Skocz do zawartości
robinhuud

Pochwalmy się rekordami bo inni nas nie pochwalą

Rekomendowane odpowiedzi

Kategoria: typowa ramka 1/2 wlkp nieposzerzana

 9 półramek w nadstawce

miód netto: 2201 - (64 + 379) = 1758 gr

 

13002085582818820488.jpg

88570412877391471271.jpg

97140117862520124673.jpg

 

Matka krainka własnego chowu.

Swoja węza (praska silikonowa) ze swego wosku z odsklepin + vitaeapis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wątek niebezpiecznie spada tak że wkrótce już go nie będzie na pierwszej stronie.  Jednak odsłon jak widać dość dużo. Aby więc podnieść go trochę wyżej, pokażę i ja jakieś tam osiągnięcie, o którym jednak nie mogę udzielić tak wyczerpujących informacji jak kolega "robin". Nie wiedziałem że będzie taka konkurencja. Rodzina , matka niewiadomego pochodzenia, węza z własnego wosku który chemii nie widział, pszczoły napełniły trzy takie nadstawki. Ramka 360 x 15 x 35. Nie ważyłem. Pozdrawiam.

56852947514634211967.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marbert

Bardzo przyzwoity wynik jak na ten rok. Tylko pogratulować.

 

Niestety kilku hodowców matek pszczelich piszą lub publikują bzdury, uznać by należało iż te super matki sobie zostawiają. I tony miodu pozyskują.

A pszczelarze co kupują jakieś ich marne kopie to chyba jacyś partacze.

 

Tą paskudną propagandę zapoczątkował twórca pszczoly elgon ze swymi wieżami. Widać są naśladowcy.

To paskudne zjawisko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo przyzwoity wynik jak na ten rok. Tylko pogratulować.

 

Niestety kilku hodowców matek pszczelich piszą lub publikują bzdury, uznać by należało iż te super matki sobie zostawiają. I tony miodu pozyskują.

A pszczelarze co kupują jakieś ich marne kopie to chyba jacyś partacze.

 

Tą paskudną propagandę zapoczątkował twórca pszczoly elgon ze swymi wieżami. Widać są naśladowcy.

To paskudne zjawisko.

Na jodle nareszcie zaczęło kapać pierwszy raz w tym sezonie .Ci naśladowcy mają nikłe pojęcie o pszczołach ,a tym bardziej o spadzi .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Na jodle nareszcie zaczęło kapać pierwszy raz w tym sezonie .Ci naśladowcy mają nikłe pojęcie o pszczołach ,a tym bardziej o spadzi .

Gdzie ? gdzie ? ta jodła ;) . A ja myślałem że mam omamy ,po tylu dniach suszy  nieśmiałe kółka czarnego .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie ? gdzie ? ta jodła ;) . A ja myślałem że mam omamy ,po tylu dniach suszy  nieśmiałe kółka czarnego .

Szanowny kolego. Daremne te pytania. Użytkownik "Kavior", nigdy jeszcze nie odpowiedział na żadne zadane mu na tym forum pytanie. Zaległości ma spore.  U mnie sytuacja obecnie jest taka. W ubiegłym tygodniu wykonałem kolejne wirowanie spadzi, gdyż waga przestała notować przybytki. Przez trzy dni, pszczoły zaczęły się interesować pracownią i zaglądać do warsztatu, co dla mnie jest oznaką braku pożytku. Dziś chciałem przełożyć ramki z dużą ilością miodu spadziowego i pewną ilością czerwiu za kratę, aby po jego wygryzieniu ten miód odwirować. Okazało się , że w ramkach które jeszcze w piątek były puste /odwirowane/ , pokazały się ładne połacie świeżego miodu, który przy wstrząśnięciu ramką spadał kroplami do ula. Pszczoły przestały kręcić się koło pracowni, i podjęły znów ładny lot w kierunku lasu. Dziś waga wykazała 15 dkg na plusie. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pewnie gdzieś nakradły:P tak to jest jak sie hoduje same złodziejki.....:D

 

Okazało się , że w ramkach które jeszcze w piątek były puste /odwirowane/ , pokazały się ładne połacie świeżego miodu, który przy wstrząśnięciu ramką spadał kroplami do ula. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pewnie gdzieś nakradły:P tak to jest jak sie hoduje same złodziejki..... :D

W jednym z poprzednich postów napisał "adam 111" , "współczuje koledze takich ograniczeń".   Teraz ja musiał bym podobne słowa pod jego adresem napisać, ale z grzeczności tego nie zrobię. Gdyby było on tak bystry, za jakiego chciał by tu uchodzić, to by wiedział, że jeśli by pszczoły "pewnie gdzieś nakradły", to był by to miód odpowiednio już zagęszczony, a nie nakrop, który podczas wstrząśnięcia ramką , wylatuje z komórek.  Chyba, że tamte też go "gdzieś nakradły" i nie zdążyły jeszcze tego zrobić. A jeśli już "adam 111" taki merytoryczny, to może opisał by tu jak to "sie hoduje same złodziejki" ???  Jak widać także genetykę pszczoły, ma w jednym palcu. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie musze uchodzic za bystrego drogi kolego:)

no...jesli sie hoduje same złodziejki jak kolega to nic dziwnego ze ma sie takie zbiory....szkoda tylko ze okoliczne pasieki i pszczelarze na tym tracą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No proszę. Jeszcze nie tak dawno "adam111" wypytywał na tym forum, jak by to wyhodować sobie parę zwykłych matek.

http://forum.spp-polanka.org/topic/444-chodowla-matki-na-wlasny-pozytek/

A obecnie już tak "poszedł do przodu" że potrafi hodować linię "złodziejkę" . Szkoda że nie chce być "bystry" i podzielić się z nami swoją wiedzą. A mógł by się odpłacić, bo kiedy on pytał, odpowiedź dostał zadowalającą.

Nie wiem czy wśród tych "pszczelarzy którzy na tym tracą" jest też pasieka "adama111"? Gdyby przedstawił mi jakieś logiczne wyliczenie ile jest tych "strat" , może pomyślał bym o jakimś zwrocie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No proszę. Jeszcze nie tak dawno "adam111" wypytywał na tym forum, jak by to wyhodować sobie parę zwykłych matek.

http://forum.spp-polanka.org/topic/444-chodowla-matki-na-wlasny-pozytek/

A obecnie już tak "poszedł do przodu" że potrafi hodować linię "złodziejkę" . Szkoda że nie chce być "bystry" i podzielić się z nami swoją wiedzą. A mógł by się odpłacić, bo kiedy on pytał, odpowiedź dostał zadowalającą.

Nie wiem czy wśród tych "pszczelarzy którzy na tym tracą" jest też pasieka "adama111"? Gdyby przedstawił mi jakieś logiczne wyliczenie ile jest tych "strat" , może pomyślał bym o jakimś zwrocie.

O jaki tu rekord chodzi? Możem nie kumaty ale nie kumam. Jeżeli to naprawdę jakiś rekord godny odnotowania to do Guinesa 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O jaki tu rekord chodzi? Możem nie kumaty ale nie kumam. Jeżeli to naprawdę jakiś rekord godny odnotowania to do Guinesa 

Szanowny kolego. Rzeczywiście nie jest łatwo pojąć jaki cel wyznaczył sobie "adam111" swoją aktywnością w ciągu ostatnich dwóch dni. W pierwszym momencie wydawało się , że chwilowo nadużył, ale normalnie takie coś jest przejściowe. Jego jednak, nadal trzyma. Proszę przeglądnąć wszystkie jego posty z ostatnich dwóch dni, a następnie postarać się o logiczne uzasadnienie tego.

Rekord Guinnessa, może kolega od razu wykluczyć. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...