Skocz do zawartości
robinhuud

Z lisem pomagamy kurom

Rekomendowane odpowiedzi

Szanowni koledzy. Linkowana przez kolegę Robina strona, dla mnie stała się absolutnie niewiarygodna. Mam taki zwyczaj, że staram się oceniając wiarygodność strony , oceniać zawarte na niej wiadomości przynajmniej w tym zakresie, gdzie informacje znam na tyle dobrze , aby móc stwierdzić ich prawdziwość. Jest na tej stronie taki odnośnik, "Kto nas wspiera". Analizując to grono wspierających rzekomo akcję, ludzi i instytucji, trafiamy po kolei na "Jedyne na świecie Technikum Pszczelarskie" Ta "jedyność" to dziś już chyba tylko pod względem tak zagmatwanej sytuacji ekonomiczno prawnej, że drugiego takiego rzeczywiście chyba na świecie nie ma.

Piszą tam: "uczniowie nabywają umiejętności praktyczne w pasiece liczącej 200 pni"  Gdzie ona jest ??? Czyżby się odnalazła?

Następna organizacja wspierająca SPP Polanka. Opis historyczny tej organizacji w miarę zgodny z prawdą. Nie wiadomo tylko do czego przylepić ostatnie zdanie, "Stowarzyszenie Pszczelarzy Zawodowych" .  Nie do końca to tu pasuje.

Kolejną organizację jaką wymienia się tu jako wspierającą akcję, to PZP. Opis tej organizacji , to kawałek opisu właśnie Stowarzyszenia Pszczelarzy Zawodowych, które już dawno z PZP nie ma nic wspólnego, i tak na dobrą sprawę, o PZP w tej wzmiance , nie ma ani słowa.

Choćby te trzy przykłady pokazują, że strona, wykonana została na konkretne zamówienie marketingowe, a dane na niej zawarte, niewiele mają wspólnego z prawdą. Znajdując kilka oczywistych przekłamań, można wyciągnąć wniosek, że i inne dane zawarte na tej stronie, też mogą mijać się z prawdą. Jaką więc rolę ma ona spełniać ? Do kogo jest kierowana ? Na kim ma zrobić jakieś wrażenie? Kto podpisuje się i po co, pod takimi nierzetelnymi informacjami? Może ktoś z administratorów strony postarał by się na te pytania odpowiedzieć?  Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to, że lisy są wyjątkowo inteligentne wyznając zasadę  że barany należy strzyc a nie zarzynać... i jeszcze jedno; a dla kogo jest TA informacja? Przecież nie dla pszczelarzy a idąca ze świecznika TVP zasada że  ...lud to kupi... ma TU potwierdzenie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Może się mylę, ale wygląda mi na to, że 8 sierpnia wyznaczyli do świętowania pszczelarzom właśnie rzepakowcy :o .

Może dla jaj wyznaczymy im w rewanżu datę na święto "oleju kujawskiego w głowie" i naiwny program: "z pszczołami być może pomagamy rzepakowi".

Rzepakowcy od kujawskiego pomagając pszczołom karmią je neoniko.

Pszczelarze - strzygą je i doją.

Jedynie lisy i wilki są w porządku. Usuwają zatrutą padlinę po wszystkich uczestnikach w/w imprezy. A dokładnie to nie usuwają, a wprowadzają w powszechny bioobieg, rozcieńczając trucizny do postaci narastającego z roku na rok tła neoniko, o którym kiedyś już pisałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marbert

 cyt. Rzepakowcy od kujawskiego pomagając pszczołom karmią je neoniko.

 

A czy taki olej nie jest trucizną dla ludzi. W oleju spożywczym raz i w oleju na bio paliwo bo czy produkty spalania za samochodem   są zbadane po stosowaniu neoniko , co więc wdychamy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dowiedziałem się od kolegów z pracy, którzy przyjechali z Ukrainy (jest ich sporo u nas w okolicach Ożarowa Maz. i Grodziska Maz.-jeżdżą regularnie do domu i do nas na budowy do pracy) że do Polski sprowadzono rzepak za bezcen z Ukrainy z terenów popromiennych, który jest przeznaczony tylko do produkcji biopaliwa, a tak się dziwnie stało że u nas został sprzedany na olej z tzw pierwszego tłoczenia. Kto to kontroluje! Wąska grupa truje nam pszczoły i nas trują!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 do Polski sprowadzono rzepak za bezcen z Ukrainy z terenów popromiennych, który jest przeznaczony tylko do produkcji biopaliwa, a tak się dziwnie stało że u nas został sprzedany na olej z tzw pierwszego tłoczenia. Kto to kontroluje! Wąska grupa truje nam pszczoły i nas trują!!!

Mam dwa pytania w związku z powyższym wpisem. Gdzie w opisanej sytuacji istnieje zagrożenia wytrucia naszych pszczół ??? Ja nigdy nie poddawał bym pszczołom oleju, nawet z pierwszego tłoczenia.

Druga sprawa to "Kto to kontroluje!" Jest wiele służb , które to powinny kontrolować. Na pewno nie Polanka.

I drugie pytanie. Co użytkownik podpisujący się "Sławek" zrobił, kiedy stał się posiadaczem tak kompromitujących sytuacji , jakie tu opisał??? A jeśli jeszcze nic nie zrobił, to co zamierza ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znam pszczelarzy którzy to robią:

"Giliana" znam tylko z "występów " na Polance i innych forach. Czy jednak rzeczywiście podkarmia on pszczoły olejem rzepakowym , to tego nie wiem. Pisał on że robi wiele rzeczy, jednak jego wiarygodność jest dla mnie żadna.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pszczelarzu karpacki coś taki wojowniczy! Zaraz zarzuty co zrobił Sławek skoro taki mondry! Aco karpacki zrobił jak mu nie dali Kamiannej na którą mój ojciec również płacił jak karpacki składki, skoro taki boski pomysł miał karpacki na dom pszczelarza? Czemu karpacki nie pojechał do Andrychowa i nie załatwił sprawy Kamiannej w cztery oczy tylko wypisuje lamenty na forum w tym że temacie kamiannej? Ale już się nie donsajmy. Odpowiadam pszczelarzowi karpackiemu. W sprawie miodu z Ukrainy zrobiłem dwie sprawy. Została złożone doniesienie na posterunku policji i piszę o tym właśnie na tym forum aby inni też mogli poczytać i pomyśleć abo stronić od takiego nibymiodu. Ano tak slawomir pozdrawia karpackiego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy kolega Sławek, może wrzycić tu na forum skan dokumentu jaki otrzymał z Policji. O wszczęciu dochodzenia lub podobnym. Bo ja jak ten niewierny Tomasz jestem. Już nie raz się spażyłem na uczciwości ludzkiej w tym i pszczelarskiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pszczelarzu karpacki coś taki wojowniczy! Zaraz zarzuty co zrobił Sławek skoro taki mondry! Aco karpacki zrobił jak mu nie dali Kamiannej na którą mój ojciec również płacił jak karpacki składki, skoro taki boski pomysł miał karpacki na dom pszczelarza? Czemu karpacki nie pojechał do Andrychowa i nie załatwił sprawy Kamiannej w cztery oczy tylko wypisuje lamenty na forum w tym że temacie kamiannej? Ale już się nie donsajmy. Odpowiadam pszczelarzowi karpackiemu. W sprawie miodu z Ukrainy zrobiłem dwie sprawy. Została złożone doniesienie na posterunku policji i piszę o tym właśnie na tym forum aby inni też mogli poczytać i pomyśleć abo stronić od takiego nibymiodu. Ano tak slawomir pozdrawia karpackiego.

Pszczelarzu "Sławku" . Nie jest zbyt grzecznie odpowiadać pytaniem na pytanie, ale skoro kolega rozpoczyna od pytania, to ja też mogę je zadać. Pyta pan "Sławek" :- "coś taki wojowniczy!"  To ja mógł bym się spytać , "coś taki tajemniczy?" Ale do rzeczy, bo dalej też , nie "zarzuty" tylko pytania. I okazuje się , że słuszne, bo moje pytania dotyczyły informacji o oleju rzepakowym z terenów "popromiennych" a nie żadnego miodu.  Jeśli takie były, to też chętnie byśmy się z nimi zapoznali, bo temat już przerabialiśmy i o efektach tego, można na tym forum poczytać.

Napisał kolega ni z gruszki ni z pietruszki takie zdanie. "A co karpacki zrobił jak mu nie dali Kamiannej,na którą mój ojciec również płacił jak karpacki składki, skoro taki boski pomysł miał karpacki na dom pszczelarza? Czemu karpacki nie pojechał do Andrychowa i nie załatwił sprawy Kamiannej w cztery oczy tylko wypisuje lamenty na forum w tym że temacie kamiannej"

Koniec cytatu /pisownia oryginalna/.

Pierwsze pytanie /nie zarzut/.  Po co i do kogo miałem jechać do Andrychowa, próbując wydzierżawić Dom Pszczelarza ?

Kto tam jest ? Gdzie miałem go szukać ? I jakie ten ktoś ma prawo do tego , aby w tej sprawie z nim rozmawiać?

Nawiasem chciał bym uściślić, że ja ten Dom chciałem na siedem lat wydzierżawić a nie, aby mi ktoś go dawał.  Dawać to sobie może ktoś to, co jest jego własnością, a Dom Pszczelarza jest własnością wszystkich pszczelarzy, z których jednak większości ta własność niewiele obchodzi. Dlaczego np. taki pan Sławek przypomina mi, że jego ojciec na ten Dom się składał, a nie zapyta o jego stan i przyszłe losy tego, kto nim administruje tzn Zarządu PZP ???

Może więc kolega postara się logicznie odpowiedzieć na te chociażby pytania, abym ja i inni koledzy z tego forum mogli ocenić jak jest on zorientowany.  Interesuje mnie czy zna on treść mojej oferty dotyczącej dzierżawy tego Domu, czy może taki "boski pomysł" został mu przedstawiony przez kogoś z np. Andrychowa ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...