Skocz do zawartości
jokaz

Dolnośląskie piekiełko

257 postów w tym temacie

Rekomendowane odpowiedzi

Jest przynajmniej kilku Borysów czynnych w polityce (nie licząc Borysławów). 

Tu należy odróżnić dwóch posła Piotra Borysa (byłego europarlamentarzystę , obecnie posła na Sejm z ramienia KO)

i Ryszarda Borysa vice prezesa Dolnośląskiej Izby Rolniczej.

Jak rozumiem największe nadzieje wiąże Kol. Jokaz z posłem Piotrem Borysem.

No cóż ... naprawdę nie możecie w Dolnośląskiem znaleźć lepszych rzeczników niż Protasiewicz i Borys?

https://gazetawroclawska.pl/protasiewicz-i-borys-nie-beda-europoslami-ale-dostana-wielka-odprawe-co-beda-robic/ar/3456261

https://gazetawroclawska.pl/protasiewicz-i-borys-nie-beda-europoslami-ale-dostana-wielka-odprawe-co-beda-robic/ar/3456261/2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nam odpowiadają ci którzy są skuteczni!!!.  

O wsparcie zwracaliśmy się do jeszcze paru...Pani poseł Mrzygłocka również ma swój wkład w sprawy związane w rozwiązywanie spraw związanych z pszczelarstwem, i dzięki jej za to. Jakie zainteresowanie tematyką pszczelarską wykazali się członkowie parlamentarnego Zespołu d/s wspierania pszczelarstwa??? Nawet nie potrafili się zebrać(!)  

Nie ma jak to pięknie wykazać się dużym  zaangażowaniem się... w krytykę.   

Tak, tak zebrali aby się wybrać /edytowano 25.02/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
38 minut temu, Atena napisał:

Nam odpowiadają ci którzy są skuteczni!!!.  

A w czym ta skuteczność posłów Protasiewicza i Borysa się przejawiła?

Jakie zainteresowanie tematyką pszczelarską wykazali się członkowie parlamentarnego Zespołu d/s wspierania pszczelarstwa??? Nawet nie potrafili się zebrać(!)  

Przypomnę, że przewodnicącym Zespołu jest P.  Jan Łopata (PSL)

Miałem rację pisząc w IV 2020 roku:

"Już jedno posiedzenie Zespołu d.s. Wspierania Pszczelarstwa mamy za sobą -22 listopada ub. roku wybrano prezydium Zespołu. Kukizowcy z PSL-em najliczniejszą frakcją w Zespole 11 na 18 - będzie dobrze - jak zwykle."

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dyskusja o tym jak pomóc pszczołom toczy się od lat. W tym zurbanizowanym i nasyconym chemią przemysłową świecie przydałby się jakiś " korytarz życia" dla pszczół...         Jak go zapewnić??? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Korytarz życia, powiadasz Ateno. Inaczej wygląda to w mieście, inaczej poza nim,

generalnie chodzi o to żeby zostawić środek wolny i usunąć się na boki.

A kto miałby tym korytarzem do pszczół dojeżdżać?

Pszczelarz? Dziś próbowałem dojechać do jednej pasieki,  ale jeszcze trzeba poczekać - takie błoto.

W Dolnośląskiem pewnie już lepiej podeschło - w końcu macie tam ponoć piekiełko.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Skuteczność posła Borysa.

11.03.2021 odbędzie się online zespół da. pszczelarstwa. Będzie dużo o wosku i węzie pszczelej. Zabiegi moich kolegów z piekiełka dotrą do Warszawy. A co z tego będzie to się zobaczy. 

W Dolnośląskiej Izbie Rolniczej miałem swoje 5 minut z prezentacją multimedialną dotyczącą jakości wosku i węzy pszczelej. Na 11.03.2021 zostałem zaproszony na posiedzenie. Dobrze że nie jestem sam😉

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Szkoda że w tej batalii nie ma żadnego wsparcia ze strony Komisji Rolnictwa Urzędu Marszałkowskiego /jak to drzewiej bywało/ choć przedstawiciel  był zaproszony na spotkanie. A może "im gorzej tym lepiej," jak mawiali starożytni Indianie??? Żywię nadzieję że będziemy powoli, powoli dążyć ku lepszemu ale z tymi którzy rozumieją ku czemu dążymy... 

Chodźcie z nami... Hasło jakby znane ale TU i TERAZ aktualne!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi