Skocz do zawartości
czarg

Cuda - film

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie się zaczyna ponoć dobry TVP Kultura dziś teraz 20.30

"Opis

Rezolutna 12-letnia Gelsomina (Maria Alexandra Lungu) włada domowym królestwem. Jest charyzmatyczna, ma autorytet wśród młodszych sióstr, którymi zajmuje się, pomagając swojej mamie Włoszce. Pochodzącemu z Niemiec zapalczywemu ojcu (Sam Louwyck) zastępuje syna. Doskonale radzi sobie też z pszczołami, z którymi na co dzień pracuje i żyje cała rodzina trudniąca się tradycyjną produkcją miodu. Kiedy w miasteczku pojawia się telewizyjny talk-show, oferujący nagrody pieniężne największym "lokalnym cudom", Gelsomina jest zdeterminowana, by wziąć w nim udział. Jednak ojciec gardzi nowoczesnością: z ich rozpadającego się gospodarstwa uczynił odrębne dziwaczne królestwo, barierę ochronną przed złem zewnętrznego świata. Dziewczynka jest jednak gotowa na wszystko, nawet na wystąpienie przeciwko woli ojca. Grand Prix Festiwalu w Cannes."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Film jest naprawdę dobry, jest w nim naturalne piękno i magia, warto zobaczyć.

W bardzo prawdziwy sposób pokazuje pracę pszczelarza i jego rodziny.

Autorka scenariusza i reżyserka Alice Rohrwacher (alter ego głównej bohaterki filmu) czerpała z osobistych przeżyć i doświadczeń - jest córką zawodowego pszczelarza z Umbrii.

Wolfgang ojciec głównej bohaterki "dowozi pszczoły do kwiatów" Polonezem Truckiem, 

a "kiedy pracuje z pszczołami" mówi, że  "jest tak jakby świat się kończył".

W ocenie urzędniczki Jugendamtu "nie akceptuje rzeczywistości i nie ma pojęcia o świecie".

 

W filmie występuje wiecznie piękna Monica Bellucci i dwugarbny wielbłąd.

 

Pan Reinhardt Rohrwacher, filmowy Wolfgang jest zaangażowany w ciekawy projekt (Bee Ethic),

ale o tym to już w innym wątku,

 

Trailer filmu "Le meraviglie"

http://www.filmweb.pl/video/zwiastun/nr+1-33416

 

Film "Cuda"

"Dostępny do 31 grudnia 2017 w pakietach

a także w innych przeglądarkach, których wymieniać chyba nie mogę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj powtarzają film "Cuda" na TVP Kultura o 20.20

 

 

https://www.imdb.com/title/tt3044244/videoplayer/vi3767187993?ref_=vp_pl_1

 

0,27 sek. polski akcent włoski pszczelarz jeździ Polonezem Truckiem.

https://www.imdb.com/title/tt3044244/videoplayer/vi676246297?ref_=vi_nxt_ap

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też czargu zachęcony przez Ciebie obejrzałem. Pomijając wzruszającą warstwę filozoficzną zobaczyłem, jak wygląda w realu pracownia pasieczna i jak przebiega handel w ramach nazwijmy to SB/RHD w UE. Dlaczego sciany i podłoga muszą być zmywalne i jak to przebiega. Muszę przyznać, że miałem wypaczone pojęcie o jakości komponentów pochodzących z krajów UE i niepochodzących z nich w słynnych słodkich mieszaninach będących polską specjalnością. Zrozumiałem również dlaczego niektórym pszczelarzom i nie tylko potrzeba dużo dzieci. Wzruszyła mnie "służbowa" odzież pszczelarza, zwłaszcza gacie właściciela europasieki. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To się cieszę. Ostatnie sceny, że po nas tylko zabłocone klepisko i ruiny pracowni zostaną?

 

Warunki pracowni odnoszą się do stanu z początku lat 90-tych, ( ja wtedy dziurę odpływową w pracowni miałem), za to dozownik do napełniania słoików mieli całkiem fajny.

O myśliwych też było.

Najbardziej podobała mi się scena z groty Etrusków, gdy pszczelarz mówił o miodzie i swojej pracy,

a zaraz potem ta jak siedzą na ulach pod plandeką w czasie deszczu, 

no i jeszcze wspólnym przeżyciem jest ten lęk o to żeby się wiadro nie przelało podczas wirowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i jeszcze wspólnym przeżyciem jest ten lęk o to żeby się wiadro nie przelało podczas wirowania.

Myślałeś o wadze z sygnalizacją zadanej masy? Tego na rynku jest sporo. Może być światło i dźwięk dla ślepego i głuchego sklerotyka jak tu: http://www.exalt.pl/u302s302pmro74_funkcja_programowane_progi_sygnalizacja_i_dozowanie.html

Pewnie u Chińczyka można kupić za grosze. Jak chcesz śledzić ciężar wiadra pod miodarką lub temperaturę miodu z innego kontynentu na smartfonie - wystarczy waga z Ulmonitora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślałeś o wadze z sygnalizacją

 

 

 

E tam, nic nie pomoże, żadne ustrojstwo z alarmem.

Raz na jakiś czas, wiadro spod miodarki musi się przelać. Taki lajf.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piszę tutaj żeby nie robić bałaganu..

Może by założyć temat "Dobry tani sprzęt" lub coś podobnego, gdzie każdy kto znajdzie coś ciekawego i taniego lub dobrego mógłby dzielić się tą wiedzą?

Przeglądałem dzięki robinhuud'owi AliExpres i znalazłem wiele tanich urządzeń, wielu z nas szuka sprzętu i taki temat chyba byłby pomocny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...