Skocz do zawartości
Piotr_S

Czas brać się do roboty. Czasu mało a rzecz pilna!

34 postów w tym temacie

Rekomendowane odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z perspektywy pszczelarza - minister Jurgiel jest słabym ministrem rolnictwa, Pani Podsekretarz Stanu Ewa Lech ma bardzo mgliste pojęcie o kondycji branży, jej referat przerwany atakiem chrypki - był jakby żywcem przepisany z opracowań ministra Sawickiego.

 

Prof. Huszcza powiedział swoje dobrze i na temat, nadal nie znajduje zrozumienia.

 

Polanka .... była reprezentowana. Do dziś nie zamieściła materiałów ze spotkania ?!? 

 

 

"BONI-BENEFECJENCI" KPWP Z WSZYSTKICH ORGANIZACJI ŁĄCZCIE SIĘ.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Minister jest sam i może być manipulowany przez tych... którym jest to na rękę.

  Aby była pełniejsza analiza stanu polskiego pszczelarstwa potrzeba by w temat włączyły się władze samorządowe. Nie wiem czy orłem czy jaskółką /czyniącym wiosnę w pasiekach/ w skali kraju jest komisja Rolnictwa woj. Dolnośląskiego która podjęła temat oraz złożyła deklarację dalszych działań w ramach swoich kompetencji.

  Czy wszyscy będą zadowoleni z wtrącania się władz w sprawy samowładnych organizacji - wątpię! Czy jest inna droga do poprawy stanu branży - wątpię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można próbować wpłynąć na decyzję ministra dotyczącą składu rady. Napisać pismo w którym z jednej strony pokazać PZP jako organizację trawioną przez patologię, wyliczyć jak duża część środowiska pszczelarskiego nie znajdzie swojej reprezentacji w radzie, przedstawić siebie jako naturalnego nieformalnego przywódcę tego środowiska. Minister zapewne zgodzi się z tą argumentacją i dopisze jeszcze jednego członka rady choćby dla świętego spokoju.

Ale co dalej? Jak ta rada ma służyć Polance podobnym wystąpieniem jak to ostatnie na Komisji Rolnictwa to mnie to drze czy będzie Polanka w radzie czy nie. Tak czy siak zaangażowanie pszczelarzy widoczne w tym wątku zostało zmarnowane przez nieudolne działanie zarządu. Nie ma co oczekiwać przyznania się do błędu i przeprosin że tak wyszło.

Aby zdobyć się na samokrytykę trzeba mieć poczucie własnej siły i dużego poparcia pośród członków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Minister jest sam i może być manipulowany przez tych... którym jest to na rękę.

  Aby była pełniejsza analiza stanu polskiego pszczelarstwa potrzeba by w temat włączyły się władze samorządowe.

 

Ateno, czy chodzi ci o jawną manipulację na stronie 24 oficjalnego dokumentu sejmowego, gdzie facetowi myli się organizacja jaką reprezentuje jako pszczelarz zawodowy?. A może przegapiłem moment ochrzczenia SPZ mianem "Sądecki bartnik"?. Kogo w końcu reprezentuje Janusz Kasztelewicz w Sejmie? Może sam się wprosił jako właściciel firmy "Sądecki bartnik" i postanowił powalczyć o interes pszczelarzy/handlarzy* (niepotrzebne skreślić). Bo jeżeli "Sądeckiego bartnika" - to chyba nie ta komisja. Hitler miał owczarka niemieckiego "Blondi". Czy możemy go z tego powodu uważać za jedynie przedstawiciela kynologów niemieckich?

Według mnie drugi reprezentant środowiska pszczelarskiego podający się za prezydenta PZP powinien uwzględnić fakt, że wcześniej sam sobie wypisał żółty papier swej rezygnacji ze stanowiska.

 

http://orka.sejm.gov.pl/zapisy8.nsf/0/E4AC53EA20540124C1257FEF0049D480/%24File/0084708.pdf

 

Na podstawie powyższego uważam, że do budynku sejmowego może wejść każdy przedstawiając się dowolnie, reprezentując kogokolwiek i tak manipulować naiwnym ministrem. Przy niemej aprobacie pozostałych osób.

Może dlatego zmanipulowany pan minister postanowił włączyć do Rady Dialogu Społecznego Rolnictwa specjalistę od przemytu leków weterynaryjnych z żółtym papierem i dużego importera miodów?

Fajnych mamy tych przedstawicieli pszczelarstwa. Jeden organizuje na złość panu ministrowi "Marsz w obronie pszczół", a drugi chowa się przed nim pod biurkiem w gabinecie tegoż ministra. Obaj pszczelowolacy. Ten lepiej wykształcony nie jest zmuszony wciągać w swe manipulacje socjotechniczne plebsem pszczelarskim autorytetu Kościoła, bo ma bardziej naukowe argumenty i kasę. Oni zorganizują dialog społeczny z tym twoim samorządem. Masz to jak w wiadomym banku i na wiadomej hipotece.

Co zaś do ministra, to sam sobie kształtuje elektorat i widać, że pszczelarzami, ze względu na ich liczebność i rozbicie środowiska, nie musi się przejmować. Wystarczy że ich reprezentanci potrafiący okiełznać plebs pszczelarski jedzą mu z ręki.

I tu go rozumiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do jutrorano; a kto wystąpi o uzupełnienie rady, z jakim umotywowaniem i w czyim imieniu? I dlaczego miałby się minister tym przejąć skoro już ma przedstawicieli!!!

Do robinhuud; rozwinąłeś to co ja napisałem w skrócie. Mam nadzieję że moje przeświadczenie iż włączenie się władz samorządowych w sprawy pszczelarskie może przynieść pozytywne efekty. Jeżeli nie samorząd -to kto? Jeżeli nie teraz -to kiedy? / Sparafrazowane powiedzenie Gorbaczowa/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Umotywowanie już przedstawiłem.

W skrócie jeszcze raz: brak reprezentacji dużej części środowiska pszczelarskiego, istnieje ponad 20 organizacji pszczelarskich nie skupionych w PZP zrzeszających ponad 10 tys. członków. Do tego koniecznie dodać kilka zdań o upolitycznieniu PZP i stanie patologicznego rozkładu organizacji pokazując chronologię występowania ze struktury PZP kolejnych związków Nie zaszkodzi napomknąć o uwikłaniu PZP w przestępczy proceder handlu nielegalnie sprowadzonym lekiem.

 

Na koniec przypomnieć że Polanka jest jedyną organizacją pszczelarską ogólnopolską, przypomnieć aktywność i zasługi Polanki z minionych lat( marsz, dezyderat, robota Czarga w Komisji) które predysponują ją do spełnienia roli reprezentanta niezrzeszonych w PZP w pracach Rady.

Występuje prezes Polanki Piotr Skorupa.

Minister się zgodzi. Nie widzę powodów dla których miałby odmówić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na stronie głównej SPP "Polanka" 18 maja br zamieszczony został materiał  pt. "Sprawozdanie z wyjątkowo pracowitej wiosny"

 

http://spp-polanka.org/artykuly/aktualnosci/sprawozdanie-z-wyjatkowo-pracowitej-wiosny/

 

W uzupełnieniu do tego tekstu wklejam link do dokumentu - jest to odpowiedź MRiRW z 25 maja br wystosowana do Przewodniczącego Sejmowej Komisji RiRW P. Jarosława Sachajko w sprawie postulatów pszczelarzy (Polanki i in. organizacji z nią występujących):

 

https://drive.google.com/file/d/0B5tjHxdLmfoVcF80QUxDaXhEY1E/view

 

Chciałbym przy okazji zwrócić uwagę na "nieczynny" od dłuższego czasu link do dokumentów z działu "Pisma przychodzące i wychodzące", w którym miała być zamieszczane bieżąca korespondencja Stowarzyszenia:

 

http://spp-polanka.org/dokumenty/

 

( na moim komputerze wyświetla się komunikat: "404 Not found" ?!?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Wojciech_p

 

 

W uzupełnieniu do tego tekstu wklejam link do dokumentu - jest to odpowiedź MRiRW z 25 maja br wystosowana do Przewodniczącego Sejmowej Komisji RiRW P. Jarosława Sachajko w sprawie postulatów pszczelarzy (Polanki i in. organizacji z nią występujących):

 

https://drive.google.com/file/d/0B5tjHxdLmfoVcF80QUxDaXhEY1E/view

 

Odpowiedź na wnioski środowiska pszczelarskiego jest mniej więcej taka: Spadajcie na drzewo.

Dziwne tym bardziej że to nikt inny jak ekipa trzymająca władzę prosiła organizacje o wskazanie problemów i sposobów ich rozwiązania.

Chociaż mnie już nic nie powinno zdziwić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...