Skocz do zawartości
jokaz

Dolnośląskie piekiełko

439 postów w tym temacie

Rekomendowane odpowiedzi

Panie Prezesie i wszyscy zainteresowani. Po uzgodnieniach informuję, że nowy termin Kursu został wyznaczony na drugą połowę września. Szczegóły zostaną podane na znanej stronie i na portalu Polanki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeciez ja pisze o Zawodowych.

Nie mieszaj tu puszczy i zabytkow.

Konkrety.

A może napisz jakie widzisz "konkrety"  a inni odniosą się do nich... Ja bym szukał wszystkich spraw które łączą a nie dzielą. Podziałów mamy aż nadto...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panie Prezesie i wszyscy zainteresowani. Po uzgodnieniach informuję, że nowy termin Kursu został wyznaczony na drugą połowę września. Szczegóły zostaną podane na znanej stronie i na portalu Polanki.

I to jest konkret!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prezes pisze o potrzebie współpracy.

Ja jej nie widze.

Nie widze zadnej wspolnoty interesow.

Inni widzą - pytam sie gdzie ona.

 

Co tu jest niejasne ?

 

Podzialow mamy az nadto- frazes bez wartosci.

Hodowcy trzody koleguja sie z osobami importujacymi mieso ? Wybieraja ich do swoich władz?

Nie, bo to diametralnie odmuenne grupy interesu.

Teraz rozumiesz ?

Ocknij sie przyjacielu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prezes pisze o potrzebie współpracy.

Ja jej nie widze.

Nie widze zadnej wspolnoty interesow.

Inni widzą - pytam sie gdzie ona.

 

Co tu jest niejasne ?

 

Podzialow mamy az nadto- frazes bez wartosci.

Hodowcy trzody koleguja sie z osobami importujacymi mieso ? Wybieraja ich do swoich władz?

Nie, bo to diametralnie odmuenne grupy interesu.

Teraz rozumiesz ?

Ocknij sie przyjacielu.

Odpowiem krótko, widzę dobrze układającą się współpracę kol. jokaza /spoza PZP/ z prezesem RZP Oława kol. Kłakiem. To oni są głównymi animatorami zacieśniania współpracy pszczelarzy na Dolnym Śląsku. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piszesz czlowieku nie na temat, co wiecej, nie zadajesz sobie trudu by postarac sie przeczytać ze zrozumieniem.

O czym z Toba dyskutowac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piszesz czlowieku nie na temat, co wiecej, nie zadajesz sobie trudu by postarac sie przeczytać ze zrozumieniem.

O czym z Toba dyskutowac.

Ot, taki ze mnie nieuk że nie rozumiem o co Ci chodzi? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zadalem wydaje mi sie proste pytanie.

 

Ale dobrze - jeszcze raz.

 

Jaką wspólnotę interesów ma normalny, powiedzmy osiemdziesięcio ulowy pszczelarz z firmą handlująca miodem, np sądeckim bartnikiem.

 

Odpowiem, zeby było łatwiej - żadną.

 

Jeszcze raz - żadną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I to jest konkret!

To jeszcze słaby konkret, gdyż Pani z Urzędu M nie była wstanie podać konkretnej daty. Ustaliliśmy razem, że będzie to druga połowa września. O ile ktoś nie namiesza...

Kolego Borowy sugerujesz, że nie można razem z innymi z PZP zrobić coś dla dobra nas wszystkich? Ja myślę, że z niektórymi to można o ile nie będzie się patrzyło przez pryzmat kto do jakiego Stowarzyszenia - Związku należy. Również przyznam Ci rację. Wiesz jak ciężko przekonać do działania ludzi których boli że ktoś jest z Polanki. Przecież wiesz, że większość Polankowiczów ma za sobą  jakieś doświadczenia w PZP. Mimo to wraz z Kolegami z RZP Oława zadziałamy dla dobra dolnośląskich pszczelarzy już w lipcu.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szanowni koledzy z Dolnego Śląska ! Dla mnie nie ważne jest kto z jakiej organizacji pszczelarskiej się wywodzi najważniejsze jest że chce działać dla dobra pszczelarzy. Kilkakrotnie była składana propozycja współpracy dla WZP we Wrocławiu, RZP w Jeleniej Górze , ZPZL w Legnicy i nadal brak zainteresowania. Przypuszczam że zwykli pszczelarze o tym nie wiedzą. Są konkretne pieniądze /duże/ w Wojewódzkim Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej do wykorzystania przez pszczelarzy ale tutaj potrzebna jest współpraca a jej brak 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko wskazuje na to, że kurs rzeczoznawców dla dolnośląskich pszczelarzy odbędzie się. Termin został już ustalony. Sala zarezerwowana. Pomimo rzucanych kłód pod nogi, osoby zajmujące się obsługą i przyjaźnie nastawieni ludzie kibicują nam.  :) Dziękuję

 

Termin Kursu 20,21,22 wrzesień 2018r.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko wskazuje na to, że kurs rzeczoznawców dla dolnośląskich pszczelarzy odbędzie się. Termin został już ustalony. Sala zarezerwowana. Pomimo rzucanych kłód pod nogi, osoby zajmujące się obsługą i przyjaźnie nastawieni ludzie kibicują nam.  :) Dziękuję

 

Termin Kursu 20,21,22 wrzesień 2018r.

Odetchnąłem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż, coś za nami, coś przed nami. Mam na myśli nowy sezon, każdy ma jakieś wnioski z tego co mija ma też plany i marzenia na przyszłość. Można pomarzyć indywidualnie a można też pomarzyć co można zrobić WESPÓŁ / jak śpiewał Michnikowski/. 

  Indywidualnie - to przede wszystkim "zdrowym być" - też z piosenki kabaretowej. Samopoczucie w dużej mierze będzie zależało od tego co się będzie działo "WESPÓŁ''. 

  Aby było nad czym pomyśleć w ten nostalgiczny czas chciałem poinformować iż planujemy by hasłem przewodnim imprez pszczelarskich, NA ZAMKU GRODZIEC  i nie tylko (?), był następujący slogan; KUPUJ  MIÓD U SWOJEGO PSZCZELARZA.

  Jak sądzę, nie będę długo czekał na komentarze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wszystko dobre to szybko przemija ale pamięć pozostaje po chlewie jaki się wydarzył u nas. O czym wcześniej pisałem.

Jutro kolejne spotkanie we Wrocławiu. Mam nadzieję, że wypracujemy coś bardzo pozytywnego dla dobra dolnośląskich pszczelarzy. (ponad podziałami)

Będę reprezentować również Polankę, tak i ja zdam relację ze spotkania. A biorę ze sobą nową koleżankę, ażeby się uczyła i społecznie angażowała dla dobra nas wszystkich.

Pozdrawiam

 

Ps. Hasło kolegi Atena bardzo mi się podoba.

 

KUPUJ  MIÓD U SWOJEGO PSZCZELARZA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W mijającym 2018 roku wiele działo się w pszczelarstwie dolnośląskim ale gdyby było większe zaangażowanie organizacji pszczelarskich to można by było zrobić więcej. Z istotnych zdarzeń wymienił bym

- spotkanie na zamku Grodziec z instytucjami pracującymi na rzecz rolnictwa

- uruchomienie przez WFOŚiGW we Wrocławiu programu pomocy dla pszczelarzy dolnośląskich

- spotkanie w rektoracie Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu z naukowcami celem opracowania dokumentu "Stan i perspektywa rozwoju pszczelarstwa dolnośląskiego"

- zorganizowanie szkolenia 18 godz. na temat "Poprawa zdrowotności dolnośląskich pasiek"

Na pewno duży wkład w zorganizowanie tych wydarzeń mieli Panowie Paweł Czysztoń, Tomasz Pilawka, Leszek Telatyński, Henryk Kłak,Kazimierz Czechowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak trzymać! Krótko i na temat. 

 Zadanie na 2019 - aktywizować tych którzy pełniąc różne funkcje powinni  być  aktywni a często tylko "pełnią funkcję"... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I po spotkaniu roboczym. Spotkanie merytoryczne. Zaangażowanie przedstawicieli Uniwersytetu Przyrodniczego duże do napisania dokumentu "Stan i perspektywa rozwoju pszczelarstwa dolnośląskiego". Czego nie można powiedzieć o przedstawicielach Legnicy, Jeleniej Góry, Zgorzelca.

Napiszę tylko, że dolnośląskie piekiełko żyje i ma się dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W mijającym 2018 roku wiele działo się w pszczelarstwie dolnośląskim ....

(...)

 

W mijającym 2018 ? Jeszcze rok się nie zakończył, a tu już jego podsumowanie? Chyba przedwczesne.

Jedno co się skończyło, to kadencja V Sejmiku Woj. Dolnośląskiego i tutaj podsumowanie pasuje jak najbardziej. 

 

Dolnośląskie prezentowane jest na forum jako województwo w którym dzięki współpracy wiodących aktywistów pszczelarskich z Peeselowskimi samorządowcami udało się wiele zrobić dla lokalnego pszczelarstwa.

 

Jakie to były sukcesy, czy takie unikatowe i przełomowe w skali kraju? Nie mnie osądzać, zbyt mało mam pewnych danych - trudno dojść prawdy w obliczu namiętnej propagandy i lansu niektórych nadaktywnych forumowiczów.

 

Nasuwa się jednak pytanie o przyszłość - czy teraz w obliczu totalnej klęski PSL (w tym województwie został im tylko jeden mandat), będzie trudniej zorganizować symposion na zamku, szkolenie rzeczoznawców, czy też dotrzeć do tzw. środków z WFOŚ?

 

Nie znam "dolnośląskich klimatów", ale tytuł wątku wydaje mi się zasadny.

Kolega Atena - spiritus movens tak wielu akcji na rzecz środowiska, został przez swoich ziomków potraktowany w wyborach bardzo niesprawiedliwie. Praca społeczna jaką wykonał na rzecz lokalnej społeczności została niedoceniona, a wręcz niezauważona.

 

Pan Atena startował w wyborach do sejmiku powiatowego z list PSL i w tym dolnośląskim piekiełku uzyskał zaledwie 10 głosów poparcia, tylko dziesięciu wyborców postawiło krzyżyk przy nazwisku tak zasłużonego działacza!

Jak wyborcy - sąsiedzi i znajomi przecież,  mogli nie docenić pracy i zaangażowania P. Ateny?

Czyżby nie znali go, nie zauważali jego trudu i pracy, nie doceniali inicjatyw?

Dlaczego zawiedli nawet najbliżsi: koledzy pszczelarze i sadownicy?

 

Tak znikome poparcie (10 głosów to niecały 1 promil oddanych głosów) stawia pod znakiem zapytania 

poparcie i zrozumienie społeczności dolnośląskiej dla rangi pszczelarstwa.

 

Takie to "dolnośląskie piekiełko".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na szczęście nie wiem nawet w jakim województwie mieszkasz bo Twoja ideologia 'opluć , skopać i przyglądać się czy zapłacze, jest wyjątkowo perfidna, nie dotyczy to tylko mnie... Nie wiem czemu służy ta totalna inwigilacja mojej osoby i moich poczynań... tylko dlatego że mam odwagę mówić prawdę a nie jak premier kłamać i przepraszać?  

  I jeszcze jedno; wczoraj miałem telefon od działacza z podkarpackiego z pytaniem jak w tym "piekiełku"  uzyskaliście takie sukcesy. Chcą pójść NASZĄ DROGĄ, może nieco poszerzając. To JA to zacząłem ... i tego swoimi złośliwo- prześmiewczymi wpisami MI nie odbierzesz.

  Nie przejmuj się, są godni i mądrzy którzy zastąpią Pilawkę,

   Lepiej być w "piekiełku" i coś robić mieć osiągnięcia  niż w niebycie w jakim się znalazłeś i swoją frustrację próbujesz wylać, z pomyjami, na innych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Nie wiem czemu służy ta totalna inwigilacja mojej osoby i moich poczynań... tylko dlatego że mam odwagę mówić prawdę a nie jak premier kłamać i przepraszać?  

 

 

To nie inwigilacja osoby i poczynań tylko ich ocena.

Jako kandydat do rady powiatu lubińskiego z list PSL jesteś osobą publiczną, sam poddajesz się pod ocenę, także naszą bo wszędzie przedstawiasz się jako działacz pszczelarski.

 

Panie Ateno nie masz odwagi, nie mówisz prawdy, do premiera się nie porównuj "znaj proporcją mociumpanie".

 

Od lat przypisujesz sobie na forum głównym wielkie zasługi dla dolnośląskiego pszczelarstwa.

Od lat próbujesz "przykleić" dolnośląskie pszczelarstwo do PSL-u, partii którego jesteś aktywnym członkiem.

Od lat mamisz pszczelarzy swoimi koneksjami, dojściami do prominentów spod znaku zwiędłej koniczyny.

Swoim partyjnym kompanom prezentujesz się zaś jako działacz pszczelarski z dużym społecznym zapleczem.

 

Czas wyborów zweryfikował to wszystko.

 

Nam na forum mogłeś "mydlić" oczy co do skali swojego społecznego poparcia i sukcesów.

Ale swoich wyborców nie oszukasz, oni znają Cię na co dzień, wiedzą kim jesteś i co robisz, to Twoi znajomi i sąsiedzi.

Oni najlepiej potrafią Cię ocenić i ocenili - masz poparcie w ilości 10 głosów.

Odliczając od tej dziesiątki głosy członków rodziny, to zaledwie kilka krzyżyków - mniej niż 1 promil.

Przedstawiasz się wszem i wobec jako działacz pszczelarski - patrząc na poparcie jakie uzyskałeś

jesteś antyreklamą pszczelarstwa w swoim powiecie.  

Dolnoślązacy pokazali Ci Twoje miejsce w szeregu, po raz trzeci odrzucili Twoją kandydaturę, więc przestań w końcu udawać Greka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marbert

To nie inwigilacja osoby i poczynań tylko ich ocena.

Jako kandydat do rady powiatu lubińskiego z list PSL jesteś osobą publiczną, sam poddajesz się pod ocenę, także naszą bo wszędzie przedstawiasz się jako działacz pszczelarski.

 

Panie Ateno nie masz odwagi, nie mówisz prawdy, do premiera się nie porównuj "znaj proporcją mociumpanie".

 

Od lat przypisujesz sobie na forum głównym wielkie zasługi dla dolnośląskiego pszczelarstwa.

Od lat próbujesz "przykleić" dolnośląskie pszczelarstwo do PSL-u, partii którego jesteś aktywnym członkiem.

Od lat mamisz pszczelarzy swoimi koneksjami, dojściami do prominentów spod znaku zwiędłej koniczyny.

Swoim partyjnym kompanom prezentujesz się zaś jako działacz pszczelarski z dużym społecznym zapleczem.

 

Czas wyborów zweryfikował to wszystko.

 

Nam na forum mogłeś "mydlić" oczy co do skali swojego społecznego poparcia i sukcesów.

Ale swoich wyborców nie oszukasz, oni znają Cię na co dzień, wiedzą kim jesteś i co robisz, to Twoi znajomi i sąsiedzi.

Oni najlepiej potrafią Cię ocenić i ocenili - masz poparcie w ilości 10 głosów.

Odliczając od tej dziesiątki głosy członków rodziny, to zaledwie kilka krzyżyków - mniej niż 1 promil.

Przedstawiasz się wszem i wobec jako działacz pszczelarski - patrząc na poparcie jakie uzyskałeś

jesteś antyreklamą pszczelarstwa w swoim powiecie.  

Dolnoślązacy pokazali Ci Twoje miejsce w szeregu, po raz trzeci odrzucili Twoją kandydaturę, więc przestań w końcu udawać Greka.

Waść miał odwagę w jakiś wyborach wystartować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...