Skocz do zawartości
an500

Dodatkowa informacja w z zw. z XI Swietokrzyskie Swieto Pszczoly

Rekomendowane odpowiedzi

Poniewaz adm.  zamknal  post, a informacja sie nalezy pszczelarzom i nie tylko, czlonkom Polanki wiec:

 

XI Swietokrzyskie Swieto Pszczoly Baltow 17-19 sierpien  2018.

 

Miedzynarodowa Konferencja Pszczelarska  Baltow 2018

 

10.00 Uroczyste otwarcie- przywitanie zaproszonych gosci oraz delegacji z Polski i zagranicy.

 

10.40 Prof. Dr hab. Mariusz Gagod /UMCS w Lublinie/Ekologiczne preparaty pszczele

 

11.10 Dr.n. Biolog. Aleksandra Mozdzierz

/Wplyw  produktow pszczelich na profilaktyke chorob nowotworowych/

 

11.40 Dr.n.Przyr. Dorota Olczyk

/ Wykorzystanie produktow pszczelich w profilaktyce chorob cywilizacyjnych/

 

12.10 Dr. Rer.Nat.Thomas Gloger /Niemcy

/Europejskie certyfikowane produkty pszczele./

 

12.40 Mgr Natalia Senczuk /Ukraina/

/Produkty pszczele prosto z ula- wukorzystanie w medycynie/

 

13.10Mgr Dymitrij Rahmatulin/Kierownik Labolatorium Pszczelnictwa Akademii Nauk  Bialorusi/

/ Poznojesienna wymiana matek pszczelich w pasiece/

 

13.40 Doc. Dr.n.Biomedycznych  Aligirdas Amsiejus - Litwa

/pozyskiwanie mleczka pszczelego/

 

14.10  Lek.Med. Iwan Filipczuk /Specjalista z dziedziny Apiterapii - Ukraina

/Produkty pszczele w leczeniu chorob tarczycy i cukrzycy.

 

Rezerwa:

 

Benedykt Polaczek - tlumacz- Niemcy

/Wykorzystanie kwasow organicznych / szczawiowy, mlekowy, mrowkowy/ w pozbywaniu sie warrozy destructor.

 

Kontakt w sprawach organizacyjnych  -  z Prezesem Ostrowieckich Pszczelarzy , Panem Misiura

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od terminu tej imprezy mija już blisko miesiąc. Czy naprawdę nie było tam nikogo , kto umieścił by chociaż jakieś wrażenia z tego jak przebiegała, kto zaszczycił ? Kogo wyróżniono? i choć parę zdjęć. Na stronie Koła w Ostrowcu Świętokrzyskim, też nadal można pobrać zgłoszenie przyjazdu . 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szanowni koledzy. Pomimo wcześniejszego wpisu, nadal nie można znaleźć żadnych rzetelnych informacji na temat przebiegu tak szeroko reklamowanej imprezy w Bałtowie. Wydaje się to dziwne, bo z reguły organizatorom tego typu imprez powinno zależeć na jak największym rozpowszechnieniu takich wiadomości, gdyż jako impreza cykliczna, w ten sposób powinna się rozwijać, i zachęcić na przyszłość do większego w niej uczestnictwa. A tu jakieś dziwne milczenie i brak chęci zaprezentowania tego co mogło by zainteresować wielu nie tylko pszczelarzy, ale tzw publiczności.Mając więc możliwość przebywania przez kilka dni w tamtym rejonie starałem się rozpytać nie tylko pszczelarzy, ale i ludzi, którzy przypadkiem lub z wyboru, byli tam i przekazali swoje odczucia. Wyłania się z tego obraz, który już od pewnego czasu obserwujemy podczas imprez , zwłaszcza tych które organizowane są przez organizacje zrzeszone w PZP. I nie ma to większego znaczenia , czy impreza organizowana jest we wschodniej części kraju, czy w północnej, a nawet na dalekim zachodzie. Sam nie patrzyłem na to przez pryzmat tego, na co coraz częściej zwracali mi uwagę ludzie których pytałem ; "no i jak tam było?".

Otóż , imprezy te przybierają co raz bardziej kształt , wykraczający poza normalną, potrzebną i wskazaną dobrosąsiedzką współpracę z pszczelarstwem z ościennych państw.  To nie delegacje kilkuosobowe, które gościnnie dzielą się swoimi problemami, i chcieli by dowiedzieć się jak my je rozwiązujemy? To nie nawet dzielenie się swoją kulturą, występami zespołów rozrywkowych, czy rękodziełem. To już najazdy wprost tłumne, o wyraźnym nastawieniu biznesowym, co widać już nie tylko po ilości prezentowanych sztandarów, ale po stoiskach z towarami, których u nas nie brakuje. Można powiedzieć więcej, stanowiących niezbyt uczciwą konkurencję dla nie tylko naszych pasiek, ale także producentów sprzętu pszczelarskiego.  Jak wiele złego robi decyzja o bezcłowym kontyngencie miodu z Ukrainy, nie mówiąc już o jego innych drogach wpływu do naszego kraju, to jeszcze na imprezie pszczelarskiej te produkty mają swoje stoiska. Z tego co mi przekazano, doszło tam do wielu nieporozumień, zwłaszcza pomiędzy naszymi producentami, a organizatorami imprezy którzy dopuścili do takiej sytuacji. Nie ma więc się co dziwić , że nie kwapią się oni publicznie to przyznać.

Są słowa pewnej piosenki które brzmią: "Bo to się zwykle tak zaczyna,,,,,,".  Zobaczmy więc jak to się zaczynało? .

11065856907412283599.jpg

54717328521881565973.jpg

84001953464006155429.jpg 

 

Aż dochodzi do tego.

 

53156164420461061346.jpg

 

Z tego co mi mówiono, stoisk zagranicznych było tam co najmniej trzy, a pozostałe nie były ukierunkowane na Apiterapię. Tak jak i na tym co widać , jakie szczególne cechy apiterapeutyczne mają te góry słoików z miodem?

Ten sprzęt widoczny na dalszym planie, to też oferta strony ukraińskiej.

 

A dla przypomnienia tak było w Lidzbarku Warmińskim.

 

65951427092572037870.jpg

 

Za kilka dni dowiemy się, jak będzie w Przemkowie.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marbert

Jak widzę tryzuba to czuję niechęć. Ale może to rodzinna fobia.

Ale te chorągwie w Polsce to chyba przesada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak widzę tryzuba to czuję niechęć. Ale może to rodzinna fobia.

Ale te chorągwie w Polsce to chyba przesada.

Nie wiem co będzie w Przemkowie ale mieszka tu i w okolicy wielu Łemków. Jest parafia prawosławna i grekokatolicka. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marbert

Łemkowie to zacni i przyzwoici ludzie.I z tryzubem mają mało wspólnego.

 

Ale czy tam na zdjęciu nie widać prezydenta wszystkich pszczelarskich prezydentów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość daro

 

Łemkowie to zacni i przyzwoici ludzie.I z tryzubem mają mało wspólnego.

A w Bieszczady przyjeżdżały zielone ludziki . Nie popieram ,,Akcji Wisła ,, ale nie gadaj propagandy , znałem ludzi  którzy z KBW prowadzili tam działania i mówili że ludność cywilna była po stronie UPA z tych czy innych powodów. Powiedział mi jeden że tam dopiero zrozumiał jak czuli się Niemcy w Polsce. Zaprosili Kolegów z Ukrainy to z czym mieli przyjechać ,z kałachami ? Koniec końców dają Polakom zarabiać , utrzymują Dom Pszczelarza, produkują najwięcej polskiego miodu .  :P:huh:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Informując o tym że okolice Przemkowa zamieszkuje spora diaspora Lemków chciałem zamieścić informację iż mogą się, w trakcie święta, znaleźć jakieś elementy graficzne nawiązujące do tradycji łemkowskiej.  Z tego co wiem to podtrzymują swoją narodową symbolikę choćby organizując w Michałowie k/Lubina doroczną WATRĘ - swoje ludowe święto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przemkowscy Łemkowie to mieszkańcy przedostachowej Kamiannej, Berestu, Krynicy itd. Warto o tym poczytać, by zrozumieć paskudny stosunek dzisiejszych władz PZP do oddanego im nieodpowiedzialnie w administrację mojego (naszego) Domu Pszczelarza :D .

Dzieje polskich Łemków są ciekawe, nie mają oni wiele wspólnego z Ukraińcami, ich powolna integracja z Polakami znana. Łemkowie po wojnie byli lepiej policzeni niż dzisiaj pszczelarze i ich ule. Często nielegalnie wracali na swe ziemie z Ukrainy i z innych republik ZSRR. Chciałbym jeszcze dodać, że wśród Łemków popularnym imieniem jest Bazyli.

 

http://www.polska1918-89.pl/pdf/przesiedlenie-ludnosci-lemkowskiej-z-powiatu-nowosadeckiego-do-ukrains,2240.pdf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyczytałem w programie, że aby Ukraińcy dobrze się czuli na dniach pszczelarza w Przemkowie to p. Kudła zorganizował mszę w kościele prawosławnym.

To trochę nie tak p. adamski... Dolnośląskie Święto Miodu i Wina od samego początku rozpoczynaliśmy przemiennie w dwóch kościołach katolickich oraz w cerkwi prawosławnej i grekokatolickiej. Być może w tym roku wypadło na którąś cerkiew, zgodnie z "grafikiem". Jeżeli tak jest to zarzut nieuzasadniony... nie wiem, jako że od paru lat nie jestem organizatorom do niczego potrzebny...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To trochę nie tak p. adamski...Jeżeli tak jest to zarzut nieuzasadniony... nie wiem, jako że od paru lat nie jestem organizatorom do niczego potrzebny...

A jaki to miał by  być zarzut panie Atena ?? Kogo i przeciw komu? Kolega Adamski wyczytał to w programie i napisał. I tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

P. Atena o tej wyliczance nie wiedziałem ale z tego co wiem to, to są Ogólnopolskie Dni Pszczelarza które odbywają się tam po raz pierwszy. Tak czy inaczej na pewno Ukraińcom którzy tam przybędą będzie bardzo miło. Ciekawe czy przebiją ilością sztandarów naszych pszczelarzy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

P. Atena o tej wyliczance nie wiedziałem ale z tego co wiem to, to są Ogólnopolskie Dni Pszczelarza które odbywają się tam po raz pierwszy. Tak czy inaczej na pewno Ukraińcom którzy tam przybędą będzie bardzo miło. Ciekawe czy przebiją ilością sztandarów naszych pszczelarzy?

  Tę "wyliczankę" wprowadziliśmy chyba od III święta. Doskonale spełniała nadrzędny cel jakim była integracja środowiska pszczelarskiego /i nie tylko/ ponad podziałami religijnymi i kulturowymi. Uczestnictwo w mszach świętych różnych obrządków było ciekawym przeżyciem dla wielu oficjalnych gości jak i turystów. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaki to miał by  być zarzut panie Atena ?? Kogo i przeciw komu? Kolega Adamski wyczytał to w programie i napisał. I tyle.

 A Pan Karpacki przeczytał że Atena coś napisał to go skrytykował ... I tyle...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...