Skocz do zawartości
jokaz

Dolnośląskie piekiełko

439 postów w tym temacie

Rekomendowane odpowiedzi

Jest przynajmniej kilku Borysów czynnych w polityce (nie licząc Borysławów). 

Tu należy odróżnić dwóch posła Piotra Borysa (byłego europarlamentarzystę , obecnie posła na Sejm z ramienia KO)

i Ryszarda Borysa vice prezesa Dolnośląskiej Izby Rolniczej.

Jak rozumiem największe nadzieje wiąże Kol. Jokaz z posłem Piotrem Borysem.

No cóż ... naprawdę nie możecie w Dolnośląskiem znaleźć lepszych rzeczników niż Protasiewicz i Borys?

 

https://gazetawroclawska.pl/protasiewicz-i-borys-nie-beda-europoslami-ale-dostana-wielka-odprawe-co-beda-robic/ar/3456261

https://gazetawroclawska.pl/protasiewicz-i-borys-nie-beda-europoslami-ale-dostana-wielka-odprawe-co-beda-robic/ar/3456261/2

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nam odpowiadają ci którzy są skuteczni!!!.  

   O wsparcie zwracaliśmy się do jeszcze paru...Pani poseł Mrzygłocka również ma swój wkład w sprawy związane w rozwiązywanie spraw związanych z pszczelarstwem, i dzięki jej za to. Jakie zainteresowanie tematyką pszczelarską wykazali się członkowie parlamentarnego Zespołu d/s wspierania pszczelarstwa??? Nawet nie potrafili się zebrać(!)  

  Nie ma jak to pięknie wykazać się dużym  zaangażowaniem się... w krytykę.   

 Tak, tak zebrali aby się wybrać /edytowano 25.02/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, Atena napisał:

Nam odpowiadają ci którzy są skuteczni!!!.  

A w czym ta skuteczność posłów Protasiewicza i Borysa się przejawiła?

Jakie zainteresowanie tematyką pszczelarską wykazali się członkowie parlamentarnego Zespołu d/s wspierania pszczelarstwa??? Nawet nie potrafili się zebrać(!)  

  Przypomnę, że przewodnicącym Zespołu jest P.  Jan Łopata (PSL)

Miałem rację pisząc w IV 2020 roku:

"Już jedno posiedzenie Zespołu d.s. Wspierania Pszczelarstwa mamy za sobą -22 listopada ub. roku wybrano prezydium Zespołu. Kukizowcy z PSL-em najliczniejszą frakcją w Zespole 11 na 18 - będzie dobrze - jak zwykle."

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dyskusja o tym jak pomóc pszczołom toczy się od lat. W tym zurbanizowanym i nasyconym chemią przemysłową świecie przydałby się jakiś " korytarz życia" dla pszczół...         Jak go zapewnić??? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Korytarz życia, powiadasz Ateno. Inaczej wygląda to w mieście, inaczej poza nim,

generalnie chodzi o to żeby zostawić środek wolny i usunąć się na boki.

A kto miałby tym korytarzem do pszczół dojeżdżać?

Pszczelarz? Dziś próbowałem dojechać do jednej pasieki,  ale jeszcze trzeba poczekać - takie błoto.

W Dolnośląskiem pewnie już lepiej podeschło - w końcu macie tam ponoć piekiełko.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Skuteczność posła Borysa.

11.03.2021 odbędzie się online zespół da. pszczelarstwa. Będzie dużo o wosku i węzie pszczelej. Zabiegi moich kolegów z piekiełka dotrą do Warszawy. A co z tego będzie to się zobaczy. 

W Dolnośląskiej Izbie Rolniczej miałem swoje 5 minut z prezentacją multimedialną dotyczącą jakości wosku i węzy pszczelej. Na 11.03.2021 zostałem zaproszony na posiedzenie. Dobrze że nie jestem sam?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że w tej batalii nie ma żadnego wsparcia ze strony Komisji Rolnictwa Urzędu Marszałkowskiego /jak to drzewiej bywało/ choć przedstawiciel  był zaproszony na spotkanie. A może "im gorzej tym lepiej," jak mawiali starożytni Indianie??? Żywię nadzieję że będziemy powoli, powoli dążyć ku lepszemu ale z tymi którzy rozumieją ku czemu dążymy... 

 Chodźcie z nami... Hasło jakby znane ale TU i TERAZ aktualne!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, jokaz napisał:

W Dolnośląskiej Izbie Rolniczej miałem swoje 5 minut z prezentacją multimedialną dotyczącą jakości wosku i węzy pszczelej.

Na 11.03.2021 zostałem zaproszony na posiedzenie. 

Taka prezentacja na pewno poszerzy horyzonty wielu decydentów (może to co pomoże).

Dobrze, że w końcu Zespół d/s pszczelarstwa się zbierze i choć posłucha o co z tą węzą i woskiem chodzi.

Może jokaz nam na forum też zalinkujesz swoją prezentację ?

Rozumiem, że oprócz prezentacji problematyki wystapisz w imieniu Polanki z jakimiś sugestiami i propozycjami.

O co będziesz wnioskował?

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, są lepsi ode mnie. Wiem, że będzie nasz pan profesor, który naświetli problem jakości wosku i węzy. Ja jedynie mogę wtórować. 

Na dalsze lata o ile będzie, winno się znaleźć w KPWP możliwość zakupu prasek, walcy i innych urządzeń mogących zamknąć obiek wosku w pasiekach. Dodatkowo ochrona konsumencka w przypadku zakupu trefnej węzy w tym przywrócenie normy.

Jestem w posiadaniu ksera uzasadnienia wyroku sądu cywilnego dotyczącego złej jakości zakupionej węzy pszczelej. Kiedy czytam ten wyrok to sobie myślę jak można było do tego dopuścić.

Pszczelarz jest bezsilny. Pszczelarz jest frajer, bo daje się kroić na podróbkę, trefną węzę i nawet jak się poskarży to i tak jest na przegranej pozycji. 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałem, mam trochę mieszane odczucia...

Uaktywnił się były prezydęt, po paru latach niebytu. Temat wosku został wyeksponowany, co cieszy, w kontekście spotkania zespołu Parlamentarnego który będzie jutro obradował. Może jeden temat zacznie być "ZAŁATWIANY" na skalę ogólnopolską. Liczę na Panów Borysów w kontekście działań w Parlamencie jak i na Dolnym Śląsku.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja niestety na wiele nie liczę. "Zapomniano" zaprosić osoby kompetentne - czyli  z Laboratorium  Instytutu Pszczelnictwa w Puławach które jako jedyne mogą jeszcze się starać o akredytacje badań wosku / węzy w tym kraju. Bez akredytacji te wszystkie badania  węzy które robicie,  dla sądu  jako dowód są nieistotne.  Dzwoniłem wczoraj zarówno do Puław jak i do Sejmu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co kolega Atena zna w Sejmie wszystkich? Zna Pan Magdalenę Jóźwiak spec. d/s poselskich przygotowująca spotkanie ?  Może numer telefonu ?  Tak dla przypomnienia dla kolegi Ateny. Ja jak co piszę to nie wysysam z palca i nie opieram się na zasłyszanych informacjach.  Pozdrawiam i nie oczekuję żadnych mądrych cytatów z literatury.

PS. Nie znam Pani Marszałek Sejmu :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

     Z tego co wiem na jutro przygotowane jest spotkanie, zainicjowane przez Parlamentarny Zespół d/s Wspierania Pszczelarstwa który ma dwa punkty programu.  Nie będę odpowiadał żadnymi złośliwościami choć nie wiem skąd te pod moim adresem. W ten sposób dolewa się smoły pod kociołek w piekiełku.  Po co?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Róbmy swoje.

Dobrze wiemy, że w pszczelarstwie źle się dzieje. Jest okazja choć trochę to zmienić. Liczę na to.

Pozdrawiam wszystkich aktywnych Polankowiczów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 10.03.2021 o 17:59, Atena napisał:

     Z tego co wiem na jutro przygotowane jest spotkanie, zainicjowane przez Parlamentarny Zespół d/s Wspierania Pszczelarstwa który ma dwa punkty programu.

Meldujcie, bom niezmiernie ciekaw. Czy ten zespół dzisiaj stracił cnotę i w jakim stylu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z krótkiej telefonicznej informacji która do mnie dotarła wiem że zdjęcia Pańskiego wosku były prezentowane i spotkały się z dużym zainteresowaniem. Pełniejsza informacja ma się ukazać na portalu. Wygląda na to że jak to powiedział Julek Cezar " kości zostały rzucone" , czyli temat został podjęty w szerokim gronie fachowców i na najwyższym z możliwych szczeblu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacny Polankowicz Robin? przesłał zdjęcia trefnego wosku do przewodniczącego zespołu do spraw pszczelarstwa. Przyznam i mam nadzieję że uczciwie, zrobiły owe zdjęcia piorunujące wrażenie na Panu pośle Łopacie.

Zawiodłem się na pani z ministerstwa, która powiedziała, "że problem jakości wosku spływał do ministerstwa dopiero od paru lat". 

A ja wiem, że znany dolnośląski pszczelarz, chemik z zawodu, informował Pana Parszewskiego o problemach wosku i węzy w lipcu 2009 roku. Kiedy to niejaki Pan minister Sawicki powołał zespół ds. pszczelarstwa. 

W 2010 roku na konferencji w Puławach lub Pszczelej Woli był temat poruszany. 

I jeszcze jedno co mi się nasunęło. To czy rzeczywiście PZP w żaden sposób ministerstwa nie informowały o trefnym wosku? Aż nie chce mi się wierzyć. 

Cóż, iskra poszła. A co dalej to się zobaczy.

Pozdrawiam

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że kol. Jokaz zawęził tytuł do Dolnego Śląska... 

 Ostatnio o "piekiełkach" doniosła prasa z innych województw; w wielkopolskim, i lubuskim; w jednym wytruto olejem napędowym kilkadziesiąt uli /było widać pracę "fachowca"/, w drugim skradziono 70 rodzin, ktoś chciał szybko mieć dużą pasiekę /też zapewne "profesjonalny" pszczelarz/

A może to kolejny dowód że należy zacząć ewidencjonować "kto co ma" aby nie następowało cudowne rozmnożenie, jak ryb nad jeziorem.

     

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle ostatnio pisaliśmy na temat klubów polankowych, ale bardzo niewiele uwagi poświęciliśmy ich merytorycznej działalności.

Na stronie głównej, której być może forumowicze zbyt często nie czytają (tak jak i ja), kilka miesięcy temu pojawiła się relacja z pierwszego pocovidowego spotkania klubu wałbrzyskiego.

https://spp-polanka.org/artykuly/spotkanie-sudeckiego-klubu-pszczelarza/

Z zamieszczonego materiału dowiaduję się, że jak pisze Kazimierz Czachowski

 "Na zakończenie, każdy uczestnik naszego zebrania otrzymał sadzonki wartościowych roślin tj. budlei Dawida oraz melisy"

ciekaw jestem tej budlei co to za roślina jakie ma wymagania glebowe, kiedy kwitnie, jakie korzyści przynosi pszczołom.

Można szerzej na jej temat?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, czarg napisał:

 

Można szerzej na jej temat?

 

Szanowny kolego Czarg.

Dam koledze dobrą radę. Ty szukają przyjaciół a nie wrogów. Otrzymałeś zaproszenie do Wawy na 4 lipca? Bo ja tak. Daj Bóg byśmy się tam spotkali.

Pokój i Dobro Czarg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego "czarg". Jeżeli interesuje Kolegę jak wygląda roślina  budleja Dawida to załączam zdjęcie. Na temat bliższych danych co do tej rośliny , w internecie jest wiele informacji. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę jej nazwę i wiele informacji się pojawi. Pozdrawiam.

d2FjPTc3MHgx_src_77875-budleja-dawida-fot.-iVerde.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, jokaz napisał:

Szanowny kolego Czarg.

Dam koledze dobrą radę. Ty szukają przyjaciół a nie wrogów. (...)

Pokój i Dobro

Szanowny Kolego Jokaz

dziękuję za wspaniałą radę, a teraz poproszę coś na temat  budlei Davida i waszego spotkania.

Pokój i Dobro, Wolność i Pokój, "Do mnie dzieci, wdowy" mam nadzieję, że którymś odzewem trafiłem .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Karpacki napisał:

Kolego "czarg". Jeżeli interesuje Kolegę jak wygląda roślina  budleja Dawida to załączam zdjęcie. 

Jak wygląda już sobie wyguglałem, ale liczyłem na jakieś rady praktyków i spostrzeżenia tych którzy tę roślinę uprawiają.

Ciekawa jest ta trójkolorowa, która tak szczególnie mocno wabi motyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...