Skocz do zawartości
Atena

Wieści z San Escobar

715 postów w tym temacie

Rekomendowane odpowiedzi

Jak mi donosi mój stały donosiciel  z San Escobar  Jose Melina w Republice przeprowadzono kolejny spis rolny. Tamtejszy GUS podał że pogłowie pszczół wzrosło o 100% - poprzednio był 1 obecnie jest 2 ule, ilość pszczelarzy również wzrosła dwukrotnie. Jak widać tempo wzrostu jest znacznie szybsze niż w kraju nad Wisłą, gdzie wg danych GUS z roku 2013 było 920 000 rodzin pszczelich a wg informacji /zamieszczonych na innym poście/ wg danych minrolu mamy 1,55 mln rodzin czyli wzrost zaledwie o ok. 60%. Będzie lepiej? Będzie!!!  

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Według niepotwierdzonych informacji trwają rozmowy z rządem San Escobar w sprawie budowy przez Polskę kosmodromu na pustyni Tatamama. Planowany pierwszy start rakiety, z  kilku działaczami sprawującymi dziś władzę, w miesiąc po wyborach samorządowych.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na San Escobar przygotowywana jest nowelizacja obowiązującej od 200 lat konstytucji. Jest propozycja by w preambule było zapisane że władze dążą do tego by każdy mieszkaniec  był; młody, zdrowy i bogaty. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Znasz ten kraj jak nikt inny mają tam na tym San Escobar wysokie mosty?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Znasz ten kraj jak nikt inny mają tam na tym San Escobar wysokie mosty?

Muszę Cię rozczarować, z  ambasady przyszła odpowiedź że nie ma... 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

[attachmpost-34-0-52323700-1530271254_thumb.jpgent=310:IMG_8690.JPG]Na San Escobar też sezon pszczelarski w pełni...

Na zdjęciu córka znajomka Jose Meliny  Inez  przy ulu ustawionym w cieniu fig i avocado, w tle winnice. Fauna tej krainy obecna jest wszędzie. Na szczęście Ali nie jest groźny dla ludzi ...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

post-34-0-11950700-1530862091_thumb.jpg    Klimat na San Escobar pozwala na prowadzenie gospodarki pasiecznej bez uli, barci, kłód... Na zdjęciu widać taką rodzinę pszczelą która "pracuje"  przy wejściu do altany. Pełny komfort pracy dla pszczelarza... 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To słynne San Escobar, wygląda jakoś znajomo. Jak widać mają tam tam takie same przystanki jak MPK. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To słynne San Escobar, wygląda jakoś znajomo. Jak widać mają tam tam takie same przystanki jak MPK. Pozdrawiam.

To młoda republika. Przyjmuje dobre wzorce od innych. Po co mają wymyślać proch...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość marbert

Idąc śladem wschodnich matactw na rynku młodej republiki pojawił się miód spadziowy z inwertów i barwników. Cena jest bardzo atrakcyjna. Tak dla podrabiającego jak i kupującego.

Wszyscy są super zadowoleni.

Dobry hurtownik z innej republiki obecnie nie pyta o te czary miodowe, wystarczy mu wiedza od pewnych dostawców.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Idąc śladem wschodnich matactw na rynku młodej republiki pojawił się miód spadziowy z inwertów i barwników. Cena jest bardzo atrakcyjna. Tak dla podrabiającego jak i kupującego.

Wszyscy są super zadowoleni.

Dobry hurtownik z innej republiki obecnie nie pyta o te czary miodowe, wystarczy mu wiedza od pewnych dostawców.

A ile za kilogram? Cenę można podać w euro/dolarach/ escudo/hrywniach... A może pyłek się znajdzie...? Z bananowca...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość marbert

35 do 40 zł za 1.2 kg to kpina w dealu. Tyle daje ohydny kapitalista z obcej republiki po badaniu miodu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czołowy dziennik San Escobar La Grappa podał do wiadomości że  POLSKI  IPN poinformował że przesłał do prezydenta Lecha Wałęsy list informujący  iż został uwolniony od zarzutów współpracy z SB.  

W polskich środkach przekazu na razie CISZA...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Chyba coś tam w tym San Escobar źle rozumują. Umorzone śledztwo dotyczy zarzutu że dokumenty dotyczące TW " Bolek" były fałszowane przez SB.  Ponieważ nie stwierdzono takiego fałszerstwa, postępowanie w tej sprawie  umorzono. Oznacza to. że dokumenty są prawdziwe i nie były fałszowane. Poza tym , nic się nie zmieniło. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Chyba coś tam w tym San Escobar źle rozumują. Umorzone śledztwo dotyczy zarzutu że dokumenty dotyczące TW " Bolek" były fałszowane przez SB.  Ponieważ nie stwierdzono takiego fałszerstwa, postępowanie w tej sprawie  umorzono. Oznacza to. że dokumenty są prawdziwe i nie były fałszowane. Poza tym , nic się nie zmieniło. Pozdrawiam.

Może źle przetłumaczone, może przekłamania na łączach satelitarnych. Zapewne jeszcze wielu "łudzi się nadzieją" że jednak był... 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W polskich środkach przekazu na razie CISZA...

To nie jest prawda. Ja nie prenumeruję dzienników  z San Escobar, a jednak znalazłem na ten temat wiadomości w polskich środkach przekazu. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A kiszczak w szafie trzymał fałszywki. No polać się można z taką logiką . Wszyscy wiedzieli , nawet Michnik  .  Śledztwo umorzono w związku z fałszowaniem akt TW ,,Bolek ,,( Lech Wałęsa) i nie stwierdzono fałszerstw. Ale reżim tak ma . Nie  ? Polskie Radio program 1 . Też reżimowe . Szkoda że nie reżimowe ŚMP nie informują że zapadł wynik uniewinniający - sic ! kiszczaka.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość marbert

Mam lat 50. W stanie wojennym nie widziałem świeczek w oknach.

Jestem dziadkiem. Cieszy mnie iż w większości moje dzieci pracują dla Jej Królewskiej Mości, po kształceniu na poziomie mgr. I zarabiają po 15 / 20 funtów na godzinę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na San Escobar gospodarka kwitnie a ludzie żyją dostatniej...

Ostatnio, zdecydowali w referendum, że odkupią stocznię którą kiedyś sprzedali. Mają tam budować okręty podwodne niewidzialne dla radarów/sonarów/-ów... Sprzedali też ostatnią przetwórnie ananasów, niech się Chińczycy martwią co z ich ananasami zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A jak tam ze stopą bezrobocia wyrażoną w %?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A jak tam ze stopą bezrobocia wyrażoną w %?

Jakie bezrobocie? Co prawda część ma STOPY bose ale to sprawa klimatu... 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No i powstał problem...

Dzwoni w nocy Jóźku Melina i prosi abym mu wytłumaczył, jak to jest z tym waszym/naszym referendum, bo on nic nie rozumie a w dodatku jeszcze go miejscowi Polonusi pytają.

PiS był przeciw ale swojej woli nie wyraził czemu wyraz dali senatorowie Najjaśniejszej wypinając się w trakcie głosowania, Platforma, i to drobna reszta,była przeciw i odważnie zaprezentowała swoje stanowisko. Po spektaklu, panujący nad całością Marszałek, obwieścił urbi et orbi, że Platforma znowu zadziałała destrukcyjnie...

No cóż powiedziałem z całą moją odpowiedzialnością, że też nie rozumiem ale popytam bieglejszych w zagadnieniach socjo- i filozoficznych... może coś wytłumaczą. Na rodaków zawsze można liczyć...że wspomoże Polonię.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość marbert

Jak M. Morawiecki został Premierem RP. Czułem zadowolenie (choć nie byłem i nie jestem sympatykiem PiS). Czułem że może człowiek z wizją i wiedzą coś zacznie działać.

JAK się dowiedziałem że wystąpił na konferencji w Brukseli ze zdjęciem Gierka z młodzieżą i tam niby widział Prof. Gersdorf udowadniając w ten sposób jej komunistyczne zboczenie, to ja pierdo....

Gdzie godność?. Gdzie inteligencja?

Ale mi wstyd za takie argumenty Premiera mojego kraju.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

post-34-0-06177700-1534603411_thumb.jpgpost-34-0-94246700-1534603428_thumb.jpg

Tak rosną i owocują w Polsce na działce figi, szczep przywieziony z San Escobar. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi