Skocz do zawartości
jokaz

Dolnośląskie piekiełko

439 postów w tym temacie

Rekomendowane odpowiedzi

Nowi  włodarze zamku ZDJĘLI  szyld "Święto Kwitnących Lip"...   Obwieszczał "miastu i światu"  o święcie regionalnej braci pszczelarskiej.

 Trwają konsultacje aby szyld o podobnej treści / w sensie podobnego sposobu działania dla środowiska pszczelarskiego/ zawisł w innym, godnym miejscu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.07. z inicjatywy posła Piotra Borysa w siedzibie Dolnośląskiej Izby Rolniczej na się odbyć spotkanie przedstawicieli organizacji działających na Dolnym Śląsku. Na spotkanie zaproszony jest p. Kudła /ex prezydent PZP, szef ministerialnego(!) zespołu d/s pszczelarstwa/. O spotkaniu /telefonicznie/ informowałem członka zarządu Polanki.  Tematem mają być /przede wszystkim / sprawy które następnie będą podjęte przez Poselski Zespół...

  Jak widać w "dolnośląskim piekiełku"  TLI  się jakiś ogieniek inicjatyw które próbujemy przenieść na szerszą płaszczyznę /ogólnokrajową/.  Jakoś na ogólnopolskim forum Polanki nie widzę wpisów o podobnych inicjatywach   wypływających z innych regionów. 

  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, Atena napisał:

Nowi  włodarze zamku ZDJĘLI  szyld "Święto Kwitnących Lip"...   Obwieszczał "miastu i światu"  o święcie regionalnej braci pszczelarskiej.

 Trwają konsultacje aby szyld o podobnej treści / w sensie podobnego sposobu działania dla środowiska pszczelarskiego/ zawisł w innym, godnym miejscu. 

W nawiązaniu do kolejnego posta pana Ateny, może należało by na pomoc, poprosić kogoś z drugiego końca Polski , tak jak na spotkanie Dolnośląskich organizacji pszczelarskich. Moim skromnym zdaniem  na takie spotkanie pan Kudła nie powinien być zapraszany. To on powinien zapraszać i organizować je. Prawdopodobnie pan Atena też oczekuje na zaproszenie przez "nowych włodarzy  zamku Grodziec", aby był łaskaw wyrazić zdanie na temat wspomnianego "szyldu". A tu zaproszenia nie widać . Trzeba się więc pożalić na całą Polskę. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grodziec był miejscem spotkań pszczelarzy  oraz innych ludzi związanych z pszczelarstwem oraz zainteresowanych pszczelarstwem np. szkolnych wycieczek  dydaktycznych /o tematyce pszczelarskiej/, spotkań przedstawicieli organizacji pszczelarskich z przedstawicielami władz administracyjnych i samorządowych itp. Nowe władze dały jasno do zrozumienia że ICH to nie interesuje...

   Na zaproszenie nie czekam... bo i po co?  To co zainicjowałem służyło środowisku pszczelarskiemu przez wiele lat.  Podkreślę, środowisku pszczelarskiemu nie MNIE,  ja oprócz  SATYSFAKCJI   NIC  Z TEGO NIE MIAŁEM. 

    I jeszcze jedno; gospodarzem spotkania jest Izba Rolnicza i to jej szef decyduje o kierunkach działania  a każdy kto ma wolę wesprzeć działania na rzecz pszczelarstwa w Rzeczpospolitej  nie zostanie pominięty.  Mam podstawy aby wyrazić taką opinię...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dolnośląski pszczelarstwo doczekało się już pełnych czternastu stron na portalu!!!  Nasuwa się pytanie; skąd się to bierze że po pierwszym wpisie w tym wątku/temacie kol. Jokaza tak wielu tak wiele TU napisało?  A inne REGIONY to co... od macochy?   Nie ma problemów, osiągnięć, sukcesów, porażek ? 

   Żywię nadzieję, że już w kwadrans ukażą się wpisy zaczynające się od; 

   U nas w ....  to... 

   Gdzież tam Dolnoślązakom do naszych dokonań czego dowodem jest...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, Atena napisał:

  A inne REGIONY to co... od macochy?   Nie ma problemów, osiągnięć, sukcesów, porażek ? 

   

Panie "atena". W przerwie pomiędzy miodobraniem w jednej pasiece , a przejazdem do drugiej, mam dla pana dobrą radę. Może założył by pan sobie chociaż małą pasiekę ,  wiedział by wtedy, że trwa sezon i kto teraz nie weźmie tego, co mu pasieka przynosi, następną okazję będzie miał dopiero za rok. Pszczelarze nie mają teraz czasu aby siedzieć i odpowiadać na pana wydumane problemy.  A skoro na prawdę nie ma pan już co robić , to może jednak pokusił by się pan dowiedzieć skąd , po co i kiedy , powstały Izby Rolnicze?  Nadal pan wierzy , że to one załatwią większość problemów pszczelarstwa, na co darmo oczekuje pan już kilkadziesiąt lat. Ponieważ książek pan nie posiada, można skorzystać z zasobów internetowych i temat opanować . Jak myślę odpowie pan ... swoimi własnymi słowami z jednego z wcześniejszych wpisów. "Na zaproszenie nie czekam ... bo i po co?"  Tak też jak myślę , mogły by brzmieć odpowiedzi od tych których pan chce namówić do pisania o problemach w innych rejonach kraju.  Napisał pan już zresztą "po co?"    Dla własnej SATYSFAKCJI". Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, Atena napisał:

  Widzę, że ma Pan kilka pasiek i czas aby mnie pouczać...

  I tak to trwa od lat...

Panie "atena" . Proszę sięgnąć pamięcią odkąd to pan "panoszy " się na tym forum? I tak na prawdę nie da się określić , jaki pan ma w tym cel? Kiedy przez dłuższy czas nikt nie odpowiada na pana wpis , lamentuje pan że nikt się nie interesuje poruszonym przez pana tematem. Kiedy ktoś wreszcie coś napisze , szuka pan powodów dla których właśnie ta osoba nie powinna panu odpowiadać. 

Tak. obecnie już z powodu wieku mam tylko dwie pasieki. Jedną w górach tu gdzie mieszkam, oraz drugą na Lubelszczyźnie, już ponad dwadzieścia lat , dzięki której  mam co roku jakiś miód, nawet wtedy gdy w górach spadź nie wystąpi. I dzięki dobremu organizowaniu czasu , mam zawsze jeszcze jego trochę,  aby napisać coś na forum własnej organizacji.  Zawsze chętnie dzielę się tym czym mogę, chociaż więcej ostatnio dzieje się to w inny sposób aniżeli na forum. Coraz mniej jest chętnych , aby te dyskusje były publiczne , i jak się wydaje jest to uzasadnione.   Ja pana pouczać nie mam zamiaru, chociażby w myśl zasady że "czego się Jaś nie nauczy ......."  Jest pan wyjątkowo "upierdliwą " osobą, zwłaszcza kiedy weźmie się pod uwagę fakt, że nie jest członkiem żadnej organizacji pszczelarskiej.  Książkę można by napisać gdyby zebrać te "rady" jakich pan tu setki umieścił, które jednak nigdy nie dotyczą praktyki pszczelarskiej, a z reguły działania organizacyjnego, o czym nie ma pan zielonego pojęcia. A uczniem jest pan wyjątkowo mało pojętnym, gdyż jak sam pan zauważa "i tak to trwa od lat" . nie zrozumiał pan że , jeśli nie ma się kilku skrótów przed nazwiskiem, to przynajmniej trzeba mieć rzetelną praktykę w temacie , w którym chce się zabierać głos jako  autorytet.  Wiem , że to co piszę , co najwyżej wywoła u pana ubolewanie , że nikt nie może poznać się na pana intencjach , które zna tylko pan, i nie wiadomo jakie są?  Skoro nie odpowiada panu , że to właśnie ja zdecydowałem się odpowiedzieć na pana wpis, to oczywiście mogę tego więcej nie robić, tylko proszę nie uskarżać się w następstwie, że "A inne REGIONY to co... od macochy?   Nie ma problemów, osiągnięć, sukcesów, porażek ? " . Być może wobec ogromu pańskich osiągnięć we własnym REGIONIE , nikt nie jest w stanie "pochwalić  się " swoimi , aby nie narazić się na kompromitację. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  Parę lat temu zdiagnozował Pan u mnie demencję...

  Proponuję pójść o krok dalej i uznać mnie za nieboszczyka.  Jakoś to przeżyję...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry.

Wczoraj miałem okazję reprezentować koleżanki i kolegów Polankowiczów na spotkaniu zrorganizowanym przez Pana posła RP Piotra Borysa, spotkaniu roboczym w Izbie Rolniczej we Wrocławiu. Gospodarzem był Pan Ryszard Borys prezes DIR. Pszczelarzy reprezentowali 3 przedstawiciele. Jednego związku i dwóch stowarzyszeń działających na terenie Dolnego Śląska. 

Pana posła interesowały spostrzeżenia co do opracowywanego planu Wspólnej Polityki Rolnej na lata 2023/2027 Został nam przekazany już trzeci projekt tego dokumentu. Skany przesłałem Panu prezesowi SPP Polanka.

Dyskusja dotyczyła w głównej mierze jakości miodów, problemów w pozyskiwaniu środków z innych źródeł niż K.P.W.P.

Dla mnie najważniejsze było zagadnienie jakie poruszyłem na zakończenie spotkania. Dlaczego nie ma efektów w tym prawnych a dotyczących jakości wosku i węzy pszczelej? Odpowiedzi jaką usłyszałem a Państwu przekazuję jest taka. Cytuję: "Nie ma normy unijnej i nic nie można zrobić". 🙁

 Czyli dalej tkwimy w tym woskowym piekiełku. 

IMG_20220718_100415.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  Trwają konsultacje w sprawie zmiany miejsca spotkań i świętowania pszczelarzy i konsumentów tego co jest produktem z ula i wytworem pasieczników.   Ma być godnie, interesująco i...wesoło. Tradycję z Grodźca należy kontynuować i rozwijać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  Jest wstępna deklaracja  nowego podmiotu społecznego, równie atrakcyjnego, miejsca gdzie będzie można kontynuować  to co stanowiło atrakcję na średniowiecznym zamczysku w czasie  ostatnich kilkunastu  lat. 

  Po poprzednim pozostają  nostalgiczne wspomnienia... i znajomości z wieloma wspaniałymi ludźmi  którzy tam bywali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W świat poszły podziękowania  skierowane do Ministra Rolnictwa za pośrednictwem Fb. Plakat mówi sam za siebie. Dolnośląscy pszczelarze nie siedzą cicho. 

poster_2022-08-04-094315.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szanowny kolego.  Tak jak należy przyklasnąć idei tego co robicie , tak już zastrzeżenia może budzić błąd ortograficzny na plakacie.  Biorąc pod uwagę niewielką w sumie ilość  treści na plakacie  taki błąd niezbyt świadczy o autorach tych słów.  Nie wiem czy o ile przekaz trafi do kogoś z Ministerstwa, czy będzie on poważnie traktował autorów tego plakatu.    Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma kolega rację, budowanie plakatu na telefonie komórkowym komuś kto ma słabe pojęcie jak powinien plakat wyglądać nie służy pomysłodawcom nie mnie jednak liczą się chęci. 

Pozdrawiam 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, jokaz napisał:

nie mnie jednak liczą się chęci. 

Ponoć dobrymi chęciami jest piekło brukowane.

Piekiełkowi fanatycy uli z Dolnego Śląska dziękują ministersrtwu rolnictwa za ustawę pszczelarską,

ale przeca ustawy to nie minrol uchwala tylko parlament, więc te podziękowania całkowicie niezasłużone są.

Może jeszcze jakąś statuetkę wystrugacie na okoliczność następnych hołdów?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, czarg napisał:

Może jeszcze jakąś statuetkę wystrugacie na okoliczność następnych hołdów?

Może lepiej niech wystuga okolicznościową statuetkę pewien mocy w pisowni ale nie w czynie pszczelarz z Pomorskiego. 

Bez odbioru

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, jokaz napisał:

Może lepiej niech wystuga okolicznościową statuetkę pewien mocy w pisowni ale nie w czynie pszczelarz z Pomorskiego. 

Bez odbioru

Jak to "wystuga" skoro taki on w czynie niemocny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sprawie utworzenia/powołania/poczęcia, / na Dolny Śląsku,/ ośrodka konwersacji o sprawach pszczelarskich, powiązanej tematyki środowiska naturalnego i ekologii  trwają konsultacje  wśród potencjalnych uczestników takiego przedsięwzięcia... 

   Zainteresowanie zgłosili przedstawiciele kilku organizacji i instytucji...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu wczorajszym miałem okazję wraz z kolegą z innego stowarzyszenia uczestniczyć w zebraniu Komisji Rolnictwa przy Sejmiku Województwa Dolnośląskiego. 

Jednym z punktu tego spotkania jaki był omawiany to problem przepszczelenia rodzin pszczelich. Przy okazji wspomnieliśmy o braku rozwiązań prawnych w tym zakresie jak również wspomnieliśmy o braku normy na węzę i wosk pszczeli.

Radni wysłuchali naszych argumentów i zaproponowali aby wszystkie poruszane problemy zostały spisane i przekazane Komisji. Zastępca przewodniczącego Komisji Rolnictwa poinformowała nas, że zwróci się do wszystkich sejmików w Polsce z prośbą o ustosunkowanie się do zagadnień związanych z pszczelarstwem i jednocześnie zapowiedziała wystosowanie pisma do MR w celu podjęcia działań mających na celu poprawę jakości pszczelarstwa w Polsce.

Pragnę podziękować Koledze prezesowi Zbyszkowi ze stowarzyszenia Rudna za pomoc merytoryczną w tym spotkaniu. Nieocenioną! Krótką relację ze spotkania zdałem naszemu Prezesowi Marcinowi Kruszewskiemu. 

Cały czas na dolnośląskiej ziemi podejmowane są inicjatywy mające na celu aktywizację parlamentarzystów w tym europosłów, dotyczące pszczelarstwa. 

pozdrawiam 🖐️

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wiosnę da się wyczuć że idą wybory...

  Radni sejmikowi dostrzegli pszczoły... i pobudzeni inicjatywą kol. Jokaza  zainteresowali się tematem, co prawda, po paru latach.  No i dobrze, bo jak się tak wespół zajmą tematem to może w tym dolnośląskim, pszczelarskim piekiełku zapłonie prawdziwe ognisko a grzać się przyjdą przedstawiciele wszystkich organizacji pszczelarskich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedy okazało się jak przedstawiciel władz naszej Najjaśniejszej potraktował, w stolicy, przedstawicieli środowiska pszczelarskiego / o czym doniósł na portalu przedstawiciel Polanki/ w naszym dolnośląskim piekiełku podjęliśmy intensywniejsze działania aby skoncentrować  się na współpracy organizacji pszczelarskich w oparciu o Dolnośląską Izbę Rolniczą.

   Więcej, na ten temat, w najbliższym czasie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...