Skocz do zawartości
Piotr_S

Rolniczy handel detaliczny

49 postów w tym temacie

Rekomendowane odpowiedzi

Przy sprzedaży bezpośredniej nie ma żadnych limitów a podatki zależą od ilości rodzin w dziale specjalnym produkcji rolnej i nie są zależne od poziomu sprzedaży. To raczej limity w RHD wynikają pośrednio z tych 20 tys. przychodów (!) wolnych od opodatkowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wolne od podatku są przychody do 40 tys. zł - dobra zmiana od stycznia 2019r.

Właśnie sprawdziłem informacje żeby nie pisać nic nie wnoszących wypowiedzi.

Od 2019 kwota wolna od podatku to 40 tys zł, powyżej tej kwoty płacimy 2% podatku (sprzedamy miód za 100 zł podatek 2zł)

Kwota ta dotyczy zarówno RHD jak i SB, przy czym Pani z którą rozmawiałem określiła to tak iż SB jest rozszerzeniem RHD tak aby rolnicy mogli sprzedawać swoje produtky do sklepów czy restauracji. Musimu zapisywać daty sprzedaży ile miodku i jakąkwotę otrzymaliśmy, sprawdzić to może ewentualna kontrola z US, gdyż jesteśmy zarejestrowani jako "przedsiębiorstwo".

Kolejna informacja iż od tego roku każdy kto rejestruje SB nie musi już składać "projektu technologicznego zakładu" wystarczy zgłoszenie chęci rozszerzenia "działalności".

Posiadając od 81 rodzin pszczelich w zwyż jesteśmy pszczelarzami zawodowymi, rolnikami zajmującymi się hodowlą zwierząt, wtedy też możemy mimo braku posiadania ziemi rolnej opłacać składki KRUS jak każdy rolnik posiadający ziemię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie sprawdziłem informacje żeby nie pisać nic nie wnoszących wypowiedzi.

Od 2019 kwota wolna od podatku to 40 tys zł, powyżej tej kwoty płacimy 2% podatku (sprzedamy miód za 100 zł podatek 2zł)

Kwota ta dotyczy zarówno RHD jak i SB, przy czym Pani z którą rozmawiałem określiła to tak iż SB jest rozszerzeniem RHD tak aby rolnicy mogli sprzedawać swoje produtky do sklepów czy restauracji. Musimu zapisywać daty sprzedaży ile miodku i jakąkwotę otrzymaliśmy, sprawdzić to może ewentualna kontrola z US, gdyż jesteśmy zarejestrowani jako "przedsiębiorstwo".

Kolejna informacja iż od tego roku każdy kto rejestruje SB nie musi już składać "projektu technologicznego zakładu" wystarczy zgłoszenie chęci rozszerzenia "działalności".

Posiadając od 81 rodzin pszczelich w zwyż jesteśmy pszczelarzami zawodowymi, rolnikami zajmującymi się hodowlą zwierząt, wtedy też możemy mimo braku posiadania ziemi rolnej opłacać składki KRUS jak każdy rolnik posiadający ziemię.

 

Kolego nie pisz, bo siejesz tylko zamęt.

Kwota wolna od podatku 40 tys. a potem podatek 2% dotyczy tylko RHD.

Przy SB nie płacimy podatku od sprzedaży.

Nie ma obowiązku prowadzić ewidencji każdej sprzedaży. Przy RHD prowadzi się sprzedaż dzienną a przy SB miesięczną /jak dobrze pamiętam/. Wpisujemy ilość sprzedanych produktów a nie ich ceny.

To że od tego roku nie ma obowiązku składania "projektu technologicznego zakładu" nie zmniejsza w żaden sposób wymagań sanitarnych. Są takie same jak były.

Powyżej 81 rodzin mamy obowiązek założyć dział specjalny rolny i płacić podatek "ryczałtowy od ula" lub prowadzić książkę przychodów i rozchodów. Do wyboru.

Przy przejściu z ZUSu na KRUS tracimy wszystkie składki do tej pory odłożone w ZUS więc to mało atrakcyjna opcja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego nie pisz, bo siejesz tylko zamęt.

 

Nie ma obowiązku prowadzić ewidencji każdej sprzedaży. Przy RHD prowadzi się sprzedaż dzienną a przy SB miesięczną /jak dobrze pamiętam/. Wpisujemy ilość sprzedanych produktów a nie ich ceny.

ja.

cyt. " Konieczne jest prowadzenie ewidencji sprzedaży żywności za każdy rok podatkowy zawierającej co najmniej: numer kolejnego wpisu, datę uzyskania przychodu, kwotę przychodu, przychód narastająco od początku roku, rodzaj i ilość sprzedanych produktów. (Ewidencję prowadzi się samodzielnie w zeszycie, ale można korzystać z usług księgowych etc.)" dot. RHD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

cyt. " Konieczne jest prowadzenie ewidencji sprzedaży żywności za każdy rok podatkowy zawierającej co najmniej: numer kolejnego wpisu, datę uzyskania przychodu, kwotę przychodu, przychód narastająco od początku roku, rodzaj i ilość sprzedanych produktów. (Ewidencję prowadzi się samodzielnie w zeszycie, ale można korzystać z usług księgowych etc.)" dot. RHD

 

 

Nie wiem na jaki cytat się kolega powołuje więc ciężko się odnieść. Ja staram się trzymać wytycznych Ustaw i Rozporządzeń, a ROZPORZĄDZENIE MINISTRA ROLNICTWA I ROZWOJU WSI z dnia 16 grudnia 2016 r. w sprawie maksymalnej ilości żywności zbywanej w ramach rolniczego handlu detalicznego oraz zakresu i sposobu jej dokumentowania w §3 mówi:

 

§ 3. 1. Podmiot prowadzący rolniczy handel detaliczny prowadzi i przechowuje dokumentację umożliwiającą określenie

ilości żywności zbywanej rocznie w ramach takiego handlu, odrębnie za każdy rok kalendarzowy, zawierającą następujące informacje:

1) numer kolejnego wpisu;

2) datę zbycia żywności;

3) ilość i rodzaj zbytej żywności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponadto do celów podatkowych z ustawy o podatku od osób fizycznych, osoby z RHD "są obowiązani prowadzić odrębnie za każdy rok podatkowy ewidencję sprzedaży produktów roślinnych i zwierzęcych zawierającą co najmniej: numer kolejnego wpisu, datę uzyskania przychodu, kwotę przychodu, przychód narastająco od początku roku oraz ilość i rodzaj przetworzonych produktów. Dzienne przychody są ewidencjonowane w dniu sprzedaży.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem na jaki cytat się kolega powołuje więc ciężko się odnieść.

 

Może to cytat pochodzący ze strony https://www.gov.pl/web/rolnictwo/rolniczy-handel-detaliczny-informacje-podstawowe

plik pdf pt. "Rolniczy handel detaliczny - informacje podstawowe" str 6 punkt 4

 

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Uwaga! Wyjaśnienia ze strony minrolu nie są konsekwentnie aktualizowane w oparciu o wprowadzane 

zmiany legislacyjne np. zakładka "Rolniczy handel detaliczny - pytania i odpowiedzi."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drodzy koledzy mam pytanie:

 Mam zarejestrowaną SB, mam 80 uli czyli nie podlegam pod dział specjalny, nie prowadzę żadnej działalności. Na jakiej podstawie, w oparciu o jaką dokumentację mogę sprzedać miód do sklepu. Pytam, gdyż kuzyn prowadzi sklep spożywczy i osoba prowadząca mu księgowość nie była w stanie zaksięgować mojego miodu.

Z pszczelarskim pozdrowieniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość daro

Na zasadzie - Rolnik Ryczałtowy . Jak nie wie co to jest - zmienić księgową . Sklep wystawia fakturę VAT RR na zakupiony miód od pszczelarza i to sklep jest płatnikiem VAT .

Jak co wygląd faktury na priv.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zainspirowany  wpisami kol Bartek_K  w wątku "sprzedaż bezpośrednia sięgnąłem po lekturę ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych z której wynika art 21ust. 1 pkt 71) dochody ze sprzedaży produktów roślinnych i zwierzęcych pochodzących z własnej uprawy lub hodowli, niestanowiących działów specjalnych produkcji rolnej, przerobionych sposobem przemysłowym, jeżeli przerób polega na kiszeniu produktów roślinnych lub przetwórstwie mleka albo na uboju zwierząt rzeźnych i obróbce poubojowej tych zwierząt, w tym również na rozbiorze, podziale i klasyfikacji mięsa są zwolnione z podatku dochodowego. Co oznacza że miód, pyłek ,pierzga, mleczko bez względu na wartość sprzedaży nie są opodatkowane;  natomiast art 21 ust 1 pkt 71a) przychody, o których mowa w art. 20 ust. 1c, do kwoty 20 000 zł (obecnie 40000) rocznie, ze sprzedaży produktów nieprzekraczającej ilości, która może być zbywana w ramach rolniczego handlu detalicznego zgodnie z przepisami ustawy z dnia 25 sierpnia 2006 r. o bezpieczeństwie żywności i żywienia; art 20 ust 1c. Za przychody z innych źródeł, o których mowa w art. 10 ust. 1 pkt 9, uważa się również przychody ze sprzedaży przetworzonych w sposób inny niż przemysłowy produktów roślinnych i zwierzęcych, z wyjątkiem przetworzonych produktów roślinnych i zwierzęcych uzyskanych w ramach prowadzonych działów specjalnych produkcji rolnej oraz produktów opodatkowanych podatkiem akcyzowym na podstawie odrębnych przepisów, itd .   art 20 ust 1e Podatnicy osiągający przychody, o których mowa w  art 20 ust. 1c, są obowiązani prowadzić odrębnie za każdy rok podatkowy ewidencję sprzedaży produktów roślinnych i zwierzęcych zawierającą co najmniej: numer kolejnego wpisu, datę uzyskania przychodu, kwotę przychodu, przychód narastająco od początku roku oraz ilość i rodzaj przetworzonych produktów. Dzienne przychody są ewidencjonowane w dniu sprzedaży. Oznacza to  że przy sprzedaży miodu, pyłku prowadzimy tylko ewidencję z RHD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwi mnie to, że do dziś nie wyjaśniliście sobie zasad RHD, przepisy działają 2 sezony, bez zmian co do produktów jakie można sprzedawać (jedyne zmiany to zwiększenie limitu przychodów do 40 000 zł i możliwość sprzedaży do sklepów i stołówek).

W RHD zarejestrowanych jest 2864 gospodarstw pszczelarskich - jest się kogo zapytać https://pasze.wetgiw.gov.pl/spi/demo/index.php,

Nie chce mi się wierzyć, że prowadzicie rejestry sprzedaży, spełniacie wymagania a nie wiecie co możecie sprzedawać?

 

Zapytajcie o to praktyków. RHD prowadzą Prezes P.Skorupa, vice prezes R,Chrzanowski,

szef Klubu  z Wałbrzycha Kol. Jokaz - oni temat mają opanowany nie tylko teoretycznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czarg, sam mam RHD i sytuacja wydawała się dość jasna.

Dopiero po rewelacjach kolegi Bartek_K, że MRiRW interpretuję tą ustawę inaczej, zrobiło się zamieszanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na zasadzie - Rolnik Ryczałtowy . Jak nie wie co to jest - zmienić księgową . Sklep wystawia fakturę VAT RR na zakupiony miód od pszczelarza i to sklep jest płatnikiem VAT .

Jak co wygląd faktury na priv.

 

Święte słowa.

Ja pytam kto i po co miesza.

Mam SB i chcę wstawić do sklepu - żaden problem. Dostarczam, sklep wystawia fakturę RR, płoci i koniec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czarg, sam mam RHD i sytuacja wydawała się dość jasna.

 

 

Z całym szacunkiem nie jesteś zdaje się działaczem pszczelarskim.

Osoby wymienione przeze mnie takimi osobami niewątpliwie są.

Brali udział w pracach legalizacyjnych RHD, sami taką sprzedaż prowadzą we własnych pasiekach.

Kto jak nie oni najlepiej powinni znać sens zapisów RHD?

Działacze organizacji mają ułatwiony dostęp do tzw. czynników i możliwości żeby wszystkie prawne

niuanse związane z RHD rozwikłać i je nam przedstawić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na ostatnim spotkaniu Polankowym wałkowaliśmy temat ponad dwie godziny.

Rozumiem, że forum służy do wymiany poglądów itp. ale...

 

Na temat RHD w istatnich dwóch latach poświęciliśmy w Klubie Polankowym dwa pełne spotkania a i tak znajdują się ludzie, którzy na spotkania nie przychodzą a potem oczekują indywidualny spotkań i omówienia tematu jeszcze raz.

 

Hmy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to popełnię wielkiego posta i dopiszę coś od siebie, a właśnie jestem "w trakcie oczekiwania na przesłanie decyzji o wpisaniu na listę RHD" ;-)

Jak już napisano o limitach ilościowych wynikających z Rozporządzenia - te limity np. na podstawie przytoczonej na pierwszej stronie  dyskusji tabeli sprawdza PLW.
Limit 40 tyś od tego roku dotyczy spraw podatkowych i tu kontrola skarbowa ma coś do powiedzenia.

 

ROZPORZĄDZENIE MINISTRA ROLNICTWA I ROZWOJU WSI z dnia 16 grudnia 2016 r.
w sprawie maksymalnej ilości żywności zbywanej w ramach rolniczego handlu detalicznego oraz zakresu i sposobu jej dokumentowania.
 
Na stronach "rządowych" jest dużo opracowań (głównie z 2017 r. - czyli po wprowadzeniu największych zmian) w postaci prezentacji wyjaśniających w miarę dokładnie co i jak należy rozumieć przy RHD, są też prezentacje IJHARS-u np. Dyrektor Biura Kontroli Jakości Handlowej Główny Inspektorat Jakości handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych popełnił spory materiał o nadzorze nad jakością handlową żywności w ramach RHD.
 
Obecna nowelizacja zwiększyła z 20 do 40 tyś kwotę za jaką możemy sprzedać by nie podpaść pod podatki, zwolniła z obowiązku z przedkładania projektu ale nie z przestrzegania przepisów oraz rozszerzyła rynek zbytu.
 
Co można sprzedawać wynika wprost z tego co zgłoszono, że chce się sprzedawać.
 
Nikt też nie napisał, że to co związane z SB i RHD wynika z:
- Rozporządzenie (WE) nr 178/2002 Parlamentu Europejskiego i Rady z dnia 28 stycznia 2002 r. ustanawiające
ogólne zasady i wymagania prawa żywnościowego, powołujące Europejski Urząd ds. bezpieczeństwa żywności
oraz ustanawiające procedury w zakresie bezpieczeństwa żywności (Dz. Urz. WE L 31 z 01.02.2002, str. 1; Dz.
Urz. UE Polskie wydanie specjalne, rozdz. 15, t. 6, str. 463).
- Rozporządzenie (WE) nr 852/2004 Parlamentu Europejskiego i Rady z dnia 29 kwietnia 2004 r. w sprawie
higieny środków spożywczych (Dz. Urz. UE L 139 z 30.04.2004, str. 1, z późn. zm.; Dz. Urz. UE Polskie
wydanie specjalne, rozdz. 13, t. 34, str. 319).
- ROZPORZĄDZENIE(WE) NR 853/2004 PARLAMENTU EUROPEJSKIEGO I RADY z dnia 29 kwietnia 2004 r.
ustanawiające szczególne przepisy dotyczące higieny w odniesieniu do żywności pochodzenia zwierzęcego;
 
Ich przestrzeganie jest wymagane.
 
Warto też pamiętać, a większość błędnie to interpretuje, że:
 
" ... W kontekście przepisów podatkowych obowiązują następujące kryteria będące podstawą zwolnienia przychodów z rolniczego handlu detalicznego od podatku dochodowego. Zwolnieniu podlegają przychody ze sprzedaży przetworzonych w sposób inny niż przemysłowy produktów roślinnych i zwierzęcych, z wyłączeniem przetworzonych produktów roślinnych i zwierzęcych uzyskanych w ramach działów specjalnych produkcji
rolnej oraz produktów opodatkowanych podatkiem akcyzowym, do kwoty 20 000 zł (obecnie 40 000 zł) rocznie, w ilościach nieprzekraczających maksymalnych limitów określonych w rozporządzeniu Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 16 grudnia 2016 r. w sprawie maksymalnej ilości
żywności zbywanej w ramach rolniczego handlu detalicznego oraz zakresu i sposobu jej dokumentowania, przy czym m.in.:
1) przerabianie produktów roślinnych i zwierzęcych i ich sprzedaż nie może się odbywać przy zatrudnieniu osób na podstawie umów o pracę, umów zlecenia, umów o dzieło oraz innych umów o podobnym charakterze (Wyjątki - ubój zwierząt rzeźnych i obróbka poubojowa tych zwierząt, w tym również rozbiór, podział i klasyfikacja mięsa, przemiał zbóż, wytłoczenie oleju lub soku oraz sprzedaż podczas wystaw, festynów, targów);
2) sprzedaż może następować wyłącznie w miejscach:
a) w których produkty zostały wytworzone (np. w gospodarstwie) lub B) przeznaczonych do prowadzenia handlu (np. targowisko);
3) ilość produktów roślinnych lub zwierzęcych pochodzących z własnej uprawy, hodowli lub chowu, użytych do produkcji danego produktu stanowi co najmniej 50% tego produktu, z wyłączeniem wody;
4) za produkt roślinny pochodzący z własnej uprawy uważa się również mąkę, kaszę, płatki, otręby, oleje i soki wytworzone z surowców pochodzących z własnej uprawy;
5) prowadzona jest ewidencja sprzedaży żywności odrębnie za każdy rok podatkowy, która zawiera co najmniej: numer kolejnego wpisu, datę uzyskania przychodu, kwotę przychodu, przychód narastająco od początku roku oraz rodzaj i ilość przetworzonych produktów. Dzienne przychody muszą być ewidencjonowane w dniu sprzedaży.
 
Powyższe zwolnienie ma charakter pomocy de minimis, co oznacza, że wysokość pomocy dla jednego podmiotu nie może przekroczyć łącznie równowartości 200 tys. euro w okresie ostatnich trzech lat podatkowych. Ponadto uzyskany w roku podatkowym przychód ze sprzedaży ww. przetworzonych w sposób inny niż przemysłowy produktów roślinnych i zwierzęcych powyżej limitu 20 000 zł podatnik może opodatkować ryczałtem od
przychodów ewidencjonowanych, pod warunkiem dokonania stosownego oświadczenia do urzędu skarbowego.
Do rolniczego handlu detalicznego, w zakresie objętym ww. zwolnieniem podatkowym, nie mają także zastosowania przepisy ustawy z dnia 2 lipca 2004 r. o swobodzie działalności gospodarczej (Dz. U. z 2016 r. poz. 1829, z późn. zm.)."
Cytat z pliku "5087_RHD - informacje podstawowe.pdf" dostępny na stronie https://www.wetgiw.gov.pl/download/5087_RHD-informacje-podstawowe,10.pdf
 
Stąd też jako "miastowy" i "blokowy" z kilkoma ulami mam RHD bo czytam i korzystam z tego co mi wolno. ;-) 
A opinia o zgłoszeniu "...doskonale przygotowane dokumenty, wszystko właściwie opisane ..." to było tylko kilka kartek, do tego pasieka zgłoszona u jednego PLW a RHD u innego.
 
Uff, ale się napisałem i nakopiowałem, ale mam nadzieję, że się przyda.
Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpowiem trochę nie wprost.

Nim złożyłem wniosek o wpis na listę RHD długo rozmawiałem z dr odpowiedzialnym w PIW za akceptacje wniosków.

Może dla wielu to trywialne, banalne czy kuriozalne ale każdy wniosek jest indywidualny, inny i tak też jest traktowany.

Dyrektywy i rozporządzenia opisują co i jak można w RHD, więc jeżeli wnioskujący pisze, że chce sprzedawać to i tamto zmieszane z ty i tamtym CO MUSI BYĆ ZGODNE Z PRZEPISAMI o RHD, odpowiednio opisze co i jak będzie pozyskiwał i co z tym będzie robił, oczywiście tak by spełnić wymogi higieniczno-sanitarne (mówiąc ogólnie), to zwykle otrzyma na to zgodę lub poproszą go o uszczegółowienie opisu.

Najlepsza i najprostsza droga to przeczytać tych kilka "przepisów" zerknąć na urzędowe poradniki, udać się do właściwego=swojego PIW by na spokojnie omówić temat, właściwie opisać we wniosku i tyle. No jeszcze wnieść opłatę za wydanie decyzji (10 lub 17 zł).

Korzystałem z gotowego wniosku, na prośbę PIW dodatkowo opisałem co i jak będę robił (3-4 zdania) produkując żywność, dołączyłem oświadczenie o posiadaniu rodzin pszczelich z kopią ich zgłoszenie do innego PIW.

 

Ja z wielu powodów (brak miejsca i czasu oraz mocy przerobowych) do zgłoszenia wpisałem wyłącznie "Produkty pszczele nieprzetworzone, w tym miód, pyłek pszczeli, pierzga, mleczko pszczele", a mogłem dodać np. "gotowe posiłki (potrawy niemięsne)" albo"Żywność, w tym gotowe posiłki (potrawy), zawierająca jednocześnie środki spożywcze pochodzenia niezwierzęcego i produkty pochodzenia zwierzęcego".

Ważne by opisać tzw. technologię produkcji.

Druga ważna rzecz to wskazanie właściwej lokalizacji miejsca produkcji żywności oraz planowanego miejsca zbywania żywności.

Wiąże się to z wymogami oznakowania i wieloma innymi sprawami w zakresie bezpieczeństwa produkcji żywności.

 
Dodatkowo gdy okazało się, że jako nowicjusz pozyskałem 6 rożnych miodów w roku, to po zapełnieniu domowych magazynów, nadwyżki "rozdysponowałem" w niewielkich słoiczkach wśród znajomych.
No i wszyscy pozamawiali taki tzw. "raw honey" czyli tak jak dostali "miodarka+sita+odstojnik+słoik", żadnego de-krystalizowania, kremowania, domieszek itp.
Więc mając sprzedany chyba cały potencjalny miód na kilka lat do przodu nie widziałem sensu zgłaszania czegoś więcej.
Dla mnie to tylko hobby z kilkoma ulami i zdrowy acz słodki dodatek, miód również schodzi w degustacji na zakończenie warsztatów i pokazów.
Rozszerzenie zakresu RHD to też tylko 1-2 kartki z kilkoma zdaniami opisu technologii, to nie gusła i czary-mary ani wiedza tajemna.
Chyba zbyt demonizujemy i sami wymyślamy nie istniejące problemy.
Owszem "niekumaty" w przepisach pracownik PIW może napsuć krwi ale temu piszę by wpierw samemu się obryć w paragrafach i nie dać się zagiąć, w końcu uzyskujemy status profesjonalnego producenta żywności.
 
Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szanowny kolego MI Adamo  nic dodać nic ująć , jedną mam uwagę , przepisy  które podałeś  w poprzednim swoim poście Cię nie dotyczą. Życzę Ci wszystkiego najlepszego, i rozwijaj pasiekę bo  potencjalni nabywcy Twojego miodu ,mogą nie zechcieć czekać po kilka lat. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A kiedy należałoby zlozyc oświadczenie o wyborze ryczałtu do US? Od razu po rozpoczęciu sprzedaży czy po przekroczeniu limitu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...