Skocz do zawartości
jokaz

Dolnośląskie piekiełko

439 postów w tym temacie

Rekomendowane odpowiedzi

  Znowu ukazał się dym wokół kociołka w Dolnośląskim piekiełku...

   Prowadzone są konsultacje przed kolejnym, dorocznym spotkaniem przedstawicieli organizacji pszczelarskich działających na Dolnym Śląsku.  Zapewne ktoś obsługujący palenisko będzie informował o postępie przygotowań... Oby tylko jakieś inne siły nieczyste /czytaj; covid / nie pokrzyżowały planów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ zarysowuje się perspektywa spotkania przedstawicieli pszczelarzy w Dolnośląskiej Izby Rolniczej chciałbym zaapelować do wszystkich organizacji pszczelarskich (z)Dolnego Śląska o poważne potraktowanie możliwości  skorzystania z szansy na współuczestniczenie w kształtowaniu spraw interesujących środowisko pszczelarskie.  Zapewne, /są takie zapowiedzi/ w spotkaniu uczestniczyć będą parlamentarzyści którzy czynnie włączają się tę tematykę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Atena napisał:

chciałbym zaapelować do wszystkich organizacji pszczelarskich (z)Dolnego Śląska o poważne potraktowanie możliwości  skorzystania z szansy na współuczestniczenie w kształtowaniu spraw interesujących środowisko pszczelarskie.

Cześć, 

Właśnie się dowiedziałem, jak nie dawno w powiecie lubińskim zorganizowano spotkanie z pszczelarzami, gdzie padły deklaracje współpracy a już po dwóch miesiącach od jednego szefa z Lubina pada stwierdzenie, że nie będzie współpracować, bo on sobie tak tylko powiedział na spotkaniu.

Ręce opadają. Ludzie klepią to, co pozostali chcą usłyszeć a jak przychodzi do konkretów to nie ma chęci. I co mu zrobisz?

Podobnie było na spotkaniu na zamku Grodziec w 2017 roku bodajże. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słowo się rzekło kobyłka u płota...

14 grudnia, zgodnie z wcześniejszymi  deklaracjami, Dolnośląska Izba Rolnicza organizuje spotkanie z przedstawicielami organizacji pszczelarskich działających na Dolnym Śląsku. Czas wyjątkowo niesprzyjający /pandemia, posiedzenie sejmu/ ale, mam nadzieję, że będzie to czas dobrze wykorzystany przez tych którzy zawitają w gościnne progi Dolnośląskiej Izby.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy tylko Polance zależy na dolnośląskich pszczelarzach?

Aż trzy osoby z Polanki reprezentowały nasze Stowarzyszenie. No brawo. Miejscowy związek Dolnośląski "olał" spotkanie. Nikt. Kompletne 0. Bez komentarza. Był przedstawiciel PZP Legnica, Stowarzyszenie Rzeczpospolitej z Wrocławia, Polanka oraz dwóch niezrzeszonych.

Pod płaszczem Izby Rolnej zostaną skierowane dwa pisma. 

Składam serdeczne podziękowania Panu Ryszardowi Borys (IZ) za możliwość spotkania się. 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 18.01.2022 o 19:56, jokaz napisał:

Może się uda.

 

Szkoda, że nie można uczestniczyć on-line. Powodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 20.01.2022 o 10:51, Asper napisał:

Szkoda, że nie można uczestniczyć on-line. Powodzenia.

Trwają prace aby był przekaz on-line. Jedyne co nas martwi to sprawy związane z pandemią. ☹️

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, jokaz napisał:

Trwają prace aby był przekaz on-line. Jedyne co nas martwi to sprawy związane z pandemią. ☹️

Byłbym niezmiernie wdzięczny organizatorom którym tu ufam za nieoficjalne podliczenie wszelkich kosztów tej konferencji w formie listy (na priv i do użytku priv). Dla celów badawczych i porównawczych, bo nie mam o tym „zielonego” pojęcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, robinhuud napisał:

Byłbym niezmiernie wdzięczny organizatorom którym tu ufam za nieoficjalne podliczenie wszelkich kosztów tej konferencji w formie listy (na priv i do użytku priv). Dla celów badawczych i porównawczych, bo nie mam o tym „zielonego” pojęcia.

 

Szanowny kolego.

Sudecki Klub Polanki przekaże koledze wszelkie informacje dotyczące organizacji tej konferencji włącznie z kosztami po stronie organizatora.

Wykonam takie sprawozdanie. Ile pracy, pism, telefonów, kontaktów, zostało wykonanych i wykorzystanych oraz podzielę się wnioskami na przyszłość przy organizowaniu takiej konferencji.

jokaz

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...per aspera ad astra... powiedzieli by starożytni Rzymianie. 

   Trud i zaangażowanie kol. Jokaza zaowocowały nawet w "piekiełku".  Na przekór wszelkim przeciwnościom...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś pomimo zimnej i wietrznej pogody w piekiełku było gorąco.

Do rzeczy.

Sudecką Konferencję Pszczelarską uważam za udaną. Wiedza ogromna. Organizacja Konferencji zajęła dużo czasu i energii ale warto.

Przesyłam kilka fotek.

Pozdrawiam

 

IMG_20220206_101936556.jpg

IMG_20220206_102049238.jpg

IMG_20220206_123312171.jpg

IMG_20220206_131016352.jpg

IMG_20220206_145240669.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  Szef ministerialnego zespołu ze "zdolnego" Śląska. Dolny, Górny czy Opolski grunt że  ŚLĄSK!!!

  Teraz obywatelskim obowiązkiem dolnośląskich pszczelarzy będzie wspieranie "swojaka".  To, że ów Pan zdobył zaufanie większości też ma jakąś wymowę...  Wróble ćwierkają, że takie wsparcie będzie miał...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Światowy dzień pszczół 2022r.

Pracy w pasiekach co nie miara, ale czas dla ludzi z pasją i dla rodziny musi się znaleźć. 

IMG_20220530_154331.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  W związku z deklaracją p. Tomasza Zakrzewskiego, przedstawiciela Izb Rolniczych w funduszu "rzepakowym",  o podjęciu współpracy w celu  zagospodarowania funduszy przyznanych na cele promocji pszczelarstwa, prezes Dolnośląskiej Izby zapowiedział aktywne włączenie się  w działania  w tym temacie. cdn... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 25.06.2022 o 12:55, Atena napisał:

  Czy Zarząd Polanki też się włączy?

Cześć,

W dziale "Sprawy organizacyjne" w katalogu "Pytana do Zarządu" proszę umieścić to pytanie. O ile nie została udzielona koledze indywidualna odpowiedź. 

Sam jestem ciekaw czy zmienił się stosunek do tego zagadnienia. 

Pozdrawiam 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  Jako nieczłonek Polanki nie będę zadawał "Pytań do Zarządu"...

   Przekazałem członkowi Zarządu całą moją wiedzę, jaką miałem w tym temacie.  Pozostaje mi /sądzę że nie tylko mi?/ czekać czy "piłka w grze czy na aucie"...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...