Skocz do zawartości
jokaz

Dolnośląskie piekiełko

439 postów w tym temacie

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, Atena napisał:

Więcej, na ten temat, w najbliższym czasie...

Nie wiem jakie będą dalsze efekty współpracy z DIR ale na wniosek kilku organizacji pszczelarskich działających na terenie Dolnego Śląska DIR wyznaczyła do kontaktu i współpracy z organizacjami Pana Waldemara Jankowskiego. Pan Jankowski wydaje się być zainstalowany problematyką pszczelarską. 

Ps. Nie było by parcia także i z mojej strony na DIR, gdyby nie bierna postawa największych organizacji pszczelarskich na dolnośląskiej ziemi.

Obiecane mam, że po 15 stycznia 2023 odbędzie się spotkanie robocze w DIR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z Dolnośląskiego podwórka.

Powstało kolejne stowarzyszenie pszczelarzy na Dolnym Śląsku. Niestety, nie mam żadnych informacji czy prężne działają. W opinii mojego kolegi pszczelarza, nowe stowarzyszenie to przerost ambicji. 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To bardzo pozytywne, że jako prezes WKP chcesz aktywnie włączyć się w działalność społeczną na rzecz rozwoju pszczelarstwa w Dolnośląskim. Nawiązywanie współpracy z jednostkami samorządowymi i instytucjami działającymi na rzecz rolnictwa i środowiska naturalnego oraz organizowanie kursów szkoleniowych dla pszczelarzy to bardzo ważne działania, które mogą przyczynić się do poprawy sytuacji pszczelarzy i zdrowotności pasiek. Dobrze, że kurs Rzeczoznawców Chorób Pszczół cieszy się dużym zainteresowaniem i że udało ci się zapewnić wykładowcę oraz stworzyć specjalną stronę internetową. Szkolenia tego typu mogą być bardzo pomocne dla pszczelarzy, ponieważ pozwalają im poszerzyć swoją wiedzę i umiejętności, co przyczyni się do lepszej opieki nad pasiekami. Trzymam kciuki za dalszy rozwój tego przedsięwzięcia.



__________________________
http://otomedi.pl/chrzastnica-kedzierzawa/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę czasy się zmieniły.

Pandemia, choroba Pana Kłaka i ogólnie słabe działania pozostałych organizacji pszczelarskich. Brak koncepcji działania. I jeszcze to... Trudno się współpracuje z kimś, kto na dzień dobry rzuca słowa.  "Rozdajecie pieniądze? Bo jak nie, to nie mamy o czym rozmawiać"

Dolnośląskie piekiełko nie wygasło. Brakuje rąk do pracy. Każdy patrzy, aby coś dla siebie ugrać. A co ja mogę, ze Zbyszkiem czy Adamem. Atena motywuje do działania. Ma swoją wizję. Można się zgadzać lub nie, ale coś się robi. A pozostali? 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uznanie dla prób aktywowania społeczności pszczelarskiej dla WSPÓLNEGO/SOLIDARNEGO działania /wyrażone przez "uderzeniowca"/  cieszy ale... czyż ta jaskółka uczyni wiosnę?   W dyskusjach z pszczelarzami dominuje postawa - oczekiwania na JAKIEŚ dodatkowe pieniądze.  Czyli oczekiwanie "na rybę a nie na wędkę"...  Odwrotnie jeśli chodzi o krytykę - na najwyższym poziomie. 

Jak to, cholera, ożenić ???  Krytykę z aktywnością... Chyba że KTOŚ  aktywny zaprosi, do wspólnej dyskusji krytykantów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  W poniedziałek Dolnośląska Izba Rolnica organizuje  spotkanie które ma zainaugurować nowy rozdział we współpracy dolnośląskich pszczelarzy...

   Wśród zaproszonych przedstawiciel Polanki. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 19.01.2023 o 08:03, Atena napisał:

Wśród zaproszonych przedstawiciel Polanki. 

ja tam tylko zwykły członek Polanki....

I po spotkaniu. Było trochę narzekania. Ale najważniejsze, że przedstawiciel Izby Rolniczej zobowiązał się do działania na rzecz pszczelarstwa na Dolnym Śląsku. Jak dotąd żadna organizacja czy to pszczelarska czy to około rolnicza nie łączy tyle związków i stowarzyszeń pszczelarskich jak Izba. Oby ten trend się nie zmienił. Są pomysły.

Duża cześć czasu poświecono nowej perspektywie (dofinansowania) na lata 2023/2027

Co mi utkwiło w pamięci. Cytat: "Trzeba zaangażować parlamentarzystów od prawa do lewa"

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  No i zaczęliśmy, na Dolnym Śląsku,  nowy rozdział współpracy(?) / no może współdziałania / którego celem jest koordynowanie całokształtu spraw związanych z pszczelarstwem.  Informacje o podjęciu TAKIEJ INICJATYWY  zamieszczane były TU  parokrotnie...

  Należy podziękować władzom Izby za podjęcie się tego trudnego acz bardzo potrzebnego przedsięwzięcia....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym również pogratulować Jokazowi  tego iż udało mu się zebrać, przy tym piekielnym kociołku, tak liczne grono zainteresowanych.  Zapewne część przybyła tylko  aby się ogrzać ale, nie wątpię iż większość będzie dorzucała jakieś drwa aby nie wygasło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sygnalizowana od dłuższego czasu perspektywa podjęcia przez Dolnośląską Izbę koordynacji spraw pszczelarskich na Dolnym Śląsku była przedmiotem wielokrotnej krytyki na portalu. Wbrew owym nieprzyjaznym rokowaniom doprowadziliśmy do spotkania o którym zainteresowani przeczytają powyżej. Padły tam deklaracje i plany co do dalszej kontynuacji podjętego dzieła. Należy zaufać uczestnikom że będą czynnie angażowali się w przyjęte na siebie zadania.   Jest zapowiedź że od marca będą wdrażane trzy programy wspierania pszczelarstwa.  KTOŚ TO MUSI WDRAŻAĆ...

  Dziwić może że przy tak częstej krytyce stanu organizacyjnego naszego pszczelarstwa na razie NIKT nie zabrał głosu.  Miejsca na portalu nie zabraknie... Każdy głos może wnieść nowe impulsy dla wspólnego dobra i ułatwienia życia społeczności pszczelarskiej. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  Aby pod tym tygielkiem ze smołą, na Dolnym Śląsku, nie wygasło,  deklarację zacieśnienia współpracy z Izbą Rolniczą / w tematyce związanej z pszczelarstwem/ złożył pracownik Dolnośląskiego ODR-u  odpowiedzialny za tą tematykę. 

Pozostaje życzyć owocnej współpracy dla szczęścia i zadowolenia pszczelarzy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po dość jednoznacznej ocenie "zaangażowania "  w sprawy pszczelarskie Ministerstwa a szczególnie odpowiedzialnego  v-ce ministranta podjąłem trud rozpoznania na co można liczyć w terenie. Po, przydługich konsultacjach  z DODR-m  okazało się że można liczyć na WIĘKSZE zaangażowanie tej instytucji. O czym powyżej...                                     W rozmowach z dwoma  Powiatowymi Zakładami Doradztwa Rolniczego  okazuje się że również są gotowe podjąć współpracę z pszczelarzami ze swojego terenu. Oczywiście  KTOŚ musi wyjść z taką inicjatywą!!!  Co będzie stanowiło tematykę spotkań - to sprawa zainteresowanych. W każdym powiecie są inne problemy. Wnioski będą do przekazania WYŻEJ....


 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Atena napisał:

W rozmowach z dwoma  Powiatowymi Zakładami Doradztwa Rolniczego  okazuje się że również są gotowe podjąć współpracę z pszczelarzami ze swojego terenu.

To gdzie Oni byli do tej pory?

11 godzin temu, Atena napisał:

Po, przydługich konsultacjach  z DODR-m  okazało się że można liczyć na WIĘKSZE zaangażowanie tej instytucji.

Sprawa jest banalnie prosta!!

Pracownik DODRu obiecał, że będzie się bardziej przykładał do spraw pszczelarskich a za kilka dni go zwolnią. On nie przekaże informacji nowej osobie. A czas płynie. I tak to się dzieje od prawie 20 lat. Przyjdzie nowy i powie: "Pierwsze słyszę" lub co gorsza "To ja mam współpracować ze środowiskiem pszczelarzy?"

"Obiecanki cacanki"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znam ich współpracę.  Jest ona z zasady jednostronna.  Ty dla nich pracujesz, a jak coś potrzebujesz nic z tego nie wychodzi.  I mowa jest o DODR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Borden napisał:

Znam ich współpracę.  Jest ona z zasady jednostronna.  Ty dla nich pracujesz, a jak coś potrzebujesz nic z tego nie wychodzi.  I mowa jest o DODR

I tak od nastu lat. 

Smutna prawda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po przydługiej wymianie poglądów pan dyrektor DODR-u  przyznał że jego instytucja  pokocha pszczoły na równi z  trzodą, baranami, drobiem czy kukurydzą.  Te słowa pszczelarze zapewne zapiszą złotymi zgłoskami...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Jeden z biesów, mających pieczę nad piekiełkiem, wieści iż początkiem kwietnia odbędzie się spotkanie dolnośląskiego "aktywu" pszczelarskiego...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tym czasem na dolnośląskie ziemi pojawiły się plakaty na przystankach autobusowych informujące o konferencji Polankowgo klubu. 

Czy zdążycie nas odwiedzić 🤔

IMG-20230314-WA0012.jpg

Edytowane przez jokaz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prestiżowe miejsce naszej II Sudeckiej Konferencji Pszczelarskiej. 

Będzie się działo, po wszystkim zapewne zdam Wam relację. 

Do zobaczenia 

IMG-20230324-WA0005.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za nami II Sudecka Konferencja Pszczelarska w Wałbrzychu. 

Polankowicze dali radę!

Przesyłam link jak to u nas było.  Jest długa lista osób którym trzeba dziękować ale nie jestem w stanie wszystkich wymienić aby o nikim nie zapomnieć. 

Wszystkim zaangażowanym dziękujemy. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...