Skocz do zawartości
Piotr_S

Buckfast - tak czy nie

289 postów w tym temacie

Rekomendowane odpowiedzi

Gość daro

Co mam  sobie kupować ? Pszczoły mam mieszać się mieszają same . Pochwaliłem się a reklamy nie robię. Od Przemury 2 razy się nie doczekałem a chciałem kupić dla sprawdzenia. Przerabiam mięso na kiełbasy .

Przeczytałem też jak miała w założeniach wyglądać hodowla buckfasta na pewno nie na słowach - ,,Sprowadzamy , pomieszamy i zobaczymy co wyjdzie,, a to jest cytat i też tego kogoś nie będę reklamował. To nie jest praca hodowlana . Taka dyskusja głupia, mądra  a reklama idzie bo każdy będzie chciał spróbować. :D

Nie spinaj się a napisz konkretnie , bo czego jak czego konkretów tu i nigdzie nie widać. ;):P

P.S. Wolałbym od Jaronia ale u niego mam prze...ane i matek mi nie sprzeda. A szkoda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba logiczne że się same mieszają. A co niby mieszanie krainek to zawsze przynosi oczekiwane rezultaty? Co się dzieje z tymi wspaniałymi krainkami jak często gęsto się słyszy to nie ta sama pszczoła co 10 lat temu, gdzie jej te wspaniałe cechy umykają? Nie wymieniaj matek przez 5-10 lat zobaczymy co będziesz miał w pasiece a najlepiej troisecka. Nie jeden powie ja tam tylko swoje matki hoduję są najlepsze a 500m dalej ktoś wymienia matki co 2-3 lata i poprawia pogłowie w okolicy. Każdy będzie chciał spróbować, tak kupi 5 matek na przyjęciu z 2 dostaną K.O i wielce obiektywna ocena będzie 3 matek, cholera wie jeszcze czym un do tego za stodołą 1ha rzepaku, 5 lip i na fajerwerki liczy, chociaż nie jednego nawet 1szt zaskoczyła. Niemcom jakoś nie koliduje prowadzenie trutowisk z krainkami i buckfastami. Co Ci konkretnie pisać jak na moje oko to nawet 10 bf nie przerobiłeś i do tego piszesz jeszcze że dużo później startuje a czy wszystkie krainki mają wczesny rozwój? Podpowiem Ci że są też i takie bf co mają taki start jak wczesna krainka a nawet może i lepszy ale co Ci będę mówił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marbert

 Święta Kongregacja Inkwizycji Rzymskiej i Powszechnej, Polskiej pszczelarskiej, rozpoczęła lub raczej odnowiła działalność.

 

Stosy zapłoną, ciekawe czy szczątki Śp.Johann Dzierzon też ? 

 

Na "łysej górze" trzeba bo do Starej Słupi blisko.

 

Kto następny?

 

Kat już wyznaczony? ( paru się pali aż ich łapki świerzbią w imię "narodowej" sprawy).

 

Może ogłosimy konkurs katowski? Wystarczy podstawowe wychowanie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego marbert.

Ani tematu nie znasz, ani tym bardziej zaszłości, więc Rejtanem przed Słupią Starą się nie kładź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marbert

Obu Panów zaszłości nie znam i gówno mnie to interesuje.

 

Panów zaszłości proszę do Sądu miejscowego skierować.

Buckfast - tak czy nie

TEMAT znam. 

 

Matek miałem sporo min 50 więc uważam im mam prawo się wypowiadać

 

Forum służy do wypowiedzi na tematy pszczelarskie a nie swoje indywidualne zaszłości osobiste.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość daro

Leonie nie o to się pytałem . Jak zmieniasz żonę to dla tego że sąsiedzi chwalą ? Nikt tu nie pisze dla czego zmieniać i czym na plus ma być ta zmiana. No właśnie Jaroń to krainka .

Co ci będę mówił  to żaden argument,  jak to wszystko co u krainki to po kiego czorta ?

Może powiedz ?

Marbet odstaw piwo .

Ja byłem zaskoczony łagodnością ale i ilością pszczół . Ale , nie moje to twierdzenie,  najlepsze efekty daje rodzina o średniej sile.

Pszczelarz , o stażu większym niż mój żywot , powiedział po sprawdzeniu że jak będzie chciał mięsa to sobie prosiaka kupi.Miałem przerobiłem i co ?

Nie obserwuję rozszczepienia cech krainki , porównywalnie tak samo rodzina prowadzona . Krainka została po 4 roku , bf po f4 dostał kopa. KB .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale to tylko Twoje zdanie że ktoś kupuje bo to chwalą. Kto Cię namawia no kupowanie nie chcesz nie kupuj ale nie pleć farmazonów bo dalej się nie pochwaliłeś ile tych bf i od kogo zaliczyłeś. A bf chociaż dlatego że mniej przy nim roboty.

 

Jak byłeś zaskoczony ilością pszczół to musisz poszukać bf z rodzinami średnimi - takie też są! tamtemu pszczelarzowi też możesz o tym powiedzieć (na naukę nigdy nie za późno). U mnie f2 lepsze niż f1, dalej nie ciągnę bo po co?  Nawet gdy matka nie była za spokojna w f1 to f2 całkiem inna pszczoła też mowa o KB. Ogólnie co do KB to trzeba przyznać opóźniony zapłon mają (mam dwie linie), ale to już kwestia przodków

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marbert

robinie

Zważ iż nasza narodowa nauka twierdzi że trutni sperma wcale się nie miesza wzajemnie. Wręcz udowadnia np. złośliwość rodzin w określonym okresie. Nie wiem czemu nie miodność np.

 

Co ochydny germaniec wymyślił "bo plemniki się poruszają i same się wymiksują w zbiorniczku nasiennym matki w okresie od unasienienia, do rozpoczęcia czerwienia....." Masz na to dowody?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A bf chociaż dlatego że mniej przy nim roboty.

 

 

Z bf trzeba się namęczyć i wylać masę potów , zwłaszcza jak w czerwcu trzeba papu przywieźć .Krainka jest bezobsługowa jak ma zostawiony spory zapas miodu ,a jeszcze mniej jest środkowoeuropejska .Przewidywalne pszczoły,a jak jest pożytek to pełne miodnie .No ale walka o to żeby sprzedać 5 matek tu -5 matek tam trwa, tylko coś ze 100 linii zjechaliście  na kilka ostatnimi czasy ,coś jest na rzeczy .Ludzie chyba przejrzeli na oczy.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość daro

 

bo dalej się nie pochwaliłeś ile tych bf i od kogo zaliczyłeś. A bf chociaż dlatego że mniej przy nim roboty.

Napisałem  wcześniej . Nie podaje nazwisk bo to nie portal reklamowy.

Bzdura że mniej przy nim roboty. Może robić nie umiesz ?

Dalej nie piszesz czemu lepszy bo bzdura że mniej roboty . Co więcej ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisałem  wcześniej . Nie podaje nazwisk bo to nie portal reklamowy.

 

To może kolega chociaż powie ile tych bf przerabiał i jakie unasiennione zakupione mam nadzieję,  czekam drugi dzień na odpowiedź,a w zamian słyszę że jestem idiota bo kupuję bf,to kolega chyba jakieś krainki reklamuje czy co?,co takie uczulenie ma bf?.

To i ja spytam przewrotnie,a w czym  krainki lepsze od bf może w rojlwości?. Nie lepiej zrobić odkład zamiast narzekać że mięsa w ulu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z bf trzeba się namęczyć i wylać masę potów , zwłaszcza jak w czerwcu trzeba papu przywieźć .Krainka jest bezobsługowa jak ma zostawiony spory zapas miodu

No taka nieska czy singerka na trzech korpusach to powietrzem żyje. :o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość daro

3 rodzaje i nie przerabiał . To nie krainka ma być lepsza bo rzekomo to bf ma być lepszy.Już tu jeden pisał że mu się pszczoły nie roją  może mi też ?   Odkład i o to właśnie chodzi . Odkład sprzedać ? I tak tu lepsza , z rodziny bez kłopotu można 4 zrobić bez problemu.

Jakoś wychodzi żem idiota bo nie mogę doczytać się o tej dobroci  bf.

Może napisz jak idiocie. Tak jak bym nie miał żadnego czym to różni się od krainki .Nie znam się , nie miałem w  czym jest lepszy ?  Nie pisz o rojliwości bo w tej książce co cytuję napisane że zabieg zapobiegający taki ,, może zrobić lada pacholę  w 4 ulach na godzinę pracy. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z bf trzeba się namęczyć i wylać masę potów , zwłaszcza jak w czerwcu trzeba papu przywieźć .Krainka jest bezobsługowa jak ma zostawiony spory zapas miodu 

 

serio? nie zauważyłem a czerwiec ostatnie lata ubogi.  Krainka jest bezobsługowa jak ma spory zapas miodu - dobre, a jak nie ma to co? Niech zgadnę trzeba ją karmić? 

 

 

 

 

Nie podaję nazwisk bo to nie portal reklamowy - ale nikogo mi nie musisz reklamować tylko zapytałem ale widocznie nie masz nic ciekawego do powiedzenia

Bzdura że mniej przy nim roboty - oświeć mnie co przy nich takiego pracochłonnego? Co że się roją bardziej jak krainki? może czerwią do grudnia czy co? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

robinie

Zważ iż nasza narodowa nauka twierdzi że trutni sperma wcale się nie miesza wzajemnie. Wręcz udowadnia np. złośliwość rodzin w określonym okresie. Nie wiem czemu nie miodność np.

 

Co ochydny germaniec wymyślił "bo plemniki się poruszają i same się wymiksują w zbiorniczku nasiennym matki w okresie od unasienienia, do rozpoczęcia czerwienia....." Masz na to dowody?

 

Przyjmuję walkę na argumenty, na chamskie zaczepki gówniarzom nie odpowiadam.

Nie jestem hodowcą i świecę światłem odbitym. Może to cię przekona?

Świeża sperma trutnia:

https://www.youtube.com/watch?v=GuLkhefUs5k

Po tygodniowej konserwacji:

https://www.youtube.com/watch?v=fJo5nrUKf28

Kiepskie filmy, tu trochę lepszy:

 

To nasi hodowcy nie wstawili swoich filmów z inseminacji do yutuba? Przecież to dobra reklama hodowli. Pokaz używanych plemników, gwarancja ich żywotności. Widocznie nie sprawdzają czym zapładniają...

Dziś możesz sprawdzić swoje plemniki na ruchliwość przy pomocy smartfona. Jak umiesz wyrwać trutniowi jaja (są filmy jak to zrobić :D ), to również jego:

https://www.youtube.com/watch?v=NaMKQsGinac

Ciekawe ile po tym mikserze Chwałkowskiego było uszkodzonych plemników? Pewnie nikt nie sprawdzał, a matka unasieniła się na dziko w powietrzu :D .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość daro

Leon - nie mam nic ciekawego do powiedzenia . Teraz Ty coś ciekawego powiedz. Krainki nie trzeba dokarmiać bo jak nie ma papu to matka nie czerwi a bf trzeba dokarmiać  bo rodzina padnie z głodu.

Jakoś tylko się od wszystkich domagasz a promując niczego nie potrafisz napisać. Przedstaw mi zalety bf tak dla takiego idioty jak ja.

Ręce w kieszeniach nic nie robisz oprócz odkładów i 100 l z ula warszawskiego ? Tak ? :D

P.S. Tylko tu nie ma argumentów .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Leon - nie mam nic ciekawego do powiedzenia . Teraz Ty coś ciekawego powiedz. Krainki nie trzeba dokarmiać bo jak nie ma papu to matka nie czerwi a bf trzeba dokarmiać  bo rodzina padnie z głodu.

Jakoś tylko się od wszystkich domagasz a promując niczego nie potrafisz napisać. Przedstaw mi zalety bf tak dla takiego idioty jak ja.

Ręce w kieszeniach nic nie robisz oprócz odkładów i 100 l z ula warszawskiego ? Tak ? :D

P.S. Tylko tu nie ma argumentów .

Właśnie w tym poście udowodniłeś że nic nie wiesz o obecnych bf-ach.Może i tak kiedyś było że matki szalały z czerwieniem.Teraz kupujesz co potrzebujesz.Są bf które tworzą słabsze rodziny niż niektóre krainki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Krainki nie trzeba dokarmiać bo jak nie ma papu to matka nie czerwi a bf trzeba dokarmiać  bo rodzina padnie z głodu.

 

 

 

 

no to się teraz popisałeś, tak bf czerwi bez opamiętania nawet jak nie ma pożytku bo to robot, to samo na jesieni nic nie zwalnia  opowiadaj opowiadaj stare dobre kawały, jeszcze dodaj że wszystkie są żółte . Tak że o czym z Tobą dyskutować jak Ty szpec od tej pszczoły  :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość daro

Ja nie dyskutuję ja słucham , jak na razie to tylko żem głupi . Cytuje to co czytam na stronach sprzedających .

Tak więc oprócz inwektyw brak wam argumentów i sami nie potraficie opisać tego co chwalicie.

jednym słowem jak nosorożec żyrafę - pieprzycie  bez sensu.

KONKRETY . Żadnych .

Uważam temat dla mnie za zamknięty.

P.S Cytat - Tworzy silne rodziny które przynoszą duże ilości miodu i pyłku. Matki czerwią intensywnie nawet w okresie bezpożytkowym. Trzeba uważać by nie zabierać im wszystkiego miodu a  gdy okres niepogody jest długi nawet dokarmiać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie dyskutuję ja słucham , jak na razie to tylko żem głupi . Cytuje to co czytam na stronach sprzedających .

Tak więc oprócz inwektyw brak wam argumentów i sami nie potraficie opisać tego co chwalicie.

jednym słowem jak nosorożec żyrafę - p*** bez sensu.

KONKRETY . Żadnych .

Uważam temat dla mnie za zamknięty.

Ty za to konkretnie się wypowiedziałeś o bf że wiesz tyle co zjesz. Mówisz że miałeś bf teraz że niby cytujesz co czytasz na stronach sprzedających. Kup bf i nie pisz o czymś o czym w ogóle pojęcia nie masz. O krainkach co się czyta, jakie wspaniałe nierojliwe łatwe do opanowania itd  u Ciebie też z nimi tak kolorowo?

Ja w maju przy ulach nie latam jak na sraczkę a krainka potrafiła w lipcu z luźnego ula zawinąć (z papierami nie f4). O ilosci miodu nie będę Ci pisał bo to przecież bf większość zje :)

Edytowane przez ppepe
Korekta cytowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość daro

Ja napisałem jak przetestowałem na rabunki. Zrób to sam.  Podobnie było z kaukaską były fajne jak jedyne z ,  w pasiece .Jak były jedyne cuda się kończyły .Tak i po reklamach skończą się u amatorów po f4 chęci. :D

Na razie robicie ze mnie idiotę bo mam inne zdanie niż wy . Ja  coś nie przerobiłem a sprawdziłem .

Tak więc nosorożce.

Kupiłem ,  miałem i kupie u Przemury. 100 l z ula ? Klepcie się we dwu po plecach. Zresztą jak się ma za idola niepiśmiennego .... Pa .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Uważam temat dla mnie za zamknięty.

I tak powinno być przynajmniej do zakupu pszczół buckfast przez kolegę.Same stereotypy to za mało.A rozmowa z tobą to słowo przeciw słowu,bo niby jak mam coś pokazać przez internet.Tylko że ja akurat tutaj nic nie muszę udowadniać,bo to nie ja atakuje bf-a i pszczelarzy co go kupują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nudny jesteś z tym słowem idiota. 

U mnie się nie rabują, ciekawe czemu? Przepraszam w 2016 jedna rodzina mi poszła ale czy miały matkę nie wiem. Przed zakupem sprawdź co chcesz kupić żeby później nie było że mięso że spóźniony zapłon z wiosny. A co Ciebie poklepać po pleckach za bzdury na temat bf które wypisywali 10 lat temu?  Kup  20szt w tym z 3 linie i się wypowiadaj. Przyniosą tyle na ile im dasz roboty i ile da natura bo od niej wszystko zależne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...