tej decyzji i na czym ona była oparta ??? No właśnie.

Przykładów takiej "niezależności" można by podawać wiele, ale jak widać , nie zawsze brak wypowiedzi, jest równoznaczna z niemym przyzwoleniem na aktualną sytuację.  Często jest to brak wiedzy w tym temacie.Tymczasem pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem, że najwięcej do powiedzenia o Polance mają Ci, co w Polance nie są.

Panie Prezesie. Proszę działać dla dobra naszego Stowarzyszenia. Zapewniam, że Kluby zawsze będą wspierać tych którzy chcą pracować dla dobra nas wszystkich....

 

Najlepiej siedzieć i nic nie robić. A i jeszcze można sobie po narzekać. :D 

Zaproś tego człowieka do działania i niech zarabia, nigdy nikomu nie zazdrościłem jak miał więcej. Niech się potem pochwali ile zarobił i ile go to kosztowało. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poddaje się ,mój Tata machnął ręką na te składki, przeniósł się do KZP ,

On dożył w dobrym nastroju słusznych lat a tam ciągle walka o te pieniążki  :mellow: .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Post #5 o 7.40 napisałem dziś w celu ożywienia dyskusji. Mamy już 22.46 i post #30. To naprawdę dobry wynik. Ja swój cel osiągnąłem - dziękuję wszystkim za udział w dyskusji i zachęcam do dalszej. Proponuję unikanie wycieczek osobistych i kulturalne trzymanie się tematu. Ogólnie OK. Życzę wszystkim założenia nowych, ciekawych wątków, a nie tylko obgryzania cudzych kości, grzania się przy cudzym ciepełku i świecenia światłem odbitym. Razem tworzymy Polankę i kłóćmy się ładnie. To naprawdę możliwe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marbert

Ładnie napisane.

Ale czy koledzy w "kampanii " wyborczej to zrozumieją?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość daro
daro, ty jak chcesz to i mądrze napiszesz i ze zrozumieniem. Nareszcie

 

 

To co napisałem powtarzam jak mantrę , jak jeszcze Pytla prezesowała.  Bodaj sam się mnie pytałeś wtedy o koła.Podobnie jak to że obowiązkiem  Członków jest zachęcanie innych do wstępowania ,a Zarządu w szczególności . Publiczne głoszenie że my nikogo nie namawiamy do wstąpienia jest złe z natury to przeczy zasadzie otwartości.

Marbet kto nie zrozumie przegra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daro, przyjacielu, załóż jakiś nowy ciekawy wątek, bo od doby (Twojego "spłentowania" wątku) nudno na forum jak cholera. Czy zachęcanie do wstępowania innych, a przez Zarząd w szczegolnosci, zawiera wstępowanie komuchów, Żydów, Cyganów, gender, heretyków i schizmatyków czy tylko fanatycznych rzymskich katolików, najlepiej z rozmodlonego jądra Podlasia? Czy mówiąc o kołach masz na mysli koła rzymskokatolickie, czy mieszane z Żydami? W PZP może nieco za mocno obnoszą się z Pielgrzymką Jasnogórską i relikwiani św. Ambrożego (moje pywatne zdanie). Chciałbym w swej "stopce" napisać, że jestem Żydem i jestem z tego dumny, ale boję się Ciebie i tego, że inni poczują się głupio ze swymi stopkami, bo sugerują w nich (świadomie lub nie) coś innym. Nie wiem, czy sugerują to swiadomie, czy z premedytacją, więc czuję się nieswojo i dlatego o to pytam. Czy jako komuch, do tego żyd i homoseksualista, mogę należeć do Polanki, czy mam się rano przed lustrem udusić własnymi łapami za to co Polance sobą zrobiłem? Dobrze byłoby to wyjaśnic na początku, może nawet zawrzeć w statucie Polanki, by niegodni nie wstępowali.

Ale czy moja mantra nie zawiera w sobie zasady otwartości?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodam, do Twoich przemyśleń Robinie iż jako członek PSL-u wciąż nie mam odwagi wstąpić w szeregi Polanki. Przez paru, mocno się tu prezentujących, jestem traktowany jako "czarna owca(?) /no może zielony baran(?) i każdy mój  wpis, choćby dotyczył chorału wykonanego w cerkwi prawosławnej jest przedmiotem krytyki. Jak taki Jonasz ma się czuć wśród prawomyślnych reprezentujących jedną słuszną linię, choćby była ona zakręcona jak droga na zamek który często odwiedzam. 

  Jeszcze jedno; czy ktoś był i skomentuje Narodową Wystawę Rolniczą? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robin , Atena jedne pokolenie - (post #18)

Ateno, czy jesteś "czystym" PSL- owcem, czy może tak jak ja (jedne pokolenie) - homoseksualistą i zawziętym Żydem? Trochę mi głupio o to Ciebie pytać, bo odnoszę wrażenie, że naruszam Twoje prawa zawarowane w konstytucji. Dla Polanki to jednak ważne. Szczególnie tej z okolic Jedwabnego.

Daro być może ma rację i rozum, a na pewno ma napletek i mu go zazdroszczę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak widać Polanka jest otwarta na wszystkich. Jak mawia nasz Prezes, jeżeli odpowiada ci statut Polanki i ... to zapraszamy Cię do niej.

 

To tak, ażeby zakończyć dyskusję.

 

Ps. Ja potrafiłem przyjechać do Bronka 100km od mojego pobytu w małopolsce i zachęcić go do Polanki. A teraz, baru jest z nami. Można? No można, tylko trzeba chcieć.

Polance potrzeba światłach pszczelarzy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jokaz, wyślizgujesz się umiejętnie z tematu. Bronek to Polak w 150 %-ach, więc sprawa prosta. Czy do Żyda, lub komucha pojechałbyś? Chociaż ze 20 km?

To dla mnie ważne, bo niby skąd mam wiedzieć, że jestem światły :(. No chyba, że o tym decyduje daro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby nie Kazik ,myślał bym że Wszyscy w Polance są ........ na tle polityki i poprawności myślenia  ..

Jednak po tel .do prezesa po wizycie Kazika ,po poznaniu członków klubu z Dąbrowy ,wreszcie po spotkaniu w Puławach okazuje się że to fajni ludzie   bez spiny ,z Darkiem też pogadaliśmy spoko gość  .

Przysłuchują się dyskusjom na temat przyszłości Polanki nie słyszałem jakichkolwiek zbędnych  "wycieczek "

robinhuud- za

"Program poprawy warunków fitosanitarnych rodzin pszczelich poprzez wsparcie finansowe zakupu węzy pszczelej po marszałkowsku"

łapka w górę

za próby dzielenia ludzi ,w tym wątku .

łapka w dół .

Bo Twój wkład w "rozruszanie do tego wątku " do tego się ograniczył ,przynajmniej mnie ruszyło  .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nikogo nie dzielę. Próbuję, może nieudolnie,  zapobiegać dzieleniu ludzi przez daro. Myślę, że tego podobnie jak on nie zrozumiesz, bo może zbyt skomplikowanych tekstów używam, nie chcąc nikogo urazić.

Jestem żydowskim cyganem homoseksualnym i jestem z tego dumny. Ale mam zamiar skruszeć i przejść na fundamentalny katolicyzm. Czy to kogoś na forum pszczelarskim interesuje? Bo mnie nie.

Nawet uważam, że to łamanie statutu Polanki i Konstytucji RP.

Jak nie interesuje - to po co to pisać?

Łapka w dół przyjacielu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość daro

Pszczółko - starość . Przyganiał kocioł garnkowi że smoli. Roibinuud było tak  ładnie i musiałeś na fajdać . Te cytaty z innego wątku.

P.S. Nie jesteście pokoleniowo z ateną ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość daro

 

Próbuję, może nieudolnie,  zapobiegać dzieleniu ludzi przez daro.

Byłbym zapomniał , ludzie się zawsze dzielą na pięknych i brzydkich na mądrych i głupich , bogatych i biednych tylko Lenin twierdził że ludzie są równi.

Nie ja to zrobiłem (świat) .

Tak na marginesie swojemu politrukowi w wojsku,  na zarzut mojego ciemnogrodu ,odpowiedziałem że teoria ewolucji Darwina to też tylko teoria,  a mnie lepiej pasuje że jestem na obraz Boga nie małpy . :D

Nie spinaj się .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość daro

Chrześcijanie , a raczej Chrystus  , ,,wymyślili ,,  że ludzie są równi - wobec Boga , Lenin wymyślił że są równi wobec siebie , tacy sami co do swojej istoty.

Dzieła zebrane Lenina przeczytałem wszystkie tomy . Politruk Pismo Święte . Powiem szczerze większych pierdół nigdy mi się więcej nie zdarzyło czytać. Koranu nie dałem rady doczytać .  Nie cytuję Lenina podobnie jak Hitlera i Che Guevary  i nie towarzyszę się z bandytami. Jak nazwać kogoś kto każe strzelać do głodujących ludzi krzyczących że chcą chleba  ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu tylko Jacek ma wątpliwy status - opłaca składki rzekomo nie należy.

 

Nie opłacam składek i w swoim przekonaniu nie jestem członkiem Polanki. Zrezygnowałem z bycia członkiem wspierającym po tym jak nie otrzymałem odpowiedzi od Zarządu w sprawie o której pisałem tutaj http://forum.spp-polanka.org/topic/307-bud%C5%BCet/?hl=%2Bwalne+%2Bzgromadzenie&do=findComment&comment=4353

Czy zostałem skreślony z listy członków nie wiem.

Marbert we wpisie #19 sugerował:

"Kolega czarg widzę rozpoczął kampanie przedwyborczą."

Najbliższe wybory są do europarlamentu - kasa kusząca, ale jednak się nie zdecyduję :)

 

Na wątpliwości jokaza co do zabierania głosu w sprawach SPP "Polanka" przez takich jak ja byłych członków - oświadczam,

że robię to z podobnych pobudek z jakich Karpacki i robinhuud piszą o sprawach PZP.

 

Uważam, że brak w Polsce organizacji, która dobrze reprezentuje interesy pszczelarzy.

Polanka miała wszelkie szanse stać się taką organizacją, poprzez swoje uczestnictwo w KPWP stoczyła się do poziomu starego PZP,

Swój rozrost organizacyjny (w sensie przyrostu liczby członków) opiera w znacznej mierze na wabiku w postaci benefitów z KPWP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...