Skocz do zawartości
jokaz

Dolnośląskie piekiełko

439 postów w tym temacie

Rekomendowane odpowiedzi

Dziękuję za zainteresowanie się tematem. 

Jak widać na załączniku, jest efekt pracy. 

WIORiN ustosunkował się do pisma Klubu Polankowego i przesłał nam treść ulotki. Ulotka do powielenia. Jednocześnie informację że treść ulotki została przesłana do wszystkich biur IORiN na całym Dolnym Śląsku. 

Mam nadzieję, że załacznik działa.

Chciałem tylko nadmienić, że to co zostało zrobione to nie tylko zasługa Klubu ale i zasługa osób nam zaprzyjaźnionych. Za co składam serdeczne podziękowania.

 

 

 

Screenshot_20200429-140534.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W pięknej miejscowości na Dolnym Śląsku została utworzona piękną aleją lipowa. Bez rozgłosu, prasy, telewizji, kiedy inni pochowali się z obawy przed covid 19 inni sądzili lipy. 

Fundacja z którą Sudecki Klub Pszczelarza Polanka współpracuje pomogła w realizacji tego szczytnego celu. 

Zadbaliśmy, aby radni miasta zatwierdzili swoją uchwałą tę aleję i jej nazwę.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widać że wraca jakaś namiastka normalności...

Podjęte zostały rozmowy które mają na celu spotkanie przedstawicieli zarządów organizacji pszczelarskich Dolnego Śląska z instytucjami odpowiedzialnymi za sprawy pszczelarskie w naszym  regionie.  Planowane na luty spotkanie nie odbyło się z powodu "zarazy"...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mijają dwa lata od obskubania brukselki. Prawie 5 mln zeta + 2 lokalnych = prawie 7 mln PLN.

Przebijam i sprawdzam. Co zrealizowano z ambitnych planów? Z Kujaw miałem głos zazdrości, że Marszałek Wlkp nie pożałował 3-ci raz 2 mln na odświeżenie gniazd wielkopolskich pszczół, a na Kujawach ni hu hu. Na Dolnym Śląsku kasa też jest, popatrzmy co się z nią dzieje. Szkoda, że tyle się działa w imię pamięci ks. Dra Jana Dzierżona i nie biorą w tym udziału pszczelarze dolnoslaskiego piekiełka. A powinien się włączyć PZP – tak sobie myślę.

https://nto.pl/pieniadze-unijne-uratuja-pasieke-ksiedza-jana-dzierzona-w-maciejowie/ar/13457532

Co do dnia dzisiejszego zrobiła spółka z o. o. Dolina Stobrawy?

http://www.krs-online.com.pl/dolina-stobrawy-sp-z-o-o-krs-3543952.html

Na ich witrynie jakoś niczego nie mogę znaleźć.

http://dolinastobrawy.pl/

Dolnoślązacy – pomożecie?

Pomożesz Ateno? (wyjaśnić).

Mogę już jechać do Entomopolis Maciejowo?

Raz ktoś kupuje, raz sprzedaje, trudno nadążyć co z kasą:

https://nto.pl/powiat-kluczborski-sprzedaje-udzialy-w-spolce-dolina-stobrawy-starostwa-nie-stac-na-dziedzictwo-ksiedza-dzierzona-wideo/ar/c1-14174537

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trwają konsultacje w sprawie zorganizowania, pod egidą Dolnośląskiej Izby Rolniczej, spotkania przedstawicieli wszystkich dolnośląskich organizacji pszczelarskich. Spotkanie miało odbyć się w marcu br ale "siły wyższe" pokrzyżowały plany. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, termin został ustalony. To już jutro!

Zrodził się kolejny temat dla Izby Rolnej w tym również dla Pana posła a mianowicie ustawa o ochronie zwierząt - pszczół. 

Dochodzą też inne problemy które zostaną poruszone na tym spotkaniu. Liczę, że choć trochę ruszymy do przodu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż, zobaczymy ,w poniedziałek, jak wypadnie renesans w temacie wychodzenia dolnośląskich pszczelarzy z "piekiełka". Życzę powodzenia w inauguracyjnym posiedzeniu przedstawicieli pszczelarzy z ... niepszczelarzami którzy rozdają karty w naszym rolnictwie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Na samym początku tego wpisu chciałbym podziękować Panu Prezesowi Piotrowi za szybka pomoc. Chciałem napisać, że wysłałem sms do Pana Prezesa z prośbą o pomoc a już w ciągu godziny miałem telefon od niego samego. Następna godzina i miałem gotowy tekst na spotkanie w Izbie Rolniczej we Wrocławiu. Stanowisko Polanki dotyczącej Ustawy Pszczelarskiej. Ale do rzeczy...

W dniu dzisiejszym na prośbę Sudeckiego Klubu Pszczelarza Polanka oraz na prośbę Stowarzyszenia Pszczelarzy Zagłębia Miedziowego Rudna doszło do spotkania w Izbie Rolniczej we Wrocławiu z Panem Posłem Jackiem Protasiewiczem.

Tematów było wiele poruszonych między innymi: jakoś wosku i węzy pszczelej, import miodów, ustawa pszczelarska, wrzosowisk a raczej problemów z wozem pszczół na wrzosowiska.

Ale głównymi tematami okazały się:

1. Zwiększenie środków z Urzędu Marszałkowskiego województwa Dolnośląskiego na pomoc dla pszczół na wzór pomocy jaka jest w województwie wielkopolskim.

2. Reaktywowanie środków z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska na zadanie z wiązane z ochroną pszczół

3. Próba wpisania pszczoły miodnej do nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt.

Z dumą muszę przyznać, że nie było okazji do kłótni. Każdy związek, stowarzyszenie miało swój cel aby wyartykułować swoje stanowisko.

Ze wszystkich Stowarzyszeń i Związków zabrakło: Zgorzelca, Jeleniej Góry, Oławy.

Składam serdeczne podziękowanie gospodarzowi czyli Izbie Rolniczej z Wrocławia, Panu Posłowi Jackowi Protasiewiczowi oraz koledze Atena, który też miał w tym swój udział.

Pozdrawiam Jokaz

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cieszy treść wpisu kol. Jokaza. Cieszy, że kol. Jokaz nadmienił iż miałem w tym swój udział jako że to ja 10.11. '19 wysłałem pismo do posła Protasiewicza z propozycją zajęcia się sprawami dolnośląskiego pszczelarstwa / w oparciu o potencjał organizacyjny Dolnośląskiej Izby Rolniczej/. Ziarnko zakiełkowało, roślina wzeszła  wiosną ale zmroził ją koronawirus.  Zakwitła dopiero teraz. Wygląda na to że różne organizacje pszczelarskie MOGĄ ze sobą rozmawiać w imię dążenia do zgody i harmonijnego rozwoju pomimo odmienności struktur organizacyjnych do których należą. Zależy to od woli ludzi którzy nimi zawiadują oraz chęci zaangażowania tych którzy mogą mieć wpływ.  /choć, jak poseł Protasiewicz, o pszczelarstwie mają mgliste pojęcie/. 

   Czując satysfakcję z tego iż, jak sądzę, w "dolnośląskim piekiełku" ogień przygasa chciałem podziękować Panu Posłowi za podjęcie inicjatywy, Panu Sołtysowi z DIR za zorganizowanie spotkania "inauguracyjnego" , Panu Czechowskiemu za trud jaki włożył w to  by frekwencja pszczelarzy dopisała a dyskusja, w rzeczowej atmosferze miała szansę na przełożenie się na wymierne efekty.  I do następnego spotkania w gronie poszerzonym o tych których wczoraj nie było... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jacek Protasiewicz to mocno doświadczony poseł, europejski demokrata i koalicjant PSL

Ciekaw jestem co skłoniło Pana Atenę do tego, żeby to właśnie z nim nawiązać współpracę,

skoro jak napisał ma on "mgliste pojęcie" o sprawach pszczelarskich. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakież to pozytywne efekty?

Deklaracja P. Protasiewicza o przystapieniu do parlamentarnego zespołu d/s wspierania pszczół?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pan poseł Protasiewicz tego nie obiecał. Mogę wspomnieć, że my dolnośląscy pszczelarze staramy się jak możemy. Może kolega czarg pomoże i w kujawsko pomorskim temat zainicjuje? Np. ochrona pszczół

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, jokaz napisał:

"Pan poseł Protasiewicz tego nie obiecał."

To znaczy, że Pan Atena nie o nim wspominał?

Otóż, wszystko wskazuje na to, że Sejmowy Zespół d/s Wspierania Pszczelarstwa powiększy się o jednego posła który jest zdeterminowany "aby działać"...

Jokaz napisał:

"Mogę wspomnieć, że my dolnośląscy pszczelarze staramy się jak możemy. "

Wiem, że Wasz Klub działa prężnie, za to szacun i za wszystkie starania oczywiście także - szkoda tylko, że wchodzicie w alianse ze skompromitowanymi i niewiele znaczącymi politykami, bo to może w przyszłości bardziej przeszkadzać niż pomagać sprawie pszczelarskiej. Bądźcie mądrzy swoja mądrością nie ulegajcie wpływom  tych którzy chcą na plecach pszczelarzy ratować swoje polityczne środowiska.

Może kolega czarg pomoże i w kujawsko pomorskim temat zainicjuje? Np. ochrona pszczół

Coś tam od czasu do czasu dłubnę,  ...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za uznanie. Staramy się na miarę naszych możliwości. Dobrze, że z kolegą ze stowarzyszenia "Rudna" nadajemy na podobnych falach. Nie chcę rzucać kij w przysłowiowe mrowisko ale pewnie mnie zrozumiecie. Jak ciężko rozmawia się ze starszymi działaczami pszczelarskimi po 70, z całym szacunkiem dla nich, ... młodej krwi brakuje. Nowego spojrzenia na temat. Ale to temat na inny czas.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chodziło mi o posła Protasiewicza... ale o innego.  Protasiewicz doprowadził do spotkania czym udowodnił że "coś robi"!

Uzupełnię; W tej chwili mamy kontakt z sześcioma  posłami z czterech "opcji". Pani Mrzygłocka załatwiła sprawę glifosatu na grykę, pan Protasiewicz - wiadomo... Poseł Łopata - zadeklarował Prezesowi Polanki /Zeus/ interpelację w/s neo...  O innych nie napiszę dopóki KONKRETNIE się nie wykażą... Poseł rządzącej partii mnie spławił /podobnie jak jokaza/ . Pisałem TU o dłuuuuuugiej / godzinę/ rozmowie z szefem Komisji Rolnictwa Sejmiku Dolnośląskiego /PIS/ i ... na tym się skończyło. 

Wnioski pozostawiam czytającym...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wniosek nasuwa się jeden warto pisać otwarcie o kontaktach z tzw. czynnikami "podając" z kim ,kiedy i na jaki temat przeprowadzono rozmowę i jakie kto poczynił zobowiązania bez uciekania się do mitologii i daleko idących, nie zawsze trafnych odniesień do literatury i historii.

Według mnie ważne jest podawanie nazwisk nie tylko tych polityków którzy do czegoś się zobowiązali i coś zrobili, ale także tych którzy nie zareagowali w ogóle. Upublicznianie wiedzy na ten temat jest też formą nacisku,

Przedstawienie co który poseł zrobił powinno motywować do większego zaintresowania się naszymi sprawami i wywołać zdrową dla nas rywalizację.

Piszesz P. Ateno o kontaktach z sześciu posłami z czterech opcji. Wymieniłeś z nazwiska trzech P. Mrzygłocka to PO -Koalicja Obywatelska, P. Protasiewicz i P. Łopata to PSL- Koalicja Polska a kto reprezentuje trzecią i czwartą opcję?

A ten szef Komisji Rolnictwa to Paweł Kura z PiS? Podjął jakieś zobowiązania w rozmowie z Tobą i Jokazem z którego się nie wywiązał? Trzeba o tym wyraźnie napisać!

Bo niby jak mamy jako czytający wyciągnąć wnioski nie znając sprawy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że próbujesz występować w roli spowiednika... Daj przykład  swojej aktywności... Na razie to potrafisz recenzować/krytykować/wyceniać/oceniać/znieważać... ...ać. Już pomyje wylałeś na Protasiewicza, na innych nie możesz bo nie wiesz na kogo, ot boli!  Ja, jako Ciemnogród, nie myślę dawać pożywki... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę P. Ateno, że gdy tylko padają konkretne pytania wracasz do roli bajarza, który snuje tylko takie opowieści które jemu pasują.

Chcesz żeby czytający sami wyciągnęli wnioski i jednocześnie nie zamierzasz rzetelnie przedstawić problemu.

Szkoda.

Jeżeli w taki sam niezdarny i komiczny sposób prezentujesz się jako pszczelarz przed przedstawicielami władzy, jak to czynisz na forum, to nic dziwnego, że ci bardziej przytomni nie chcą z Tobą w ogóle gadać. Ja im się nie dziwię.

------------------------------------

 

P.S. Jakie to pomyje wylałem na głowę P. Protasiewicza?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brak zainteresowania problemami pszczelarzy dolnośląskich poseł na sejm RP Pan Ireneusz Zyska (PiS) Lipiec - sierpień 2018 rok wtedy był zwykłym posłem "dobej zmiany". Obecnie wiceminister ds. Klimatu

Pan Kura niczego mi nie obiecywał. Nie spotkałem się z nim. 

Ps. Kolego czarg, proszę mi wskazać organizację pszczelarską na Dolnym Śląsku która może pochwalić się, że spotkała się z posłami i rozmawiała na tematy związane z pszczelarstwem. Nawet telefonicznie. Ruszyć tyłka się co niektórym nie chce. O czym tu pisać. Ciągle nieobecni. 

Kolego Atena. Należy wspomnieć o pani poseł Monice Wielichowskiej ona też wyraziła zainteresowanie problemem glifosatu. Otrzymałem z jej biura poselskiego budująca obietnicę. 

To wszystko co mam w tej sprawie do napisania. Nie będę się spowiadał, bo i kolega czarg tego nie robi. Proponuję koledze czarg utworzenie swojego nowego wątku pt. Kujawsko-pomorskie piekiełko.

Bez złośliwości i urazy, pozdrawiam Cię Jacku

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...