Skocz do zawartości
wwasyl59

DYFUZOR - stosowanie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

najpierw podziękuje za przyjecie do waszego grona. :)  

Przy tej okazji mam pytanie, mam możliwość kupienia dyfuzora , czy ktos z Was ma jakies doświadczenie w tym temacie, jakie stosujecie proporcje zwłaszcza k.szcz , jak sprawuje sie urządzenie.

 Wiem ze na stronie  producentów sa przepisy, kilku nawet sie wypowiada na YT , ale to sa raczej ogólniki. Dzieki za wszelkie info.

pozdrawiam Wiesiek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy przestrzeganiu zasad korzystania sprawne urządzenie ,nie odważyłem się jeszcze stosować kwasu szczawiowego .

Razem z dyfuzorem dają  rozpiskę ,lub szukaj na ukraińskich stronach .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za info, jade kupic teraz to ustrojstwo, i zobacze jak sie to sprawuje. Pytanie czy Tymol mozna uzywac teraz w połaczeniu z kw.szcz poprzez ten dyfuzor i o tej porze ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość daro

Tymol + amitraza tak . Nafty przy poliuretanach styrodurach odradzam , bo zeżre ule. Podpałka parafinowa do grilla . Parafina medyczna, jak kto tam woli , też obleci. Po użyciu oczyścić poprzez przepuszczenie octu 5 % . I maska z filtrem A1 , jak kwasy twarzomaska ( pełna z ochroną oczu ) na litość .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

jak kwasy twarzomaska ( pełna z ochroną oczu ) na litość .

Dlatego jeszcze się wstrzymałem z aplikacją kwasu

.Polewanie w sumie jest te z spoko .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość daro

Do picia jak najbardziej i rozpuszczania kwasu szczawiowego . Potrzebny jest do rozpuszczenia - rozpuszczalnik . Są chemikalia rozpuszczalne w  wodzie  lub nie ew. tworzące zawiesinę . Amitraza  , tymol nie rozpuszczają się w niej .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy te chemikalia z rozpuszczalnikiem w ulu nie wnikają głęboko w ramki, wosk, czerw itp czy to nie skaża  pszczołom ich środowiska w gnieździe ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...