Skocz do zawartości
Piotr_S

Buckfast - tak czy nie

289 postów w tym temacie

Rekomendowane odpowiedzi

Kolego , przeczytałem, to co wykasowałeś też.

Rasa to rasa , nie jestem nazistą i nie przeszkadza mi dolew krwi . Są jednak w hodowli zwierząt opisy rasy . Krainka to krainka i po to są linie polskie , czeskie , niemieckie bo w obrębie rasy mają r

 

SORRY, ŻE PISZE TAK ALE DO KOŃCA NIE WIEM JAK TEGO SIE UŻYWA CYTUJAĆ:) I NIE KRZYCZĘ, PISZE TYLKO Z WIELKIEJ ABY SIE ODRÓZNIAŁO.

CHODZI MI O EWIDENTA NIEKONSEKWENCJE. GDYZ WSZYSCY, KTÓRZY TAK PLUJĄ JADEM  NA BUCKFASTA,ZE NIE NASZ, ZE GENAMI ZASMIECA ITD..NIE MAJA POJECIA, ALBO NIE CHCA TEGO PRZYZNAC, ZE KRAINKA NATURALNIE WYSTEPUJE NA 5-10% TERYTORIUM NASZEGO KRAJU. NA POZOSTALEJ CZESCI WYSTEPTOWALA PSZCZOLA SRODKOWEUROPEJSKA, KT ZOSTALA WYRUGOWANA.

 

 

Kolego zgadzam się z Twoimi opiniami o prowadzeniu hodowli w Polsce ale to realizacja jest do dupy a nie idea.To po to są związki ( vice Prezesi ) że by ten bajzel ucywilizować i stworzyć jak w Niemczech instytut pszczelarski. ;) :D  I REALIZACJ I SAME CHORE ZASADY , ŁĄCZNIE Z PORONIONYMI PROGRAMAMI KRZYZOWNICZYMI. INSTYTUT NIBY JEST:)

 

 

Co do rabunków buckfasta nie patrząc na kolor . Przed podkarmianiem zimowym wybrany prawie cały miód , nawet ze starszym czerwiem krytym ( wiem bandyctwo) nic - 0 cukru a za miesiąc dadant 12 ramkowy tak zalany że kłąb na dnie. No czerw w listopadzie w każdej wolnej komórce. U krainek  w zeszłym roku 15 .09 pusto. Zimą żadna pszczoła nie czerwi , jak czerwi umiera rodzina . Dzień dobry  tu biologia pszczoły. NO TO JAK TAK NI EMAM. MOZE MIALES MLODE MATKI. PYTTALEM TYCH, KTOPRZE MAJA OBIE RASY I POTWIERDZALI,ZE IDA LEB LEB I POODBNIE KONCZA.  W LISTOPADZIE CZERW W KAZDEJ WOLNEJ KOMORCE?????NIE WIERZE.

Wczesne czerwienie to korzyść . Rzepak zaczyna kwitnąć : święto Pracy - dzień pabiedy  - ile trzeba dni aby była na ten czas gotowa rodzina ?  Jak wcześnie powinna zacząć czerwić matka ? Krainki jak polak , ledwie z głowy opar uleciał a one gotowe do boju , buckfast łazi jak zaplątany w troki od kaleson. Wiruję miód z rzepaku od krainek a tam dopiero się zaczyna praca.PRZESADZASZ, TEZ WOŻE NA RZEPAK I NA SADY ( MAM RODZINE SADOWNIKOW I PSZCZOLY ZWARTE I GOTOWE - NA NAJWOLNIJESZEJ ROZWOJOW RAMCE DADNACWSKIEJ).

Po takim zalaniu ,a wcale nie zjadły aż tak dużo jak piszą , czerwienie silnie opóźnione bo warunki termiczne w dadanta wymagają aby kłąb był przesunięty do tylnej części ramki aby zwolnić miejsce na czerw. Tam jeszcze miód.

Co do Jaronia i tego że nie miał do czynienia , nie musi się człowiek znać na saperce aby wiedzieć że jak sterczy z roli metalowy stożek to lepiej nie brać w łapy . Podstawy hodowli zwierząt i nie trzeba mieć żeby wiedzieć . NIBY TAK, ALE NIE USPRAWIEDLIWIA TO WYPISYWANIA GLUPOT NP PEŁNIE LATA W CZERWIENIU JESIENIA/ZIMA:)

Jak powiedziałem podstawowy -, mój ,zarzut to brak możliwości weryfikacji materiału HODOWLANEGO . Brak jakiejkolwiek oceny oprócz  SUBIEKTYWNEJ. Łatwość szwindli i oszustw, matactw.TAK, ALE TAK JEST ZE WSZYTSKIM. MASZ JEDNE KRAINKI DOBRE A INNE SZAJS. SZUKASZ MATERIALU, RAZ TEGO RAZ INNEGO. AZ ZNAJDZIESZ, CHOC U BUCKFASTA WSZYTSKO PLYNIE...BO LINIE NIE SA POWTARALNE, NO CHYBA, ZE KILKA LAT Z RZEDU. 

Co do matek to wolałbym zobaczyć w pasiece rodziny  i odebrać osobiście. Na św. Józefa obejrzeć i odebrać później. ZAPRASZAM. PODASZ MI NA PRIV NAZWISKO, POPROSZ EO SPRAWDZENIE, I DLACZEGO NIE WYSLALI.

P.S. Co do tego co wykasowałeś - w czystej rasie nie występuje rozszczepienie cech. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam ,gdzieś , dziś mi umknęło, nie jest wyedytowane -

W rasach to jest podstawowa właściwość - utrzymanie podstawowych cech rasowych bez względu na liczbę pokoleń. Chów wsobny jest metodą utrzymania czystości nie rasy a właściwości linii ( Adam z Ewą  skąd wzięły się pokolenia następne :D ? jak ktoś się obrazi , przepraszam , niech przeczyta Biblię bo tam napisane :D ) .

 

TAK, ALE W NASTEPNYHC POKOLENIACH TEZ SIE ROZSZCZEPIA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdaje się, że zauważył problem Piotr Krawczyk z Rady PZP. Nawet jesteśmy cytowani!

Zarząd, aktualnie w kłębie zimowym, testuje inteligencję członków PZP. Mają gdzieś ustalenia zjazdowe. Słychać również chrapanie komisji rewizyjnej.

A na forum tak jakby zaczęła się bratobójcza i rozpaczliwa wojna o zdziczały rynek mamuś. Niedługo WZP/RZP opublikują oprócz list krajowych lokalne listy rankingowe z cichymi zaleceniami dla zamawiających refundowane cuda w klateczkach i w skrzyneczkach od "swojaków". Logika mówi, że trzeba to ogłosić przed rozstrzygnięciem przydziału refundowanego sprzętu i leków (!!!), by "przywiązanie chłopa do ziemi" było skuteczniejsze :D . To się nazywa: "zrobić dobry użytek z władzy", lub: "żyj i daj żyć innym". Tak właśnie "organizacja" umacnia swą władzę rozdając pomoc przeznaczoną dla wszystkich tylko tym posłusznym, zorganizowanym i płacącym im haracz - część ulowego  z unijnych i naszych pieniędzy. W WZP Poznań swego czasu nawet zwołano nadzwyczajny zjazd, by pominąć zakaz skubania brukselki przez WZP poprzez zwiększenie skladowej z ulowego dla nich. Tak są za nasze pieniądze z KOWR (latoś coś ze 20 milionów) dutkani niezrzeszeni beneficjenci, roznoszona warroza i skundlana polska pszczoła.

W załączonym projekcie ustawy do konsultacji w Radzie Dialogu Społecznego :D,  tradycyjnie pszczoła miodna na ostatnim miejscu.

Cała para w gwizdek!

Ciekawej lektury.

 

http://www.zwiazekpszczelarski.pl/czy-hodowle-pszczol-w-polsce-trzeba-uporzadkowac?_mid=vk3TK4urAng=

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość daro

TAK, ALE W NASTEPNYHC POKOLENIACH TEZ SIE ROZSZCZEPIA.

Wierutna bzdura . W naszych genach geny murzynów z Afryki . Jak urodzi żona syna czarnego to żonie ,,napomnienie,, a rozszczepienie to czego innego. Regres hodowlany a nie rozszczepienie cech to się nazywa . Cechy rasowe są stabilne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najczarniejsze z czarnych to w Norwegii obecnie.

Nie ma się co podniecać, te też warroza wykańcza.

A kavior to harnas ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość daro

Tak dodam bucfast to nie rasa. 

Co do czerwiu , nie chodzi mi o wiarę czy oczernianie. Tak było.

Co do pisania głupot , to już nie moje problemy . Ludzi się nie zmieni a każdy idiotę robi z siebie na swój rachunek. 

Co do występowania krainki w Polsce  to fakt ale to  bzdura że krainka to nie Polska rasa. Tak to już jest w przyrodzie że to co lepiej przystosowane wypiera słabsze.

Pamiętam przeglądy z dziadkiem pszczoły  krajowej .... 

Co do szukania pszczół  i tu potrzebna praca . Jak napisałem  zasadą tej pszczoły było nie zwracanie uwagi na wygląd ale na cechy hodowlane. Ale stabilizacja tych cech. Tzn ich dziedziczenie w następnych pokoleniach . Nie chodzi tu o wydajność miodu ale inne biologiczne cechy np. rozwój , łagodność, kończenie czerwienia. Pisanie że się rozszczepia świadczy o tym że są niestabilne cechy.

To że idiotyzmy w hodowli,  to jakie organizacje taka organizacja . Instytut niby jest ale brak rzetelnej oceny terenowej bo to co jest to parodia. Ja też mógłbym hodować.

Jak twierdzę że praca hodowlana nie może opierać się na trutowiskach bo prof. Wilde zbadał że  50 % matek unasienniają obce trutnie. Nie ma niezależnej  oceny trutowiska . Zresztą w dobie inseminacji to jest ciemnogród w pracy hodowlanej. 

Gdyby takimi metodami działali np. krowiarze to nie mieli by takiego postępu biologicznego.

To co się dzieje w tym temacie w pszczelarstwie to żałosna hucpa.

jak kupuję matkę Sklenara i przychodzi matka brązowa ?

Jak mówi  pewna osoba ( nie nazwę hodowcą ) sprowadziłem matki z kraju Zulugula , będziemy mieszać , zobaczymy co wyjdzie.

To to jest hodowla ?

Później pisze się buckwast.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po wyjątkowo długiej dyskusji na temat Buckfastów , którą śledzę i nie wszystko rozumiem, być  może uzasadnionym byłoby spolszczyć nazwę na Bukchwast. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zapytałbym panów jakie panie lubicie -brunetki czy blondynki a może rude?

Tak wyglądałby wasza dyskusja?

Każdy coś lubi mniej lub bardziej i niech każdemu z was wiedzie się w obcowaniu z pszczołami jak najlepiej.

Każdy z nas ma swojego czarnego konia na którego stawia i tego nikt nie zmieni.

Każdy ma swojego hodowcę i jego materiał hodowlany.

Na koniec takie powiedzenie ,,gdzie pszczelarzy dwóch tam trzy opinie".

Ta dyskusja do niczego nie prowadzi -dajcie se siana- tak u nos godajo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość daro

Ja bym odpowiedział - ładne . :D

Siana dali se wszyscy i tylko koni żal .

To nie dyskusja co kto lubi ,tylko  ciągnąc Twoje pytanie , czy Ty jak taka jak  lubisz urodziła by Ci murzynka   , był byś szczęśliwy  ? I jak próbować tego uniknąć . ;)

I nie o opiniach rozmowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy byłbym?  Nie wiem.

A teraz historia prawdziwa ,urodziła  nasza rodaczka rasy białej dziecko czekoladowe - mąż oczywiście też biały w szoku itd.itp.,

żona przysięga że to jego, że go nie zdradziła itd.

Robią badanie DNA i badanie wykazuje co- że to dziecko jest jego.

A jak to wyszło że kolor skóry wyszedł czekoladowy to już Matki Natury trzeba by zapytać.

Ot Historyja podkraślam prawdziwa.

Tak to wychodzi że na pewne rzeczy nie mamy wpływu i szkoda czasami heroicznie płynąć pod prąd, lepiej z prądem drałować bo się człowiek tyle nie namęczy w tym krótkim życiu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość daro

Mnie dziadek uczył że z prądem to tylko gówna płyną. Ale jak kto woli.Bez urazy.

Co do dziecka , gadać sobie można. :D:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie dziadek uczył że z prądem to tylko gówna płyną. Ale jak kto woli.Bez urazy.

Co do dziecka , gadać sobie można. :D:P

Daro każdy z nas ma wokół swojej pasieki paru kilkoulowych dziadków, którzy twierdzą, że dobra rójka nie jest zła.- Takie pasieki produkują najwięcej trutni.

Buckfast to nie jest pszczoła dla działkowców,. a z krzyżówek f1-użytkowych nie ocenia się  potomstwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy to nie jest czasem o radosnej pracy hodowlanej naszych dzielnych genetyków amatorów, bratów adamów , w tym handlarzy na OLX i Allegro matkami BCF?

 

Rozdział 8
Przepisy karne
Art. 38. 1. Kto:
1) w rozrodzie naturalnym lub prowadząc punkt kopulacyjny wykorzystuje reproduktory
niespełniające wymagań określonych w art. 21 ust. 1 lit. a lub art. 24 ust. 1
lit. a rozporządzenia 2016/1012, lub - w odniesieniu do zwierząt, o których w art. 2
pkt 1 lit. b - w art. 23 ust. 1 ustawy,
2) wykorzystuje w rozrodzie pszczół trutnie niespełniające wymagań określonych w art. 24
ust. 1,
3) utrzymuje pszczoły wbrew zakazowi określonemu przez sejmik województwa
w uchwale wydanej na podstawie art. 24 ust. 2,
4) utrzymuje pszczoły innych linii niż określone przez sejmik województwa w uchwale
wydanej na podstawie art. 24 ust. 2,
5) wykonuje zabiegi sztucznego unasienniania:
a) wykorzystując nasienie niespełniające wymagań określonych w art. 21 ust. 1 lit. b-
d lub g lub art. 24 ust. 1 lit. b lub d rozporządzenia 2016/1012, lub - w odniesieniu
do zwierząt, o których mowa w art. 2 pkt 1 lit. b - w art. 23 ust. 2 pkt 2, lub,
 zaopatruje się w nasienie u podmiotów innych niż określone w art. 29 ust. 1 pkt 1,
6) przy wprowadzaniu do handlu zwierząt hodowlanych czystorasowych, o których mowa
w art. 2 pkt 1 lit. a, lub materiału biologicznego pochodzącego od tych zwierząt:
a) nie zaopatruje tych zwierząt lub materiału biologicznego w świadectwa
zootechniczne, o których mowa w art. 30 ust. 2 rozporządzenia 2016/1012, lub
 wydaje świadectwo zootechniczne niespełniające wymagań określonych w art. 30
ust. 6 rozporządzenia 2016/1012, lub
c) korzysta z odstępstwa, o którym mowa w art. 31 ust. 2 rozporządzenia
2016/1012, nie posiadając zezwolenia, o którym mowa w art. 30 ust. 1 ustawy, lub
d) korzysta z odstępstwa, o którym mowa w art. 31 ust. 2 rozporządzenia 2016/1012,
nie będąc wymienionym we właściwym zatwierdzonym programie hodowlanym,
7) prowadząc działalność wymienioną w art. 28 ust. 1 nie zgłosił ministrowi właściwemu
do spraw rolnictwa prowadzenia tej działalności, w art. ust. terminie, o którym mowa
w art. 28 ust. 1,8
11) przechowuje lub wprowadza do obrotu nasienie reproduktorów niespełniające wymagań
określonych w art. 21 ust. 1 lit. b-d lub g lub art. 24 ust. 1 lit. b lub d rozporządzenia
2016/1012, lub - w odniesieniu do zwierząt, o których mowa w art. 2 pkt 1 lit. b -
w art. 23 ust. 2 pkt 2
- podlega karze grzywny.
2. W razie popełnienia wykroczenia określonego w ust. 1 pkt 2-4, 8 i 9, można orzec
przepadek rzeczy stanowiącej przedmiot wykroczenia, choćby nie stanowiła własności
sprawcy.
3. Orzekanie w sprawach o czyny, o których mowa w ust. 1, następuje na zasadach
i w trybie określonym w Kodeksie postępowania w sprawach o wykroczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość daro

Marbet czytałem nawet ze zrozumieniem .Powtórzę raz jeszcze przeczytaj to zacytowałem z Polanki. Dodam że ( choć być może mam mylne informacje ) po pszczołach brata Adama nie zostało nic .

Kosut ja idę dziadka śladami i tym dziadkom pomagam , daję matki.

Jak to on mawiał co rzucasz przed sobą za sobą znajdujesz.

Po śmierci kolegi kupiłem jego pasiekę i te buckwasty się chowają. Zawsze jak kupowałem to dawałem jemu parę matek.

Narzekają na sąsiadów ale  nikt im nie chce pomagać. Zmieniając ich pogłowie poprawiasz swoje , bo to nie krowyi nie stoją w oborze czekając na byka , dlatego taki sprzeciw co do różnej maści krzyżówek. Z założenia bucfast to pszczołą syntetyczną wielorasową krzyżówką o ustabilizowanych cechach użytkowych ,taki pszczeli afroamerykanin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Przemura

 

W nawiązaniu do Pana posta z dnia 05 stycznia br. z godz. 16:37 (str.4 wątku)

 

Szanowny Panie Przemysławie!

 

Miałem nadzieję, że w końcu pojawił się jakiś sensowny tekst do dyskusji. Niestety rozczarował mnie Pan i to już w pierwszych słowach. :(  Jak na człowieka wykształconego, a za takiego się Pan podaje (prawnik), to myślę, że winien Pan zacząć innym tonem. Trudno jest oceniać człowieka, nie znając go zakładając, iż jest teoretykiem. A nawet jeśli jest teoretykiem, to czyż jego poglądy są złe. Czy Einstein ogłaszając teorię względności, doświadczył jej działania?

 

Cieszę się, że może Pan robić, to co Pan lubi. Niewielu ludziom jest to dane, ale czy to, co Pan robi jest dobre? Jest dobre, ale według Pana subiektywnej oceny. Odczucia subiektywne mają to do siebie, iż nie zawsze są dobre w ocenie ogółu. Argument 26-letniego pszczelarzenia. No cóż, przykro mi, ale do mnie on nie przemawia i zapewne dla wielu forumowiczów także nie, gdyż można całe życie przeżyć w błędnym przekonaniu.

 

Pisze Pan o trutowiskach z "Bożej łaski". Czy wie Pan przynajmniej ile jest trutowisk w Polsce? Czy był Pan przynajmniej na jednym? Podejrzewam, że nie był Pan, ale się Pan wypowiada, tak samo jak ja na temat "cudownego Buckfasta".

 

Ad rem, (do rzeczy).

Do punktu 1.

 

Panie Przemysławie, pisze Pan, że jest prawnikiem. Z przykrością muszę stwierdzić, że w Pana wypowiedziach brak jest języka prawniczego. :huh:  Zarzuca Pan szafowanie i straszenie paragrafem. Prawnik nie używa takiego języka. Prawnik "powołuje się na artykuł", "przywołuje artykuł". Prawo nie zna pojęcia "straszy", prawo zna pojęcie "informacji prawnej". Niestety, Panu te pojęcia są obce. L Potwierdza to jeszcze jeden przytoczony przez Pana tekst, cytuję: "Proszę przeczytać wyraźnie art.1 pkt 26 cytowanej Ustawy". Otóż z przykrością muszę stwierdzić, że przytoczony przez Pana przepis nie istnieje. :blink: Art. 1 cytowanej ustawy posiada tylko jeden ustęp. Być może czytamy różne ustawy. :o

 

Rozumiem dlaczego Pana tak bardzo boli przywoływanie ustawy. Twierdzenie, że Pana ustawa nie dotyczy, "bo nie dokonuje hodowli pszczół". A co z trutniami, które wychodzą z Pana pasieki? No! Chyba, że w Pana pasiece, trutnie zaraz po wygryzieniu się, popełniają "hara-kiri", aby nie dopełnić instynktu samozachowawczego i nie lecieć w dal w poszukiwaniu matki do zapłodnienia. :wub:

Jako od prawnika i pszczelarza z 26-cio letnim stażem oraz autora wielu artykułów, oczekuje się od Pana szerszego i obiektywnego poglądu nie tylko na problem przedstawiony w moim artykule - i cóż, znowu rozczarowanie.L W przedstawionym tekście zajmuje Pan stanowisko "Mnie to nie dotyczy, bo ja nie hoduję, ja mam tylko chów "Buckfasta", niech się martwią ci co hodują "Buckfasta". Bardzo zachowawcze podejście do problemu. Czy taka postawa przystoi wykształconemu ponad miarę człowiekowi. Proszę o przemyślenie.

 

Do punktu 2. Stwierdza Pan, iż powinienem podejść uczciwie do tematu i przetestować pszczoły "Buckfast". A może testowałem, a może korzystam z opinii pszczelarzy, którzy chowali "Buckfasta", wybór tego co robiłem, pozostawiam Panu. Ja uważam, że podszedłem do tematu bardzo uczciwie, powołując się na Pana wypowiedzi i odnosząc je do istniejącej rzeczywistości.

 

Do punktu 2 dot. rabunków: Pisze Pan zarzucając mi nieuczciwość, cytuję: "Kolejna nieuczciwość i przyrabianie gęby Buckfastowi. Prawda jest taka, że wszystkie pszczoły rabują, najbardziej zaś kaukaska. Tyle, że Buckfasta widać bo  zazwyczaj jasny...choć ku przestrodze powiem Wam, że są i ciemne , zupełnie ciemne Buckfasty też.."

Szkoda, że powyższej uwagi nie zawarł Pan w polemice z Jackiem Jaroniem, (Pszczelarstwo 1/2017). A może lepiej przyznać rację autorowi artykułu, niż manipulować słowami. Panie Przemysławie i kto tu jest nieuczciwy? <_<

 

Do punktu 3: Rojliwość - W końcu zaczyna Pan pisać obiektywnie - gratuluję! ;) Zabiegi o których Pan pisze dotyczą każdej pszczoły. Metoda wyłamywania (wycinania) mateczników to jedna z podstawowych metod zapobiegania nastrojowi rojowemu. Wyrazy uznania dla Pana wiedzy.

 

Do punktu 4: Co jest niewłaściwego w reklamie? Ano to, że proponuje się produkt, który nie jest zarejestrowany przez KCHZ, w myśl powiedzenia: " Co nie jest zabronione, jest dozwolone".  A ja dodam: "Wolność kończy się tam, gdzie zaczynają się prawa drugiego człowieka". Co Pan na to?  

A gdzie jest etyka?  Upss!!! To pojęcie gdzieś się Panu zapodziało. Niech Pan sprawdzi w portfelu!!! :ph34r:

 

Do punktu 5: Co do problemu opisanego w punkcie 5, odsyłam Pana do opracowania Aleksandra Macha, Dyrektora Pomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Gdańsku. Według Pana Aleksandra Macha niekorzystną cechą "Buckhfasta" jest to, iż "przy krzyżówkach z pszczołą miejscową, w dalszych pokoleniach może stać się bardzo agresywna. Nie należy zatem rozmnażać jej w pasiekach". B)

 

Do punktu 6. Panie Przemysławie! Prawdą jest, że "krainka" nie jest naszą rodzimą pszczołą. Nasza rodzima to pszczoła środkowoeuropejska. Pomimo obcego pochodzenia zaadaptowała się w Polsce, a spełniając warunki określone w ustawie została zarejestrowana przez KCHZ. I tyle w tym temacie.

 

Do punktu 7. Pozostawię bez komentarza, sam Pan przyznał, że braki pokarmu są uzupełniane u sąsiadów - ponownie gratuluję wiedzy i spostrzegawczości.

 

Do punktu 8. Czy hipoteza o zgnilcu jest bzdurą? Czy jest możliwy jakikolwiek rozwój wiedzy bez stawiania hipotez? Jako prawnik winien Pan doskonale wiedzieć, co to jest hipoteza i do czego służy? Zresztą i tak Pan się tłumaczy sam, pisząc, iż nie ma Pan czerwiu w zimie. 

 

Do punktu 9. Nie potrafię zrozumieć Pana rozumowania.  Jest Pan wykształconym pszczelarzem z długoletnim doświadczeniem, a w temacie czystości genetycznej totalna ignorancja. Dla Pana jest ona wygodna właśnie ze względu na chów Buckfasta, gdyż co roku wpuszcza Pan w środowisko tysiące trutni, które je zaśmiecają cechami niepożądanymi. :angry:  Dziwi mnie fakt, iż wykształcony ponadprzeciętnie człowiek przez 26 lat pszczelarzenia,  nic nie zrobił dla swoich następców, aby mogli w przyszłości hodować pszczoły, a nie "drony".

                                                                                                                                      
 

 

Pozdrawiam i życzę wszystkiego dobrego, a zwłaszcza dobrego pszczelarzenia .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytalem.

To nie jest Twoje.

Jacek Jaron ma inny cel a Twoj?

Chcesz pisac - pisz. Ja twych pogladow nie podzielam.

Testowalem wiele pszczol. Mam Backfasta i przy nim pozostane.

Prowadzilem hodowle pszczol i  z tej racji jak wyzej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marbert

Są już pszczoły inne hodowane metodą buckwast. Pszczoły krainskie i środkowoeuropejskie czy odwrotnie.

 

Tu nie ma znaczenia imbert. A cechy pszczół.

 

I co na to imberciarze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy to nie jest czasem o radosnej pracy hodowlanej naszych dzielnych genetyków amatorów, bratów adamów , w tym handlarzy na OLX i Allegro matkami BCF?

 

Rozdział 8

Przepisy karne

Art. 38. 1. Kto:

1) w rozrodzie naturalnym lub prowadząc punkt kopulacyjny wykorzystuje reproduktory

niespełniające wymagań określonych w art. 21 ust. 1 lit. a lub art. 24 ust. 1

lit. a rozporządzenia 2016/1012, lub - w odniesieniu do zwierząt, o których w art. 2

pkt 1 lit. b - w art. 23 ust. 1 ustawy,

2) wykorzystuje w rozrodzie pszczół trutnie niespełniające wymagań określonych w art. 24

ust. 1,

3) utrzymuje pszczoły wbrew zakazowi określonemu przez sejmik województwa

w uchwale wydanej na podstawie art. 24 ust. 2,

4) utrzymuje pszczoły innych linii niż określone przez sejmik województwa w uchwale

wydanej na podstawie art. 24 ust. 2,

itd.

 

 

Brawo robinhuud.!!!

 Pozdrawiam T. Mateja :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytalem.

To nie jest Twoje.

Jacek Jaron ma inny cel a Twoj?

Chcesz pisac - pisz. Ja twych pogladow nie podzielam.

Testowalem wiele pszczol. Mam Backfasta i przy nim pozostane.

Prowadzilem hodowle pszczol i  z tej racji jak wyzej.

 

Witam!

Pytanie: Powyższy komentarz dotyczy mnie, czy Przemury?

Z poważaniem T. Mateja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Nie należy zatem rozmnażać jej w pasiekach".

Czyli takie GMO .

 

Według Pana Aleksandra Macha niekorzystną cechą "Buckhfasta" jest to, iż "przy krzyżówkach z pszczołą miejscową, w dalszych pokoleniach może stać się bardzo agresywna.

 

Ta przypadłość dotyczy też innych produkcji ;) . .Dlatego też zamówię matki u Pana Jaronia bo matki  pochodzące od Niego z "drugiej ręki " dają pokolenie w f1,2 3 o podobnych cechach .Odporne są na uzłośliwienie  ,a trzymają fason ;)  i nie głupoty im w głowie .

Myślę że u źródła dostanę to czego oczekuję  .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marbert

Czyli takie GMO .

 

Ta przypadłość dotyczy też innych produkcji ;) . .Dlatego też zamówię matki u Pana Jaronia bo matki  pochodzące od Niego z "drugiej ręki " dają pokolenie w f1,2 3 o podobnych cechach .Odporne są na uzłośliwienie  ,a trzymają fason ;)  i nie głupoty im w głowie .

Myślę że u źródła dostanę to czego oczekuję  .

Brat Adam i inni hodowcy jasno piszą jaka krzyżówka daje cechę złośliwości.

 

 

A czy:

 Są już pszczoły inne hodowane metodą buckwast. Pszczoły krainskie i środkowoeuropejskie czy odwrotnie.

 

Tu nie ma znaczenia imbert. A cechy pszczół.

Takie pszczoły to buckfast?

 

I co na to imberciarze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wierutna bzdura . W naszych genach geny murzynów z Afryki . Jak urodzi żona syna czarnego to żonie ,,napomnienie,, a rozszczepienie to czego innego. Regres hodowlany a nie rozszczepienie cech to się nazywa . Cechy rasowe są stabilne.

Darku,

 

âżeby nie było. Zadzwoniłem do autorytetu - wykładowcy dawnego SHUIZ i obecnie również znanego pszczelarza Marka Podlewskiego , znanego skądinąd Polankowiczom z wykładów. Zadałem to samo pytanie i odpowiedział to samo co ja: u pszczół homogenicznych tez następuje rozszczepienie cech..... Jeśli chcesz, to specjalnie dla Ciebie zadzwonię do Krzysztofa Olszewskiego:)

 

pozdrawiam,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...