Skocz do zawartości
Karpacki

Dom Pszczelarza w Kamiannej

211 postów w tym temacie

Rekomendowane odpowiedzi

Szanowny kolego. Wokół spraw związanych z przejęciem własności Domu Pszczelarza przez PZP , od samego początku miały miejsce duże nieprawidłowości. Porównać by je można do bezprawnego przejmowania kamienic , co jest powodem prac i decyzji działającej Komisji w Warszawie. Wszystkie tym działaniom towarzyszyło okradanie i nieuzasadnione zbiórki SOS, na ogromne sumy pieniędzy. Pokazują to jasno dokumenty opublikowane w wątku "Dom Pszczelarza - dwie umowy" Szkoda, że nie stało się to powodem wyjaśnienia tych spraw przez kolejne Komisje Rewizyjne PZP. Brak tych działań rozzuchwalał kolejnych prezesów i prezydentów, i przez wiele lat , Dom ten służył jako źródło uzyskiwania nieuprawnionych dochodów, i w efekcie jego dzisiejszy stan.  Stan ten, od dawna bardzo zły, był też powodem , że wielu stawianych tam na funkcji dyrektora, nie było w stanie sprostać tej roli, wobec rzeczywistych warunków , jakie były ukrywane przed potencjalnymi kandydatami.

O jego aktualnym stanie, też nie można otrzymać stosownych dokumentów, bo ich po prostu nie ma. Nie ma odbiorów technicznych, nie ma odbiorów sanepidu, nie ma pozwoleń na przyjmowanie ludzi i użytkowanie do tego celu infrastruktury Domu. Dziwi mnie więc , czy organizator tych ewentualnych kolonii, udaje, czy rzeczywiście nie ma świadomości o tym jak sprawa wygląda?  Jest to tym ważniejsze ,że z tego co słychać, sprawa ma dotyczyć dzieci i młodzieży.  Chyba że organizator tych kolonii, będzie na tyle naiwny, że podpisze umowę użytkowania, zanim zapozna się z aktualną dokumentacją Domu ? W ten sposób przyjął by na siebie koszt dostosowania tego obiektu do założonego celu. 

Nie do wiary jest, aby znalazł się jeszcze taki naiwniak. Ale nigdy nie wiadomo. Nie raz wydawało by się ,że coś jest nie logiczne, a jednak ma miejsce. Może jest ktoś, kto nie liczy się z kosztami finansowymi, a liczy się efekt propagandowy, lub "dobroczynny". Kiedy poznamy nazwisko rzeczywistego człowieka , któremu ten Dom będzie w końcu przekazany, poznamy też intencje, w jakich zostało to zrobione. 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Instruktaż klasyka sprzed 5 lat jak sposobem wpuścić młodzież do nieczynnego Domu Pszczelarza - 2 minuta filmu (tzw "korzystanie z prawa").

Sposobem - to baca łowiecce poparzył dupę zimną wodą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak czytam Panów posty, to zastanawiam się czy naprawdę zależy Panom na Polskim Związku Pszczelarskim i Domu Pszczelarza przy okazji, czy chcecie sobie pogadać. Jeżeli coś jest złe to należy konkretnie podać co zrobić aby sytuację naprawić krok po kroku, a nie "gadać jak baby przy darciu pierza", pogadają, rozejdą się i nic z tego nie wynika. I zastanawiam się z czego wnioskujecie że Dom Pszczelarza działa bezprawnie. Dziwi mnie również brak odzewu ze strony Zarządu PZP. Dom Pszczelarza posiada prowadzone okresowo przeglądy kominiarskie, elektryczne, gazownicze, hydrantów, gaśnic oraz na podstawie powyższych Straży Pożarnej. W obiekcie bywa regularnie Sanepid, któremu dostarczane jest badanie wody. Jest przegląd roczny i pięcioletni budowlańca z uprawnieniami. Nie mówiąc już o Panów kontroli wszystkiego co się da. Szczerze powiem że bardzo by było dobrze aby któryś z Panów mógł się wykazać jako osoba zarządzająca tym obiektem, bo sytuacja od wejścia by się poprawiła. 

Budynek mógłby funkcjonować gdyby nie struktura organizacyjna Polskiego Związku Pszczelarskiego i polityczne rozgrywki owej "białej damy, która żywo gestykuluje" To cud że budynek jeszcze istnieje, jeśli od 2012r się go wydzierżawia. To powoduje niemożność ustalenia jakiegokolwiek planu działania, długofalowego marketingu itp. które w każdej normalnej firmie funkcjonują. Polskie przysłowie mówi "że gdzie kucharek sześć tam nie ma co jeść". A wy Panowie nawet z pozytywnych wpisów na facebooku drwicie. A owszem Dom Pszczelarza ma bardzo dobrą kuchnię, bo pracownice bardzo dobrze gotują, a w zasadzie niedobitki pracowników którzy pozostali - w sumie 4 osoby. Żeby Dom Pszczelarza ruszył, wystarczy uruchomić jeden punkt handlowy w okolicznym większym mieście, niekoniecznie w Krynicy, oraz ukierunkować budynek na turnusy apiterapeutyczne, czyli potrzebny jest lekarz apiterapeuta i opracowanie np. 7-io dniowych turnusów. To tak w bardzo dużym skrócie. Ten Dom zabija polityka i nie wiem czy już nie jest za późno żeby się podniósł. A bardzo szkoda. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wykazał się Pan Dąbrowski i co z tego?

Chciał się wykazać karpacki - i co z tego? Nie obejrzał kwitów o których mówisz, choć bardzo chciał.

Ten punkt handlowy to dla handlu ukraińskim miodem? Istniał w Krynicy i mógłby istnieć dziś, gdyby prawidłowo i z godnie z przeznaczeniem był spożytkowany kolejny tajny kredyt 300 tysiaków zaciągnięty hipotecznie w Sosnowcu.

Ten apiterapeuta, to dr. Kapliński z Rady Naukowej PZP? Przejrzyj net co w Warszawie wypisują o nim pacjentki. Nigdzie nie znajdziesz wzmianki, że stosuje w leczeniu produkty pszczele. Trzepie niemiłosiernie kasiorę na niepotrzebnych badaniach hormonów itp. (opinie pacjentek)

Na jakiej podstawie gestykulująca biała dama ma wpływ na ten obiekt? Powinna po Połczynie zdać insygnia władzy i kluczyk do sejfu.

Myślisz, że drę to pierze z powodu złych intencji w stosunku do obiektu, którego wszyscy jesteśmy właścicielami?

To wszystko świadczy o tym, że ten obiekt ma zgodnie z jakimś planem wywrócić się i nie podnieść. Zgodnie z tajnym planem grupy trzymającej apiwładzę.  Swych opinii nie buduję na podstawie wpisów na fb. Jak chcesz, to zrobię tam tak pozytywne wpisy, że ać Ci czapkę zerwie. To bardzo proste.

Powiedz kolego, gdzie ja kłamię i dlaczego nikt mnie nie uciszy faktami? A może jednak to prawda?

Jednego mi nie zarzucisz, że się nie interesuję tym obiektem, w odróżnieniu od innych uważających się i nieuważających za jego właścicieli, z których niewielu o nim wie i o burzliwej historii jego hipoteki. Nie jest powodem do dumy poczet dyrektorów tego obiektu, gdzie można znaleźć osoby bardzo dziwne i malownicze, wszystkie wyłonione nie w konkursie na stanowisko, a dekretem białej damy. Za te decyzje kadrowe rujnujące DP nie ma odpowiedzialnych. Dla mnie najzabawniejsza i zarazem tragikomiczna była próba obsadzenia tego stanowiska świeżym absolwentem TP Pszczela Wola, który po zapoznaniu się z warunkami pracy zdezerterował ze stanowiska. To bardzo symboliczne w tej sprawie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak czytam Panów posty, to zastanawiam się czy naprawdę zależy Panom na Polskim Związku Pszczelarskim i Domu Pszczelarza przy okazji, czy chcecie sobie pogadać. Jeżeli coś jest złe to należy konkretnie podać co zrobić aby sytuację naprawić krok po kroku, a nie "gadać jak baby przy darciu pierza", pogadają, rozejdą się i nic z tego nie wynika. I zastanawiam się z czego wnioskujecie że Dom Pszczelarza działa bezprawnie. Dziwi mnie również brak odzewu ze strony Zarządu PZP. Dom Pszczelarza posiada prowadzone okresowo przeglądy kominiarskie, elektryczne, gazownicze, hydrantów, gaśnic oraz na podstawie powyższych Straży Pożarnej. W obiekcie bywa regularnie Sanepid, któremu dostarczane jest badanie wody. Jest przegląd roczny i pięcioletni budowlańca z uprawnieniami. Nie mówiąc już o Panów kontroli wszystkiego co się da. Szczerze powiem że bardzo by było dobrze aby któryś z Panów mógł się wykazać jako osoba zarządzająca tym obiektem, bo sytuacja od wejścia by się poprawiła.

Aż mnie zamurowało. Mam pytanie, czy ten Ul29 , który wchodził na to forum przed Zjazdem Połczyńskim i ten teraz , to ta sama osoba ??? Wierzyć się nie chce. Gdzie on się przez ten czas chował ? Słowa które pisze , a które powyżej zacytowałem pokazują , że wiedzę na temat spraw wokół tego Domu , ma on z okresu sprzed Zjazdu w Połczynie, a więc też bardzo odległą od prawdy.

Gdyby systematycznie , nie koniecznie często , wchodził na nasze forum i czytał, to musiał by wiedzieć o mojej ofercie na dzierżawę tego Domu i nie musiał by dziś pisać takiego zdania jak:  "Szczerze powiem że bardzo by było dobrze aby któryś z Panów mógł się wykazać jako osoba zarządzająca tym obiektem, bo sytuacja od wejścia by się poprawiała"

Gdzie więc pan był, kiedy właśnie ja , pod własnym nazwiskiem, złożyłem ofertę na dzierżawę tego Domu, i przedstawiłem plan tego co miało tam być robione, własnie tak, aby w bardzo krótkim czasie Dom mógł na siebie zarabiać. Czyżby nie wiedział pan , że rozmowy i uzgodnienia trwały kilka tygodni i była już nawet wykonana z moim udziałem, inwentaryzacja zdawczo - odbiorcza tego obiektu ???  Że udział w tych rozmowach i uzgodnieniach brali wyznaczeni członkowie Zarządu na czele z panem prezydentem i skarbnikiem , oraz część Komisji Rewizyjnej na czele z jej przewodniczącym???  Skoro pan tego nie wie, to proszę zapoznać się z wszystkimi dokumentami jakie przy tej okazji powstały, zaczynając od mojej Oferty, poprzez trzy kolejne wersje treści Umowy dzierżawy, którą każdorazowo formułowano w Zarządzie PZP, i także tymi dokumentami, którymi powiadamiałem o przebiegu tych rozmów wszystkie Związki Pszczelarskie w Polsce.

Dlatego , że są tak "zainteresowani" losami tego Domu ludzie, wszystkie te dokumenty zostały na tym forum opublikowane, a o ich prawdziwości , mogą zaświadczyć te osoby Z Zarządu i Komisji Rewizyjnej, które uczestniczyły w tych uzgodnieniach. Kilkakrotnie przy okazji tych działań, podawaliśmy sobie ręce , z nadzieją że sprawa wreszcie ruszy do przodu, ale wtedy zamiast gotowości podpisania, kolejnej uzgodnionej wersji Umowy, przychodziły jakieś decyzje spoza Zarządu i osoby uprawnione do złożenia tych podpisów , zaczynali "uzgodnienia" od nowa, podnosząc zgodnie z wytycznymi, otrzymywanymi od tajemniczych decydentów, warunki na jakich , udawali że chcą ten obiekt wydzierżawić.

I proszę panie Ul29, nie wypisywać bzdur, że Dom ten posiada jakieś aktualne uzgodnienia i odbiory, pozwalające na jego eksploatację. Nie ma takich odbiorów, i nie mógł ich odnaleźć nawet opiekun z ramienia Zarządu tego Domu.

Tak jak poprzednio , kiedy pan zabierał głos na tym forum, pański poziom wiedzy w temacie jest taki, jaki ktoś , którego nazwiska najpewniej pan nie ujawni, panu przekazał. I pan jak nakręcona katarynka , powtarza za nim rzeczy, których w żaden sposób nie idzie pokazać, tak jak ja pokazałem wszystkie dokumenty i opisałem przebieg rozmów prowadzonych w sprawie wydzierżawienia tego Domu. 

Jeśli ktoś , bezpodstawnie, z premedytacją, okłamał pana , tak jak i innych że te odbiory są , to proszę o ich istnienie popytać w tych instytucjach , które mają prawo je wydać , po odpowiedniej kontroli.  W części z nich, ja to zrobiłem, na takiej zasadzie , jak rodzice maja prawo sprawdzić stan i posiadane przeglądy autokaru , który ma wieźć ich dzieci na kolonie.

Nie są to dokumenty poufne, i powinny być do wglądu nawet kierownikowi grupy osób , zamierzających wynająć w tym Domu pokoje, a co dopiero komuś, kto zamierza wynająć taki obiekt na kilka lat, aby prowadzić w nim działalność , dla której został on wybudowany?

Jeśli więc pan zrozumie , jaki zrobił błąd swoim obecnym wpisem w tej sprawie, a ma choć trochę honoru, to powinien pan "podziękować " swojemu informatorowi za nocnik , jaki podstawił panu pod rękę, a nas , przynajmniej przeprosić za swoją wpadkę. Wątpię jednak, czy pana na to stać?  Tak czy inaczej. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szanowni Koledzy pszczelarze.  Otrzymałem prawdopodobnie pomyłkowo wiadomość na temat planów Zarządu PZP wobec Domu Pszczelarza w Kamiannej.  Napisano już wiele na ten temat a efekty tego właśnie zaczynają mieć swój finał. Gdyby do tego doszło, był by to największy dowód braku podstaw do pełnienia funkcji w Zarządzie tego Związku przez obecne, jak i poprzednie jego składy. Ci którzy do tego doprowadzą staną się na zawsze największymi nieudacznikami wobec obowiązku jaki podjęli startując i przyjmując funkcje które pełnili i pełnią. Jak widać jednak nie robi to na nich żadnego wrażenia. 

"Dzień dobry

W dniu wczorajszym Prezydent Tadeusz Dylon otrzymał od instytucji publicznej propozycję zakupu Domu Pszczelarza w Kamiannej

W związku z powyższym na prośbę prezydenta zwracam się do Prezesów WZP/RZP/OZP z pytaniem czy Prezydent wraz z zarządem ma prowadzić rozmowy na temat sprzedaży Domu Pszczelarza. Więcej szczegółów po otrzymaniu odpowiedzi od Prezesów.

 

Bardzo proszę o potraktowanie sprawy jako pilnej i bardzo ważnej - odpowiedzi proszę przysyłać na adres zwrotny  do 10 lipca 2023r.

Pozdrawiam

Halina XXXXXX

ukryłem nazwisko Pani, na jej wniosek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mi wiadomo decyzję o sprzedaży lub podarowaniu komuś Domu Pszczelarza może podjąć tylko Zjazd PZP. Dom ten, którego jestem jako polski pszczelarz współwłaścicielem został oddany w dzierżawę władzom PZP, a ich najwyższą rangą nie jest zarząd, a zjazd. Są to sprawy wykraczające poza "zwykły zarząd" majątkiem organizacji. Może referendum pszczelarzy? Organizacje które wystąpiły z PZP, ale finansowały jego budowę, a potem liczne wałki remontowe kolejnych Zarządów chyba też powinny mieć coś do powiedzenia w jego sprawie. Prezesi WZP/RZP nakłaniani są przez Tadusza Dylona do przestępstwa. Jeżeli będą jakieś dalsze ruchy w tej sprawie, uważam za potrzebne zgłoszenie sprawy do prokuratury. Myślę, że robienie takich numerów milczkiem jest dowodem osiągnięcia przez władze PZP dna moralnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, robinhuud napisał:

 Myślę, że robienie takich numerów milczkiem jest dowodem osiągnięcia przez władze PZP dna moralnego.

Tak czuję, myślę i widzę: Grabarze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szanowni Koledzy. Jak widać , odzew na to co zamierza podjąć Zarząd PZP w sprawie Domu Pszczelarza , nie jest powalający. Patrząc z historycznego punktu, nie powinno to mnie szczególnie dziwić.  Pokazywaliśmy tu wiele rzeczy które były bardzo naganne, a które jednak nie znalazły należnego odbicia w środowisku pszczelarskim. Szczytem tej arogancji jest przyszłość Domu Pszczelarza.  Można tylko powiedzieć że to co wyczyniały kolejne Zarządy tej organizacji wobec tego Domu , jest pluciem w twarz tym wszystkim , którzy ten Dom budowali i nie pytali się o to czy koszt tej pracy będzie przez kogoś zwracany. Znam i znałem tysiące tych ludzi , którzy brali udział w jego budowie z nadzieją że będzie on czynnikiem integrującym środowisko i tak jak jego nazwa mówi będzie prawdziwym domem Pszczelarza. Wielu z tych ludzi którzy brali udział w tej budowie, już nie ma pośród nas. Okazało się , że jak wielokrotnie przy budowach w tzw. czynie społecznym, zyski z tych inwestycji , trafiają do kombinatorów i tych, którzy nie brali czynnego udziału w powstawaniu tej inicjatywy.   Mają jednak czelność sprawiać wrażenie decydentów , kiedy jest okazja zlikwidować coś , co powinno służyć całemu środowisku PSZCZELARZY. a nie tych , którzy chcą na tym uszczknąć przysłowiowy "kawałek tortu".  W Karpackim Związku Pszczelarzy czynione są przymiarki do napisania historii tego Związku.  Budowa Domu Pszczelarza , jest ważnym elementem  tej historii. Mamy ogromną ilość materiałów na temat tego jak ten Dom został budowany i jak podstępnie z naruszeniem wielu zasadniczych praw zostaje odebrany pszczelarzom sądeckim. Oni byli gwarantem tego , że Dom działał by dla pszczelarzy a nie kombinatorów. Być może wkrótce do tej historii będzie można dołączyć dane tych którzy przyczynią się do całkowitego odcięcia tego Domu od pszczelarstwa. W tym celu potrzebne jest bardzo zdecydowane działanie. Tą wiadomość należy jak najszerzej rozpropagować w celu obrony tego Domu i zapobiec jego sprzedaży. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OSTRZEŻENIE                                                                                                                                                                             Poznań 25.VI.2023
Jako współwłaściciel obiektu z woli ś. p. księdza Ostacha ostrzegam potencjalnych kupców Domu Pszczelarza w Kamiannej przed prowadzeniem rozmów o kupnie, podejmowaniem decyzji i podpisywaniem umów z Zarządem Polskiego Związku Pszczelarskiego. Dom ten może zostać sprzedany tylko i wyłącznie po decyzji Zjazdu PZP podjętej ważną uchwałą bez wad prawnych. Powinno to się odbyć nie w formie cichych ustaleń zakulisowych, a uznawaną w cywilizowanym świecie formą przetargu z wyceną rzeczoznawcy itd. Z Domem Pszczelarza związane są dwie działki geodezyjne o oddzielnym numerze geodezyjnym i oddzielnych hipotekach, które mogą być rozłącznie zadłużone.
                                                                                                                                                                        robinhuud

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kamyczek do ogródka przedmówcy:

Cytat

 

Statut Polskiego Związku Pszczelarskiego tekst jednolity

Rozdział IV - Organy Związku  §21

1. Zarząd Związku jest organem wykonawczym Związku, do którego kompetencji należy

1) Realizowanie uchwał Walnego Zjazdu

 .)

5) zarządzanie majątkiem Związku, w tym zaciąganie zobowiązań majątkowych i zawieranie umów w jego imieniu

Rozdział V - Majątek Związku

 1. Majątek Związku mogą stanowić: nieruchomości, ruchomości, akcje, udziały, prawa, środki pieniężne i papiery wartościowe

 

Jako były członek Komisji Rewizyjnej - Organu Związku, zdaje sobie kolega sprawę z tego, iż aby coś sprzedać, trzeba mieć do tego tytuł prawny. Inaczej tak czynność zbycia jak i nabycia, obarczona jest wadą prawną a niewielu jest Notariuszy, transakcję taką chętnych firmować. Dosadniej - przy niespełnieniu wymogów prawnych czynność taka, byłaby  kradzieżą lub paserstwem.

Co za tym idzie - niepotrzebne tu Rejtanowskie rozdzieranie szat bez powzięcia wystarczającej wiedzy, co do ew. statusu prawnego nieruchomości, będącej przedmiotem tej dyskusji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...