Skocz do zawartości
jokaz

Dolnośląskie piekiełko

439 postów w tym temacie

Rekomendowane odpowiedzi

Mnie interesuje w temacie dolnosląskiego piekiełka w co były pakowane sadzonki budlei i jeżeli w papier, to której klasy, a jeżeli w folię ogrodniczą, to jakiej grubości. Pierdu pierdu rym cym cym szanowni Koledzy😜

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
52 minuty temu, robinhuud napisał:

 Pierdu pierdu rym cym cym szanowni Koledzy😜

 

Szanowny Robinhuudzie na problemy gastryczne, których objawy pokazujesz zdecydowanie lepsza i sprawdzona jest melisa

"liście melisy i ich przetwory pomagają w prawidłowym trawieniu pokarmów poprzez łagodzenie wzdęć, gazów jelitowych, zaparć"

patrz https://swiatlekarza.pl/ziola-w-dolegliwosciach-trawiennych/

Sadzonki melisy też były rozdawane na spotkaniu wałbrzyskiego koła.

To bardzo fajny zwyczaj wręczania sadzonek roślin miododajnych na pszczelarskich spotkaniach i godny szerszego propagowania, co niniejszym staram się na forum czynić.

Poza tym chciałem rozmowę na temat tego spotkania,  rozpocząć od jakiegoś miłego i pozytywnego akcentu.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość robert
W dniu 23.06.2021 o 07:32, czarg napisał:

Tyle ostatnio pisaliśmy na temat klubów polankowych, ale bardzo niewiele uwagi poświęciliśmy ich merytorycznej działalności.

Na stronie głównej, której być może forumowicze zbyt często nie czytają (tak jak i ja), kilka miesięcy temu pojawiła się relacja z pierwszego pocovidowego spotkania klubu wałbrzyskiego.

https://spp-polanka.org/artykuly/spotkanie-sudeckiego-klubu-pszczelarza/

Z zamieszczonego materiału dowiaduję się, że jak pisze Kazimierz Czachowski

 "Na zakończenie, każdy uczestnik naszego zebrania otrzymał sadzonki wartościowych roślin tj. budlei Dawida oraz melisy"

ciekaw jestem tej budlei co to za roślina jakie ma wymagania glebowe, kiedy kwitnie, jakie korzyści przynosi pszczołom.

Można szerzej na jej temat?

 

Ale trzeba mieć wredny charakter aby tak smrodzić. Nie masz wokół siebie na kim się wyżyć? Pszczelarz po tylu latach nie zetkną się z budleią , nawet w literaturze? Wnukom pomóż , miast pisać brednie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robercie Ty, taki państwowiec, pogromca kłamstwa i bezprawia, popierasz zabawy jawnie sprzeczne z prawem ?

Zaprawdę niezbadane są ścieżki ktorymi Pan umysły pszczelarzy prowadza.

 

A do meritum:

Jokazie kochany, dlaczego wyrejestrowałeś stowarzyszenie w 2018? Został Ci może po nim jakiś regulamin, statut, cokolwiek? Podzielisz się? A moze kto inny ma ciekawą wiedze? Zapraszsm do dyskusji, temat watku pasuje idealnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Borowy napisał:

Robercie Ty, taki państwowiec, pogromca kłamstwa i bezprawia, popierasz zabawy jawnie sprzeczne z prawem ?

W naszym kraju prawo określają paragrafy konkretnych kodeksów. Będzie jawnie sprzeczne, jak przedstawisz paragrafy. Za sprzeczność z paragrafami są określone sankcje. Też poproszę o wykaz. Na razie nic tu nie jest sprzeczne z prawem a już na pewno nie jawnie. Was dwóch czy trzech jeszcze nie ma sędziowskich uprawnień.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybacz Prezesie, ale bzdurny tok rozumowania.

Dowód:

Jeśli nie znam paragrafu który zabrania przechodzenia na czerwonym świetle czy przez moją niewiedzę czynność ta przestanie być łamaniem prawa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość daro
5 minut temu, Piotr_S napisał:

Za sprzeczność z paragrafami są określone sankcje.

Nie zawsze i nie za wszystko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, daro napisał:

Nie zawsze i nie za wszystko.

Jakiś przykład? Miałem trochę prawa na studiach. To trochę sprzeczne z tym, co mówł profesor. Tzn. rozumiem, że kradziesz jednego jabłka w sadzie nie podlega karze, ale chyba nie o tym rozmawiamy. Poproszę o przykład "jawnego łamania prawa" nie podlegającego sankcjom.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Borowy napisał:

Wybacz Prezesie, ale bzdurny tok rozumowania.

Dowód:

Jeśli nie znam paragrafu który zabrania przechodzenia na czerwonym świetle czy przez moją niewiedzę czynność ta przestanie być łamaniem prawa?

Jest niezwykle łatwy do znalezienia w 0,44 sekundy:

 

paragraf.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratuluje, opanował Prezes obsługę googla. Kciuk_w_górę!

A poważnie

2 godziny temu, Borowy napisał:

 

A do meritum:

Jokazie kochany, dlaczego wyrejestrowałeś stowarzyszenie w 2018? Został Ci może po nim jakiś regulamin, statut, cokolwiek? Podzielisz się? A moze kto inny ma ciekawą wiedze? Zapraszsm do dyskusji, temat watku pasuje idealnie.

Prezes musi wiedzieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, Piotr_S napisał:

Jakiś przykład? Miałem trochę prawa na studiach. To trochę sprzeczne z tym, co mówł profesor. Tzn. rozumiem, że kradziesz jednego jabłka w sadzie nie podlega karze, ale chyba nie o tym rozmawiamy. Poproszę o przykład "jawnego łamania prawa" nie podlegającego sankcjom.

Oj Prezesie ... chodzi o coś takiego na co władza macha rękę. Prezes wie o co chodzi, ale czepił się nieścisłości starajac się sprowadzić temat na manowce. Jeśli bardzo Prezesowi zalezy prosze sobie wygooglać (Prezes potrafi) jakie ustawodawca przewidział sankcje za łamanie ustawy o stowarzyszeniach. Mnie to nie interesuje. Dla mnie liczy się fakt, ze Prezes woli mętną wodę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość daro

Dzisiaj po zabiegach anty wirusowych . Po jutrze  Skoro liznęło się prawa to trzeba wiedzieć ze nie wszystko jest penalizowane a zawłaszcza ustawa o stowarzyszeniach . Spinacie się jak guma w gaciach . To ze coś można to nie znaczy że wypada . Ja nie których  rzeczy godnych z prawem lub jego nie łamiących nie robię bo mi wstyd .W sprawie organizacji Polanka - można przyjąć stowarzyszenie do Polanki ale budowanie stowarzyszeń przez Polankę to siara . Nikt wam tego nie zabroni ja w tym  uczestniczył nie będę .

Penalizacja = tzn że prawo mówi że postępowanie niezgodnie z jego zapisami zagrożone jest jakimiś sankcjami prawnymi .

Karę nakłada sąd , grzywnę urząd .

2 godziny temu, Piotr_S napisał:

ozumiem, że kradziesz jednego jabłka w sadzie nie podlega karze,

O karze za kradzież decyduje sąd o chodzeniu polną drogą prawą stroną policjant ( grzywna )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Insynuujesz. Polanka nie buduje stowarzyszeń. Stowarzyszenia tworzą ludzie. Bo w kraju wolno się stowarzyszać. Polanka może stowarzyszanie się popierać a ponieważ osobiście niczego i nikomu nie kazałem nigdy w Polance zrobić (co najwyżej pytałem czy chce i może), bądź spokojny i nie stowarzyszaj się, jeśli taka Twoja wola. Podzwoń, popytaj czy choć raz inicjatywa stworzenia klubu wyszła od zarządu Polanki, czy choś jeden z członków tego czy innego klubu był przez zarząd namawiany by się do niego zapisać.

A jeśli każdy jeden człowiek zapisał się gdziekolwiek wyłącznie dlatego, bo chciał to zrobić, nazywając to siarą, obrażasz każdego z tych ludzi, którzy wybrali taką właśnie formę przynależności, mając do dyspozycji tę Twoją dumną wersję jako alternatywę.

No i ciągle nikt z Was żadnego paragrafu nie pokazał. Mówicie ciągle, że jeśli wolno coś robić, nie oznacza to jeszcze, że jest to zgodne z prawem, ale przykładu też nikt nie dał. Weźcie Wy się na tę wódkę spotkajcie, może coś wyszukacie... Dużo Was nie jest, spotkanie nie trudno zorganizować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo sprytnie odpisujesz na wygodne posty, Prezesie, te niewygodne a istotne pomijajac.

Odpowiedz na pytania.

Na przykład na to :

Czy pieniążki które gromadzi szeregowy członek Polanki jokaz na koncie widniejącym na stronie "grupy wałbrzyskiej" w opinii Prezesa stanowią majątek SPP czy są środkami prywatnymi członka jokaza?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tyle. Nie ma tu niewygodnych postów. Są albo oparte na konfabulacji (bez mała połowa) albo już na nie odpowiedziałem. A o tym, że nie dam się przesłuchiwać anonimom, jeśli jeszcze nie napisałem, piszę teraz. Dyskusja skończyła się już dawno, żaden nowy argument (od czasu postu robinhuuda, który czytając rzekomo się pogubiłem) nie przybył. Proponuję zacząć od odowodnienia bezprawności. Prawnego a nie domniemanego przez Was. Bezprawność udowadnia się przy pomocy przepisów prawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy pieniążki które gromadzi szeregowy członek Polanki jokaz na koncie widniejącym na stronie "grupy wałbrzyskiej" w opinii Prezesa stanowią majątek SPP czy są środkami prywatnymi członka jokaza?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, Piotr_S napisał:

Powiem tyle. Nie ma tu niewygodnych postów. Są albo oparte na konfabulacji (bez mała połowa) albo już na nie odpowiedziałem. A o tym, że nie dam się przesłuchiwać anonimom, jeśli jeszcze nie napisałem, piszę teraz. Dyskusja skończyła się już dawno, żaden nowy argument (od czasu postu robinhuuda, który czytając rzekomo się pogubiłem) nie przybył. Proponuję zacząć od odowodnienia bezprawności. Prawnego a nie domniemanego przez Was. Bezprawność udowadnia się przy pomocy przepisów prawa.

 

Art10a ustawy prawo o stowarzyszeniach.

Stowarzyszenie może tworzyć terenowe jednostki organizacyjne. W takim przypadku statut stowarzyszenia określa:

1)
zasady tworzenia oraz rozwiązania terenowej jednostki organizacyjnej;
2)
strukturę organizacyjną terenowej jednostki organizacyjnej;
3)
organy terenowej jednostki organizacyjnej, w tym zarząd, oraz tryb dokonywania ich wyboru lub powoływania;
4)

możliwość otrzymywania przez członków zarządu terenowej jednostki organizacyjnej wynagrodzenia za czynności wykonywane w związku z pełnioną funkcją, w przypadku gdy w statucie stowarzyszenia przewidziano możliwość otrzymywania takiego wynagrodzenia przez członków zarządu stowarzyszenia.

 

 

to te siarowate kluby są cześcią SPP czy nie?

i co się z tym wiąże:

 

Czy pieniążki które gromadzi szeregowy członek Polanki jokaz na koncie widniejącym na stronie "grupy wałbrzyskiej" w opinii Prezesa stanowią majątek SPP czy są środkami prywatnymi członka jokaza?

 

Bo jesli kluby uwazasz za czesc SPP, co wielokrotnie pisałeś, to ten fragment ustawy właśnie łamiesz. 

Za co grosi 5000 grzywny lub rozwiazanie stowarzyszenia przes sąd.

 

Ps. Łamiesz więcej paragrafów, ale stopniowo, mamy czas...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, robert napisał:

Ale trzeba mieć wredny charakter aby tak smrodzić. Nie masz wokół siebie na kim się wyżyć? Pszczelarz po tylu latach nie zetkną się z budleią , nawet w literaturze? Wnukom pomóż , miast pisać brednie.

Marbercie opacznie rozumiesz mój wpis. Nie było moim celem czepianie się sadzonek ani tym bardziej akcji ich rozdawnictwa, jak można w ten sposób interpretować moje wpisy???

Powtórzę jeszcze raz bardzo podoba mi się zwyczaj, może już i tradycja przekazywania, czy sprzedaży ( nie wnikam w żaden sposób w formę, ona mnie nie interesuje) sadzonek roślin miododajnych na spotkaniach pszczelarzy.

Może i dlatego, że sam nie mam dobrej ręki do ogrodnictwa, ledwie 50% wysadzanych przeze mnie kłączy przetrwało, a taka np. tilapia ani razu mi nie zakwitła, choć rośnie już z 10 lat i ma z 4 m wysokości, budlei nie znałem wstyd przyznać, bo nawet żonie jest ta roślina nieobca. Jeśli chodzi o literaturę bardziej interesują mnie rośliny miododajne uprawiane na większych obszarach dające pożytek towarowy.

(Wnuków jeszcze nie mam, ale planuję 😊)

==============================================================================

Miałem nadzieję, że pisząc tutaj na temat spotkania kłubu wałbrzyskiego rozdzielę wątki - w tym założonym przez Borowego omawiane będą aspekty prawnego umocowania klubów,  które wbrew temu co pisze prezes w moim mniemaniu nie są jasne i klarowne - opinia przedstawiona przez Robina nie jest rozstrzygajaca, bo jest tylko opinią zasłyszaną, poza tym sprawa nie dotyczy tylko klubu jokaza; a w wątku piekiełko porozmawiamy o tym czym kluby się zajmują, bo pozytywy niewątpliwie są o czym też wcześniej wzmiankowałem. Szkoda, żeby te pozytywy zostały przykryte, czy zaprzepaszczone przez wady prawne, niezręczności regulaminowe, czy braki statutowe.

Zagaiłem neutralnie o sadzonkach, niestety zostałem źle zrozumiany dlatego jeszcze raz napiszę: uważam, że rozdawnictwo sadzonek roślin miododajnych na spotkaniach pszczelarzy jest dobrym zwyczajem, który należy upowszechniać.

Może teraz coś więcej na temat pszczelarskich walorów budlei od praktyków, którzy mają tę rośline w swoim ogródku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, czarg napisał:

Może teraz coś więcej na temat pszczelarskich walorów budlei od praktyków, którzy mają tę rośline w swoim ogródku?

Delikatnie sugeruję przenieść się do wątku o roślinach miododajnych, lub założyć własny - tylko dla pasjonatów budlei. Temat jest szerszy i nie należy go zawężać tylko do Dolnego Śląska.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może i racja założę własny wątek dotyczący spotkania Klubu Wałbrzyskiego, ale później bo teraz jeszcze pasieka czeka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... "bo teraz pasieka czeka". 

 A ja byłem święcie przekonany że zabierający, w tak emocjonujący sposób, przedkładają sprawy dobrostanu pszczelarstwa nad wzajemnymi komiwojażerskimi przepychankami. 

Popieram wpis robina który  uważa że należy uaktywnić wątek o roślinach miododajnych / choćby dlatego że z pożytkami z rzepaku coraz gorzej/.  Zapewne wielu pszczelarzom bliższy temat pożytków niż przeżytków/reliktów przeszłości.  Jakoś na ten temat cisza... A może niech się pszczoły same martwią co przynieść właścicielowi ula? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Atena napisał:

... "bo teraz pasieka czeka". 

 A ja byłem święcie przekonany że zabierający, w tak emocjonujący sposób, przedkładają sprawy dobrostanu pszczelarstwa nad wzajemnymi komiwojażerskimi przepychankami. 

Napisałem "teraz pasieka czeka" bo miałem pilną terminową pracę, której zresztą jeszcze nie skończyłem, może do środy się wyrobię. O co Ci chodzi z komiwojażerskimi przepychankami to nie łapię., 

Popieram wpis robina który  uważa że należy uaktywnić wątek o roślinach miododajnych 

Pomożesz go znaleźć w archiwum forum ? Jako emeryt z 10 ulami masz pewnie nieco więcej czasu.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro robin napisał "... to przenieś się do wątku o roślinach miododajnych..." to chyba taki jest? Możesz stworzyć nowy, poparłbym go jako bardzo potrzebny ale moje wielokrotne wpisy na temat tychże roślin nie trafiały na żyzną glebę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym zasygnalizować że podejmujemy pewne inicjatywy które miałyby, w najbliższym czasie, zaowocować usprawnieniami w działalności organizacji pszczelarskich na  Dolnym Śląsku.  Więcej szczegółów na razie nie obwieszczę jako że atmosfera na portalu obecnie temu nie sprzyja i mogłyby się spotkać z "wyprzedzającymi" komentarzami.  Skoro nie wiadomo o co chodzi to .... trudniej będzie skrytykować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...