Skocz do zawartości
polbart

Czy moderator forum jest potrzebny?

46 postów w tym temacie

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę daro, pod nieobecność moderatora:

 

robinhuud

Napisano 20 luty 2018 - 23:10

Rudy, nie odpowiedziałeś na pytanie czy wystąpisz w następnym panelu. Mógłbyś pięknie posprzątać w moim chlewiku. Mógłbyś wyrobić sobie nazwisko, zamiast wycierać sobie gębę moim. Nie uważasz, że to prostackie?

Pierwszy z brzegu, też nie wnoszący nic do dyskusji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość daro

A pierwszy wpis robina usunięty ? Nie .

 

Czyli jak ktoś chce mieć zdrowe dzieci, powinien żonę wysłać do sanatorium? :D

A to jest temat instynkt higieniczny ?  Wnosi coś do dyskusji ?

 

Ja bym nie wściekał się  ale jak wszystko to wszystko . Jak wszyscy to wszyscy.

Tak ma być ? Wybieranie co mi nie pasuje to cenzura. Ja wtedy cenzor.

To co cytujesz ma odniesienie do robina wywołania rudego by wystąpił w panelu i rudego krytyki.

Jak wywalony mój wpis -   polbart napisał że 100 % pszczelarzy przestrzega norm etycznych i ten kodeks psu na budę .

Napisałem że nie bo robina wywalili za złamanie

- godnie reprezentuję pszczelarzy, którzy wybrali mnie w organizacji do pełnienia funkcji. Nie naduzywam stanowiska w organizacji dla osiągania korzyści

Co nie na temat ? Nie prawda ? To jego koledzy wywalili za niegodne zachowanie . Co koledzy nie godni ?

Czy kłamię ja ? Został zmieniony cały sens.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wnosi, nie wnosi, jakoś tam trzyma się tematu. Nie jest skierowany personalnie do nikogo a forma powiedzenia, że ktoś nie zgadza się z tym, że mieszanie spermy poprawia zdrowotność rodzin, może być dowolna. Nieważne tu, czy dyskutant się myli, czy ma rację i jak się to ma do instynktu higienicznego. Rozmawiamy o pszczołach i nie napadamy na siebie nawzajem i jest OK. Możemy się zgadzać albo nie, nawet uważać, że ktoś kompletnego babola walnął i co? 

 

A ten, który zacytowałem, ani nie wnosi, ani nie trzyma się w żaden sposób tematu. Nawet nie wiem, ile postów każdego z uczestników jest usuniętych i czy jest jakiś parytet. Wiem tylko, że nikt nie ma statusu świętej krowy i kiedy przeglądam usunięte wpisy, widzę, że Ppepe w bardzo obiektywny sposób podchodzi do wywalania. Takie mam zdanie na ten temat.

 

Są dwa okresy nadpobudliwości na forum. Pierwszy teraz, na pszczelarskim przednówku, drugi w okolicach zakarmiania. Jakiś taki pszczelarski PMS. Ja tam za pytlą powtórzę, bo się zgadzam: niech moderator robi swoje, słucha argumentów ale niech nie reaguje na naciski. Pomyli się czasem? - trudno. Nie ma ludzi nieomylnych. Też nie z wszystkimi cięciami się zgadzam ale umowa była na wolność oceny moderatora. Czy to dotyczy Ppepe czy Marcina_K - moderator jest jak sędzia na boisku. Nieomylnych sędziów w sporcie też nie ma.

 

A tu i tak jest o wiele lepiej, niż kiedy forum nie było moderowane. Trzech stałych uczestników i walenie po łbach wszystkich, którzy ośmielili się jakiś temat poruszyć nie było OK. Wielu mnie namawiało na znalezienie moderatora, nie dam głowy czy Ty nie byłeś jednym z nich. Masz natomiast rację, że to forum jest WASZE. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daro, chłop żywemu nie przepuści ...(tak to chyba leciało) ale nie gorączkuj się tak, bo i bez tego pojechałeś po bandzie.

 

Masz coś na wątrobie, że wpadłeś Moderatorowi w oko bardziej niż Robinhuud ? Zastanów się nad przyczyną (wstępną aczkolwiek zawiłą analizę) prezes Ci już wykonał gratis i wyciągnij wnioski zgodnie z logiką , którą uprawiasz z konsekwencją godną podziwu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość daro

Prezesie ramki zbite , zadrutowane oblot trza zrobić .

 

A tu i tak jest o wiele lepiej, niż kiedy forum nie było moderowane. Trzech stałych uczestników i walenie po łbach wszystkich, którzy ośmielili się jakiś temat poruszyć nie było OK. Wielu mnie namawiało na znalezienie moderatora, nie dam głowy czy Ty nie byłeś jednym z nich. Masz natomiast rację, że to forum jest WASZE.

A ja nie przeciw osobie a sposobie. Zróbcie  zamknięty wątek - nie na temat i  niech wywala  tam jak leci to co nie pasuje jemu . Jak napisałem - mam pisać jak Robin ? Tak byłem za moderacją i zdania nie zmieniłem . Ocenia wywala tam gdzie wszyscy mogą się zapoznać co wywalił. Nie edytuje treści , czy to nie Ty mnie pouczałeś jak robin robił insynuacje co do Prezia które zostały wywalone ?

Kastracja dobra u kotów bo nie drą ryja pod oknami.

 

Daro, chłop żywemu nie przepuści ...(tak to chyba leciało) ale nie gorączkuj się tak, bo i bez tego pojechałeś po bandzie.

Komu moderatorowi ? Jak się nadaje to powinno mu to latać ( i dobrze) .

Pojechałem po bandzie  ? To kobieto jeszcze mnie nie widziałaś jadącego. Nie jestem robinem i potrafię gębę zamknąć .Mimo że uważam  że coś jest nie halo . Nie tylko ja zresztą tak uważam .

 

Wiem i nie męcz się, moje teksty są trudne. Nie jesteś jeszcze gotowy, by analizować pod kątem DNA swe drzewo genealogiczne.

Nie piszę dla każdego :) .

A prezes jest gotowy ? Teksty nie trudne , teksty chamskie . A chomąt nie wie ( jak Ci gadający np. w pociągu przez komórki ) że pisze dla każdego . Jak to zwrócił mi uwagę moderato - forum czytają dzieci. :o :o :D :D :D

No polać się można , chyba Ci po 80  bo z wiekiem się dziecinnieje. ;)

P.S. Ponawiam prośbę o usunięcie mojego konta. Ze względem na sposób a nie fakt moderacji.

Co do ,, wpadnięcia ,, bardziej niż robin. Za robinem Pani dyrektor za mną 4 litery ot i cały powód.

Edytowane przez daro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trollujesz Kolego daro

 

Nie prawdą jest co napisałeś cyt.: ...Jak to zwrócił mi uwagę moderato - forum czytają dzieci.  :o  :o  :D  :D  :D ... "

 

Celowo zmieniasz moją jednozdaniową wypowiedź, która brzmiała, cytuję z wiadomości:

"PS. Nie tylko dorośli czytają wypowiedzi na tym forum."

 

Nie raczysz dokładnie zacytować wypowiedzi. Używasz innych słów, które zmieniają formę i sens.

Wyrywasz z kontekstu, którym była rozmowa na temat postu w którym pojawiła się wypowiedź uznana przeze mnie za wulgaryzm.

Twoim zamiarem jest nie tylko ośmieszenie mnie i zdyskredytowanie w oczach odwiedzających ten wątek.

 

Podtrzymuję swoją wypowiedź - nie tylko dorośli czytają wypowiedzi na tym forum.

 

Z zasobów forum korzystały młode osoby przygotowujące się do eliminacji w konkursie Bliżej pszczół.

Wiem, bo sam z racji miejsca pracy i kontaktów, polecałem kilku osobom - uczestnikom konkursu - różne adresy internetowe na etapie przygotowywania się do konkursu.

Wśród nich znajdował się adres forum Polanki.

Czy są to dzieci w sensie, który poprzez niedopowiedzenie jak i użycie emoticonów jest sensem Twojej wypowiedzi? Tak - ale dla ich rodziców.

Dla mnie są to młodzi ludzie, których za wiedzę oraz chęć jej powiększania bardzo szanuję. Z powodu jednak wieku, etapu nauczania nazwę młodymi ludźmi, ale jednak nie dorosłymi.

 

PS. Etap przedszkolnych żarcików już im dawno nie w głowie.

A jak tam u Ciebie? Pytam, bo co chwila natrafiam na posty sygnowane daro ze znakiem kropki zamiast słów. 

Taki przekaz jak i edytowanie poprzez kasowanie nie przystoi rozmówcom, którzy mają ambicję pouczać innych. - tak uważam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość daro

 

"PS. Nie tylko dorośli czytają wypowiedzi na tym forum."

Nie znam innego wieku , albo jest się dorosłym albo dzieckiem . No,  nastolatek też dziecko. Prawnie ,moralnie i jak tam chcesz.

 

Wyrywasz z kontekstu, którym była rozmowa na temat postu w którym pojawiła się wypowiedź uznana przeze mnie za wulgaryzm.

Choć teraz mówisz precyzyjnie.

 

Twoim zamiarem jest nie tylko ośmieszenie mnie i zdyskredytowanie w oczach odwiedzających ten wątek.

Ja już napisałem - nie rzucam się do nogawek . Nie deprecjonuje Ciebie jednak bardziej niż Twoje dobre samopoczucie cenię sobie wolność. Jak rzucałem się Ś.P. Komandorowi tak będę i Tobie. Wtedy nie było możliwości , teraz masz . Stwórz wątek śmietnik i wywalaj wszystkie przebłyski , mojego czy innych, geniuszu. Nie kastruj moich wypowiedzi i nie oceniaj .  Po to walczyłem o zmianę skryptu forum żeby nikt nie wywalał cudzych wypowiedzi bo nie ma innej możliwości prostowania dyskusji .

Nie atakuję robina bo dlaczego mam to robić ? Jak mnie zaczepi odpowiadam .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W pewnym czasie zostałem uhonorowany przez administratora funkcją moderatora tego forum. Zdążyłem uczynić kilka interwencji w miejscach gdzie uważałem to za stosowne.   Po ostatniej reorganizacji forum , nadal figuruję jako jeden z moderatorów, jednak nie mam możliwości wykonywania tej funkcji, gdyż na panelu moderatora wisi kłódka, uniemożliwiająca mi jakiekolwiek  interwencje w umieszczane na forum teksty.  Zgłaszałem tą sytuację panu Prezesowi jeszcze przed spotkaniem w Jedlnej.  Na tym spotkaniu , rozmawialiśmy na ten temat, i prezes obiecał , że po powrocie do domu sytuację naprawi i pełnienie funkcji moderatora , nadal będzie możliwe.  Niestety na darmo oczekiwałem na to działanie, bezsilnie patrząc na to , jak "kulturalnie" rozwijała się dyskusja w części forum, nie będącym Hyde Parkiem.  W tym czasie jeszcze dwukrotnie e-mailowo, przypominałem panu Prezesowi o sprawie i oczekiwaniu na jej załatwienie. Niestety. Do tej pory nie doczekałem się żadnego w tej sprawie działania, nawet zwykłej odpowiedzi. Wobec sytuacji na forum , otrzymałem kilka telefonów od kolegów , którym ta sytuacja się nie podoba , i chcieli, abym wykorzystał swoją funkcję moderatora.  Niestety do tej pory jest to niemożliwe.   W związku z taką sytuacją, powiadomiłem pana Prezesa, że rezygnuję z bycia w wykazie moderatorów, skoro jest to tylko funkcja  bez możliwości działania.  Piszę o tym dlatego, aby koledzy do mnie w tej sprawie nie dzwonili, a wiem że nie wszyscy dzwonią, inni tylko ubolewają, że moderatorzy nic nie robią, nie wiedząc , że nic nie mogą.  Nie jest dla mnie zrozumiałe, jaki cel ma takie postępowanie ? Forum jest tym , co na co dzień jest wizytówką organizacji, i dziwnym dla mnie jest, że Zarządowi nie zależy, aby ta wizytówka była tym , co przynosi chlubę , i "zaprasza" do wstępowania do Polanki, o co jeszcze niedawno tak przekonująco apelował w opublikowanym filmie pan Prezes. A na forum co ??  Pomijając już główne tematy z ostatniego miesiąca, to rynsztokowy sposób prowadzenia "dyskusji", na pewno nie służy temu celowi. Jest mi tym bardziej przykro, gdyż jestem jednym ze starszych i wiekiem i stażem członków Polanki, i zawsze leżało mi na sercu dobro tej organizacji.   Dziś z żalem muszę stwierdzić , że te moje dotychczasowe działania , "psu na budę" się zdały.  Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawny moderator z uprawnieniami na pewno szybko załatwił by sprawę żenujących tekstów. Rękami i nogami podpisuję się pod petycją umożliwienia moderatorowi zaprowadzenia porządku tu, na Forum SPP Polanka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pan Prezes Piotr prosił o wnioski do zmiany regulaminu forum to je przedstawiam.

Propozycja zmiany regulaminu.

1. Osoby korzystające z forum Polanka a które są członkami Polanki w przypadku publicznego obrażania lub też używania wulgaryzmu otrzymują ostrzeżenie. W przypadku ponownego nie przestrzegania regulaminu zawiesza się konto użytkownika na 1 rok kalendarzowy.

2. Osoby korzystające z forum Polanki a nie będące członkami Polanki, które publicznie obraziły lub też użyły wulgaryzmu automatycznie ich konto będzie zawieszone na 1 rok kalendarzowy lub całkowita kasacja konta.

Ps.

Tylko twarda ręka moderatora może i będzie miła wpływ na to, że forum Polanki stanie się forum na najwyższym poziomie. I nie ma zmiłuj się!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, Moderatorzy są potrzebni!
Moderator mając do dyspozycji klarowne zasady zdefiniowane w regulaminie forum, musi interweniować.
Obserwuję co jakiś czas taką sytuację, że jak jest jakiś wątek merytoryczny, to niektórzy użytkownicy z finezją w tym wątku odbywają osobiste wycieczki, prowokują do utarczek, piszą nie na temat, nabijają puste posty i w końcu ZAPYCHAJĄ zbędnymi w tym miejscu wpisami wątek i forum.
Jeżeli, ktoś chciałby zaczerpnąć wiedzy z takiego wątku czy wypowiedzieć się musi przekopać się przez stertę śmieci,
i tu szacunek dla Moderatora(ów) forum, gdyż wiem, że jest to bardzo żmudna i niewdzięczna praca.

W pierwszej kolejności warto by zastanowić się nad formą-kierunkiem-celem działania, wizją forum. Merytorycznie obecnie mamy groch z kapustą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, jokaz napisał:

Propozycja zmiany regulaminu.

1. Osoby korzystające z forum Polanka a które są członkami Polanki w przypadku publicznego obrażania lub też używania wulgaryzmu otrzymują ostrzeżenie. W przypadku ponownego nie przestrzegania regulaminu zawiesza się konto użytkownika na 1 rok kalendarzowy.

2. Osoby korzystające z forum Polanki a nie będące członkami Polanki, które publicznie obraziły lub też użyły wulgaryzmu automatycznie ich konto będzie zawieszone na 1 rok kalendarzowy lub całkowita kasacja konta.

Stanowisko pana i ja popieram. Naprawianie innych musimy zacząć od siebie. a na forum organizacji takiej jak Polanka, wzorowy porządek panować musi.

Pani Kasia z SP facebook  na moderatora!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość daro
W dniu 30.03.2020 o 12:04, jokaz napisał:

Tylko twarda ręka moderatora może i będzie miła wpływ na to, że forum Polanki stanie się forum na najwyższym poziomie. I nie ma zmiłuj się!!

Nu da,  wsie pod ścienu . Wystarczy dla krewkich interlokutorów zatwierdzanie postów przez moderatora  tydzień , miesiąc , rok . Jako że forum Organizacji to władze mają decyzję co do odwołań . I tyle starczy . Forum stanie na wyższym poziomie jak się wszyscy zajmą tym po co powołane i nie będą prowadzić kampanii politycznych .

Karpackiemu  pozwolić moderować wszystko .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, daro napisał:

Karpackiemu  pozwolić moderować wszystko .

Kiedy zrozumiesz, że to jest do zrobienia od ręki, ale on nie chce? Piszę to już trzeci raz. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 31.03.2020 o 21:56, Piotr_S napisał:

Kiedy zrozumiesz, że to jest do zrobienia od ręki, ale on nie chce? Piszę to już trzeci raz. 

Piotr bo za późno ,jak się nie ogarniecie to kicha będzie . Na teraz to może by się znalazł ktoś odważny i mądry ,ale na razie to nie widać ,przyzwolenia . Kazik by tutaj zaraz poustawiał co jak trzeba .U siebie daje radę . ?

Daliście się "uwieść " albo podpuścić  i tyle.

Smród polityki i  ....bez przymiotników. ;).

Pomyśl 1000  członków 3- 5 piszących .Jeden podobno nie z Polanki  ?

Kto resztę wystraszył ? co trzyma innych  w Polance ?

Co mówią stare wygi, założyciele, o forum ?

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, baru napisał:

Na teraz to może by się znalazł ktoś odważny i mądry ,ale na razie to nie widać ,przyzwolenia . Kazik by tutaj zaraz poustawiał co jak trzeba

Kaziu, jest zgoda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za zaufanie. Jest mi miło ale ja po prostu nie bardzo się znam. 

Bardzo budujące są ostatnie wpisy na mój temat. Dziękuję.

Dalszą część mojego wpisu dokonam na naszym wewnętrznym forum ale wieczorem.  

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, baru napisał:

Piotr bo za późno ,jak się nie ogarniecie to kicha będzie . Na teraz to może by się znalazł ktoś odważny i mądry ,ale na razie to nie widać ,przyzwolenia

Ponieważ część najważniejszą mamy wstępnie ogarniętą i przeniesioną na właściwe miejsce, chciałbym Cię zapytać... kto się ma ogarnąć i na co nie ma przyzwolenia?

Co roku piszę ten sam mniej więcej post. Ten jest chyba czwarty, przede mną inni też takie pisali. Na pszczelarskim przednówku ludziom odpalają nerwy, animozje, potrzeby wypowiedzenia paru "ciepłych" słów pod adresem tego, czy innego bliźniego. Na początku nikt nie zwraca uwagi na to, że to może szkodzić organizacji na zewnątrz, najważniejsza jest celna odpowiedź w stronę adwersarza. Po pewnym czasie następuje nie tyle opamiętanie się, ile zauważenie, żę coś jest nie tak. Że wszystko razem powoli przestaje wyglądać tak, jak powinno. I w pierwszym rzędzie jest jazda na moderatorów, jakby to oni pisali te wszystkie wpisy. Jakbyście im płacili za robotę i wymagali w związku z tym, by pełnili rolę przedszkolanki. Wiecie, że część moderatorów ma tę funkcję przypisaną z racji roli w zarządzie ale o ile obowiązki w zarządzie są zarówno określone jak i wykonywane, nie należy do nich wprost moderacja forum. Po co te wyliczanki ileż to moderatorów ma nasze forum?

Tymczasem tylko jeden z nas ma profesjonalne przygotowanie do moderowania a i on robi to za kompletną darmochę a więc oczywiście w wolnych chwilach, kiedy ma czas i dość chęci, by się za to wziąć. Ja wiem, że on na nic też nie liczy. Słowa "dziękuję" nie usłyszy, co najwyżej pretensje - nie zbieram ich, ale wierzcie mi, jest tego sporo. pewnie i on nie zbiera. I tu pytanie naco nie ma przyzwolenia? Na moderowanie przez inne osoby, które chciałyby a nie mogą? To ja zapytam ile jest takich osób i kto to jest? I jeszcze jedno pytanie - na co jest za późno. Zapewniam CIę baru, że Karpacki nie obraża się tak łatwo.

Potem przychodzi sezon i okresowo tylko pojawia się ogień na forum. Acha, teraz jeszcze jest czas pisania o tym, że fora w ogóle się kończą, że nikt już nie pisze i że każdy boi się napisać bo zaraz stare wygi pokażą mu, gdzie jego miejsce. To dygresja. Wracając, życie na forum potoczy się normalnym trybem. Część piszących trochę się opamięta i przestanie pisać " w odpowiedzi na". Niektóre takie animozje zejdą na margines (pamiętacie rogala?) inne będą się tlić... bo takie jest życie.

We właściwym miejscu, czyli na forum wewnętrznym wypracujemy zmiany tegulaminu, trochę postów (nawet tylko raz w tygodniu) zostanie ukrytych a znaczenie merytoryczne rzeczy, które się tu toczą pozostanie jeszcze dość długo.

I za to Wam wszystkim dziękuję. Wracając do naturalnych dla środowiska tematów, ale nie rezygnując z żywiołowości tworzycie coś, czego nie można znaleźć gdzie indziej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to Prezes  wygarnął od serca, Panie prezesie skoro nikt naprawdę nikt moderatorowi nie podziękuje to zrobię to ja:

Panie Moderatorze, kimkolwiek jesteś, dziękuję Panu w imieniu własnym i innych członków, za poświęcanie czasu własnego, przeznaczonego dla rodziny na moderowanie naszego forum.

Dziękuję za bezstronną i sprawiedliwą moderację, za stalowe nerwy i opanowanie. I przepraszam że przysparzamy czasami Panu siwych włosów na głowie, ale jesteśmy tylko ludźmi.

Dziękujemy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość daro
Cytat

Tymczasem tylko jeden z nas ma profesjonalne przygotowanie do moderowania

A ja głupi myślałem że to trzeba mieć kulturę , stalowe nerwy i nieustępliwość a tu nagle szkoły trzeba kończyć .

Rogal   , choć czasami czerstwy ( najlepiej takiego w kakałko zamoczyć ) był odpowiedzią na informację że to skrypt forum nie pozwala na moderację i usuwanie całości tematów .  Po zmianie skryptu pozostało jak pozostało .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brak przyzwolenia- na normalne moderowanie .

Zakaz hejtu,zakaz prowokowania ;)

"Ogarnąć się " - zmienić kierunek na pszczelarski z politycznego

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...